uzależnienie od słodyczy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-10, 16:27   #1
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413

uzależnienie od słodyczy..


Chyba jestem uzależnona od słodkich rzeczy...Nie umiem nie zjeść w ciągu dnia jakiegoś słodkiego batona itp. Kocham czekolade i wogole wszystkie słodkości. Jak nie jem czegoś przez dłuższy czas(kilka godzin) to źle się czuje, nie mam sily,jest mi słabo.. Nawet po obiedzie jak się najem to i tak mam ochote na czekolade.. Żadne chromy, błonniki nie pomagają...probowalam juz
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:12   #2
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: uzależnienie od słodyczy..

Cytat:
Napisane przez singielka1
Chyba jestem uzależnona od słodkich rzeczy...Nie umiem nie zjeść w ciągu dnia jakiegoś słodkiego batona itp. Kocham czekolade i wogole wszystkie słodkości. Jak nie jem czegoś przez dłuższy czas(kilka godzin) to źle się czuje, nie mam sily,jest mi słabo.. Nawet po obiedzie jak się najem to i tak mam ochote na czekolade.. Żadne chromy, błonniki nie pomagają...probowalam juz
Spróbuj stopniowo ograniczać słodycze, najpierw pozbądź się jednej tabliczki czekolady dziennie, potem batoników... Nie musisz całkiem się pozbywać słodyczy, ale np. czekoladowy baton zastąp zbożowym.
Najlepiej będzie, jeśli pozbędziesz się z domu wszystkich słodyczy i poprosisz rodzinę, by nie jadła ich w twojej obecności i zaczęła trzymać w innym miejscu.
Poproś też kogoś o "pilnowanie" w postanowieniach - naprawdę pomaga!!
Jeśli chcesz zjeść tabliczkę czekolady a już nie możesz wytrzymać zjedz sobie trochę płatków czekoladowych, np. Chocapic albo Nesquik, są mniej kaloryczne i nie należą do tzw. "pustych kalorii".
Unikaj odwiedzania sklepów i cukiernii które obfitują w słodycze.
Zaopatrz się w owoce i słodkie bakalie, kiedy najdzie Cię ochota na batonika sięgnij po jabłko, brzoskwinię, jogurt owocowy czy kisiel.
Kisiel i budyń są tu bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ 1 porcja ma ok 100 kcal (to jeszcze zależy od tego jaki) a potrafią bardzo "napchać". Dla porównania baton ma zazwyczaj jakieś 200-400 kcal.
Przede wszystkim, czerp radość z jedzenia i powoli delektuj się nim - docenisz jego smak
Wszystkie rady z sukcesem przetestowane na własnej osobie .. Pozdrawiam !! Na pewno Ci się uda, tylko nie rezygnuj i trwaj w przekonaniu, że się opłaca.
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 12:06   #3
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: uzależnienie od słodyczy..

ajjj tez uwielbiam czekolade...... czasem tak mnie nachodzi,ze az musze isc do sklepu jak nie mam czekolady w domu i pochlaniam ja w przeciagu 5 min....dobrze ze mam dobra przemiane materii i nie mam sklonnosci do tycia ;-)
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.