co sądzicie o oazach? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-28, 20:07   #121
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Ja pierdziele no pisze 3 raz.. Można się wnerwić!! :/

Nie wchodzę w ten temat. Przypominam tylko,ze główne pytanie tyczyło się pójścia bądź nie pójścia na oazę a nie ZASAD Kościoła.

Szczerze mówiąc to naprawdę bywa irytujące ,gdy temat bądź pytanie jest inne niż zaczynają być posty.A szczególnie jak wkoło Panie Macieju sprowadza się to do Kościoła.I najczęściej dyskusja zaczyna się przez to ,ze ktoś naskakuje na Kościół.
A potem zdziwienie,ze np wierzący nie lubią ateistów..
Podsumowując,fajnie by było jakby w końcu jakby osoby odpowiadające w wątku skupiły się na odpowiedzi autorce postu a nie szukaniu wrażeń pt Kościół i jego zasady.
Kto chce -chodzi do Kościoła i wyznaje jego zasady ,kto nie chce to tego nie robi.Prosta sprawa.
Zawsze można podyskutować,ale jak niektórzy nie potrafią to ile można.. ludzie...
Przecież sama pisałaś o chodzeniu do kościoła, więc co Cię dziwi, że ktoś (ja?) na ten post odpowiada?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:13   #122
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: co sądzicie o oazach?

Ja ? Ja napisałam ,że mam przyjaciela który chodził na oazy.A potem skomentowałam watek klempy na temat sekt.
Nie przypominam sobie,żebym zaczęła coś na temat zasad kościoła ) a Ty niepotrzebnie dorzuciłaś post o Kościele.

ps: dodałam parę notek do tego co ktoś napisał,ale ogólnie zeszło na sektę.Co i tak było dywagacją,bo nie wiem czy ktokolwiek się wpisuje dalej żeby pomóc autorce.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3

Edytowane przez Clemence
Czas edycji: 2012-09-28 o 21:18
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 22:45   #123
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: co sądzicie o oazach?

Należę do Duszpasterstwa Studenckiego, a tez nie jestem bardzo religijna, ale wierząca. Ci ludzie w NICZYM nie przypominają młodych moherów, są sympatyczni, dowcipni, lubią poimprezować. Dodatkowo cechuje ich kultura osobista.
Bardzo się tam odnalazłam i nawiązałam najwartościowsze znajomości ! Nie ma podziału na paczki, wszyscy jesteśmy razem. Naprawdę świetni ludzie, ,,do tańca i różańca". Serdecznie polecam.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 13:08   #124
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Poza tym ktoś tam dobrze napisał, że warto wziąć przykład Jana Pawła II.
To znaczy co, papieżem zostać i nauczac w oderwaniu od rzeczywistości
Typowe hasełko, nic konkretnego nie znaczące w sumie chyba.


Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Należę do Duszpasterstwa Studenckiego, a tez nie jestem bardzo religijna, ale wierząca. Ci ludzie w NICZYM nie przypominają młodych moherów, są sympatyczni, dowcipni, lubią poimprezować. Dodatkowo cechuje ich kultura osobista.
Bardzo się tam odnalazłam i nawiązałam najwartościowsze znajomości ! Nie ma podziału na paczki, wszyscy jesteśmy razem. Naprawdę świetni ludzie, ,,do tańca i różańca". Serdecznie polecam.
Szczerze mówiac, ciekawią mnie te imprezy, to takie młodziezowe u cioci na imieninach ze słodkim winkiem (fuj) i sałatką jarzynowa czy raczej pochlej-party ze zlizywaniem śmietany z kolan?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 13:15   #125
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: co sądzicie o oazach?

Vixen, to pewnie zależy od animatorów . Tak na potrzeby wątku prześledziłam w myślach "drogę kariery" moich oazowych znajomych. Z chłopami i babami większość mieszka aż miło. Widocznie w okresie dojrzewania mieli potrzebę poczucia przynależności.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:02   #126
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość


Szczerze mówiac, ciekawią mnie te imprezy, to takie młodziezowe u cioci na imieninach ze słodkim winkiem (fuj) i sałatką jarzynowa czy raczej pochlej-party ze zlizywaniem śmietany z kolan?
Dlaczego od razu takie skrajności.
Nie ma alkoholu, ale jest za to świetna zabawa, różne konkursy, wygłupianie się i potem nogi aż bolą od tańca. Często są zabawy tematyczne, w karnawał przebieramy się w różne stroje np. pirackie.
A jak ktoś nie potrafi się bawić bez % to jego problem. Ja umiem tak i tak.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:07   #127
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: co sądzicie o oazach?

Raz mnie wysłano na kolonie organizowane przez parafię. W stylu oazowym, jak najbardziej. W sumie tylko dziękować, bardzo skutecznie mnie to (anty)religijnie ukształtowało już na stałe

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Dlaczego od razu takie skrajności.
Nie ma alkoholu, ale jest za to świetna zabawa, różne konkursy, wygłupianie się i potem nogi aż bolą od tańca. Często są zabawy tematyczne, w karnawał przebieramy się w różne stroje np. pirackie.
A jak ktoś nie potrafi się bawić bez % to jego problem. Ja umiem tak i tak.

Chyba nie o to chodziło Vixen jak się odnosiła do słodkiego winka...

Jest coś chyba pomiędzy oazą a imprezą z alkoholem. Chyba że przyjmiemy, że każda impreza bez % ma coś z oazy. Co tydzień mam oazę, fajnie.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 14:13   #128
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: co sądzicie o oazach?

Nie należe do oazy, tylko duszpasterstwa studenckiego, ale to coś podobnego. Jest tak jak opisałam, a nie ,,moherowe niewiasty stoją pod ścianą albo przedreptują z nóżki na nóżkę odziane w zabudowane sukmany chroniące ich przed wzrokiem mężczyzn - młodych studentów należących do kościoła aby tylko nie zbłądzili na szatańską drogę erotyki."

I na te imprezy może przyjść każdy kto się wcześniej zapisze, także osoby spoza społeczności.

Gdyby tam było nudno i ,,moherowo" to bym spieprzała gdzie pieprz rośnie, bo nie takiego miejsca szukałam.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2012-10-04 o 17:29
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:32   #129
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: co sądzicie o oazach?

Ja jak byłam mała, mialam z ....... 8-10lat, nie pamietam dokladnie... jezdzilam na oazy (2 razy) w gory.
Rodzice mnie wysylali, bo moja babcia tam byla kucharka (moher).
raz bylam o tak o na wakacje, a drugi raz niby tam uczestniczylam w tym, tyle, ze tam sie grupy chyba co 2 tygodnie zmienialy, a ja potem i tak tamsiedzialam na wakacjach
powiem tak... nie zrobilo mi to krzywdy, moze dlatego, ze bylam po prostu za mala na to, zeby cokolwiek tam zrozumiem. jedyne wspomnienia jakie mam z tych wyjazdow, to fajne wycieczki, fajni ludzie (bylam tam dzieciakiem, a wszyscy starsi, wiec wiekszosc wiadomo jak na mnie reagowala. tacy dobrzy ludzie, kochajacy dzieci )
teraz po x latach moge smialo powiedziec, ze z wlasnej woli bym tam na pewno nie pojechala, no ale wiadomo, jestem starsza, wiec inaczej na to patrze.
teraz wrecz przeciwnie.. nawet w Boga nie wierze ale to juz nie o tym temat

jak ktos chce, to niech idzie, czemu by nie ale ja nie wiem jak wygladaja takie spotkania na miejscu, ja znam tylko te wyjazdowe oazy

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

aaaa, jzu wiem ile mialam lat, bo to bylo wtedy co powodz byla.. w 1997 roku, czyli lat 9
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 15:25   #130
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: co sądzicie o oazach?

Nie byłam nigdy w oazie, ale raz przez dziwny przypadek (nie chce mi się tłumaczyć dlaczego) musiałam wysiedzieć na z boku na jednym spotkaniu. Dla mnie dramat ogólnie dziwne akcje mają Ci ludzie, każdy tam się zwierzał ze swoich problemów, kurczę, jak bym chciała z kimś pogadać to bym poszła do przyjaciółki, a nie opowiadała co mnie gryzie w kółeczku wzajemnej adoracji i słuchała filozoficznych wywodów, które zazwyczaj mają się nijak do rzeczywistości.
Znałam sporo osób należących do Oazy i jak tak teraz o tym pomyślę, to tylko jedna z nich jest naprawdę świetną dziewczyną, ze ZDROWYM podejściem do tego wszystkiego. Reszta- szkoda gadać
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:40   #131
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Nie byłam nigdy w oazie, ale raz przez dziwny przypadek (nie chce mi się tłumaczyć dlaczego) musiałam wysiedzieć na z boku na jednym spotkaniu. Dla mnie dramat ogólnie dziwne akcje mają Ci ludzie, każdy tam się zwierzał ze swoich problemów, kurczę, jak bym chciała z kimś pogadać to bym poszła do przyjaciółki, a nie opowiadała co mnie gryzie w kółeczku wzajemnej adoracji i słuchała filozoficznych wywodów, które zazwyczaj mają się nijak do rzeczywistości.
Znałam sporo osób należących do Oazy i jak tak teraz o tym pomyślę, to tylko jedna z nich jest naprawdę świetną dziewczyną, ze ZDROWYM podejściem do tego wszystkiego. Reszta- szkoda gadać
Prawdziwe życie i tak bezlitośnie weryfikuje rok po roku podejście do życia oazowiczów i pozbawia ich złudzeń.

Skrywana_fantazja dla mnie te opisane przez Ciebie fajne imprezy to był wymuszony cyrk przez te nieszczęsne konkursy na poziomie przedszkolnym, nic zabawnego nic ciekawego. I nie wiem czy to kwestia braku %..raczej specyficznych osób..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 22:43   #132
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Prawdziwe życie i tak bezlitośnie weryfikuje rok po roku podejście do życia oazowiczów i pozbawia ich złudzeń.

Skrywana_fantazja dla mnie te opisane przez Ciebie fajne imprezy to był wymuszony cyrk przez te nieszczęsne konkursy na poziomie przedszkolnym, nic zabawnego nic ciekawego. I nie wiem czy to kwestia braku %..raczej specyficznych osób..
Dokładnie to samo pomyślałam, no jak nie wyobrażam sobie mieć np 20 lat i bawić się jak dziecko z podstawówki... i nie mam na myśli alkoholu..Ale jak ktoś lubi to spoko
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:46   #133
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Dokładnie to samo pomyślałam, no jak nie wyobrażam sobie mieć np 20 lat i bawić się jak dziecko z podstawówki... i nie mam na myśli alkoholu..Ale jak ktoś lubi to spoko
Bo to takie było wyciąganie, wymuszanie tych "ochotników"..nie każdy lubi robić z siebie pajaca przed kilkudziesięcioma osobami będąc nastolatkiem. Ludzie są w większości wstydliwi, z jakimiś tam blokadami, a taka zabawa na siłę nie jest przyjemna. Ale niektórzy pewnie dobrze się bawili. Paciorek na początek, śpiewy itp..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:50   #134
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez domin_o Pokaż wiadomość
witam, mam pytanie, co sądzicie o ludziach z oazy? Mam 17 lat, jestem osobą wierzącą, ale nie osobą która biega każdego dnia do kościoła. Chciałabym dołączyć do oazy po to, by poznać nowych ludzi, zawrzeć jakieś przyjaźnie, ale z drugiej strony obawiam się zaszufladkowania jako "świętoszek". uważacie, że do takich organizacji należą młode mochery czy to po prostu grupa ludzi, którzy spotykają się i przy okazji robią coś dla swojej duszy?
Idź i się przekonaj. Ja sama w życiu bym nie poszła, bo jestem wstrętnym anty-katolem. Natomiast w grupie znajomych mam zarówno osoby głęboko wierzące i praktykujące, jak i ateistów. I co? Zgodnie i kulturalnie ze sobą współegzystujemy. Dlaczego? Bo jesteśmy osobami na poziomie. Idiotów spotkać możesz wszędzie, choćby i wśród profesorów, podobnie z ludźmi na poziomie - tych znajdziesz i w tzw. najniższej warstwie społeczeństwa. Wszystko musisz ocenić sama.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:51   #135
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Poza tym ktoś tam dobrze napisał, że warto wziąć przykład Jana Pawła II.
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To znaczy co, papieżem zostać i nauczac w oderwaniu od rzeczywistości
Typowe hasełko, nic konkretnego nie znaczące w sumie chyba.
E nie, raczej przyjaźnić się z pedofilem i popierać jego "działalność" albo wzywać zgwałcone przez Serbów Bośniaczki, by przemieniły "akt przemocy w akt miłości" i rodziły dzieci poczęte na skutek zbiorowych gwałtów
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:53   #136
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
E nie, raczej przyjaźnić się z pedofilem i popierać jego "działalność" albo wzywać zgwałcone przez Serbów Bośniaczki, by przemieniły "akt przemocy w akt miłości" i rodziły dzieci poczęte na skutek zbiorowych gwałtów
Mam wrażenie, że byśmy się dogadały...
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 06:23   #137
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
wzywać zgwałcone przez Serbów Bośniaczki, by przemieniły "akt przemocy w akt miłości" i rodziły dzieci poczęte na skutek zbiorowych gwałtów
Zawsze najlepiej i najłatwiej jest wymagac poświęceń i bohaterstwa od innych ludzi, samemu żyjąc w luksusowych komnatach Watykanu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 07:24   #138
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zawsze najlepiej i najłatwiej jest wymagac poświęceń i bohaterstwa od innych ludzi, samemu żyjąc w luksusowych komnatach Watykanu.
wizażowa mądrość dnia!
se zapisze w notatniku.

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
E nie, raczej przyjaźnić się z pedofilem i popierać jego "działalność" albo wzywać zgwałcone przez Serbów Bośniaczki, by przemieniły "akt przemocy w akt miłości" i rodziły dzieci poczęte na skutek zbiorowych gwałtów
Zeby być jak Wojtyła, wystarczy mieć przez wiele lat kochankę, spłodzić jej syna, a później wyprzeć się ich obojga publicznie

Edytowane przez 201605091007
Czas edycji: 2012-10-05 o 07:29
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:49   #139
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Bo to takie było wyciąganie, wymuszanie tych "ochotników"..nie każdy lubi robić z siebie pajaca przed kilkudziesięcioma osobami będąc nastolatkiem. Ludzie są w większości wstydliwi, z jakimiś tam blokadami, a taka zabawa na siłę nie jest przyjemna. Ale niektórzy pewnie dobrze się bawili. Paciorek na początek, śpiewy itp..
Haha, jakie dorosłe panie sią znalazły co za powaga. Albo jesteście nudziarami jakich mało bez urazy, ale nic bym nie chciała w zamian za takie podejście, zero luzu, spontaniczności, sztywność jakich mało, albo jesteście tak do stowarzyszeń katolickich uprzedzone, ze wymyślacie byle jakie argumenty żeby tylko obalić fajność tych imprez.

Ps. Masz coś do śpiewu? Ja śpiewać lubię i zawsze lubiłam, dobrze to robię jak i wiele innych osób. Za to znam osoby, które się z tego nabijają (kompletnie nie potrafią śpiewać, a się wypowiadają).

Ludzie w większości wstydliwi. Taaa, jasne, w większości to są luzacy. To tylko takie Wasze tłumaczenie. Poza tym jak ktoś nie chce to nie idzie, nikt siłą nikogo nie ciągnie. A niektórzy są z tych osób co wolą małą barierę przełamać niż siedzieć i żałować.


A na weselu to co: nie ma takich zabaw ? Są!

Pewnie zostanę zlinczowana, ale co mi tam! W to mam.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2012-10-05 o 10:56
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 10:51   #140
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Haha, jakie dorosłe panie sią znalazły co za powaga. Albo jesteście nudziarami jakich mało bez urazy, ale nic bym nie chciała w zamian za takie podejście, zero luzu, spontaniczności, sztywność jakich mało, albo jesteście tak do stowarzyszeń katolickich uprzedzone, ze wymyślacie byle jakie argumenty żeby tylko obalić fajność tych imprez.

Ludzie w większości wstydliwi. Taaa, jasne, w większości to są luzacy. To tylko takie Wasze tłumaczenie.


A na weselu to co: nie ma takich zabaw ? Są!
Hahaha no dla Ciebie mogę być nawet ogrem jeśli tak stawiasz sprawę...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:58   #141
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: co sądzicie o oazach?

Skoro Ty tak stawiasz sprawę i uważasz, że taka zabawa jest błazeństwem to badź sobie ogrem, klaunem, pajacem. Kim tylko zechcesz. :p A najlepiej wskakuj w garsonkę bo już stara baba z Ciebie :P

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2012-10-05 o 10:59
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:11   #142
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość

A na weselu to co: nie ma takich zabaw ? Są!

Pewnie zostanę zlinczowana, ale co mi tam! W to mam.
Zgadzam się z twoją wypowiedzią
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:28   #143
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Dlaczego od razu takie skrajności.
Nie ma alkoholu, ale jest za to świetna zabawa, różne konkursy, wygłupianie się i potem nogi aż bolą od tańca. Często są zabawy tematyczne, w karnawał przebieramy się w różne stroje np. pirackie.
A jak ktoś nie potrafi się bawić bez % to jego problem. Ja umiem tak i tak.
Stare konie, studenci, a się w karnawał w piratów przebierają "zabawy tematyczne' urządzają, konkursy

Alkohol, wiadomo, wynalazek szatana

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2012-10-05 o 11:32
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:28   #144
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Haha, jakie dorosłe panie sią znalazły co za powaga. Albo jesteście nudziarami jakich mało bez urazy, ale nic bym nie chciała w zamian za takie podejście, zero luzu, spontaniczności, sztywność jakich mało, albo jesteście tak do stowarzyszeń katolickich uprzedzone, ze wymyślacie byle jakie argumenty żeby tylko obalić fajność tych imprez.

Ps. Masz coś do śpiewu? Ja śpiewać lubię i zawsze lubiłam, dobrze to robię jak i wiele innych osób. Za to znam osoby, które się z tego nabijają (kompletnie nie potrafią śpiewać, a się wypowiadają).

Ludzie w większości wstydliwi. Taaa, jasne, w większości to są luzacy. To tylko takie Wasze tłumaczenie. Poza tym jak ktoś nie chce to nie idzie, nikt siłą nikogo nie ciągnie. A niektórzy są z tych osób co wolą małą barierę przełamać niż siedzieć i żałować.


A na weselu to co: nie ma takich zabaw ? Są!

Pewnie zostanę zlinczowana, ale co mi tam! W to mam.
Faktycznie jestem już bardzo dorosłą panią bo pisałam o tym co działo się u nas na oazie ok 20lat temu I wtedy mi się nie podobały te błazeństwa ponieważ to wszystko było na siłę, wymuszone. A dlaczego tam tkwiłam? Klempa wyczerpująco już opisała mechanizm tego typu organizacji okołosektowych
A niektóre zabawy weselne są także idiotyczne, trafnie to porównałaś.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-10-05 o 11:30
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:35   #145
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co sądzicie o oazach?

Znalazłam oazowe zabawy nie dla nudziar:

http://www.wieczernik.oaza.pl/stary/pogodne/index.html

I to dorosłe ludzie się w to bawią...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:45   #146
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Znalazłam oazowe zabawy nie dla nudziar:

http://www.wieczernik.oaza.pl/stary/pogodne/index.html

I to dorosłe ludzie się w to bawią...
Ojciec szymon każe, zamiast Sajmon mówi powaliło mnie na łopatki...
Ojciec Szymon każe polizać swoje wysmarowane śmietana kolanka!
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:53   #147
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co sądzicie o oazach?

A to jest dopiero mroczne:
http://www.wieczernik.oaza.pl/stary/pogodne/4.html

Ta nazwa
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:57   #148
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: co sądzicie o oazach?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A to jest dopiero mroczne:
http://www.wieczernik.oaza.pl/stary/pogodne/4.html

Ta nazwa
(...) druga grupa będąca wysłannikiem Bożym, pełna Miłości stara się nie skrzywdzić nikogo z Ludu Wybranego.

Faktycznie, zabawy idealne dla wyluzowanych studentów. Idę wbić się w garsonkę i lecę na spotkanie sztywnego klubu książki!
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 12:06   #149
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: co sądzicie o oazach?

Pranie mózgu i robienie z dorosłych ludzi infantylne dzieci - takimi łatwiej manipulować.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 12:40   #150
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: co sądzicie o oazach?

Wypowiem się trochę w temacie, bo przez większość życia byłam w podobnych grupach: i w oazie, potem we wspólnocie młodzieżowej i w duszpasterstwie studenckim. Teraz nie jestem w żadnej grupie religijnej z własnego wyboru. Mnie do tych grup przyciągali ludzie - bardzo otwarci, pozytywni, z którymi można było się pośmiać i pogadać też na poważne tematy. Takie środowiska są potrzebne, bo pokazują, że oprócz nas są inni ludzie wyznający podobne wartości. Zwłaszcza, kiedy zakazane owoce kuszą najbardziej, albo rówieśnicy mówią, że coś z nami nie tak, skoro nie pijemy na umór i nie bierzemy narkotyków. To z pozytywów... Niestety dużo zależy od prowadzących - mogą być inspiracją, wsparciem, ale też mogą za bardzo wykorzystywać swoją "władzę". Dużo prawdziwych rzeczy napisała Klempaa , one nie dzieją się tylko i wyłącznie w oficjalnie wyklętych wspólnotach... W tych zwykłych też... Dużo znajomych z moich dawnych wspólnot totalnie odcinało się od swoich przyjaciół "spoza" na własne życzenie, egzystowało w takim właśnie szczęśliwym i idealnym świecie, w którym to liderzy (albo animatorzy) decydowali o tym, co dobre, a co złe (przecież 10 przykazań to za mało). Grupy maksymalnie zajmowały czas: tu spotkanie ogólne wspólnoty, tu msza, tu formacja w małej grupie, a potem jeszcze kółka zainteresowań. Ludzie nie chcieli się wiązać z kimś spoza grupy, a jak druga połówka nie chciała dołączyć do wspólnoty, to był to znak, że nie jest dobrym człowiekiem. Najgorzej, kiedy rzeczywiście decydowało się mówić liderom o tych najpoważniejszych problemach życiowych - rzadko kto potrafił wyjść z inicjatywą inną niż rady w stylu "módl się więcej", "to twój krzyż" lub "widocznie grzeszysz, to kara". Widziałam niestety wiele historii ludzi, którzy zostali wykluczeni ze wspólnot, niekiedy przez fałszywe oskarżenia. Dużo też pokazało mi, że zwykle po odejściu z takich grup, ci dawni przyjaciele bardzo rzadko chcą utrzymywać kontakt. Pozytywni ludzie są też w harcerstwie, czy w wolontariacie - tylko tam rozlicza się kogoś z wykonania obowiązków, zachowania się fair wobec innych. We wspólnotach też są obowiązki, ale coś jeszcze - można się dowiedzieć, że jest się dobrym, albo złym - niestety niektórzy korzystają z tego przywileju.

Nie dam jednoznacznej rady - czy warto się przyłączyć do oazy, czy nie. Dla dbania o własną duchowość, poznania nowych znajomych warto. Jedyne co poradzę, to żeby nie zaniedbywać rodziny czy przyjaciół kosztem wspólnoty. Trzeba mieć otwarte oczy, bo niestety mogą trafić się ludzie, którzy we wspólnocie niekoniecznie będą mieli dobre intencje względem nas ...
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.