Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 13:18   #3181
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, liposomy można dodawać do hydrolatów. Tutaj kilka prostych receptur toników (zaktualizowane), również do cery trądzikowej, z niacynamidem:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post12049682
Dziękuję za receptury, genialnie
Mimo że nie mam już cery trądzikowej, zrobię Tonik z liposomami do cery trądzikowej - mam wszystkie składniki i myślę, że tonik bardzo się buzi przysłuży

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

A czy ten tonik z liposomami 122 ml nie ma przypadkiem 128 ml?
Moja matematyka kuleje, ale raczej dobrze policzyłam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:19   #3182
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A czy ten tonik z liposomami 122 ml nie ma przypadkiem 128 ml?
Moja matematyka kuleje, ale raczej dobrze policzyłam
Gratuluję spostrzegawczości , ale nie ma. Niacynamid jest w proszku i jego objętość jest wyliczona na podstawie ciężaru nasypowego (0,55 g/ml), po rozpuszczeniu będzie go mniej objętościowo (orientacyjnie wyliczyłam dla całości 122 ml, przyjmując ciężar właściwy niacynamidu 1,4 g/ml). Objętości toników podane są po to, żeby było wiadomo, jaką buteleczkę trzeba przygotować.

Stężenia % składników są ustalone z dokładnością do części setnych (dlatego nie podaję wszystkich) w taki sposób, żeby objętości były łatwe w dozowaniu. Niektóre toniki można robić nawet bez żadnych miarek, na przysłowiowe oko, np. najprostszy - pół butelki hydrolatu, pół buteleczki liposomów, kilkanaście kropli konserwantu; podobnie tonik do cery dojrzałej.

Uważam, że właśnie w taki sposób powinny być tworzone receptury dla początkujących. To procenty powinny być dostosowane do "okrągłych" objętości, a nie na odwrót. Z punktu widzenia skuteczności kosmetyku, nie ma znaczenia, czy składnika aktywnego będzie 5% czy 4,88%. Łatwość wykonania powinna być priorytetem.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-15 o 20:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 17:45   #3183
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri, pomóż proszę .
Praktycznie każdy krem, który robię albo się klei albo roluje po nałożeniu na twarz - zwłaszcza te na noc bez mikronizowanego cynku.

Odmierzam składniki tak dokładnie jak tylko mogę - wagą kuchenną, pipetą miarową oraz łyżeczką miarową 0,15 ml.
Dziś ukręciłam krem na noc dla twarzy naczynkowej przed 40stką i też się roluje .
Podam dokładny skład kremu (ml liczyłam wg kalkulatora stężeń):
- alanoina 0,5% - 0,07ml
- gliceryna 3% - 0,24ml
- ekstrakt na naczynka (z ZSK) 7% - 0,71ml
- nawilżacz cukrowy (z Naturalisa) 3% - 0,245 ml
- kompleks ceramidów (z Naturalisa) 3% - 0,2 ml
- D-pantenol 2% - 0,17ml
- guma ksantanowa 3% - 0,51 ml
- masło shea 5% - 0,56ml
- hydrolat aloesowy 68,5% - 6,99 ml
- wit. C w proszku 5% - 0,46 ml
Do tego po zmieszaniu dorzuciłam jeszcze ok. 3 ml oleju arganowego oraz ok. 4 ml bazy kremowej z ZSK. Zakonserwowałam FEOG.
Wszystko pięknie się połączyło, ma konsystencję normalnego kremu (raczej lekkiego), niestety to krem-roller.
Który ze składników powoduje takie zachowanie powyższego mazidła?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:09   #3184
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przyczyną rolowania jest zabójcze stężenie gumy ksantanowej . Nie dawałabym więcej niż 0,3-0,5%. Przy tak małej ilości kosmetyku musiałabyś ważyć z dokładnością do części setnych grama, dozowanie łyżeczkami jest bardzo nieprecyzyjne, waga kuchenna też odpada.

Polecam kupić wagę 0,01 - 100 g (najpopularniejszy model z przezroczystą klapką).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:36   #3185
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przyczyną rolowania jest zabójcze stężenie gumy ksantanowej . Nie dawałabym więcej niż 0,3-0,5%. Przy tak małej ilości kosmetyku musiałabyś ważyć z dokładnością do części setnych grama, dozowanie łyżeczkami jest bardzo nieprecyzyjne, waga kuchenna też odpada.
Sugerowałam się opisem na ZSK, gdzie zalecane stężenie gumy ksantanowej to od 0,1-10% a więc dałam tak pośrodku czyli 5 %.
Eh, a można teraz jakoś rozcieńczyć ten 'kleik' dodając olejów lub bazy kremowej?
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:25   #3186
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

pomocy...przebrnełam przez watek...ale nie daje rady...

mam hydrolar oczarowy i kwas kojowy 5g. Czy mogę je połączyc i używać jako toniku wieczorem?
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:46   #3187
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Sugerowałam się opisem na ZSK, gdzie zalecane stężenie gumy ksantanowej to od 0,1-10% a więc dałam tak pośrodku czyli 5 %.
Eh, a można teraz jakoś rozcieńczyć ten 'kleik' dodając olejów lub bazy kremowej?
Raczej niewiele to pomoże. Nawet 1% gumy to sporo, tyle przeważnie daje się do kosmetyków do spłukiwania, żeli, szamponów.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 12:25   #3188
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja niedawno złożyłam pierwsze zamówienie z zsk. Miałam już dawno, ale nie przepadam za zakupami internetowymi, a po drugie tyyyle rzeczy pragnęłam, że sama nie wiedziałam co brać.
Jakbym wzięła wszystko co już znam i chcę zrobić zapas i wszystko co chciałabym przetestować to byłoby z 1000 zł
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 22:20   #3189
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam hydrolat, mam mocznik, mam mleczan sodu do stabilizacji na stronie Naturalisa pisze że aby ustabilizować dodaje się tylko do 0,5% mleczanu, jak mam hydrolat 200ml to ile to będzie mniej więcej kropelek? I jakie pH powinien mieć ten hydrolat? Papierki lakmusowe też już mam
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 05:41   #3190
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Mam hydrolat, mam mocznik, mam mleczan sodu do stabilizacji na stronie Naturalisa pisze że aby ustabilizować dodaje się tylko do 0,5% mleczanu, jak mam hydrolat 200ml to ile to będzie mniej więcej kropelek? I jakie pH powinien mieć ten hydrolat? Papierki lakmusowe też już mam
To zależy ile chcesz dać mocznika, jeśli maksymalne zalecane stężenie czyli 5 % to na 200 ml toniku powinnaś użyć:
- 183 ml hydrolatu
- 0,72 ml mleczanu sodu (czyli cztery łyżeczki miarowe i jeszcze ciutkę)
- 16 ml mocznika
Wyliczyłam wg kalkulatora stężeń ze strony: http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html
Proponuję dodawać po jednej łyżeczce miarowej mleczanu i za każdym razem mierzyć pH roztworu kawałkiem papierka lakmusowego.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 08:55   #3191
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny nie wydaje mi sie, żeby stabilizowanei czystego roztworu mocznika mleczanem to dobry pomysł. Już sam mocznik podnosi pH na tyle mocno, ze prawdopodobnie bedze ono powyżej stabilności hydrolatu. A dodanie mleczanu sodu, czyli soli mocnej zasady jeszcze bardziej zalkalizuje roztwór. Druga sprawa to to, że hydroliza mocznika szybciej przebiega w srodowisku silnie zasadowym (jesli mnie pamięc nie myli).
Jeśli mieszamy mocznik z kwasami to podniesienie pH mleczanem ma sens. Ale w tym przypadku kwas mlekowy wchodzi w gre
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 09:27   #3192
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wydaje mi sie, żeby stabilizowanei czystego roztworu mocznika mleczanem to dobry pomysł. Już sam mocznik podnosi pH na tyle mocno, ze prawdopodobnie bedze ono powyżej stabilności hydrolatu. A dodanie mleczanu sodu, czyli soli mocnej zasady jeszcze bardziej zalkalizuje roztwór. Druga sprawa to to, że hydroliza mocznika szybciej przebiega w srodowisku silnie zasadowym (jesli mnie pamięc nie myli).
Jeśli mieszamy mocznik z kwasami to podniesienie pH mleczanem ma sens. Ale w tym przypadku kwas mlekowy wchodzi w gre
Super. BU napisało mi wiadomość, że należy stabilizować mleczanem sodu i dlatego kupiłam, teraz czekają mnie kolejne zakupy
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 09:50   #3193
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Super. BU napisało mi wiadomość, że należy stabilizować mleczanem sodu i dlatego kupiłam, teraz czekają mnie kolejne zakupy
Jakei było Twoje do nich pytanie i co dokładnie Ci napisali w odpowiedzi?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 21:59   #3194
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jakei było Twoje do nich pytanie i co dokładnie Ci napisali w odpowiedzi?
Nie wiem, czy pamiętasz sprawę, ale nie tak dawno dodałam mocznik do hydrolatu, bez MS. Pisałam do BU z pytaniem, czy hydrolat z dodanym mocznikiem 3-tygodnie wcześniej może być szkodliwy dla skóry. Dostałam odpowiedź:

" Po 2 tygodniach mocznik , który nie został ustabilizowany, najkorzystniej mleczanem sodu, uległ rozłożeniu, odradzamy stosowania hydrolatów"

Piszę tutaj, bo teraz kupiłam hydrolaty z ZSK.
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 14:01   #3195
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Moja big paka przyszła i od dwóch dni maziam się różanym hydrolatem bułgarskim.
Póki co mogę powiedzieć, że pozostawia skórę gładką i nawilżoną, a tego bardzo teraz potrzebuję
Jedyne, do czego mogę się przyczepić to duszący, słodki zapach geraniolu, który jest w składzie i bardziej wyczuwam go niż różę
Ale aromat dość szybko się ulatnia, także jest ok
Ważne, że działa
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 17:22   #3196
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny stosowała któraś hydrolat z Ylang-ylang? Kusi mnie strasznie, ale nie wiem czy on cokolwiek warty. Opis działanie nie powala... tylko ten zapach nie daje mi spokoju... kocham jaśmin
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 07:15   #3197
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Dziewczyny stosowała któraś hydrolat z Ylang-ylang? Kusi mnie strasznie, ale nie wiem czy on cokolwiek warty. Opis działanie nie powala... tylko ten zapach nie daje mi spokoju... kocham jaśmin
Któraś z Wizażanek pisała, że właśnie pachnie dziwnie, dlatego ominęłam go podczas wyboru hydrolatów.
Ja jestem na etapie przyzwyczajania się do różanego bułgara
Butla jest duża - 330ml, więc wypada go polubić bo zostanie ze mną na dłużej
No i działa... i to jak
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 07:49   #3198
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Któraś z Wizażanek pisała, że właśnie pachnie dziwnie, dlatego ominęłam go podczas wyboru hydrolatów.
Może to ja. Dla mnie ten zapach ma taką nutkę, przepraszam za określenie, stajenną... . Ale może taki już mój nos. W hydrolacie oczarowym wyczuwam coś podobnego i również nie przepadam za jego wonią. Także jak ktoś lubi oczar, to proszę wziąć pod uwagę subiektywność mojej oceny. Właściwości kosmetyczne jagodlinu mnie nie powaliły, jako tonik (do oklepywania) nie dorównywał róży czy neroli, dlatego nie skusiłam się ponownie.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jedyne, do czego mogę się przyczepić to duszący, słodki zapach geraniolu, który jest w składzie i bardziej wyczuwam go niż różę
Geraniol jest naturalnym składnikiem olejku eterycznego z róży damasceńskiej (w składzie hydrolatu został wyróżniony jako alergen). Pewnie chodzi Ci o to, że geraniol dominuje nad "typowo różanym" zapachem fenyloetanolu (główny składnik olejku z róży stulistnej).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-23 o 08:23
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 08:39   #3199
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Może to ja.
Tak, to Ty, ale nie chciałam tak bezczelnie wskazywać na Ciebie paluchem

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dla mnie ten zapach ma taką nutkę, przepraszam za określenie, stajenną... . Ale może taki już mój nos. W hydrolacie oczarowym wyczuwam coś podobnego i również nie przepadam za jego wonią. Także jak ktoś lubi oczar, to proszę wziąć pod uwagę subiektywność mojej oceny.
Co do oczaru, to nie wiem czy go jeszcze kiedyś kupię - po pierwsze zraziłam się do niego kiedy kupiłam ten z Fitomedu - to był bardzo ostry zapach, który kojarzył mi się nie powiem z czym bo to kulturalne forum i po przetarciu nim twarzy siedziałam na wydechu, żeby go nie czuć Podejrzewam, że pobiłam rekord w pozostawaniu przez długi czas bez dopływu powietrza
Potem zamówiłam oczar z BU bo miał wiele pozytywnych opinii i o jego walorach chciałam się przekonać osobiście.
Mnie za bardzo ściągał i wysuszał, a ja chcę teraz nawilżać i rozjaśniać skórę, więc oczar odpada.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Geraniol jest naturalnym składnikiem olejku eterycznego z róży damasceńskiej (w składzie hydrolatu został wyróżniony jako alergen). Pewnie chodzi Ci o to, że geraniol dominuje nad "typowo różanym" zapachem fenyloetanolu (główny składnik olejku z róży stulistnej)
Miałam kiedyś hydrolat geraniowy i jego zapach jest głównym powodem, dla którego drugi raz go nie kupię Dusi mnie i przytłacza
Jestem bardzo wrażliwa na zapachy, dlatego jak otworzyłam bułgara nieco się przeraziłam, ale jest ok, wytrzymuję Poza tym właśnie takiego nawilżenia potrzebowałam, a on mi je zapewia
Dziś mam kolejny zabieg kwasowy, po którym mogę się łuszczyć, ale mam nadzieję, że obejdzie się bez większych skórkowych rewelacji
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-23 o 08:57
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-23, 08:50   #3200
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Co do oczaru, to nie wiem czy go jeszcze kiedyś kupię - po pierwsze zraziłam się do niego kiedy kupiłam ten z Fitomedu - to był bardzo ostry zapach, który kojarzył mi się nie powiem z czym bo to kulturalne forum i po przetarciu nim twarzy siedziałam na wydechu, żeby go nie czuć Podejrzewam, że pobiłam rekord w pozostawaniu przez długi czas bez dopływu powietrza
Potem zamówiłam oczar z BU bo miał wiele pozytywnych opinii i o jego walorach chciałam się przekonać osobiście.
Mnie za bardzo ściągał i wysuszał, a ja chcę teraz nawilżać i rozjaśniać skórę, więc oczar odpada.
Hydrolat z Fitomedu jest destylowany z kory lub liści. Ten z BU kory, liści i kwiatów, natomiat ten z ZSK tylko z kwiatów. To kora i liście ze wzgledu na wysoka zawartość garbników wpływaja na ściągające właściwość hydrolatu. Podejrzewam że ten z ZSK bedzie dużo łagodniejszy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 09:41   #3201
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Mam hydrolat, mam mocznik, mam mleczan sodu do stabilizacji na stronie Naturalisa pisze że aby ustabilizować dodaje się tylko do 0,5% mleczanu, jak mam hydrolat 200ml to ile to będzie mniej więcej kropelek? I jakie pH powinien mieć ten hydrolat? Papierki lakmusowe też już mam
Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy pamiętasz sprawę, ale nie tak dawno dodałam mocznik do hydrolatu, bez MS. Pisałam do BU z pytaniem, czy hydrolat z dodanym mocznikiem 3-tygodnie wcześniej może być szkodliwy dla skóry. Dostałam odpowiedź:

" Po 2 tygodniach mocznik , który nie został ustabilizowany, najkorzystniej mleczanem sodu, uległ rozłożeniu, odradzamy stosowania hydrolatów"

Piszę tutaj, bo teraz kupiłam hydrolaty z ZSK.
hey, Lorri, co robić? Jak żyć?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 10:12   #3202
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam oczar z BU i dla mnie 'pachnie' właśnie zgniłym sianem, a nie pięknie ziołowo jak niektóre piszą Lorri skoro nie lubisz oczaru i jagodlina Ci się nie podobała to chyba sobie daruję i kupię lawendę
Przestańcie mnie dołować, bo geraniowy też miałam kupić, a teraz myślę czy jednak nie wziąć zielonej herbaty A i mam zamiar przetestować olej z konopi
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 10:50   #3203
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Mam oczar z BU i dla mnie 'pachnie' właśnie zgniłym sianem, a nie pięknie ziołowo jak niektóre piszą Lorri skoro nie lubisz oczaru i jagodlina Ci się nie podobała to chyba sobie daruję i kupię lawendę
Przestańcie mnie dołować, bo geraniowy też miałam kupić, a teraz myślę czy jednak nie wziąć zielonej herbaty A i mam zamiar przetestować olej z konopi
To wszystko zależy od nosa i upodobań
Mi geraniowy nie przypadł do gustu, ale trzeba próbować
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 11:18   #3204
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
To wszystko zależy od nosa i upodobań
Mi geraniowy nie przypadł do gustu, ale trzeba próbować
Tylko, że ja mam go zamiar rano używać, a nie chce ludzi od siebie odstraszać. Opis działania bardzo mi się podoba, więc chyba się skuszę, najwyżej otoczenie będzie cierpieć, a TŻ znowu uciekać, tak jak wtedy gdy chodziłam tamanu wysmarowana
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 11:26   #3205
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja mam go zamiar rano używać, a nie chce ludzi od siebie odstraszać. Opis działania bardzo mi się podoba, więc chyba się skuszę, najwyżej otoczenie będzie cierpieć, a TŻ znowu uciekać, tak jak wtedy gdy chodziłam tamanu wysmarowana

Zapach się ulatnia, także spokojnie
To tylko ja jestem taki delikates, że potrafi mnie zrywać wiemy na co jak się czymś smaruję (tak jak było z kocanką, kiedy podkradłam ją siostrze bo chciałam wypróbować)
Albo ze spiruliną
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 12:36   #3206
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Zapach się ulatnia, także spokojnie
To tylko ja jestem taki delikates, że potrafi mnie zrywać wiemy na co jak się czymś smaruję (tak jak było z kocanką, kiedy podkradłam ją siostrze bo chciałam wypróbować)
Albo ze spiruliną
Nie tylko Ty :P Ja czasami tak mam przy tamanu. Skoro się ulatnia to bez problemu. Wiem, że któraś z dziewczyn pisała, że jak się wypsikała kocanką rano to ukochany po południu nadal czuł
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 13:11   #3207
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Nie tylko Ty :P Ja czasami tak mam przy tamanu. Skoro się ulatnia to bez problemu. Wiem, że któraś z dziewczyn pisała, że jak się wypsikała kocanką rano to ukochany po południu nadal czuł
Tamanu pachnie mi siankiem
A z hydrolatów, które polubiłam, jestem bardzo zadowolona
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 13:18   #3208
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Tamanu pachnie mi siankiem
A z hydrolatów, które polubiłam, jestem bardzo zadowolona
Dla mnie tamanu to taka zupka chińska
Oj ja też jestem zadowolona, że zamieniałam toniki na hydrolaty
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 16:43   #3209
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
hey, Lorri, co robić? Jak żyć?


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post13152942

Zgadzam się z hey.
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeśli mieszamy mocznik z kwasami to podniesienie pH mleczanem ma sens. Ale w tym przypadku kwas mlekowy wchodzi w gre
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 22:21   #3210
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no to znowu jestem w czarnej d**** ;/ teraz muszę szukać kwasu mlekowego, moja mocznikowa historia chyba nigdy się nie skończy. A po dodaniu kwasu, po jakim czasie mam zbadać pH?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.