plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-21, 11:31   #1651
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tuppence Pokaż wiadomość
Drogie Panie, chciałabym zaczać stosować plastry ale mam jedną jedyną wątpliwość. czy one, tak jak inne srodki hormonalne, są aby na pewno bezpieczne jesli chodzi o przyszłe plany związane z macierzyństwem? Otóż z moim partnerem chcielibyśmy zabezpieczyć się jakoś dodatkowo lub inaczej - nie tylko prezerwatywa. Nie chcemy mieć na razie dzieci, ale kto wie - może za 2-3 lata. Mam obawy czy nie będę wówczas miała problemów z zajściem w ciąże, donoszenie dzieciątka i czy płód będzie rozwijał się prawidłowo, bez zadnego uszczerbku na zdrowiu... bo zdrowie mojego maleństwa (przyszłego kiedyś tam) jest dlam nie o wiele ważniejsze niz komfort teraz.

Na pewno długie stosowanie środków hormonalnych może wpływać na płodność, nie wyobrażam sobie jednak, by mogło uszkodzić płód, producenci nie mogliby sobie na to pozwolić.
Ja właśnie w obawie przed cyklami bezowulacyjnymi za ileś lat na jakiś czas odstawiłam plastry.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 14:15   #1652
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
tabletki czy plastry

biore tabletki antykoncepcyjne ale zastanawiam się nad zmianą ich na plastryi nie wiem moj narzeczony boi sie że plastry beda mniej skuteczne mi się wydaje ze nie ale chce usłyszec wasze opinie na ten temat
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 15:53   #1653
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: tabletki czy plastry

CYTAT
– Podstawowa różnica jest taka: lek, który łykasz, zanim zacznie działać, musi przejść przez przewód pokarmowy. A lekarstwo w plastrze – nie. Od razu dostaje się prosto do krwi. Dzięki temu oszczędza przewód pokarmowy, wątrobę i samo nie jest niszczone przez różne enzymy trawienne – Czyli jest po prostu bezpieczniejsze.
Ale czy jest ono też równie skuteczne jak w tabletce? – To zależy, co znajduje się w plastrze.
Leki w plastrze mają wiele plusów. Pierwszy: wchłaniają się do organizmu przez cały czas. Dzięki temu przyjmowane dawki substancji leczniczej mogą być niewielkie, a i tak we krwi ich stężenie jest duże. Inaczej dzieje się, gdy połykasz tabletkę. Najczęściej stężenie leczniczej substancji we krwi najpierw gwałtownie rośnie, potem zaś spada. Gdy przyjmujesz kolejną dawkę – znów szybko wzrasta. Te skoki powodują, że trzeba aplikować sobie większe porcje leku, by naprawdę działał.
Drugi plus plastra: przyklejasz go rzadko – raz na dzień lub nawet raz na tydzień. Tabletkę zaś musisz brać nawet kilka razy dziennie. A każdemu zdarza się czasem o tym zapomnieć!
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 16:01   #1654
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: tabletki czy plastry

Cytat:
Napisane przez anka1956 Pokaż wiadomość
CYTAT
– Podstawowa różnica jest taka: lek, który łykasz, zanim zacznie działać, musi przejść przez przewód pokarmowy. A lekarstwo w plastrze – nie. Od razu dostaje się prosto do krwi. Dzięki temu oszczędza przewód pokarmowy, wątrobę i samo nie jest niszczone przez różne enzymy trawienne – Czyli jest po prostu bezpieczniejsze.
Ale czy jest ono też równie skuteczne jak w tabletce? – To zależy, co znajduje się w plastrze.
Leki w plastrze mają wiele plusów. Pierwszy: wchłaniają się do organizmu przez cały czas. Dzięki temu przyjmowane dawki substancji leczniczej mogą być niewielkie, a i tak we krwi ich stężenie jest duże. Inaczej dzieje się, gdy połykasz tabletkę. Najczęściej stężenie leczniczej substancji we krwi najpierw gwałtownie rośnie, potem zaś spada. Gdy przyjmujesz kolejną dawkę – znów szybko wzrasta. Te skoki powodują, że trzeba aplikować sobie większe porcje leku, by naprawdę działał.
Drugi plus plastra: przyklejasz go rzadko – raz na dzień lub nawet raz na tydzień. Tabletkę zaś musisz brać nawet kilka razy dziennie. A każdemu zdarza się czasem o tym zapomnieć!
To prawda!
Sama stosuje plastry od dłuższego czasu i do powyższej wypowiedzi powiem tylko-są skuteczne
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 20:52   #1655
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Na pewno długie stosowanie środków hormonalnych może wpływać na płodność, nie wyobrażam sobie jednak, by mogło uszkodzić płód, producenci nie mogliby sobie na to pozwolić.
Ja właśnie w obawie przed cyklami bezowulacyjnymi za ileś lat na jakiś czas odstawiłam plastry.
to znaczy po jakim czasie mniej wiecej odstawiłaś plastry? ja juz stosuje dwa lata robiłam badania i wszystko mam w normie, jednak jak każda kobieta chce miec w przyszłości zdrowe dziecko i też zastanawiam sie nad tym faktem czy to aby nie wpłynie na płodność
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 21:15   #1656
kasienkamua
Raczkowanie
 
Avatar kasienkamua
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 254
Dot.: tabletki czy plastry

a, że tak zapytam, jaka jest cena plastrów, gdyż sama zaczynam się nad tym zastanawiać
__________________
" bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość"

STOP OBGRYZANIU PAZNOKCI !!!

* piękna i szczupła do 100dniówki
* z brzuchem !!!
kasienkamua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 21:24   #1657
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki czy plastry

google prawde ci powe :

EVRA - Cena produktu
Produkt jest pełnopłatny, dlatego nie ma ceny sugerowanej. W różnych aptekach cena ta waha się w granicach 49 zł a 60zł, można przyjąć, że średnia cena produktu to ok. 55 zł.

mam wrazenie ze to kolejny watek o tym samym :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 21:25   #1658
krombacher
Przyczajenie
 
Avatar krombacher
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: tabletki czy plastry

nom właśnie ja również zastanawiam się plastry czy tabletki.... i równiez interesuje mnie cena....
krombacher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 00:58   #1659
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: tabletki czy plastry

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

mam wrazenie ze to kolejny watek o tym samym :-/
nie jest to mylne wrażenie

kilka wątków o plastrach i cenach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=plastry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=plastry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=plastry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=plastry

ja znalazłam aptekę gdzie płacę 46 i jej się trzymam, ale trzeba się trochę nachodzić, popytać, żeby znaleźć najtańsze miejsce z swoim mieście
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 06:12   #1660
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
to znaczy po jakim czasie mniej wiecej odstawiłaś plastry? ja juz stosuje dwa lata robiłam badania i wszystko mam w normie, jednak jak każda kobieta chce miec w przyszłości zdrowe dziecko i też zastanawiam sie nad tym faktem czy to aby nie wpłynie na płodność
Zaczęłam chyba po pierwszym lub drugim roku studiów i studiuję nadal, ale już na podyplomowych, więc trochę czasu minęło.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 13:08   #1661
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziewczyny, ile z Was przytyło bo stosowaniu plastrów?
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 18:06   #1662
tiarus
Raczkowanie
 
Avatar tiarus
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Sincity
Wiadomości: 155
Dot.: tabletki czy plastry

No tak, ale też trzeba mieć na uwadze jak wrażliwą ma się skórę...
ja niestety mam bardzo i po tygodniu plastrowania zdarcie czegoś takiego pozostawia odparzone miejsce które boli. Ok miejsce przylepiania się zmienia, ale co robić jak po pewnym czasie nie ma miejsc odparzonych a już zaleczonych? przeciez plasterek nie wszędzie się przylepi...
wolałabym plastry, bo mniej pamiętać trzeba i rzeczywiście mniejsze obciążenie, ale jednak nie mogę
__________________
Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
tiarus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 20:18   #1663
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lolly_girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile z Was przytyło bo stosowaniu plastrów?
Przytyło?
Rany ja zleciałam z dobre 4 kg
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 19:01   #1664
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: tabletki czy plastry

Ja używam plastrów już od roku i jestem bardzo zadowolona. Nigdy mnie nie zaawiodły ( choć nie powiem - jak mnie kiedyś zemdliło, to strasznie się bałam, że jednak nie są takie skuteczne ). Z tego co zauważyłam to ceny zaczęły spadać. Chyba więcej kobiet je kupuje, więc apteki o klientelę walczą. W mojej małej rodzinnej mieścinie opakowanie kosztuje 45 zł. Kraków, Rybnik - mieszczę się w 49 zł

Fakt, że latem, gdy jest gorąco to może się zrobić lekkie odparzenie, jeśli plasterek jest ukryty np. na podbrzuszu, ale po 2 tyg wszystko wraca do normy
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 19:21   #1665
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: tabletki czy plastry

tabletki bralam 5 lat, potem 2 lata plastry... oprocz zalet dotyczacych spraw zoladkowych oraz tego ze nie szkodzi tak watrobie to jeszcze wygoda raz na tydzien musisz pamietac o zmianie, wieksze libido niz przy tabletkach...
minusem jest te brudzi sie klej dookola plastra i wyglada to nieestetycznie...moze rowniez w miejscu przyklejenia wystapic lekkie podraznienie.... ale jesli nie nosisz na wierzchu to naprawde plastry maja wiecej zalet niz tabletki
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 08:35   #1666
ogór
Rozeznanie
 
Avatar ogór
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 779
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Pomozcie! Miesiac temu jak miałam przykleic 2 plaster byłam w pracy i nie mialam mozliwosci aby to zrobic [po prostu zapomnialam go wziac ze soba] Przedluzylam zatem ten tydzien do 8 dni i juz kolejny - 3 plaster przykleilam w sobote a nie jak zwykle w piatek. Teraz przychodzi pora okresu a od 4 dni go nie ma. Czy jest jakas mozliwosc ze plaster zle zadzialal ? Czy po prostu zmiana w plastrowaniu zaburzyla jakos moja miesiaczke ? Boje sie
__________________
high

ogór jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 09:38   #1667
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogór Pokaż wiadomość
Pomozcie! Miesiac temu jak miałam przykleic 2 plaster byłam w pracy i nie mialam mozliwosci aby to zrobic [po prostu zapomnialam go wziac ze soba] Przedluzylam zatem ten tydzien do 8 dni i juz kolejny - 3 plaster przykleilam w sobote a nie jak zwykle w piatek. Teraz przychodzi pora okresu a od 4 dni go nie ma. Czy jest jakas mozliwosc ze plaster zle zadzialal ? Czy po prostu zmiana w plastrowaniu zaburzyla jakos moja miesiaczke ? Boje sie
Możliwe.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 00:07   #1668
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ogór Pokaż wiadomość
Pomozcie! Miesiac temu jak miałam przykleic 2 plaster byłam w pracy i nie mialam mozliwosci aby to zrobic [po prostu zapomnialam go wziac ze soba] Przedluzylam zatem ten tydzien do 8 dni i juz kolejny - 3 plaster przykleilam w sobote a nie jak zwykle w piatek. Teraz przychodzi pora okresu a od 4 dni go nie ma. Czy jest jakas mozliwosc ze plaster zle zadzialal ? Czy po prostu zmiana w plastrowaniu zaburzyla jakos moja miesiaczke ? Boje sie
To nie zrobiłaś za mądrze. Nie wiem, dlaczego nie przeczytałaś ulotki - wszystko jest tam napisane. Z przyklejeniem plastra możesz się spóźnić do 48 godzin, ale następny przyklejasz normalnie - w Twoim normalnym Dniu Zmiany Plastra. Ten dzień zmienia się tylko wtedy, jeśli spóźnisz się z przyklejeniem pierwszego plastra. Wątpię akurat, że w Twoim przypadku coś źle zadziałało - raczej zaburzyłaś sobie wszystko.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 09:51   #1669
ogór
Rozeznanie
 
Avatar ogór
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 779
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Zaburzyłam, całe szczescie! Ulote czytałam ale jakieś pół roku temu i akurat ta informacja wypadła mi z głowy w tamtym momencie. Okres dostałam po czterech dniach w momencie czytania o wpadkach kobiet ktore stosowały evre, brr. Dziekuję za odpowiedz!
__________________
high

ogór jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 05:53   #1670
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Witam wszystkie Mam mały problem, bo nie wiem co zrobić. Mam dziś udać się po plastry, jeszcze nigdy nie próbowałam. Od wakacji tamtego roku brałam tab anty do stycznia i do teraz nic. Mam 18lat, zastanawiam się czy będą mi służyły, czy nie będę żałowała... Wiem, że kwestia tego, czy będą mi służyły jest indywidualna, ale sama nie wiem co robić Czy wrócić do tabletek czy zakupić plastry? pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 10:49   #1671
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wioolusiaaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mam mały problem, bo nie wiem co zrobić. Mam dziś udać się po plastry, jeszcze nigdy nie próbowałam. Od wakacji tamtego roku brałam tab anty do stycznia i do teraz nic. Mam 18lat, zastanawiam się czy będą mi służyły, czy nie będę żałowała... Wiem, że kwestia tego, czy będą mi służyły jest indywidualna, ale sama nie wiem co robić Czy wrócić do tabletek czy zakupić plastry? pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
Myślę, że powinnaś po prostu poczytać wątki dotyczące evry. Dziewczyny piszą bardzo dużo o zaletach, wadach, swoich problemach itp. I na tej podstawie wyciągnąć wnioski. Tym bardziej, że było już wiele pytań takich, jak Twoje.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 18:02   #1672
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Właśnie zakupiłam pierwsze opakowanie cena 47,80zł. TYlko teraz trzeba czekać
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-29, 10:48   #1673
ogór
Rozeznanie
 
Avatar ogór
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 779
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Planuje zrobić przerwe w plastrowaniu. Wiecie jak długa powinna być ?
__________________
high

ogór jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-29, 18:43   #1674
barbra88
Raczkowanie
 
Avatar barbra88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 264
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

kiedyś rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem i mówił że po około 3-4mc organizm jest już "oczyszczony" :P w każdym bądź razie chodzi o to, że jak już robić przerwę to tak 4mc min :P
barbra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-29, 22:21   #1675
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez barbra88 Pokaż wiadomość
kiedyś rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem i mówił że po około 3-4mc organizm jest już "oczyszczony" :P w każdym bądź razie chodzi o to, że jak już robić przerwę to tak 4mc min :P
a ja jak ostatnio pytałam lekarza po jakim czasie od odstawienia plastrów mogę "bezpiecznie" zajść w ciążę to powiedział że po miesiącu
ale chyba sama z siebie wolałabym poczekać ok 6 miesięcy żeby "oczyścić" organizm
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-30, 08:49   #1676
barbra88
Raczkowanie
 
Avatar barbra88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 264
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

może źle Ciebie zrozumiał.. może myślał tu o jakiejkolwiek możliwości zajścia w ciąże.. po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej najłatwiej się zachodzi w ciążę
barbra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-30, 14:48   #1677
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Dziewczyny nie wytrzymałam Stwierdziłam, że nie dam rady, raptem trzy tygodnie. I teraz tak 26.11. (środa- mój stały dzień zmiany plastra)świadomie nie nakleiłam 1 plastra z opakowania, bo byłam pewna, że dam radę Zła jestem na siebie za tą kilkudniową przerwę, no ale miałam twarde postanowienie. Dziś dosłownie rzuciłam się na TŻ i cóż.. chcę wrócić do plastrów. Chcę zacząć opakowanie od jutra i to będzie mój nowy dzień zmiany plastra? Tak planuję zrobić i zabezpieczyć się dodatkowo na wszelki wypadek nie przez 7 dni a przez miesiąc
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-30, 22:54   #1678
ogór
Rozeznanie
 
Avatar ogór
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 779
Dot.: plastry antykoncepcyjne - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez barbra88 Pokaż wiadomość
kiedyś rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem i mówił że po około 3-4mc organizm jest już "oczyszczony" :P w każdym bądź razie chodzi o to, że jak już robić przerwę to tak 4mc min :P
Liczyłam ze miesiac starczy, maksymalnie dwa. Ale dla zdrowia przetrwam cztery! Dziekuje za odpowiedź!
__________________
high

ogór jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 09:29   #1679
aja191
Przyczajenie
 
Avatar aja191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z Dolnego Śląska
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Witam kobietki;-)
Zacznę od tego,że mam sposób na czrną otoczkę wokół plastra...zdradził mi tą tajemnicę mój ginekolog;-)Trzeba po prostu od czasu do czasu przecierać płatkiem nasączonym w zmywaczu do paznokci...Przydaje się głównie gdy mamy gdzieś wyjść wieczorkiem a tu taki brudny plaster...Naprawdę skuteczny sposób;;;Pozdrawiam wizażanki;-)
aja191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:36   #1680
kejti1987
Raczkowanie
 
Avatar kejti1987
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kalisz/Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Plastry antykoncepcyjne Evra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aja191 Pokaż wiadomość
Witam kobietki;-)
Zacznę od tego,że mam sposób na czrną otoczkę wokół plastra...zdradził mi tą tajemnicę mój ginekolog;-)Trzeba po prostu od czasu do czasu przecierać płatkiem nasączonym w zmywaczu do paznokci...Przydaje się głównie gdy mamy gdzieś wyjść wieczorkiem a tu taki brudny plaster...Naprawdę skuteczny sposób;;;Pozdrawiam wizażanki;-)
hmm.. nigdy w życiu nie dam się namówić na przecieranie plastra zmywaczem do paznokci! Być może jest on skuteczny na brudek, ale pewnie też skuteczny na nieskuteczność plastra. A plaster ukrywam na pośladkach, tam nikt go nie widzi.
__________________
- Cicho! .. bo nie słyszę..
- Czego nie słyszysz?
- Ciszy..
kejti1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.