dowód zdrady? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-09, 13:51   #1
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Unhappy

dowód zdrady?


Witajcie dziewczyny
od pewnego czasu zadręczam sie jedną myslą a dokładnie tym co powiedziała moja ginekolog
otóz od jakiegos czasu leczy mnie ona ponoć z "paskudnej nadżerki"- tak powiedziała na pierwszym spotkaniu i zleciła szereg badan. na kolejnej wizycie z badania o czystość pochwy można było przeczytać m. in. dwoiniki Neisseria: tutaj znak zapytania i dalej wskazane badanie w punkcie GC. Ginekolog zasugerowała mi ze skoro jestesmy dla siebie pierwszymi partnerami to nie wykluczone ze moj partner chodzi na boki
bo rzezączka to choroba weneryczna przenoszona drogą pciową..... dodała ze jest tez taka mozliwość ze przez tą nadżerkę to sie wyhodowało....
kurcze, maskara, nie wiem co mam o tym myslec. juz zdołałam zrobic awanture mojemu TŻ...
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:24   #2
Corala
Raczkowanie
 
Avatar Corala
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 113
Dot.: dowód zdrady?

może warto zasięgnąć opini innego lekarza?
Corala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 15:25   #3
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: dowód zdrady?

Generalnie rzeżączką zaraża się na drodze kontaktów seksualnych, ale teoretycznie możliwe jest zarażenie przez takie przedmioty jak ręcznik, czy deska klozetowa (bakteria może na takich przedmiotach przeżyć parę godzin). Pomyśl, czy były takie sytuacje, w których mogłaś się zarazić, a jeżeli nie to proponuję szczerze porozmawiać z Tżtem.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 15:40   #4
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: dowód zdrady?

dzieki za szybką odpowiedz. wątpie aby rozmowa coś dała ale spróbuje. chyba wyśle go tez na jakies badania... bo ta informacja spędza mi sen z powiek
pozdrawiam
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 17:53   #5
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: dowód zdrady?

tak bedzie najlepiej
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 18:12   #6
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: dowód zdrady?

Z encyklopedii:

Źródłem zakażenia jest chory człowiek (np. kontakty seksualne) lub zakażone przedmioty codziennej higieny, których używał. Do zakażenia może także dojść u noworodków w trakcie porodu od chorej matki.

Główną przyczyną zakażenia są kontakty płciowe z osobami chorymi na rzeżączkę (choroba dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn) oraz używanie wspólnych np. ręczników, pościeli.
Nieleczona prowadzi do stanów zapalnych, powstawania ropni, zapalenia jajowodów i w konsekwencji do bezpłodności, a także zmiany odległych narządów, np.: stawów, serca.

Rzeżączkę należy różnicować z nierzeżączkowymi zapaleniami cewki moczowej (NGU) spowodowanymi najczęściej przez chlamydie i Ureaplasma urealyticum.

Jednym słowem możliwym jest, że nie jest to rzeżączka, tylko nierzeżączkowe zapalenie wywołane zaawansowaną nadżerką.

Spróbujcie porozmawiać i razem udać się do lekarza.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 13:44   #7
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Z encyklopedii:

Źródłem zakażenia jest chory człowiek (np. kontakty seksualne) lub zakażone przedmioty codziennej higieny, których używał. Do zakażenia może także dojść u noworodków w trakcie porodu od chorej matki.

Główną przyczyną zakażenia są kontakty płciowe z osobami chorymi na rzeżączkę (choroba dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn) oraz używanie wspólnych np. ręczników, pościeli.
Nieleczona prowadzi do stanów zapalnych, powstawania ropni, zapalenia jajowodów i w konsekwencji do bezpłodności, a także zmiany odległych narządów, np.: stawów, serca.

Rzeżączkę należy różnicować z nierzeżączkowymi zapaleniami cewki moczowej (NGU) spowodowanymi najczęściej przez chlamydie i Ureaplasma urealyticum.

Jednym słowem możliwym jest, że nie jest to rzeżączka, tylko nierzeżączkowe zapalenie wywołane zaawansowaną nadżerką.

Spróbujcie porozmawiać i razem udać się do lekarza.
dziękuje uspokoiłaś mnie trochę ale tak czy inaczej wczoraj wysłałam go na badania do dermatologa. oby wszystko było w porządku bo nieręcze za siebie
pozdr
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 13:51   #8
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dowód zdrady?

ale chlamydią tez sie zaraza przez kontakty sexualne
no chyba,ze to ta droga kropelkową
hmm faktycznie TZ powinien isc na badanie ,ale przeciez nie znaczy to ze zdradza bo mogl zarazic sie od Ciebie,a Ty mialas to od zaawansowanej nadzerki
Moze jeszcze konsultacja u innego lekarza?

Cytat:
Chlamydie (łac. Chlamydiae) - rodzaj bakterii bezwzględnie wewnątrzkomórkowych. Bakterie te są bakteriami, które nie wytwarzają własnego ATP lecz wymieniają swoje ADP na ATP gospodarza. Bakterie pokrewne riketsjom. Posiadają lipopolisacharyd (LPS) w swojej ścianie komórkowej, podobnie jak większość bakterii Gram-ujemnych, jednak w przeciwieństwie do nich nie posiadają w ścianie peptydoglikanu. Są zdolne do syntezy własnych białek, dzięki posiadaniu rybosomów.

Istnieją trzy gatunki chlamydii patogennych dla ludzi:
  1. C. trachomatis - przenoszona drogą płciową;
  2. C. pneumoniae - przenoszona drogą kropelkową;
  3. C. psittaci - przenoszona przez kontakt z chorym ptactwem;
Znana jest jedna chlamydia chorobotwórcza dla koni:
  1. C. pecorum
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:53   #9
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: dowód zdrady?

Agussiek napisała, że w badaniu czystości pochwy wyszły dwoinki Neisseria (rozumiem, że to dokładnie było Neisseria gonorrhea) tak więc jest to rzeżączka. Zresztą nierzeżączkowe zapalenia też przenoszą się drogą płciową (dlatego ja bym się zastanowiła, czy istniała w Twoim przypadku możliwość zakażenia alternatywnego, czyli przez ręczniki czy deskę klozetową. Rzadkie, ale możliwe. Chodzisz na basen?)

Jeśli chodzi o chlamydie to chlamydia pneumoniae przenoszona drogą kropelkową powoduje zapalenia płuc, a nie infekcje dróg rodnych.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:20   #10
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: dowód zdrady?

Ja dodam, ze facet niekoniecznie musi chodzic na boki. Wystarczy, ze sam w jakiejs publicznej toalecie usiadl na deske klozetowa, penisem dotknal do muszli i zakazenie bakteria gotowe... A nie oszukujmy sie... Mezczyzni czesto siadaja na klozet w publicznych toaletach, podczas "dluzszego posiedzenia"...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:48   #11
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Ja dodam, ze facet niekoniecznie musi chodzic na boki. Wystarczy, ze sam w jakiejs publicznej toalecie usiadl na deske klozetowa, penisem dotknal do muszli i zakazenie bakteria gotowe... A nie oszukujmy sie... Mezczyzni czesto siadaja na klozet w publicznych toaletach, podczas "dluzszego posiedzenia"...
jaga masz tutaj duzo racji i dało mi to wiele do przemyślenia bo przypominam sobie jak parę razy mój TŻ mowil mi ze wkurza go kibel w pracy bo jak ma "dłuższe posiedzenie" to dotyka sedes penisem. a mowil to juz bardzo dawno zanim doszlo do tej "niezrecznej" sytuacji wiec moze faktycznie to od tego.... mam taka nadzieje
pozdr
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 19:13   #12
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
jaga masz tutaj duzo racji i dało mi to wiele do przemyślenia bo przypominam sobie jak parę razy mój TŻ mowil mi ze wkurza go kibel w pracy bo jak ma "dłuższe posiedzenie" to dotyka sedes penisem. a mowil to juz bardzo dawno zanim doszlo do tej "niezrecznej" sytuacji wiec moze faktycznie to od tego.... mam taka nadzieje
pozdr
No widzisz to też może być przyczyna..Tylko pamiętaj, że konieczne jest żebyście oboje podjęli leczenie, także wyślij Tżta do wenerologa
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 21:09   #13
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
ale chlamydią tez sie zaraza przez kontakty sexualne
to prawda - dlatego dobrze zrobic badania, ktore potwierdza/wyklucza chlamydie...to bardzo podstepna choroba, ktora czesto nie daje wiekszych, zauwazalnych objawow...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 21:22   #14
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: dowód zdrady?

och, przypomniała mi się moja pani ginekolog, która kiedyś przy jakiejś nawracającej infekcji stwierdziła to samo, że chłopak na pewno mnie zdradza, na moje stwierdzenie, że jestem go pewna ironicznie stwierdziła "jak sobie chcesz" to czasem jest takie urocze
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:41   #15
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez ineczka7 Pokaż wiadomość
och, przypomniała mi się moja pani ginekolog, która kiedyś przy jakiejś nawracającej infekcji stwierdziła to samo, że chłopak na pewno mnie zdradza, na moje stwierdzenie, że jestem go pewna ironicznie stwierdziła "jak sobie chcesz" to czasem jest takie urocze
Ineczka7 ja tez wlasnie mam powracjące infekcje i stan zapalny. mialam go nawet jak jeszcze nie uprawialam seksu wiec nie wiem juz o co chodzi??

dzieczyny jaie badanie należy zrobić by wykryć ewentualnie tą chlamydię?
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:43   #16
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
Ineczka7 ja tez wlasnie mam powracjące infekcje i stan zapalny. mialam go nawet jak jeszcze nie uprawialam seksu wiec nie wiem juz o co chodzi??

dzieczyny jaie badanie należy zrobić by wykryć ewentualnie tą chlamydię?

Chlamydia powinna wyjść przy normalnym badaniu biologii pochwy, czyli wymazie z pochwy.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:51   #17
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: dowód zdrady?

dziekuje za szybką odpowiedz -agniesia-
mialam robioną czystość i wymaz z pochwy ale nic o tym nie jest napisane wiec chyba wszystko w porządku? mam nadzieje. w wymazie było napisane ze mam za mało dobrej bakterii lacto... coś tam. lactobactus chyba. teraz nie napiszę dokłądnie bo jestem w pracy
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:00   #18
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
dziekuje za szybką odpowiedz -agniesia-
mialam robioną czystość i wymaz z pochwy ale nic o tym nie jest napisane wiec chyba wszystko w porządku? mam nadzieje. w wymazie było napisane ze mam za mało dobrej bakterii lacto... coś tam. lactobactus chyba. teraz nie napiszę dokłądnie bo jestem w pracy
Jak w wymazie to nie wyszło to powinno być wszystko w porządku. A ta "dobra" bakteria to lactobacillus. Z tego co się orientuję to są chyba globulki dopochwowe, które pomagają przywrócić równowagę bakteryjną w pochwie. Ale mnie nigdy nie były potrzebne , więc nie wiem dokładnie ( w aptece na pewno będą wiedzieć).
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:06   #19
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: dowód zdrady?

-agniesia- globulki ginekolog mi juz zapisala najpierw jedne gynalgin a teraz biorę drugie jakieś na M alr nie napisze teraz nzawy, w kazdym razie są one takie bardzo zółte. w poniedziałek moj TŻ odbiera wyniki.... swoją drogą to jak nawet ja to mam od nadżerki to tez go moglam zarazic wiec to i tak takie masło maslane....
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 00:13   #20
trusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 14
Dot.: dowód zdrady?

Chlamydia nie wyjdzie przy normalnym badaniu czystości pochwy, trzeba zrobić osobne badanie własnie na obecność chlamydii. Z tym, że to badanie do najtańszych nie należy.
trusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 01:17   #21
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość

dzieczyny jaie badanie należy zrobić by wykryć ewentualnie tą chlamydię?
Niekoniecznie wymaz - może to być badanie krwi.



----------------------------------


Drogi zakażenia i objawy
Zakażenie chlamydia trachomatis uznawane jest za chorobę przenoszoną drogą płciową, gdyż dochodzi do niego najczęściej poprzez stosunki płciowe z zakażonym partnerem. Najbardziej narażone na infekcję chlamydiami są osoby młode, prowadzące aktywne życie seksualne oraz wykazujące zachowania seksualne dużego ryzyka (częsta zmiana partnera, nie używanie prezerwatyw). Częściej stwierdzane są również u kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne. Pomimo, iż rozpoznawalność zakażenia chlamydialnego w ostatnich latach znacznie wzrosła, to szacuje się, iż choroba ta występuje o wiele częściej aniżeli jest diagnozowana. Wynika to z faktu, że bakterie te mogą przebywać w organizmie przez wiele lat w stanie uśpienia i nie dawać żadnych objawów chorobowych.

Podczas uaktywnienia się chlamydii i ich znacznego namnożenia czasami mogą pojawić się objawy kliniczne, które w wielu przypadkach są bardzo zbliżone do objawów występujących w innych jednostkach chorobowych. Najczęściej są to objawy ze strony układu moczowego takie jak np. częstomocz czy pieczenie i ból podczas oddawania moczu, Mogą również pojawiać się przewlekłe bóle miednicy małej, nawracające stany zapalne narządu rodnego, krwawienia międzymiesiączkowe, ból podczas stosunków płciowych czy też śluzowo-ropne upławy i inne. U mężczyzn mogą pojawić się stany zapalne cewki moczowej oraz najądrzy.



Ze względu na to, iż u kobiet chlamydia najczęściej umiejscawia się w nabłonku gruczołowym kanału szyjki macicy, przy dłuższym utrzymywaniu się infekcji może dojść do powstania nadżerki szyjki macicy oraz raka narządu rodnego. W niektórych przypadkach mogą pojawić się na szyjce macicy punktowe wybroczyny z niewielkimi ropniakami, co widoczne jest podczas badania ginekologicznego we wziernikach. Podejrzenie zakażenia chlamydiowego występuje również w przypadku kobiet z ropną wydzieliną z szyjki macicy oraz ze skłonnościami do krwawień szyjki. Bardzo często drobnoustroje te są także przyczyną zapalenia gruczołu Bartholina oraz błony śluzowej macicy (endometrium).



W wielu przypadkach pewne objawy kliniczne wywołane chlamydią trachmatis w znacznym stopniu przypominają zakażenie dwoinką rzeżączki.


Najczęściej jednak zakażenie przebiega bezobjawowo i dlatego prawidłowe rozpoznanie choroby jest bardzo trudne i w związku z tym, rzadko stawiana jest trafna diagnoza. Nieleczone zakażenie chlamydia trachomatis może mieć bardzo poważne następstwa.





Diagnostyka

Rozpoznanie infekcji jest bardzo trudne i wymaga bardzo specjalistycznych i kosztownych badań. Obecnie, stosunkowo niewiele jest laboratoriów wykonujących badania na obecność chlamydii.



Pełna diagnostyka zakażenia chlamydia trachomatis, najczęściej polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi, jak również stwierdzeniu obecności drobnoustrojów w wymazie, pobranym z miejsca podejrzanego o ich bytowanie.



Najczęściej wymaz pobiera się specjalną szczoteczką na pożywkę transportową, ze zmian na sromie, z szyjki macicy lub ujścia cewki moczowej.

źródło: http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,3024,

edit - cena za oznaczenie immunoglobin we krwi to to około 30zł za IgM i 30 zł za IgG
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:47   #22
trusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 14
Dot.: dowód zdrady?

W tej chwili najpewniejszą metodą na stwierdzenie obecności chlamydii trachomatis jest badanie metodą DNA, czułość tego badania wynosi 98%. Ja za takie badanie zapłaciłam 100zł.
trusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 20:36   #23
katrina23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 24
Dot.: dowód zdrady?

Właśnie dowiedziałam się że mam chlamydię. Jestem w szoku, gdyż mój partner jest moim pierwszym i jedynym mężczyzną, a ja jego jedyną i pierwszą. Czy jest możliwość zakażenia się inna drogą niż płciową, czy to dowód zdrady ta chlamydia?Proszę o pomoc i konkretne opinie. Nie wiem co sądzić, jestem przerażona.
katrina23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 21:11   #24
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: dowód zdrady?

a przeczytalas w ogole ten watek? przeczytaj, a dopiero pytaj :|
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 21:18   #25
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
dzieki za szybką odpowiedz. wątpie aby rozmowa coś dała ale spróbuje. chyba wyśle go tez na jakies badania... bo ta informacja spędza mi sen z powiek
pozdrawiam

jeżeli masz rzeżączkę, mogłaś go zarazić, więc badania z pewnością dowodem zdrady nie będą (ale są konieczne, inaczej w kółko będziecie się zarażać). Zamiast wymyślać, trzeba zrobić dokładne badania i się wyleczyć. Nie wmawiałabym nikomu zdrady, bo chorobami wenerycznymi (o ile to faktycznie to) kobieta może się zarazić na wiele sposobów, nie tylko seks.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 21:26   #26
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: dowód zdrady?

odpisalas na troche stary post ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 21:48   #27
katrina23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 24
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
a przeczytalas w ogole ten watek? przeczytaj, a dopiero pytaj :|
jaasne.... dzieki za pomoc
katrina23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 22:21   #28
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: dowód zdrady?

no co? tam jest napisane, wiec wystarczy przeczytac. 5 minut cie nie zbawi
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 08:18   #29
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: dowód zdrady?

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Jednym słowem możliwym jest, że nie jest to rzeżączka, tylko nierzeżączkowe zapalenie wywołane zaawansowaną
Jeśli wyhodowano jej dwoinki rzeżączki, to jest to rzeżączka i nie ma co dumać.

Wątek jest trochę stary, ale ja w innym temacie, tak ogólnie...

Jeśli coś łapiemy i jest możliwość zarażenia się TYM inaczej niż przez seks, pamiętajmy, że niekoniecznie to partner zaraził nas, ale my mogłyśmy zarazić jego!

Reasumując: jeśli on jest zdrowy, tzn. że problem mamy my.
Ale jeśli jego wynik też jest dodatni - w żaden sposób nie znaczy to ani, że on nas zaraził, ani że nas zdradza.

Trochę rozsądku.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez katrina23 Pokaż wiadomość
Właśnie dowiedziałam się że mam chlamydię. Jestem w szoku, gdyż mój partner jest moim pierwszym i jedynym mężczyzną, a ja jego jedyną i pierwszą. Czy jest możliwość zakażenia się inna drogą niż płciową, czy to dowód zdrady ta chlamydia?Proszę o pomoc i konkretne opinie. Nie wiem co sądzić, jestem przerażona.
www. google. pl
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:00   #30
katrina23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 24
Dot.: dowód zdrady?

Wszystko przeczytalam, poświecilam 5 minut, ale sama świadomość, że zlapalam chlamydie przez jakis glupi przypadek, nie daje mi spokoju. To sie wydaje wrecz niemozliwe. Wszedzie trąbią o chlamydii jako chorobie przenoszonej drogą płciową. To sie wydaje oczywiste. Ale kiedy Ciebie to spotyka i masz partnera, to wątpliwości które masz cie wprost gnębią. Doszukuje się możliwości, okoliczności, kiedy ON by miał okazję mnie zdradzić. To jak obsesja. Przeciez możliwość zarazenia nie przez seks, jest praktycznie niemozliwa. Chyba potrzeba ludzi ogromnej wiary, cos w stylu Maryja zaszla w ciąże jako dziewica, żeby uwierzyć, że ta chlamydia dostala sie do nas podstępnie i bez zdrady.

A mam pytanie: czy mogła cytologia wyjść błędna? CZy używałyście kiedys testu na wykrywanie chlamydii Handilab C?

A co do polecenia googli, to myslicie ze tam nie zagladalam? wlasnie dlatego ze w 95% stron znalazlam info: "tylko seks" zapisalam sie na waszym forum, gdyz chyba tylko tutaj są inne opinie.

Edytowane przez katrina23
Czas edycji: 2009-10-30 o 11:01
katrina23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.