Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-15, 15:06   #1081
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;89287853]Treść usunięta[/QUOTE]


Zgadzam się w całej rozciągłości Ja może nie z kanapy ale z teamu cardio, nie siła. Na rurce dużo krócej niż Ty, bo kilka miesięcy. Na dodatek jestem po 40tce i nigdy nie byłam filigranowa balerina. Jakby mi ktoś pół roku temu powiedział ze będę robić inverty to bym go zabiła śmiechem.
Dziś już nie. Robię. I inne rzeczy tez. Tylko jeszcze filmików nie, ale kiedyś w końcu na bank.

Mam w grupie koleżankę, która ma 59 lat, zaczęła dwa lata temu i wymiata. U nas w ogóle jest duży przekrój wiekowy, wagowy i kondycyjny ale nie wyobrażam sobie życia bez tych zajęć i bez mojej grupy.
Jak coś nie wychodzi, jak czegoś się nie da, to trzeba to po prostu wyćwiczyć - w swoim tempie i w swoim czasie. Jedna z moich instruktorek mówi zawsze: «det kommer» jak sześćdziesiąty raz coś mi leci albo ja lecę. Druga powtarza, ze mam za dużo nie rozkminiać tylko robić.

Da się. Trzymam kciuki za wszelkie nowe aktywności.
A kółka gratuluje i zazdroszczę trochę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 16:49   #1082
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89288173]
Chyba trudniejsze jest wchodzenie będąc na wprost koła i mając zarzucone dwie nogi. No way. W życiu bym tego nie zrobiła kiedyś. Teraz myślę, że tak. Chyba mamy inną definicje rzeczy, do których potrzebna jest siła w rękach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Dla mnie to są inne sylwetki. Tzn. nie wiem jak rura, mówię o kole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Tak robiłam na zajęciach w Polsce, tylko o ile samo wchodzenie rękoma mi całkiem spoko szło, tak nie umiałam najpierw zarzucić nóg Robiłam to w jakiś ułatwiony niepoprawny sposób, tutaj ćwiczymy V-kę za nasadzie "bez spiny", i już prawie to robię, ale jeszcze troszkę brakuje Wydaje mi się wręcz, że umiejętność takiego wejścia to jest jeden z kroków milowych żeby przejść na koeljny poziom zaawansowania.



Irmina mnie też to co pokazałaś wcale nie wydaje się łatwe, ale to też chyba cechy indywidualne każdej z nas, w sumie może tutaj też w jakiś tam spób działa siła odśrodkowa? Tak sobie dumam
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 17:17   #1083
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 17:26   #1084
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

To ja myślę o trochę innych klimatach i chcę zacząć chodzić na boks. Miałam zacząć w tym tygodniu, ale najpierw złapałam Zarazę19, a za tydzień mam zabieg na twarz. Mam nadzieję, że moje mięśnie w miesiąc bezczynności nie wyparują, bo siłownia też mi odpadła.

Ale zazdroszczę Wam na maksa tych rurek i kółek, ja mam w sobie gibkość kija od miotły Miałam podejście do pole dance i nawet instruktorka nade mną załamywała ręce - ostatecznie zrezygnowałam.

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2022-07-15 o 17:27
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 07:22   #1085
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Irmina ja na pierwszych zajeciach w Wawie trafilam na zastepstwo z jakas wariatka. Na tych wlasnie pierwszych zajeciach doslownie nas zmusila do V- ki. W ogole kiepsko wspominam tamta lekcje bo mialam wtedy zakwasy zycia, mialam takiego streeta w rekach ze nie moglam zamknac drzwi kiedy zatrzasniecie wymagalo sily, mialam problem z zakladaniem ubran przez glowe itp. Serio. 2 tygodnie z tak niesprawnym cialem jakbym byla po wypadku.

Gdybym wczesniej raz nie byla na zajeciach u koleznki, nie poszlabym ponownie. Byla ze mna pierwszy raz dziewczyna, ktora juz wczesniej sie nie pojawila.

Pozniej na zajeciach z wlasciwa instruktorka bylo super.

Nuova jesli juz troche cwiczysz to miesieczna przerwa nie zrobi Ci wielkiej roznicy, 2-3 razy pocwiczysz i wrocisz do formy. Cialo szybko sobie przypomina.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2022-07-16 o 07:24
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 08:51   #1086
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 109
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Dziewczyny, może coś doradzicie.
Mam sporo kg do zrzucenia, powyżej 20. Chcę zacząć (no w zasadzie to zaczełam 2 tyg temu). Ćwiczę w domu z youtube. Mam problem znaleźć trenerkę, która mi pasuje. Pierwsza była ok (Ola z treningu dla kobiet) - ćwiczenia w sam raz dla początkujących - no, ale każdy z jej treningów opiera się na tych samych ćwiczeniach, to nudne i bez sensu ćwiczyć to samo, tylko w różnym czasie. Próbowałam niby łatwy trening z Moniką Kołakowską - fajne zmęczenie, ale masakra dla kolan. Dziś odpaliłam Martę z codziennie fit - no nie, tez mi coś nie leży. Jak wy wybieracie z kim ćwiczycie? Może polecicie mi kogoś, kto ma cardio bez podskoków, wyskoków i dręczenia kolan, w średnim tempie? Nie musi być polska.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 10:58   #1087
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może coś doradzicie.
Mam sporo kg do zrzucenia, powyżej 20. Chcę zacząć (no w zasadzie to zaczełam 2 tyg temu). Ćwiczę w domu z youtube. Mam problem znaleźć trenerkę, która mi pasuje. Pierwsza była ok (Ola z treningu dla kobiet) - ćwiczenia w sam raz dla początkujących - no, ale każdy z jej treningów opiera się na tych samych ćwiczeniach, to nudne i bez sensu ćwiczyć to samo, tylko w różnym czasie. Próbowałam niby łatwy trening z Moniką Kołakowską - fajne zmęczenie, ale masakra dla kolan. Dziś odpaliłam Martę z codziennie fit - no nie, tez mi coś nie leży. Jak wy wybieracie z kim ćwiczycie? Może polecicie mi kogoś, kto ma cardio bez podskoków, wyskoków i dręczenia kolan, w średnim tempie? Nie musi być polska.



Praktycznie na każdym tego typu kanale, sa filmiki z układami właśnie bez skakania.
Monika Kołakowska jak Ci pasuje, to też ma takie.


ja polecam dla Ciebie kanał Growingannanas, ale musisz przejrzeć jej filmiki i wybrać takie dla początkujących i bez skakania, bo ma tez bardzo wymagające treningi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-25, 14:29   #1088
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

No, Marta ma mnóstwo filmów 'dla osób z nadwagą', 'dla początkujących', 'bez podskoków', 'bez maty', 'cichy trening bez tupania', wpisujesz frazę i Ci wyskakuje

Chociaż ja nie polecam dywanówek, bo łatwo można sobie w dłuższej perspektywie zaszkodzić, chyba że nie masz innej opcji/chcesz
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 15:59   #1089
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja nie szukam. Jak z 5 - 6 lat temu znalazłam Martę tak mi więcej do szczęścia nie trzeba Mam jeszcze jeden dosłownie film od Moniki, który lubię robić i to mi wystarcza. Rozciąganie to za to Ola Żelazo.



Czemu dywanówki na dłuższą metę szkodzą?
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 16:09   #1090
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja nie szukam. Jak z 5 - 6 lat temu znalazłam Martę tak mi więcej do szczęścia nie trzeba Mam jeszcze jeden dosłownie film od Moniki, który lubię robić i to mi wystarcza. Rozciąganie to za to Ola Żelazo.



Czemu dywanówki na dłuższą metę szkodzą?
Bo nie masz osoby która skontroluje, poprawi Twoją technikę, nawet jak laska tłumaczy, to może Ci się wydawać, że robisz tak samo, a z boku wygląda to inaczej.

Dwa - w wielu filmikach jest np. dużo brzuszków czy innych ćwiczeń negatywnie wpływających na MDM, kiedyś słuchałam podcastu z fizjoterapeutką uroginekologiczną i to podkreślała. I na kolana, kręgosłup. Zwłaszcza, że po tego typu ćwiczenia często sięgają osoby 'prosto z kanapy'/z nadwagą/chcące szybko wrócić do formy po ciąży

Trzy - często jest to mix cardio ze wzmacnianiem, a więc ciężko o dobrą technikę, zwłaszcza jak jest się początkującym, duże ryzyko, że nie będzie odpowiednio poprawnie

Cztery - wiele z tych trenerek błędnie wykonuje ćwiczenia + niektóre gadają po prostu głupoty o 'ćwiczeniach na spalanie boczków' itd.

Ja wiem, że w teorii wszystko super, każdy przed rozpoczęciem ćwiczeń powinien się skonsultować z fizjoterapeutą, ćwiczysz na własną odpowiedzialność, trenerka nie ponosi itd. i przecież tłumaczy i spoko, możemy powiedzieć, że to wina ćwiczącej, że coś tam, ale jak dla mnie w praktyce u większości osób tego typu ćwiczenia to po prostu nie jest najlepszy pomysł.

Akurat fizjoterapeutki uroginekologiczne bardzo przestrzegają przed tego typu ćwiczeniami, mówią, że mają mnóstwo pacjentek właśnie o takim profilu
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 18:04   #1091
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może coś doradzicie.
Mam sporo kg do zrzucenia, powyżej 20. Chcę zacząć (no w zasadzie to zaczełam 2 tyg temu). Ćwiczę w domu z youtube. Mam problem znaleźć trenerkę, która mi pasuje. Pierwsza była ok (Ola z treningu dla kobiet) - ćwiczenia w sam raz dla początkujących - no, ale każdy z jej treningów opiera się na tych samych ćwiczeniach, to nudne i bez sensu ćwiczyć to samo, tylko w różnym czasie. Próbowałam niby łatwy trening z Moniką Kołakowską - fajne zmęczenie, ale masakra dla kolan. Dziś odpaliłam Martę z codziennie fit - no nie, tez mi coś nie leży. Jak wy wybieracie z kim ćwiczycie? Może polecicie mi kogoś, kto ma cardio bez podskoków, wyskoków i dręczenia kolan, w średnim tempie? Nie musi być polska.

Ja jeszcze czasami odpalam Paulę z Trening Fitness. Ma dużo różnorodnych treningów.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 10:53   #1092
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Tak sobie wczoraj sentymentalnie zapodałam trening z Growingannanas, który chętnie robiłam na początku covidowego "zejścia do piwnicy".
Jeso, jakie to jest ciężkie przeżycie, już zapomniałam dlaczego go tak lubiłam.

Polecam: krótko, prosto a skutecznie:


https://www.youtube.com/watch?v=kY9Y...growingannanas
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 12:03   #1093
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Czy ktoś ma może doświadczenie z bieganiem/cwiczeniami typu podskoki, burpee itp, w dousznych słuchawkach bezprzewodowych? Dają radę czy wypadają?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 12:15   #1094
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma może doświadczenie z bieganiem/cwiczeniami typu podskoki, burpee itp, w dousznych słuchawkach bezprzewodowych? Dają radę czy wypadają?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

W moim przypadku nie było takiej opcji, nawet przy szybszym marszu na bieżni mi wypadały Kupiłam budżetowe chińskie słuchawki bezprzewodowe nauszne i komfort nieporównywalny.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 17:26   #1095
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
W moim przypadku nie było takiej opcji, nawet przy szybszym marszu na bieżni mi wypadały Kupiłam budżetowe chińskie słuchawki bezprzewodowe nauszne i komfort nieporównywalny.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ooo dzięki, a myślałam że może jednak obędzie się bez kupowania nowych słuchawek
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 17:58   #1096
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja korzystam z takich słuchawek cały czas, siedzą w uchu bez problemu przy bieganiu, podskokach czy na rowerze. Mam edifier tws1 pro, wcześniej miałam soundpeats true dot, a jeszcze wcześniej qcy T2 chyba. Każde się dobrze trzymały, używam zawsze największych nakładek gumowych.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 18:07   #1097
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez februar Pokaż wiadomość
Ja korzystam z takich słuchawek cały czas, siedzą w uchu bez problemu przy bieganiu, podskokach czy na rowerze. Mam edifier tws1 pro, wcześniej miałam soundpeats true dot, a jeszcze wcześniej qcy T2 chyba. Każde się dobrze trzymały, używam zawsze największych nakładek gumowych.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Ooo czyli może jednak jest nadzieja! Ja mam jabra elite 75t, niestety największych nakładek nie jestem w stanie używać, do mojego ucha pasują tylko te najmniejsze. Chyba jedyne wyjście to po prostu przetestować podczas treningu
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 06:30   #1098
Hebryka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 289
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Dziewczyny, które ćwiczą w domu z ciężąrkami - używacie do tego jakichś rękawiczek? Ćwiczę w sumie od niedawna a zauważyłam, że zrobiły mi się odciski na dłoniach - co polecacie?
Hebryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 11:54   #1099
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Hebryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które ćwiczą w domu z ciężąrkami - używacie do tego jakichś rękawiczek? Ćwiczę w sumie od niedawna a zauważyłam, że zrobiły mi się odciski na dłoniach - co polecacie?

Jeżeli używam winylowych (z ta guma) to nie używam. Mam jeden komplet żeliwnych, to tylko zakładam, aby ręka nie przechodziła zapachem metalu. Nie mam polecajki, kupiłam najtańsze możliwe ze sklepu sportowego i na moje potrzeby wystarczające. Nie lubię rękawiczek na treningu.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-01, 19:21   #1100
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja wracam do jogi po miesiącu przerwy. Covid mnie załatwił niesamowicie i do tej pory jeszcze kaszel mnie trzyma.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 05:19   #1101
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 109
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja polecam dla Ciebie kanał Growingannanas, ale musisz przejrzeć jej filmiki i wybrać takie dla początkujących i bez skakania, bo ma tez bardzo wymagające treningi.

dzięki za polecenie, przejrzałam i coś znalazłam, nie mam niestety czasu przetestować


[1=d1f8ef2008dea6bb47d7416 400721be959008b42_63b3700 256c75;89297719]No, Marta ma mnóstwo filmów 'dla osób z nadwagą', 'dla początkujących', 'bez podskoków', 'bez maty', 'cichy trening bez tupania', wpisujesz frazę i Ci wyskakuje
[/QUOTE]


no cóż, mnie drażni jej sposób bycia i tego nie przeskoczę - poza tym, może tak trafiłam, ale nie lubię powtórzeń ćwiczeń w krótkich seriach np. 3 ćwiczenia i 3 powtórzenia, wolę dłuższe serie, a ideałem by było bez powtórzeń.


Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze czasami odpalam Paulę z Trening Fitness. Ma dużo różnorodnych treningów.

dzięki, popatrzę


mam inny problem, z dietą. nie wiem czy to PPŚ czy faktyczny problem, może doradzicie coś - jestem na pograniczu nieprawidłowej glikemii/cukrzycy. Znalazłam w necie rozkład diety dla cukrzyka - białka 15%, tłuszcze 30%, węgle 55%. Wszystko super, jestem na diecie 1800 kcal, nie żadnej specjalnej, jem wszystko jak wcześniej - wyeliminowałam tylko kalorie z napojów i słodyczy. Aplikacja pokazuje, że białka zazwyczaj zjadam na styk, tłuszcze przekraczam róznie, ale czasem bardzo, a mam problem dobić z weglami do połowy - 2/3 dziennego zapotrzebowania. Nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 06:41   #1102
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość

mam inny problem, z dietą. nie wiem czy to PPŚ czy faktyczny problem, może doradzicie coś - jestem na pograniczu nieprawidłowej glikemii/cukrzycy. Znalazłam w necie rozkład diety dla cukrzyka - białka 15%, tłuszcze 30%, węgle 55%. Wszystko super, jestem na diecie 1800 kcal, nie żadnej specjalnej, jem wszystko jak wcześniej - wyeliminowałam tylko kalorie z napojów i słodyczy. Aplikacja pokazuje, że białka zazwyczaj zjadam na styk, tłuszcze przekraczam róznie, ale czasem bardzo, a mam problem dobić z weglami do połowy - 2/3 dziennego zapotrzebowania. Nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić.
Ja bym się osobiście tym nie przejmowała. Jeśli deficyt trzymasz, to schudniesz. Rozkład makroskładników to w kwestii odchudzania drugorzędna sprawa.
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 10:44   #1103
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
no cóż, mnie drażni jej sposób bycia i tego nie przeskoczę - poza tym, może tak trafiłam, ale nie lubię powtórzeń ćwiczeń w krótkich seriach np. 3 ćwiczenia i 3 powtórzenia, wolę dłuższe serie, a ideałem by było bez powtórzeń.
Rozumiem, też nie przepadam za Martą, poza tym jak kiedyś próbowałam z nią ćwiczyć to też nie lubiłam po prostu jej ćwiczeń, kwestia gustu. Ale akurat też widziałam, że ma jakieś 'bez powtórzeń', choć wiem, że trzeba trafić z trenerką, która nam pasuje, inaczej ćwiczenia nie sprawiają radości
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 11:28   #1104
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja z kolei uwielbiam ćwiczyć z Martą i obecnie próbuję się zmobilizować, żeby wrócić do ćwiczeń po przerwie, która się przeciąga od marca...

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 12:44   #1105
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Gryzelda88 nie jesteś sama, też mam mocny spadek chęci, motywacji i wszystkiego...
A jeszcze zrobiłam badania, aby się sprawdzić i wyszedł cholesterol powyżej normy. Pierwszy raz w życiu, wcześniej miałam "piękny", jak to lekarki określały
Powodem kiepska dieta i mało ruchu po prostu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 20:03   #1106
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Gryzia! PIąteczka! Z Martą ćwiczy mi się najfajniej. CF forever



Tydzień temu aerial szedł mi tragicznie, dzisiaj cudownie. Mam sinusoidę. Za to jutro znowu będe wyglądać jak ofiara przemocy Niemniej uwielbiam.



Próbuję sobie ustalić jakiś plan treningowy, bo muszę się dostosować pod aerialowe zakwasy i intensywny kurs językowy. Wiem, że to problemy pierwszego świata, ale chcę z tego mojego bezrobocia wyciągnąć jak najwięcej. Chyba się z chłopem zapisujemy jesienią na basen. Do miejsca gdzie mogę popływać pod chmurką mam 10 min na pieszo, na basen jakieś 3
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 21:08   #1107
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Tez jestem drużynaCF jak muszę lub chce dywanówki to tylko Marta.
Z jogowych kanałów mogę polecić Anatomię Jogi. Jest spory wybór i dużo filmików instruktażowych jak wykonywać poszczególne asany plus podcasty, jeśli ktoś ma potrzebę (ja tam wolę praktyki). Ale Gosia moim zdaniem robi kawał naprawdę dobrej roboty.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 21:45   #1108
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja też team CF
Lubię też jogilatesy Oli Żelazo, przymykam oko na paplaninę, bo same ćwiczenia bardzo mi odpowiadają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 06:43   #1109
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Marta z CF jest według mnie bardzo sympatyczna, ale ćwiczeń z nią nie lubię. Z YouTubem to dla mnie tylko Caroline Girvan.
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 07:58   #1110
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

A czy probowałyście ćwiczyć z jakąś aplikacją treningową?
Koleżanka pokazała mi taką i w sumie fajnie wyglądała rozpiska ćwiczeń razem z seriami i filmikami, jak wykonywać każde z ćwiczeń. Ściągnęłam na próbę Body by Santiva, ale mi nie podeszła. Teraz ściągnęłam zagraniczną OwnU App od Hanny Oberg (obserwuję ja na IG i lubię jej treningi). Jeszcze nie ćwiczyłam z apka i nie wiem, jak to będzie na siłowni (chyba oblicza tam przerwy i jest miejsce na wpisywanie obciążeń), ale jestem ciekawa. I takie właśnie zajawki na nowości (ubrania, nowe nieznane mi ćwiczenia, buty) dają mi motywację do ruszenia się. Lepsze to niż nic
Wczoraj zrobiłam fajny trening i po raz pierwszy takie jedno ćwiczenie od Hanny, którego do tej pory nigdy nie robiłam, a tylko oglądałam: przysiad z hantlem 14kg trzymanym w prostych opuszczonych rękach. Było mocne drżenie pośladków i nóg, to lubię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2022-08-05 o 08:02
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-20 13:16:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.