Bole w podbrzuszu.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-25, 20:27   #1
MniamNieczka
Raczkowanie
 
Avatar MniamNieczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa / Poznań (?)
Wiadomości: 255
GG do MniamNieczka Wyślij wiadomość przez MSN do MniamNieczka Send a message via Skype™ to MniamNieczka
Unhappy

Bole w podbrzuszu..


Od razu przepraszam za brak niektórych polskich znaków.
A wiec... od jakiegoś czasu mam bóle w podbrzuszu, tzn. klucia, albo jakby mi ktoś tam rozrywał w środku coś... czasami są lekkie, czasami są mocne. Od razu informuje, ze to na pewno nie ciąża (zresztą, która ciąża ma takie objawy w pierwszych dniach?).
Na początku wiadomo jak to jest, myślałam ze to przejdzie. Potem zaczęłam się trochę martwic, bo to nie przestawało, a wręcz przeciwnie.. zaczęły mi się powoli przesuwać daty zaczęcia okresu (mniej więcej 2-3 dni), czuje taki metaliczny posmak w buzi (ale to chyba nie jest nic z tym związane?), oraz lekkie osłabnięcia i mocniejsze, bardziej natarczywe bóle.
Nie wiem co jest grane, nigdy tak nie miałam...
Chłopak mi każe iść do lekarza ale się boje. Myślę, ze może któraś z was ma podobnie? Albo wie jaka może być przyczyna?
__________________
---------
„Nie możesz się poddać, musisz do przodu iść,
Pamiętaj te chwile, dla których warto żyć,
Bez tego nie masz nic, dlatego uwierz w te słowo,
By z każdej sytuacji wyjść z podniesioną głową!”
MniamNieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:29   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Bole w podbrzuszu..

Cytat:
Napisane przez MniamNieczka Pokaż wiadomość
Od razu przepraszam za brak niektórych polskich znaków.
A wiec... od jakiegoś czasu mam bóle w podbrzuszu, tzn. klucia, albo jakby mi ktoś tam rozrywał w środku coś... czasami są lekkie, czasami są mocne. Od razu informuje, ze to na pewno nie ciąża (zresztą, która ciąża ma takie objawy w pierwszych dniach?).
Na początku wiadomo jak to jest, myślałam ze to przejdzie. Potem zaczęłam się trochę martwic, bo to nie przestawało, a wręcz przeciwnie.. zaczęły mi się powoli przesuwać daty zaczęcia okresu (mniej więcej 2-3 dni), czuje taki metaliczny posmak w buzi (ale to chyba nie jest nic z tym związane?), oraz lekkie osłabnięcia i mocniejsze, bardziej natarczywe bóle.
Nie wiem co jest grane, nigdy tak nie miałam...
Chłopak mi każe iść do lekarza ale się boje. Myślę, ze może któraś z was ma podobnie? Albo wie jaka może być przyczyna?
Zamiast się bać to się ogarnij, nie zachowuj jak dziecko i idź do lekarza.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 21:56   #3
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Bole w podbrzuszu..

taka duża dziewczynka a sie lekarza boi. ehh.. jak my ci mamy powiedziec co ci jest?? no sorry, ale tos zczyt glupoty, jeszcze przez internet nikt nie leczył i nie badał. jak sie boisz lekarza to sie męcz dalej.
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 10:10   #4
esyfloresy89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Bole w podbrzuszu..

niestety hammie ma rację, nikt Ci tu nie pomoże, Twoim jedynym wyjściem jest wizyta u lekarza. Jeżeli się bardzo boisz to weź koleżankę lub chłopaka do towarzystwa, wybierz lekarza, który został już sprawdzony przez jakieś znajome i one go polecają... to jedyna rada, jaką mogę Ci dać.
esyfloresy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 15:04   #5
carra
Przyczajenie
 
Avatar carra
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Bole w podbrzuszu..

szczerze mowiac to duzo nie napisalas. wazne jest kiedy dokladnie bole sie pojawiaja, jaka czestotliwosc maja ile masz lat i od jak dawna miesiaczkujesz. ja mam 22 i z wlasnego doswiadczenia wiem a takze z przedmiotu biologia ze niektore dziewczyny sa bardziej wyczulone na jajeczkowanie i dlatego to tak boli. nie bierz na to zadnej no-spy, organizm zbyt szybko sie przyzwyczaja. moja rada poprostu odprez sie, wez prysznic poloz sie przykryj podbrzusze czyms cieplym i zasnij albo sprobuj poczytac. zrob sobie swieto. a do przesuwajacych sie dni rozpoczecia nie panikuj. to nie jest tak ze mamy miec tego dnia i koniec. czesto stres i inne sytuacje powoduja zmniejszenie badz zwiekszenie sie wydzielania hormonow przez co moze sie spoznic badz przyspieszyc, dni miesiaczki rowniez nie sa norma. idz do lekarza rodzinnego i powiedz ze masz bole i nieregularna, jezeli przepisze ci beznadziejne przeciwbolowe to idz do ginekologa, nie musi cie badac powiedz jaki masz problem i ze prosisz o jakies hormony w bardzo malej dawce. to wszystko. wyluzuj!!

Edytowane przez carra
Czas edycji: 2009-06-27 o 15:05
carra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 16:24   #6
MniamNieczka
Raczkowanie
 
Avatar MniamNieczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa / Poznań (?)
Wiadomości: 255
GG do MniamNieczka Wyślij wiadomość przez MSN do MniamNieczka Send a message via Skype™ to MniamNieczka
Dot.: Bole w podbrzuszu..

Cytat:
Napisane przez carra Pokaż wiadomość
szczerze mowiac to duzo nie napisalas. wazne jest kiedy dokladnie bole sie pojawiaja, jaka czestotliwosc maja ile masz lat i od jak dawna miesiaczkujesz. ja mam 22 i z wlasnego doswiadczenia wiem a takze z przedmiotu biologia ze niektore dziewczyny sa bardziej wyczulone na jajeczkowanie i dlatego to tak boli. nie bierz na to zadnej no-spy, organizm zbyt szybko sie przyzwyczaja. moja rada poprostu odprez sie, wez prysznic poloz sie przykryj podbrzusze czyms cieplym i zasnij albo sprobuj poczytac. zrob sobie swieto. a do przesuwajacych sie dni rozpoczecia nie panikuj. to nie jest tak ze mamy miec tego dnia i koniec. czesto stres i inne sytuacje powoduja zmniejszenie badz zwiekszenie sie wydzielania hormonow przez co moze sie spoznic badz przyspieszyc, dni miesiaczki rowniez nie sa norma. idz do lekarza rodzinnego i powiedz ze masz bole i nieregularna, jezeli przepisze ci beznadziejne przeciwbolowe to idz do ginekologa, nie musi cie badac powiedz jaki masz problem i ze prosisz o jakies hormony w bardzo malej dawce. to wszystko. wyluzuj!!
Dziekuje za odpowiedz Moze co do tego stresu to masz racje..
Chcialam tylko wiedziec, czy ktos mial podobnie jak ja mam.
Co do wieku, to mam niecale 17 lat. Miesiaczke mialam juz regularna, moze ze jeden dzien roznicy, a jak nagle zaczelo sie pojawiac wiecej to mnie troche zmartwilo. Nie biore na to zadnych tabletek - tylko cieple kompresy
Dzieki
__________________
---------
„Nie możesz się poddać, musisz do przodu iść,
Pamiętaj te chwile, dla których warto żyć,
Bez tego nie masz nic, dlatego uwierz w te słowo,
By z każdej sytuacji wyjść z podniesioną głową!”
MniamNieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.