Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 18:53   #121
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
No fakt przy kilku rozbiórkach to trochę kłopotliwe. Ale w nr nadania to tylko końcówki są inne, początek ten sam.

Ja również nie zwróciłabym na to uwagi, ale dostałam jednocześnie 2 przesyłki i obie w małych kopertach, z której jedna to wiedziałam że będzie gab.A to ajsikorska uprzedziła i zrobiła zwrot. I temu tak z ciekawości spojrzałam na znaczki...
Moniczko, jak najbardziej masz rację, zwłaszcza, że zdarzyło Ci się to aż dwa razy w krótkim czasie Nie sądzę jednak, żeby to był jakiś ogólny problem, bo przy należycie zabezpieczonej odlewce bardzo trudno o gabaryt A, u mnie w każdym razie takie się nie trafiają A może tylko moja poczta liczy zawsze koszty na moją niekorzyść

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;46235987]Ja ostatnio w rozbiórkach podeję numery nadania
No ale ja tych rozbiórek robię mało, a poza tym często daję limit 10 ml, więc mam do wysłania 5-8 przesyłów A niektórzy jak rozbierają drogie flaszki i większość schodzi samplami, to faktycznie pisząc 30 numerów nadania można zgłupieć

Też nie mam w zwyczaju sprawdzać znaczków, jestem z natury ufny [/QUOTE]Widziałam, widziałam i dlatego Cię pochwaliłam A ja ufna nie jestem, ale oszczędna niestety też nie - złotówka w tą czy w tamtą...

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-04-29 o 18:55
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 18:57   #122
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Moniczko, jak najbardziej masz rację, zwłaszcza, że zdarzyło Ci się to aż dwa razy w krótkim czasie Nie sądzę jednak, żeby to był jakiś ogólny problem, bo przy należycie zabezpieczonej odlewce bardzo trudno o gabaryt A, u mnie w każdym razie takie się nie trafiają A może tylko moja poczta liczy zawsze koszty na moją niekorzyść

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Widziałam, widziałam i dlatego Cię pochwaliłam
Atomki z Globe to chyba nie ma szans żeby łapały się na gab.A ..
Ale 5 i 2,5 z Fambudu i te z all chudziutkie to mają szanse..

Chociaż jak pierwszy raz wysyłałam przesyłki to pani na poczcie sprawdzała tą miarką czy się zmieści czy nie, a wczoraj wysyłając na innej poczcie nie sprawdzała i tam gdzie było 5ml plastikowe to poszło A, a 12tki globe B
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:14   #123
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Nie wyrzucałam jeszcze starych kopert z rozbiórek i tak z ciekawości wzięłam 2 losowe, wpisałam numer nadania na stronie poczty a tam w obu gabaryt A, a na pewno płaciłam za B
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:21   #124
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

A ja nagminnie zalegam ze zwrotami ale też nagminne dopłacam do przesyłek bo pani na poczcie potrafi takie same przesyłki zaliczyć jako gab. A i B, jest też tak, że jedna Pani te chudsze na oko zalicza jako A a inna już nie a jak zaproponowałam, żeby sprawdziła to odrzekła, że ona widzi i jej potem to zwrócą także raz jest tak a raz inaczej, raz się dokłada a raz zostaje i chyba bym oszalała jakbym miała za każdym razem wyliczać ile każdy ma mi dopłacić a ile ja mam zrobić zwrotu... Nadto ja w banku płacę za przelewy i znając życie znalazłaby się jakaś osoba, którą by to nie obchodziło .
Do tego w książce nadawczej paniom nie chce się wklejać naklejek z kodami i przyklejają pierwszy i ostatni, próbowałam kiedyś sprawdzić jakąś przesyłke i za cholerę nie mogłam dojść o co chodzi bo wcale nie jest tak, że ostatnie nr tylko się zmieniają.
Za materiały do pakowania, taśmę bomeblową mało kto liczy ale tego już nie zauważa .
Ja już teraz się boję pakować odlewki bo zaraz ktoś zrobi aferę, że nie musiałam tak grubo pakować i załapałoby się jak gab. A, dlatego sample zaczęłam owijać skromnie ale jak się coś roztrzaska to będzie pretęcha do mnie ...
Coraz więcej osób widzę, że siedzi i podlicza jak to organizatorki się dorabiają

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2014-04-29 o 19:22 Powód: lit.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:24   #125
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wyrzucałam jeszcze starych kopert z rozbiórek i tak z ciekawości wzięłam 2 losowe, wpisałam numer nadania na stronie poczty a tam w obu gabaryt A, a na pewno płaciłam za B
No to teraz zobacz - sprawdziłam numer Twojej przedostatniej przesyłki - na śledzeniu gabaryt A, a w mojej książce nadawczej (zdjęcie mogę w każdej chwili udostępnić) opłata za gabaryt B - 7,50 zł. Ostatnia przesyłka - w śledzeniu gabaryt B i opłata też 7,50. Więc co tu jest grane?

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-04-29 o 19:25
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:28   #126
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
No to teraz zobacz - sprawdziłam numer Twojej przedostatniej przesyłki - na śledzeniu gabaryt A, a w mojej książce nadawczej (zdjęcie mogę w każdej chwili udostępnić) opłata za gabaryt B - 7,50 zł. Ostatnia przesyłka - w śledzeniu gabaryt B i opłata też 7,50. Więc co tu jest grane?
Chyba dziewczyny już pisały kiedyś o takich przypadkach
No ale chyba nie trzeba będzie teraz wklejać potwierdzeń nadania?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:29   #127
Ania_november
Zakorzenienie
 
Avatar Ania_november
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 607
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

hm, ja mam takie podejście jak Asiula.. też czasem dopłacałam bo podawałam koszt 7,50 zapomniałam ze jeszcze przecież kopertę kupuję.. różne Panie na poczcie różnie klasyfikują przesyłki, jak ktoś chce mi zwrócić 1 czy 2pln to jak widzę pytanie w wątku to zawsze odpisuję że nie.. wczoraj za expresowy przelew za zamówienie dopłaciłam z własnej woli 5 zł i nie przyszło mi do głowy żeby dzielić na 12 czy 11 uczestniczek..
w zasadzie może i dobrze że Monika na problem zwróciła uwagę ale mogła to zrobić w bardziej przyjazny sposób, bez podchodów
__________________
Moja Fragrantica


szukam chętnych do rozbiórki Rose America



Ania_november jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 19:40   #128
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A ja nagminnie zalegam ze zwrotami ale też nagminne dopłacam do przesyłek bo pani na poczcie potrafi takie same przesyłki zaliczyć jako gab. A i B, jest też tak, że jedna Pani te chudsze na oko zalicza jako A a inna już nie a jak zaproponowałam, żeby sprawdziła to odrzekła, że ona widzi i jej potem to zwrócą także raz jest tak a raz inaczej, raz się dokłada a raz zostaje i chyba bym oszalała jakbym miała za każdym razem wyliczać ile każdy ma mi dopłacić a ile ja mam zrobić zwrotu... Nadto ja w banku płacę za przelewy i znając życie znalazłaby się jakaś osoba, którą by to nie obchodziło .
Do tego w książce nadawczej paniom nie chce się wklejać naklejek z kodami i przyklejają pierwszy i ostatni, próbowałam kiedyś sprawdzić jakąś przesyłke i za cholerę nie mogłam dojść o co chodzi bo wcale nie jest tak, że ostatnie nr tylko się zmieniają.
Za materiały do pakowania, taśmę bomeblową mało kto liczy ale tego już nie zauważa .
Ja już teraz się boję pakować odlewki bo zaraz ktoś zrobi aferę, że nie musiałam tak grubo pakować i załapałoby się jak gab. A, dlatego sample zaczęłam owijać skromnie ale jak się coś roztrzaska to będzie pretęcha do mnie ...
Coraz więcej osób widzę, że siedzi i podlicza jak to organizatorki się dorabiają
Nic dodać, nic ująć

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Chyba dziewczyny już pisały kiedyś o takich przypadkach
No ale chyba nie trzeba będzie teraz wklejać potwierdzeń nadania?
Obawiam się, że do tego dojdzie Ktoś zobaczy na śledzeniu A, nie uwierzy, że to błąd systemu (albo pani z poczty) i będzie się domagał zwrotu. Trza będzie focić książkę i wycinać pojedyncze nazwiska
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:52   #129
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
No to teraz zobacz - sprawdziłam numer Twojej przedostatniej przesyłki - na śledzeniu gabaryt A, a w mojej książce nadawczej (zdjęcie mogę w każdej chwili udostępnić) opłata za gabaryt B - 7,50 zł. Ostatnia przesyłka - w śledzeniu gabaryt B i opłata też 7,50. Więc co tu jest grane?
Nie mam pojęcia
Ale też mi się zdarza, że panie na poczcie różnie liczą. Np mam spore koperty, które w zasadzie powinny się łapać na gabaryt B, ale tylko jedna pani mi tak liczy, reszta liczy jako A, bo jest lekka i dosyć płaska - nawet odlewka 10 ml owinięta w kilka warstw folii bąbelkowej

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
No ale chyba nie trzeba będzie teraz wklejać potwierdzeń nadania?
Nie no, to już by było przegięcie. Zakupy na wizażu polegają przecież również na zaufaniu, nie chciałabym nawet dopuszczać do siebie myśli, że ktoś miałby świadomie zarabiać na przesyłkach
Poza tym robiąc zakupy godzimy się na takie a nie inne koszty przesyłki, przecież możemy wcale nie kupować, prawda? Tylko z drugiej strony fajnie by było, żeby w razie gdy zostało policzone taniej, informować o tym i albo zwracać albo zachować na poczet następnych rozbiórek.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:56   #130
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A ja nagminnie zalegam ze zwrotami ale też nagminne dopłacam do przesyłek bo pani na poczcie potrafi takie same przesyłki zaliczyć jako gab. A i B, jest też tak, że jedna Pani te chudsze na oko zalicza jako A a inna już nie a jak zaproponowałam, żeby sprawdziła to odrzekła, że ona widzi i jej potem to zwrócą także raz jest tak a raz inaczej, raz się dokłada a raz zostaje i chyba bym oszalała jakbym miała za każdym razem wyliczać ile każdy ma mi dopłacić a ile ja mam zrobić zwrotu... Nadto ja w banku płacę za przelewy i znając życie znalazłaby się jakaś osoba, którą by to nie obchodziło .
Do tego w książce nadawczej paniom nie chce się wklejać naklejek z kodami i przyklejają pierwszy i ostatni, próbowałam kiedyś sprawdzić jakąś przesyłke i za cholerę nie mogłam dojść o co chodzi bo wcale nie jest tak, że ostatnie nr tylko się zmieniają.
Za materiały do pakowania, taśmę bomeblową mało kto liczy ale tego już nie zauważa .
Ja już teraz się boję pakować odlewki bo zaraz ktoś zrobi aferę, że nie musiałam tak grubo pakować i załapałoby się jak gab. A, dlatego sample zaczęłam owijać skromnie ale jak się coś roztrzaska to będzie pretęcha do mnie ...
Coraz więcej osób widzę, że siedzi i podlicza jak to organizatorki się dorabiają
i ja sie pod tym moge spokojnie podpisac

sample moge nadac jako gabaryt A
ale na atomkach, nawet tych plastikowych nigdy nie oszczedzalam folii, tasmy,wiec i list wychodzi w gabarycie B
7,50+ koperta = 9,00zl , do tej pory liczylam jak inni 8,50zl
+ koszty zakupu folii i tasmy ...

prawda jest taka, ze organizatorki, czesto doplacaja, ale juz o te 0,50 - 1,00zl sie nie upominaja.
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:57   #131
stranalandia
Rozeznanie
 
Avatar stranalandia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 509
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Zgadzam się z Dziewczynami, że jak zaczniemy liczyć każdy grosz to zwariujemy Ogólna zasada jest chyba taka, że na wspólnych zakupach się nie zarabia i to jest szczytna idea, ale nie można popadać w skrajności raz na wysyłce kilku bądz kilkunastu wysyłek się zyska 2 zł, drugim razem się straci.... Z Pocztą Polską czasem ciężko dojść do ładu.....
I niekoniecznie plastikowa 5tka na bank pójdzie gabarytem "A"........ Dużo zależy od fantazji pracowników poczty.
Jak ktoś kupuje na Allegro na przykład to też z góry zgadza się na określony koszt wysyłki. Dociekacie pózniej czy Sprzedający zapłacił faktycznie 2 zł mniej?.......
__________________
Najbliższa rozbiórka: Elie Saab Le Parfum EDP

Plany rozbiórkowe:
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=15793

Wymiana
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=14622
stranalandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 20:00   #132
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie no, to już by było przegięcie. Zakupy na wizażu polegają przecież również na zaufaniu, nie chciałabym nawet dopuszczać do siebie myśli, że ktoś miałby świadomie zarabiać na przesyłkach
Poza tym robiąc zakupy godzimy się na takie a nie inne koszty przesyłki, przecież możemy wcale nie kupować, prawda? Tylko z drugiej strony fajnie by było, żeby w razie gdy zostało policzone taniej, informować o tym i albo zwracać albo zachować na poczet następnych rozbiórek.
Ja sobie tak zaszartowałam z tym dorabiem się

Przerażające jest dla mnie to, że musiałabym prowadzić jeszcze wszystkie rozliczenia co komu i ile, ile ja dołożyłam.... skoro ja nie liczę za wysyłki czasami bo np. biorę coś jeszcze albo biorę ubezpieczoną a liczę jak zwykłą to oczekuję po cichu, że w drugą stronę też każdy będzie wyrozumiały. Przy dużej ilości rozbiórek nie mam na to czasu . Ostatnio poinformowałam kto ma zwroty i kilka osób chciało to zostawić na nast. rozbiórki ale kompletnie nie pamietam kto to był , no tak już mam
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:04   #133
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja sobie tak zaszartowałam z tym dorabiem się

Przerażające jest dla mnie to, że musiałabym prowadzić jeszcze wszystkie rozliczenia co komu i ile, ile ja dołożyłam.... skoro ja nie liczę za wysyłki czasami bo np. biorę coś jeszcze albo biorę ubezpieczoną a liczę jak zwykłą to oczekuję po cichu, że w drugą stronę też każdy będzie wyrozumiały. Przy dużej ilości rozbiórek nie mam na to czasu . Ostatnio poinformowałam kto ma zwroty i kilka osób chciało to zostawić na nast. rozbiórki ale kompletnie nie pamietam kto to był , no tak już mam
No faktycznie, przy większej ilości rozbiórek byłoby to męczące i ciężkie do ogarnięcia. Tak więc ja się nie odzywam, jak nie będzie mi odpowiadał koszt przesyłki to po prostu nie będę kupować
Ja mam u Ciebie aż złotówkę

Poza tym wystarczy pomyśleć o kosztach przesyłki na allegro czy np w sklepach internetowych - tam to jest dopiero zawyżanie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:08   #134
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A ja nagminnie zalegam ze zwrotami ale też nagminne dopłacam do przesyłek bo pani na poczcie potrafi takie same przesyłki zaliczyć jako gab. A i B, jest też tak, że jedna Pani te chudsze na oko zalicza jako A a inna już nie a jak zaproponowałam, żeby sprawdziła to odrzekła, że ona widzi i jej potem to zwrócą także raz jest tak a raz inaczej, raz się dokłada a raz zostaje i chyba bym oszalała jakbym miała za każdym razem wyliczać ile każdy ma mi dopłacić a ile ja mam zrobić zwrotu... Nadto ja w banku płacę za przelewy i znając życie znalazłaby się jakaś osoba, którą by to nie obchodziło .
Do tego w książce nadawczej paniom nie chce się wklejać naklejek z kodami i przyklejają pierwszy i ostatni, próbowałam kiedyś sprawdzić jakąś przesyłke i za cholerę nie mogłam dojść o co chodzi bo wcale nie jest tak, że ostatnie nr tylko się zmieniają.
Za materiały do pakowania, taśmę bomeblową mało kto liczy ale tego już nie zauważa .
Ja już teraz się boję pakować odlewki bo zaraz ktoś zrobi aferę, że nie musiałam tak grubo pakować i załapałoby się jak gab. A, dlatego sample zaczęłam owijać skromnie ale jak się coś roztrzaska to będzie pretęcha do mnie ...
Coraz więcej osób widzę, że siedzi i podlicza jak to organizatorki się dorabiają
Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Nic dodać, nic ująć

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Obawiam się, że do tego dojdzie Ktoś zobaczy na śledzeniu A, nie uwierzy, że to błąd systemu (albo pani z poczty) i będzie się domagał zwrotu. Trza będzie focić książkę i wycinać pojedyncze nazwiska
Zgadzam się - organizatorka ma naprawdę sporo roboty, i ten "zarobek" w wypadku złego oszacowania kosztu nie jest szczególnie odczuwalny. Mi się ostatnio zdarzyło, że przesyłki które policzyłam jako gab A, poszły jako B - do jednej musiałam dodatkowo dokupić najdroższą kopertę, bo moja była za mala na łączoną przesyłkę, a średniej - zwyczajnie na poczcie nie było. Poza tym zużywamy: papier (do etykiet), toner/tusz w długopisie, taśmę bezbarwną do przyklejenia etykiety, taśmę izolacyjną do zabezpieczenia atomka/sampla, taśmę teflonową do zabezpieczenia gwintu atomka; koperty kupujemy z różnych źródeł, bywa, że w razie braku trzeba dokupić szybko - za cenę wyższą niż się oszacowało w rozbiórce; nie każdy ma tyle bąbli z odzysku, żeby wystarczyło do zabezpieczenia odlewek. Poświęcony czas - bezcenny. Oczywiście, mamy za to flakon z perfumami, na który w innym wypadku nie mogłybyśmy sobie pozwolić - ale i uczestniczka ma odlewkę w cenie, za jaką nigdzie indziej by jej nie kupiła.

Rozumiem zwracanie uwagi na zawyżanie kosztów - ale zgadzam się z poprzedniczkami, że sposób przedstawienia sprawy niezbyt ładny.

Ja od teraz - podobnie jak Asia, pisała o tym wcześniej - zamierzam wszystko powyżej sampla 2,5ml wysyłać jako gabaryt B, i pakować odpowiednio grubo, żeby nie było wątpliwości. Nie na złość bynajmniej - nie mam czasu na zabawę w kalkulacje i zwroty, ochoty na kłopoty w powodu uszkodzenia źle zabezpieczonego - żeby wszedł w gab A atomka, ani ochoty na dokładanie w wypadku zaniżenia kwoty za wysyłkę.

Jeszcze jedno - zazwyczaj do sampli 2,5ml starałam się kupować najmniejsze koperty - ale od kiedy listonosz zgubił wysłaną przeze mnie przesyłkę z próbkami o wartości ok 100pln - wolę kupować większe, te B5 - mniejsza szansa, że się gdzieś w czeluściach torby zapodzieją.

Edytowane przez VI4
Czas edycji: 2014-04-29 o 20:11
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:09   #135
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Z ciekawości sprawdziłam numery nadania z Lolitkowej rozbiórki - 4 na 5 przesyłek z jednego dnia na śledzeniu ma gabaryt A, natomiast wszystkie opłaty naliczone są za gabaryt B - 7,50, jedna 8,30, bo na życzenie była prio. Tak się ma teoria do praktyki
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:13   #136
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Z ciekawości sprawdziłam numery nadania z Lolitkowej rozbiórki - 4 na 5 przesyłek z jednego dnia na śledzeniu ma gabaryt A, natomiast wszystkie opłaty naliczone są za gabaryt B - 7,50, jedna 8,30, bo na życzenie była prio. Tak się ma teoria do praktyki
Tu też zapomniałam dopisać - śledzenie swoją drogą, ale przecież uczestniczka widzi na kopercie, jak została policzona przesyłka
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:16   #137
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Tu też zapomniałam dopisać - śledzenie swoją drogą, ale przecież uczestniczka widzi na kopercie, jak została policzona przesyłka
O tym już nie chciałam pisać, bo bałam się, że ktoś się o to obrazi - to takie oczywiste

Prześledziłam wątek, o którym wspomniała Moniczka i tak naprawdę nie rozumiem dlaczego basieńka2807 została tu wypunktowana W tym wątku umieszcza się osoby, które sprawiały kłopoty w rozbiórkach i z którymi nie udało się dogadać - robi się to ku przestrodze. Sprawa nadpłat za przesyłki we wspomnianym wątku rozbiórkowym została wyjaśniona, pieniądze zwrócone, tak więc wszystko zakończyło się pomyślnie. Jeśli natomiast ktoś chciał zasygnalizować jakiś ogólny problem, to na pewno nie tu i nie w tej formie.

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-04-29 o 21:18
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:27   #138
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Właśnie przeczytałam posty moniczki795 w wątku basieńki, co za sposób wypowiedzi i ton o taką sprawę... szok.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość

Prześledziłam wątek, o którym wspomniała Moniczka i tak naprawdę nie rozumiem dlaczego basieńka2807 została tu wypunktowana W tym wątku umieszcza się osoby, które sprawiały kłopoty w rozbiórkach i z którymi nie udało się dogadać - robi się to ku przestrodze. Sprawa nadpłat za przesyłki we wspomnianym wątku rozbiórkowym została wyjaśniona, pieniądze zwrócone, tak więc wszystko zakończyło się pomyślnie. Jeśli natomiast ktoś chciał zasygnalizować jakiś ogólny problem, to na pewno nie tu i nie w tej formie.
Dokładnie...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 22:41   #139
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam posty moniczki795 w wątku basieńki, co za sposób wypowiedzi i ton o taką sprawę... szok.
Nikogo nie obraziłam, nie ubliżałam, nie miałam takiego zamiaru... szanuję innych, bo też chcę aby mnie szanowano. Przecież nie pisałam, żadnych strasznych rzeczy, samą prawdę.
Fakt, pierwszy post z pytaniem czy to koniec rozbiórki i potem kolejny był z małą nutką ironii, bo sądziłam że może organizatorka coś sobie przypomni, myślałam że to ona osobiście wysyła przesyłki, skąd mogłam wiedzieć, że to nie ona je wysyła

Jak zobaczyłam też poprzednie rozbiórki że sprawa wygląda tak samo - to pomyślałam, jak to możliwe? Przecież jak się wysyła przesyłki to widzi się ile się płaci. Więc dla mnie to było dziwne że przesyłki wysyła teoretycznie jako B, a jest inaczej.

Może też przepraszam, że aż tak dokładnie wszystko przedstawiłam i wyliczyłam, ale to takie moje zboczenie zawodowe, zajmuję się finansami, rachunkowością, więc liczę zawsze wszystko dokładnie.

Nie mam również aż tak dużego doświadczenia w rozbiórkach jak inne dziewczyny, człowiek uczy się całe życie, stąd też moje dociekania i drążenie tematu. Nie miałam pojęcia, że mogą zdarzyć się takie sytuacje jak pisałyście, że panie na poczcie wpisują nam B, a w systemie A i potem problem. Nie miałam pojęcia o tym, nie spotkałam się z tym wcześniej.

Przy takiej wymianie zdań można dowiedzieć się zawsze ciekawych rzeczy. Kto pyta - nie błądzi.




edit.
Teraz to już same swoje wpisy rozkładacie na czynniki pierwsze, rozdmuchałyście sprawę doszczętnie.
Nawet mi do głowy nie przyszło liczenie za taśmę czy tym bardziej za poświęcony czas.
Pisałam, żeby poruszyć sprawę gabarytów, tylko i wyłącznie gabarytów.

Edytowane przez moniczka795
Czas edycji: 2014-05-01 o 13:54
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 07:27   #140
felangel
Zadomowienie
 
Avatar felangel
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 917
GG do felangel
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
Nikogo nie obraziłam, nie ubliżałam, nie miałam takiego zamiaru... szanuję innych, bo też chcę aby mnie szanowano. Przecież nie pisałam, żadnych strasznych rzeczy, samą prawdę.
Fakt, pierwszy post z pytaniem czy to koniec rozbiórki i potem kolejny był z małą nutką ironii, bo sądziłam że może organizatorka coś sobie przypomni, myślałam że to ona osobiście wysyła przesyłki, skąd mogłam wiedzieć, że to nie ona je wysyła

Jak zobaczyłam też poprzednie rozbiórki że sprawa wygląda tak samo - to pomyślałam, jak to możliwe? Przecież jak się wysyła przesyłki to widzi się ile się płaci. Więc dla mnie to było dziwne że przesyłki wysyła teoretycznie jako B, a jest inaczej.

Może też przepraszam, że aż tak dokładnie wszystko przedstawiłam i wyliczyłam, ale to takie moje zboczenie zawodowe, zajmuję się finansami, rachunkowością, więc liczę zawsze wszystko dokładnie.

Nie mam również aż tak dużego doświadczenia w rozbiórkach jak inne dziewczyny, człowiek uczy się całe życie, stąd też moje dociekania i drążenie tematu. Nie miałam pojęcia, że mogą zdarzyć się takie sytuacje jak pisałyście, że panie na poczcie wpisują nam B, a w systemie A i potem problem. Nie miałam pojęcia o tym, nie spotkałam się z tym wcześniej.

Przy takiej wymianie zdań można dowiedzieć się zawsze ciekawych rzeczy. Kto pyta - nie błądzi.

Nie wypowiadałam się jeszcze w tym wątku....ale no muszę bo inaczej się uduszę...
Ja też się zajmuję zawodowo finansami, rachnkowością i najczęściej liczę wszystko dokładnie..ale Twoje podejście to przesada.
Uczestniczyłam już w setkach rozbiórek..i nigdy nie sprawdzałam kosztów wysyłki...
A co w sytuacji, gdy dokładnie tej samej wielkości odlewki poszły w różnych gabarytach? (bo tak chciała pani na poczcie). Zwrócić tej, której odlewka poszła taniej, czy podzielić na wszystkich uczestników rozbiórki , którzy brali tę wielkość? Bo tak przecież byłoby najsprawiedliwiej..
A czepianie się 20 czy 30 gr za pakowanie to.. (nie wiem w sumie co nawet napisać). To czy ja używam folii ze swoich zakupów u innych czy nówki nie powinno nikogo interesować. Koperta, folia, taśma jedna czy druga kosztują..
P.S. Czy prywatnie nie masz ochoty wyluzować rachunkowo i przestać wszystko przeliczać?

I uważam, że cała ta dyskusja nie powinna mieć miejsca...
felangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 07:39   #141
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
Kto pyta - nie błądzi.

No wiesz, co innego jakbyś właśnie zapytała... a nie zaatakowała z wyliczeniami i rozliczaniem skąd ktoś ma bomble. To nie jest sklep a my nie jesteśmy usługującymi sprzedawcami a klient jak płaci to wymaga
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 09:11   #142
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez felangel Pokaż wiadomość
(...) A co w sytuacji, gdy dokładnie tej samej wielkości odlewki poszły w różnych gabarytach? (bo tak chciała pani na poczcie). Zwrócić tej, której odlewka poszła taniej, czy podzielić na wszystkich uczestników rozbiórki , którzy brali tę wielkość? Bo tak przecież byłoby najsprawiedliwiej.. (...)
Jak najbardziej, dokonać zwrotu zgodnie ze stanem faktycznym, czyli osobie, która ma nadpłatę

Cytat:
I uważam, że cała ta dyskusja nie powinna mieć miejsca...
Wręcz przeciwnie, dyskusja na temat zwrotu różnicy kosztu w określonym gabarycie jest jak najbardziej słuszna i zasadna
Różnica w przedziale do 350 g pomiędzy gabarytem A i B poleconym ekonomicznym wynosi 3,30 zł, natomiast poleconym priorytetowym 2,80 zł i tu jak najbardziej właściwe jest przygotowanie stosownego rozliczenia. Nie specjalnie przekonuje mnie tłumaczenie dużą liczbą rozbiórek, uczestników, czy obowiązków nałożonych na organizatorkę Wspólnozakupowy to nie maraton i czasami warto rozplanować tak, aby bez problemu ogarnąć rozbiórkowe obowiązki

I z uporem maniaka będę podkreślać, że takie sprawy należy poruszać bezpośrednio w wątku rozbiórkowym, chociażby z prozaicznej przyczyny, że organizatorka mogła najzwyczajniej w świecie przeoczyć, nie zauważyć i nie wynika to z jej złej woli, czy chęci zysku

Pomijam kwestię bąbli, taśm wszelakich kopert... pochodzących z różnych źródeł, kupowanych hurtowo, bądź detalicznie i tu wiadomo, że nie da się ujednolicić doliczonej kwoty. Ale o tym już chyba wszystko zostało powiedziane, to taki wspólnozakupowy bumerang

Edytowane przez Emiks
Czas edycji: 2014-04-30 o 09:13
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 09:19   #143
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
(...)
I z uporem maniaka będę podkreślać, że takie sprawy należy poruszać bezpośrednio w wątku rozbiórkowym, chociażby z prozaicznej przyczyny, że organizatorka mogła najzwyczajniej w świecie przeoczyć, nie zauważyć i nie wynika to z jej złej woli, czy chęci zysku
Też jestem tego zdania i dlatego nie spodobało mi się, że dyskusja prowadzona jest tutaj i to z podaniem konkretnej rozbiórki, gdzie wszystkie sprawy finansowe zostały uregulowane. Przecież każdy ma możliwość podliczyć sobie znaczki na kopercie (bo dane w śledzeniu można o d..ę rozbić) i upomnieć się w stosownym wątku o nadpłatę. Po co to tutaj wałkować?

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2014-04-30 o 09:29
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 11:17   #144
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Weszłam tylko na chwilę, pobieżnie przeczytałam i aż przykro się robi...
Mogło to być zwykle niedopatrzenie organizatorki, bądź błąd na str. poczty...
Organizatorki nie liczą tego, że np.
- biorąc przesyłke za pobraniem wypada dać kilka zł kurierowi
- do każdego zapachu osobna strzykawka , igły teraz tez potrzebne
- taśma szeroka, parafilm, albo izolacyjna, ktora wcale tania nie jest

Sama sie przyznam, ze nie raz zostawiam listy i książkę nadawczą na poczcie i odbieram dopiero po tygodniu... Nie zawsze sprawdzam jaki gab. został policzona, choc u mnie A są bardzo sporadyczne...
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 12:32   #145
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Ja jestem szalenie wdzięczna wszystkim organizatorkom.
Podziwiam cierpliwość, sprawność i przede wszystkim, że im się chce.
Zazdraszczam czasami buteleczek pięknych, ale naprawdę ja nie ogarnęłabym tego tematu. Zbyt wiele mam na łbie i zbyt wiele się dzieje wokół mnie.
Dziękuję dziewczyny i chłopaki
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 12:44   #146
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Ale się przykro zrobiło :/
Może i dobrze że zwrócono uwagę ale uważam że można to było grzeczniej zrobić a nie jakimiś podchodami.
Czyli teraz będziemy wszystko skrupulatnie liczyć? super. Mam nadzieję że Organizatorki sie tym nie zrażą...
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 12:50   #147
edziakalitowa
Vegemamita
 
Avatar edziakalitowa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 896
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Czyli reasumując cena mojej wysyłki to = znaczek pocztowy + koperta + folia bombelkowa + taśma do pakowania + taśma teflonowa +taśma izolacyjna + papier ksero , toner ( tu opisanie wszystkich odlewek ) + strzykawka + długopis do opisania wszystkich kopert+ mój czas i nerwy na poczcie i tu zakończę i kropka
__________________
Rozbieram :
Pilne poszukuję biorę każdą ilość Washed Cotton No.784 Gap


wymianka zapachowa
wymianka książkowa

Edytowane przez edziakalitowa
Czas edycji: 2014-04-30 o 12:51
edziakalitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 13:00   #148
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Cytat:
Napisane przez edziakalitowa Pokaż wiadomość
Czyli reasumując cena mojej wysyłki to = znaczek pocztowy + koperta + folia bombelkowa + taśma do pakowania + taśma teflonowa +taśma izolacyjna + papier ksero , toner ( tu opisanie wszystkich odlewek ) + strzykawka + długopis do opisania wszystkich kopert+ mój czas i nerwy na poczcie i tu zakończę i kropka
Jeszcze paliwo, jeśli dojeżdzasz autem, albo bilet jeśli autobusem.

Ja dojeżdzam do poczty 10 km w jedną stronę, paliwo więc też mnie trochę kosztuje. Ciekawe czy powinnam doliczać i jak
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 13:04   #149
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Chyba teraz będę się bała organizować rozbiórki Ja nigdy nie analizuję czy dołożyłam 2o groszy czy 20 groszy mi zostało , nie analizuję też tego czy innej organizatorce u której biorę udział we wspólnych zakupach zostały jakieś grosze, dla mnie istotne jest abym dostała moje 5 czy tam 10 ml i żeby przesyłka była należycie zabezpieczona i tyle. Wiem też , że koszt kopert jest różny , jedni kupują je hurtem a inni sporadycznie organizujący zakupy na poczcie gdzie jest 4 razy drożej. Jak na przykład ja.

Jestem zażenowana tym "problemem".
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 13:20   #150
Missssska
Zadomowienie
 
Avatar Missssska
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 829
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem

Komuś się musi naprawdę nudzić...żeby sprawdzać takie coś
__________________
„Odezwij się czasem ciekawy jestem gdzie i z kim teraz umierasz” Borszewicz
Missssska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-08 11:06:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.