Facet z gospodarki - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 12:11   #721
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez roseblue Pokaż wiadomość
I to story ma jakoś zdyskredytować facetów ze wsi?

Fajnie, a lovestory mojej mamy z facetem z miasta wyglądało tak, że się pobrali a on następnego dnia złamał jej rękę. Wszyscy faceci tacy som z miasta, na pewno łamią ręce dziewczynom tuż po ślubie, moja mama tak miała, serio.

Aha, po 8 latach poznała mojego ojca, wieśniaka po prawie.
ojejq, odezwać się nie moszna pszepraszam
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:43   #722
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Facet z gospodarki

Znam Pana inżyniera co ma chlew. Hoduje chyba jakieś 1.000 świń. Nie podejrzewam go o to, że ma w zwyczaju bić żonę po pijaku.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 15:13   #723
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez Weronka9292 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy związałybyście się z facetem który ma gospodarkę?
Czy wg Was ambitna kobieta z miasta może być w takim układzie szczęśliwa? Jest opcja żeby ona nie pracowała w tym gospodarstwie tylko spełniała się zawodowo? Znacie takie przypadki?
Pytam, bo poznałam fajnego chłopaka - wykształcony, ma w planach własny biznes, ale mieszka na wsi na gospodarstwie. Nie jestem taka żeby rzucać kogoś dlatego że ze wsi - nie przeszkadza mi to. Ale czy w takim przypadku muszę z czegoś zrezygnować? Czy jest możliwe szczęśliwe małżeństwo z kimś takim nie podzielając jego pasji, zajmując się wyłącznie swoją pracą oraz domem?
Chętnie poczytam, jeśli macie w tej kwestii jakieś doświadczenia

PS nikogo tym postem nie chcę obrazić ani się unosić, więc proszę bez hejtów.
tylko ze ambitna kobieta z miasta moze zapie%$#ac jak maly samochodzik w korpo a ogarniety rolnik miec duza gospodarke na ktorej niekoniecznie musi caly czas sam fizycznie pracowac i miec kasy po kokarde

jezeli jest taki ogarniety to ten biznes moze byc zwiazany z gospodarka, Ty tez mu mozesz pomagac i nie bedzie oznaczalo to wynoszenia gnoju tylko robote papierkowa przy dotacjach, kontaktach z odbiorcami
w dzisiejszych czasacxh mysle ze mieszkanie na wsi i dojezdzanie do prfacy to luksus i duzop ludzi o ile ma srodki buduje tam domy

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

aaa i zapomnialam, wystarczy pojechac na polska wies na co drugim podjezdzie stoi ze 3-4 dobre samochody, domy sa pieknie wykonczone a ogrod perfekcyjnie dopracowany, nie wiem skad to przekonanie ze wies= brak ambicji i pieniedzy, oczywiscie zdarzaja sie parologie ale to jak wszedzie... tylko ze wiekszosc ludzi na wsi na prawde dobrze zyje...
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 15:58   #724
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Facet z gospodarki

Bullshit sorki. Znam uczniow z podmiejskich wsi gdzie sa piekne auta i cudowne ogrody. Najczesciej albo tata pracyje za granica albo ma na miejscu dobra prace a te ogrody to ogrodnik a nie zapracowana matka kilkudzieci
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:23   #725
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Facet z gospodarki

Drabineczko, ja znam takich co dorobili sie na gospodarce a wiekszosc tych ciezszych prac wykonuja za nich wynajeci ludzie najczesciej z zagranicy, oczywiscie tak nie jest wszwedzie ale rolnicy i maja ulgi podatkowe i takie dotacje ze wystarczy sie postarac i mozna fajnie zyc, wiec trafic do prosperujacego juz gospodarstwa rolnego to nie jest najgorsza rzecz jaka moze czlowieka spotkac
a zagranica ludzie czesto wykonuja ciezkie prace fizyczne - wiec za granica ambitnie tak pracowac ale w gospodarstwie rolnym juz nie?
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:27   #726
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Drabineczko, ja znam takich co dorobili sie na gospodarce a wiekszosc tych ciezszych prac wykonuja za nich wynajeci ludzie najczesciej z zagranicy, oczywiscie tak nie jest wszwedzie ale rolnicy i maja ulgi podatkowe i takie dotacje ze wystarczy sie postarac i mozna fajnie zyc, wiec trafic do prosperujacego juz gospodarstwa rolnego to nie jest najgorsza rzecz jaka moze czlowieka spotkac
a zagranica ludzie czesto wykonuja ciezkie prace fizyczne - wiec za granica ambitnie tak pracowac ale w gospodarstwie rolnym juz nie?


Nie, nie decydujmy sami, jak chcemy żyć, zdawajmy się na ślepy traf !!!
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:32   #727
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość

Nie, nie decydujmy sami, jak chcemy żyć, zdawajmy się na ślepy traf !!!
yyy... jaki slepy traf?
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 19:59   #728
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Drabineczko, ja znam takich co dorobili sie na gospodarce a wiekszosc tych ciezszych prac wykonuja za nich wynajeci ludzie najczesciej z zagranicy, oczywiscie tak nie jest wszwedzie ale rolnicy i maja ulgi podatkowe i takie dotacje ze wystarczy sie postarac i mozna fajnie zyc, wiec trafic do prosperujacego juz gospodarstwa rolnego to nie jest najgorsza rzecz jaka moze czlowieka spotkac
a zagranica ludzie czesto wykonuja ciezkie prace fizyczne - wiec za granica ambitnie tak pracowac ale w gospodarstwie rolnym juz nie?
nie ma to jak cieszyc się ze facet zatrudnia tanią siłę roboczą najczęściej z ukrainy xd
czemu ty chcesz uszczęśliwić nas na siłę?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:09   #729
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie ma to jak cieszyc się ze facet zatrudnia tanią siłę roboczą najczęściej z ukrainy xd
czemu ty chcesz uszczęśliwić nas na siłę?
Ukraińcy już w Polsce nie chcą pracować.
Zarabiają sobie jedynie tylko tyle aby starczyło na bilet na zachód / najczęściej/.
Kilkanaście dni, miesiąc i już ich nie ma.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:11   #730
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Facet z gospodarki

grubella ekspert od wszystkiego jak zawsze ma pewną w stu procentach odpowiedź na wszystko xd
ktoś tam jednak pracuje i to na moje oko sporo osób.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:23   #731
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
grubella ekspert od wszystkiego jak zawsze ma pewną w stu procentach odpowiedź na wszystko xd
ktoś tam jednak pracuje i to na moje oko sporo osób.
Bo widzę jak jest. Kiedyś w takim miejscu w Lublinie koło dworca autobusowego było pełno Ukraińców chętnych do pracy. Dzisiaj czasem kilka osób.
Nie zatrudniam Ukraińców, nie mam takiej potrzeby ale kiedyś w pobliżu swojej miejscowości na wiejskim targu porozmawiałam sobie z taką jedną dziewczyną sprzedającą od lat wiadomo co pod przykrywką kilku majtek i staników.
I z jej słów to wiem.
Jej biznes się kręci, celnicy jakoś jej dają spokój więc nie zamierza pracować w inny sposób ale o swoich znajomych opowiada.
Moja ciotka od lat jest we Włoszech, pracuje legalnie jako gosposia. I też opowiada, że coraz trudniej Polkom znaleźć pracę bo Ukrainek mnóstwo najechało . I innych z dawnego ZSRR.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-07-06 o 20:25
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 20:53   #732
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Facet z gospodarki

Przerażające jest to, że nasz rząd sponsoruje studia studentom z Ukrainy i Białorusi. Jeszcze rozumiem jeśli są to nasi rodacy ze Wschodu, ale najczęściej walczą o to Ukraińcy i Białorusini. Mnie jako polskiego studenta g**** obchodzi, że na Ukrainie jest burdel, a na Białorusi dyktatura.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 21:29   #733
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
tylko ze ambitna kobieta z miasta moze zapie%$#ac jak maly samochodzik w korpo a ogarniety rolnik miec duza gospodarke na ktorej niekoniecznie musi caly czas sam fizycznie pracowac i miec kasy po kokarde

jezeli jest taki ogarniety to ten biznes moze byc zwiazany z gospodarka, Ty tez mu mozesz pomagac i nie bedzie oznaczalo to wynoszenia gnoju tylko robote papierkowa przy dotacjach, kontaktach z odbiorcami
w dzisiejszych czasacxh mysle ze mieszkanie na wsi i dojezdzanie do prfacy to luksus i duzop ludzi o ile ma srodki buduje tam domy

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

aaa i zapomnialam, wystarczy pojechac na polska wies na co drugim podjezdzie stoi ze 3-4 dobre samochody, domy sa pieknie wykonczone a ogrod perfekcyjnie dopracowany, nie wiem skad to przekonanie ze wies= brak ambicji i pieniedzy, oczywiscie zdarzaja sie parologie ale to jak wszedzie... tylko ze wiekszosc ludzi na wsi na prawde dobrze zyje...
Okej,zapraszam na Podlasie i wschodnie Mazowsze
Tam to mają po 15 samochodów wręcz
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 08:30   #734
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Bullshit sorki. Znam uczniow z podmiejskich wsi gdzie sa piekne auta i cudowne ogrody. Najczesciej albo tata pracyje za granica albo ma na miejscu dobra prace a te ogrody to ogrodnik a nie zapracowana matka kilkudzieci
A ja wręcz przeciwnie - znam wielu rolników, którzy trzepią dużą kasę tylko na roli. Nikt nie wyjeżdża za granicę. I nie mówię tu o kwotach 10-20k zł na miesiąc, tylko o większej ilości zer. Więc wybacz, ale historie, że na wsi się zarabia, jak się wyjedzie za granicę i haruje to bullshit. Co jak co, ale widzę pewne rzeczy na własne oczy i tezy, że rolnik może być bogaty będę broniła zaciekle.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 08:49   #735
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A ja wręcz przeciwnie - znam wielu rolników, którzy trzepią dużą kasę tylko na roli. Nikt nie wyjeżdża za granicę. I nie mówię tu o kwotach 10-20k zł na miesiąc, tylko o większej ilości zer. Więc wybacz, ale historie, że na wsi się zarabia, jak się wyjedzie za granicę i haruje to bullshit. Co jak co, ale widzę pewne rzeczy na własne oczy i tezy, że rolnik może być bogaty będę broniła zaciekle.

No i co z tego wynika dla kogoś, kto nie chce mieć za męża rolnika albo na wsi nie chce żyć?
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 08:59   #736
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
No i co z tego wynika dla kogoś, kto nie chce mieć za męża rolnika albo na wsi nie chce żyć?
A to, że rolnik nie jest wcale kimś gorszym bez ambicji i pojęcia o świecie poza swoim chlewikiem, gnojówką i stonkami...

Mi się wydaje, że właśnie pojęcie "gorszy" zostało tu w wątku źle użyte. Chodziło mam nadzieję bardziej o "dla mnie mniej atrakcyjny". To "gorszy"bardzo razi.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.





Edytowane przez Lillkaa
Czas edycji: 2014-07-07 o 09:03
Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:05   #737
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
No i co z tego wynika dla kogoś, kto nie chce mieć za męża rolnika albo na wsi nie chce żyć?
Kompletnie nic.
Ale dyskusja już dawno nie toczy się na temat żony rolnika, jeśli nie zauważyłaś.
A i ja nigdy nie namawiałam nikogo do małżeństwa z rolnikiem, bo to pewnie tez przeoczyłaś.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2014-07-07 o 09:06
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:24   #738
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Facet z gospodarki

A nie lepiej byłoby po prostu wrócić do pierwotnej treści wątku? Przez ile stron można rozwlekać, że rolnik nie jest gorszy... dobrze, to już wiemy...

Ja pochodzę ze wsi. W życiu bym nie chciała na męża rolnika. Wiem, jak śmierdzi chłop, który pracuje w polu. Nie pasuje mi mieszkanie na wsi. Kiedy tylko mogłam, zwiałam od wszechobecnej tu wiejskiej mentalności, o której i tak za dużo słyszę, gdy rozmawiam choćby z babcią. To boli.
Oczywiście mówię tu o malutkich gospodarstwach, kilkunastohektarowych, nie wypowiadam się na temat rolników byznesmenów.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:40   #739
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Pokaż wiadomość
A to, że rolnik nie jest wcale kimś gorszym bez ambicji i pojęcia o świecie poza swoim chlewikiem, gnojówką i stonkami...

Mi się wydaje, że właśnie pojęcie "gorszy" zostało tu w wątku źle użyte. Chodziło mam nadzieję bardziej o "dla mnie mniej atrakcyjny". To "gorszy"bardzo razi.

Na temat nie utożsamiania ambicji z pieniędzmi nie będę się wypowiadać, bo idealnie zrobiła to stronę wcześniej rembertowa.
Warto przeczytać, zapamiętać i stosować !



Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Kompletnie nic.
Ale dyskusja już dawno nie toczy się na temat żony rolnika, jeśli nie zauważyłaś.
A i ja nigdy nie namawiałam nikogo do małżeństwa z rolnikiem, bo to pewnie tez przeoczyłaś.

Nie przeoczyłam z uwagą przeczytałam Twoje posty w których bez kolorowania przedstawiłaś życie na wsi.
Dlatego dziwię się, Twojej tezie, że rolnik może być bogaty, bo po pierwsze jest to oczywiste, po drugie nie wpływa to albo przynajmniej nie powinno wpływać na to czy kogoś pokocham czy nie.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 09:47   #740
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Nie przeoczyłam z uwagą przeczytałam Twoje posty w których bez kolorowania przedstawiłaś życie na wsi.
Dlatego dziwię się, Twojej tezie, że rolnik może być bogaty, bo po pierwsze jest to oczywiste, po drugie nie wpływa to albo przynajmniej nie powinno wpływać na to czy kogoś pokocham czy nie.
To przeczytaj jeszcze post, na który odpowiadałam - mówiący o tym, że bogaty rolnik to bullshit. Pozwoliłam sobie więc zdementować plotki, nie zagłębiając się w kwestie uczuciowe rolników i ich partnerek.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 10:01   #741
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
To przeczytaj jeszcze post, na który odpowiadałam - mówiący o tym, że bogaty rolnik to bullshit. Pozwoliłam sobie więc zdementować plotki, nie zagłębiając się w kwestie uczuciowe rolników i ich partnerek.
ale tam zdaje się, _emo_, nie było o tym, że bogaty rolnik to bullshit. Było o tym, że bullshitem jest wizja roztoczona przez jedną z komentatorek, tej wsi, co to wypielęgnowane ogrody (w stylu klasycznym najpewniej) oraz wystawa samochodów na podjeździe.

Akurat kupuję dom na wsi. Zwiedziłam kilka, w tym modne okolice dla dobrze zarabiających ludzi, którzy pracują w mieście i z tego miasta uciekają. Żadna tak nie wyglądała, jak w owym opisie, niestety. Wieś typowo rolnicza nie wyglądała tym bardziej. To zwyczajny bullshit jest - i ocenienie tego wykwitu wyobraźni jako bullshitu nie przeczy konceptowi, że rolnik może być bogaty.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 14:26   #742
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Facet z gospodarki

A może byśmy zmieniły temat na bardziej konstruktywny dla autorki i zaczęły wymieniać plusy/minusy życia na wsi/mieście (w zależności od tego, kto z czym miał styczność) i czy wolałybyśmy mieszkać na wsi, czy w mieście i dlaczego? Co wy na to?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 16:59   #743
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
A może byśmy zmieniły temat na bardziej konstruktywny dla autorki i zaczęły wymieniać plusy/minusy życia na wsi/mieście (w zależności od tego, kto z czym miał styczność) i czy wolałybyśmy mieszkać na wsi, czy w mieście i dlaczego? Co wy na to?
Chyba już wszystkie za i przeciw stopniowo padły na tych 25 stronach Myślę, że autorka sama była zaskoczona poruszeniem, które wywołał jej wątek
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 17:22   #744
Weronka9292
Raczkowanie
 
Avatar Weronka9292
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Chyba już wszystkie za i przeciw stopniowo padły na tych 25 stronach Myślę, że autorka sama była zaskoczona poruszeniem, które wywołał jej wątek
Oj tak, nie sądziłam że z niewinnego pytania narodzi się gorąca i wielowątkowa dyskusja na 25 stron i masz rację, chyba wszystko co było tu do napisania zostało napisane
Weronka9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 17:32   #745
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez Weronka9292 Pokaż wiadomość
Oj tak, nie sądziłam że z niewinnego pytania narodzi się gorąca i wielowątkowa dyskusja na 25 stron i masz rację, chyba wszystko co było tu do napisania zostało napisane
Zaskakujące to było rzeczywiście ale bardzo ciekawe może dzięki temu teraz możesz spojrzeć na sprawę bardziej obiektywnie i wielotorowo
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 18:04   #746
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Facet z gospodarki

Ja nie mam nic do rolników, ale nie wyszłabym za żadnego, bo choć życie na wsi mi odpowiada, to życie z rolnikiem niekoniecznie. Bo wiem, że to specyficzne życie. No jeden się do tego nadaje, inny nie. Ja jestem z tych, co się nie nadają. A wątek dawno już przekroczył granicę absurdu.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 00:37   #747
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Facet z gospodarki

Temat dla mnie, bo mieszkam na wsi i mój tż stał się rolnikiem
Niektórzy mają chyba zaburzoną wizję rolnika - teraz mało jest niewielkich gospodarstw, a nawet jak to wielu rolników decyduje się na pracę zawodową, a po pracy zajmują się kilkoma hektarami - wbrew pozorom, jeżeli nie ma się wielu zwierząt to nie jest zapierdziel codziennie przez cały rok Jest kilka gorących okresów, ale raczej koniem nikt już w polu nie pracuje.

A duże gospodarki to duuuuuuużo kasy - nowe kombajny, ciągniki kosztują często równowartość nowego domku Do tego taki duży rolnik najmuje najczęściej pracowników, baby do pola nie zagania a sam też coraz częściej mało w polu robi.

My z tżtem mamy 11 hektarów - w tym ponad 7 hektarów ornego. Do tego 2 krowy, króliki, kury i w planach kilka prosiaków Ja pracuję w domu jako copywriter, tż jest z Włoch i sam chciał przyjechać do Polski, żeby pracować na roli Ja jeszcze niedawno byłam nastolatką, a tżtowi brakuje jeszcze sporo do 30 i nie narzekamy. Większość osób mi się dziwi, że jak to taka młoda a chciała na gospodarce mieszkać. Chciałam i baaaardzo się cieszę, bo 2 lata mieszkałam w mieście i to była dla mnie udręka, naprawdę, kocham życie na wsi

A ile w tym wszystkim pracy? Sporo, ale bez przesady! Ja pracuję 8 godzin dziennie w domu - więc można powiedzieć, że pracuję zawodowo, tż ma masę czasu i często też wykonuje jakieś zlecenia przez internet. Możemy sobie pozwolić, żeby nagle zdecydować, żeby gdzieś pojechać w środku dnia. Kiedy mamy kaprys to możemy spać do południa, albo pójść spać o 4 rano i tż musi się obudzić tylko na chwilę rano, żeby zająć się krowami

Najgorętsze okresy to wysiewanie zboża (bo czasami jest mało czasu), zbieranie ziemniaków (ale to nasz wybór, pomagam tżtowi, a mógłby nająć kogoś) , żniwa (jak się wszystko nałoży to jeden dzień pracy), zbieranie siana i słomy - ale to wszystko są prace do których rolnik może sobie wziąć kogoś do pracy i zapłacić mu, nie ma w tym najmniejszego problemu.

Jak dla mnie to normalne życie, tak samo jakby mój tż pracował zawodowo - nie widzę żadnej różnicy (a pracował i tak). Nie każdy pracuje w biurze na wysokim stołku, jak mąż pracuje w jakiejś fabryce i śmierdzi olejem z maszyn to co? Też nie dobra partia na męża?

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:32 ----------

Ahhh no i rolnik też potrafi być ambitny Wiem, ze dziwne się to wydaje, ale trzeba sporo zaangażowania i planowania, żeby to wszystko działało jak należy i żeby zarabiać a nie tracić I chyba każdy rolnik chce powiększyć swoje gospodarstwo - a tutaj potrzebne są też ambicje.
Coraz więcej młodych rolników ma też pokończone studia

Edytowane przez JossStone
Czas edycji: 2014-07-09 o 00:33
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 11:48   #748
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Okej,zapraszam na Podlasie i wschodnie Mazowsze
Tam to mają po 15 samochodów wręcz
Po 15 to nie, ale ze 3 to są

Może i ja się wypowiem. Mieszkam w mieście, mój narzeczony od urodzenia mieszka na wsi. Skończył studia inżynierskie ochrony środowiska. Zdecydował że chce prowadzić gospodarstwo. Jego rodzice mają, on narazie pomagał ale buduje swoje. Pytał mnie czy chce w to się 'bawić'. Ja się zgodziłam. Pomagam tam od początku bycia razem.
Ciężka praca to fakt. W takie upały nie chce się jechać na łąkę po siano, można się ugotowac.
I zaczynają się żniwa-nie ma czasu na nic. Czytałam któraś z Was pisała że pracuje się w czasie żniw od południa. U nas nie, kombajn kosi od samego rana do nawet 23 i później.
Do tego dochodzą zwierzęta. 2 razy dziennie dojenie krów-jesteś uwiązany, bo nie możesz nigdzie isc tylko o określonej porze je wydoić.
No i sianie, oranie, sadzenie, pielenie, zbiory ziemniaków, żniwa, koszenie kukurydzy. W zimę można odpocząć

Ale duże pieniądze są z tego i nie chciałabym normalnie pracować-wolę to
Wszyscy się dziwią że się na to zdecydowaliśmy-tacy gówniarze I ja miastowa na wieś, moja mama nawet mówiła że zgłupiałam i co ja robię.
Ale nie zamieniłabym tego na pracę 'dla kogoś'. Bo tu ile zrobisz, tyle zarobisz. I nikt nie siedzie Ci nad głową.

Autorko, jesteś jeszcze? Rozmawiałaś z chłopakiem?
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 13:22   #749
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Facet z gospodarki

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
A nie lepiej byłoby po prostu wrócić do pierwotnej treści wątku? Przez ile stron można rozwlekać, że rolnik nie jest gorszy... dobrze, to już wiemy...

Ja pochodzę ze wsi. W życiu bym nie chciała na męża rolnika. Wiem, jak śmierdzi chłop, który pracuje w polu. Nie pasuje mi mieszkanie na wsi. Kiedy tylko mogłam, zwiałam od wszechobecnej tu wiejskiej mentalności, o której i tak za dużo słyszę, gdy rozmawiam choćby z babcią. To boli.
Oczywiście mówię tu o malutkich gospodarstwach, kilkunastohektarowych, nie wypowiadam się na temat rolników byznesmenów.
Myślę, że to bardzo ważny głos w dyskusji, a trochę się zagubił, więc go zacytuję.
W przeciwieństwie do zdecydowanej większości postów, jest on na temat wątku i sytuacji autorki. Mężczyzna, o którym ona myśli, to przecież nie rolnik wielkoobszarowy.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-07-23 o 13:24
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 13:33   #750
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Facet z gospodarki

U mnie są żniwa teraz. Rzepak się kosi.
I od południa się zaczyna gdy rosa obeschnie.I do rosy wieczorem.
Bo inaczej to po pierwsze kombajn się zapycha mokrą słomą,
po drugie nasiona rzepaku gdy wilgotne to szybko kiełkują, pleśnieją i stojąc kilka dni z nimi w kolejce do skupu to zaparzą się i nie przyjmą lub cena za wilgotne ziarno jest znacznie mniejsza niż za suche
a po trzecie kombajn sterowany komputerowo odmawia pracy gdy wilgotność jest zbyt duża/ podzespoły się wyłączają same jakoś i można jedynie jechać do domu/.
To samo jest z pszenicą i innymi zbożami.
Po prostu to co idzie na skup/ a u nas prawie wszystko/ to musi być suche bo są potrącenia za wilgotność.
I do przechowywania mokre też się nie nadaje gdy się ma duże ilości.
Kto ma mało to sobie może sobie gdzieś rozsypać pod dachem i kilka razy przeszuflować i wysuszyć w ten sposób nawet mokre ziarno.
U mnie nie da rady a suszenie specjalną suszarnią nie wchodzi w grę ostatnio bo koszty energii elektrycznej i wynagrodzenie dla osób , które by to robiły zjadłyby zysk.
Dlatego się kosi od południa.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Chłop, który się nie myje codziennie, nie przebiera w świeże ubranie będzie śmierdział choćby i za biurkiem pracował.
A pracujący w polu nie musi wcale śmierdzieć.
Mamy kilku pracowników , robią to samo, tak samo się męczą, wydzielają pot.
Jedni śmierdzą a inni nie. Jedno przychodzą codziennie ogoleni, w czystych chociaż roboczych ubraniach a są i 2 kocmołuchy , które jak wejdą w portki i koszule robocze na wiosnę to zdejmą jesienią.
Jako tako ogoleni w poniedziałek bo chyba raz na tydzień to robią przy niedzieli. O dezodorantach nawet nie ma co wspominać nawet.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-02 01:50:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.