Spóźniona miesiączka po operacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 19:03   #1
nula194
Przyczajenie
 
Avatar nula194
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Exclamation

Spóźniona miesiączka po operacji


Witam forumowiczki.
Może któraś z Was mi pomoże z moim problemem i utwierdzi w tym co sama wywnioskowałam. Otóż już ostatnia miesiączka była spóźniona o 5 dni. Wystąpiła 21 stycznia. 31 stycznia miałam operacje usunięcia potworniaka z prawego jajnika. Cwaniak niestety schował się w jego wnętrzu więc jajnik musiał być rozcinany i szyty. Owulacja miała wystąpić 3 lutego wg moich obliczeń, ale podejrzewam, że jeżeli miała być powiedzmy z prawego jajnika to nie wystąpiła? Po operacji miałam tylko upławy w formie kremowego śluzu. Dodam, że w dniu spodziewanej miesiączki 18.02. lekko się przeziębiłam. Wcześniej współżyłam, ale wręcz jesteśmy z chłopakiem pewni, że gumka nie pękła. Co do ewentualnego przeniesienia bardzo niewielkiej ilości preejakulatu nie jesteśmy pewni :/ Zaczynam się martwić, że to ciąża. Jeszcze troche za wcześnie na nią, jest mi to troche nie na rękę. Wiem, że jest takie ryzyko, że jednak jestem w ciąży, ale: nie mam żadnych innych objawów prócz tego braku miesiączki. Dodam, że szyjka macicy jest bardzo nisko, twarda, troche rozpulchniona i leciutko otwarta tak jak przed okresem, ale tego ani widu ani słychu. I martwi mnie ta temperatura w pochwie utrzymująca się z rana od kilku dni na 36.8 i wydaje mi się, że poziom progesteronu jednak spadł, bo tego białego śluzu to nie mam wcale. Temperatura ciała natomiast mierzona termometrem elektronicznym na czole oraz skroni pokazuje temp. 36.4. Czy ten brak okresu to jednak powikłanie po operacji i czy w ogóle po takiej operacji jest możliwość zajścia w ciążę w tak szybkim czasie?
nula194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 21:57   #2
Flavienn
Zakorzenienie
 
Avatar Flavienn
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 766
Dot.: Spóźniona miesiączka po operacji

ja mysle, ze to jednak wina operacji.
Organizm musi sie przyzwyczaic, ze jednak cos bylo operowane u ciebie, a tym bardziej jajnik.
Ale dla pewnosci, gdy bedzie odpowiednia pora zrob test
__________________



proszę kliknij
Flavienn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 10:18   #3
Kinka_17
Raczkowanie
 
Avatar Kinka_17
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Osnabrück(Germany)
Wiadomości: 47
Dot.: Spóźniona miesiączka po operacji

ja tez mysle ze to po operacji,wiem z doswiadczenia ze jedna malutka ingerencja moze poprzewracac caly cykl,warto sie nie schizowac poczekac jesli jednak okres sie nie pojawi popieram poprzedniczke zrób test
Kinka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:07   #4
nula194
Przyczajenie
 
Avatar nula194
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Spóźniona miesiączka po operacji

ale szanse na zajście w ciążę w moim wypadku są duże czy raczej nikłe?
bo wiem, że wpadkę można zaliczyć łatwo, ale jednak takie coś z powietrza się nie bierze. zawsze sprawdzamy czy z prezerwatywą nic się nie stało (ostrożności nigdy za wiele) ale nawet jeśli z chłopakiem postaramy się o starcie chociażby na sucho z palców tego preejakulatu i w tym momencie zapłodnienie jest rzeczą niemożliwą to psychika działa na wysokich obrotach i niestety wmawia mi, że nie mając okresu jestem w ciąży...
generalnie to dzisiaj od samego rana czuję się tak, jakbym miała wkrótce dostać okres: okresowe bóle brzucha, lekkie spięcie (ale nie zmiana humorków), promieniujący ból na nerki, nawet uda mnie trochę bolą tak jak to zwykle było przed okresem. i może mnie któraś uświadomi: w ciąży temperatura ciała ogólnie przez cały dzień jest podniesiona do 37 lub więcej stopni? ale no nic. pozostaje czekać, a w czwartek mam wizyte kontrolną u mojej ginekolog. ale nie chciałabym przeżyć szoku...
nula194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:19   #5
nula194
Przyczajenie
 
Avatar nula194
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Spóźniona miesiączka po operacji

Tak wiec, miesiaczka raczyla przyjsc, ale tak bolesna ze nawet tabletka forte mi nie pomaga.
nula194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 16:43   #6
Flavienn
Zakorzenienie
 
Avatar Flavienn
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 766
Dot.: Spóźniona miesiączka po operacji

no to teraz mozesz byc spokojna ze w ciazy nie jestes
__________________



proszę kliknij
Flavienn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:01   #7
nula194
Przyczajenie
 
Avatar nula194
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Spóźniona miesiączka po operacji

no tak tak ale mam nadzieje, że to ostatnia tak straszna @
bo nie dość, że mnie skręcało z bólu, to jeszcze na dodatek całej nieprzyjemności to różnej wielkości skrzepy i ogólnie aby wszystko ładnie wychodziło potrzebne są mi ciepłe okłady. Musze na badaniach kontrolnych mojej pani doktor o tym powiedzieć. Na pewno coś zaradzi
nula194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.