Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-22, 18:42   #2011
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
po raz pierwszy zrobilam zapasy i wiem,ze grubo przesadzilam,ale lepiej miec wiecej niz mniej.. mam 4 filtry po 100ml, 2 po 50ml i 3 po 100ml
WOW... Czyli czekają mnie większe wydatki niż myślałam. Teraz używam LRP Dermo w spray'u 125 ml (ach czemu nie kupiłam go więcej?!), dziś z jego braku kupiłam Avene emulsję do cery tłustej/mieszanej 50 ml z wodą gratis i mam jeszcze trochę strasznej Biodermy AKN Mat (masakra- strasznie bieli i migruje do oczu). Ten mój LRP ma tylko jedną wadę - czasem trudno zapanować nad spray'em - dziś udało mi się sfiltrować umywalkę. Czyli powinnam kupić coś jeszcze?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 03:36   #2012
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
http://www.mustela.pl/pl/main.html#/...-nietolerancje
Nie ma jeszcze go w KWC (jest podobny filtr Musteli -stara wersja, o gorszym SPF i gorszym składzie). Zbieram się, zeby go zgłosić, bo mało jest filtrów czysto mineralnych o tym stopniu ochrony. Aha, i z tego co zdołałam znaleźć w necie, krem nie zawiera cząsteczek nano gdyby ktos pytał
raczej zawiera. na pewno filtry sa rozdrobnione, do jakiego rozmiaru - trudno powiedziec. swiadczy o tym obecnosc aluminium hydroxide, stearic acid i silikonu w skladzie, ktorych uzywa sie do ich powlekania. poza tym gdyby nie zawieral to zostawialby biala maske.
w kazdym razie, jak wykazjua badania, nanoczateczki tlenkow nie przenikaja poza warstwe rogowa naskorka - jesli o te kwestie chodzi
http://content.karger.com/produktedb...file=000235554
http://www3.interscience.wiley.com/j...27316/abstract
http://www3.interscience.wiley.com/j...30739/abstract
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 07:40   #2013
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

mialam zamiar kupowac bioderme akn matt bo sie po niej nie świeciŁam i nawet matowiŁa troche ale jak migruje w oczy to nie (czyli ma alkohol w skŁadzie skoro szczypie w oczy tak?)
ten problem mialam z anhelios xl spray - jednkak gdy go nalozylam wczoraj jak juz nie ma takich upaŁów to zauwaŻyŁam ze juz nie jest taki świecący na twarzy i nie "rozlewa sie" tak wiec moze i do oczu nie bedzie podchodziŁ? mialam go 2 godz tylkona buzi wiec nie zdążylam sprawdzic jak z oczkami
zniechecilam sie do filtrow przez to wŁażenie w oczy ale teraz gdy nie jest tak gorąco może już nie będą ? mam zamiar stosowac acne derm wiec filtr sie przyda na pewno
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 09:50   #2014
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Question Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna
Ja stosuję filtr mineralny dla alergików Mustela Krem Mineralny SPF 50+. Bez alkoholu, środków zapachowych,a co najważniejsze, bez parabenów. Bardzo przyjazny skład. Filtrom chemicznym dziękujemy



Tak, stosuję najpierw coś lekkiego (głównie własnego pomysłu maziajstwa), po kilku minutach filtr, potem odczekuję i podkład. Jeśli wybieram podkład mineralny (ostatnio non stop mineralny, konkretnie EDM) to czekam 30 min., jeśli podkład tradycyjny to krócej. Mam tendencję do nakładania przesadnej dawki filtru, stąd wolę poczekać dłużej. Podkład rozprowadzam ostrożnie, raczej stemplując niż rozcierając. Jeśli interesuje Cię skład tego filtra (moim zdaniem świetny), to jest tu (ikonka Skład):
http://www.mustela.pl/pl/main.html#/...-nietolerancje
Nie ma jeszcze go w KWC (jest podobny filtr Musteli -stara wersja, o gorszym SPF i gorszym składzie). Zbieram się, zeby go zgłosić, bo mało jest filtrów czysto mineralnych o tym stopniu ochrony. Aha, i z tego co zdołałam znaleźć w necie, krem nie zawiera cząsteczek nano gdyby ktos pytał Wadą jest cena: zapłaciłam a aptece 67zł. W necie widzę dużo taniej, ale nie mam pewności czy to ta nowa wersja.
Super ,że odpisałaś.. z tego co piszesz warto zainwestować nawet 67 zł
Mam jeszcze pytanie odnośnie destabilizacji gdyż w tym temacie jestem totalnym laikiem... o co chodzi z tą destabilizacją i jak rozpoznawać kremy , które mogę używać z podkładami i pudrami. Na razie używam Anthelios XL. Zostawiam go na pół godziny i potem nakładam podkład gąbką.. Obawiam się ,że mogę popełniać jakieś błędy w sztuce
Serdecznie pozdrawiam wszystkie wizażanki
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 11:29   #2015
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja mam pytanie, jak to u was było, zwłaszcza przy cerach tłustych

ostatnio używam LRP Anthelios xl cream 50+ !!!czyli bardzo wysoką ochronę (nigdy takiej nie używałam)

skórę mam tłustą, ze skłonnością do niespodzianek, pryszczy ale po uzywaniu tego kremu (tak, wersji do skóry bardzo suchej) zauważyłam: ściągnięcie porów, brak uczucia napięcia na skórze, skóra ma lekki połysk taki perłowy (chyba od filtra zawsze tak jest)
no i w miejscu gdzie nie miałam żadnego pryszcza nic sie nie pojawia, skóra jest gładka a pory prawie jednakowej średnicy ( moja skóra zawsze miała siateczkę porów - mi to zupełnie nie przeszkadzało) a w miejscach jakiegos pryszcza, łagodzi jego stan zapalny - czy wy też tak miałyście? poprawa cery tłustej trądzikowej?
jestem zadziwiona, że krem do skóry suchej z filtrem tak wygładził (nawet bardzo) i nawilżył moją skórę
a do tej pory używałam równie dobrego kremu nawilzającego Rosaliac XL
od dłuzszego czasu ją dobrze nawilżam, ale po tym kremie jest zancznie lepiej

podkład mam dermablend, własnie chyba on destabilizuje filtry, ale świenie współgra z kremem... zastanawiam się teraz czy nie używac Antheliosa, jako kremu na dzień i zrezygnować z innych, ale przydałaby sie zmiana podkładu (jakie fluid wybrać z tych aptecznych by niedestabilizował filtra? )

EDIT:

jedynym minusem jest łzawienie oczu, bo smaruję skóre pod oczami, ładnie ją nawilża ( a to miejsce przeciez ma najcieńszą skórę)
za to łzawienia nie zauwazyłam po filtrach Vichy 30, takie biało pomaranczowe opakowanie, swietnie sie nadawał pod oczy,
ale wybrałam Anteheliosa ze względu na działanie na moja tłustą skóre, choć pewnie przydałaby mi się wersja lekkiej emulsji na te dni kiedy skóra się bardzo przetłuszcza (comiesieczne hormonalne sprawy)

Edytowane przez Karlain
Czas edycji: 2009-09-23 o 11:36
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 15:39   #2016
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karlain Pokaż wiadomość
podkład mam dermablend, własnie chyba on destabilizuje filtry, ale świenie współgra z kremem... zastanawiam się teraz czy nie używac Antheliosa, jako kremu na dzień i zrezygnować z innych, ale przydałaby sie zmiana podkładu (jakie fluid wybrać z tych aptecznych by niedestabilizował filtra? )
Tu masz potrzebne informacje:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351 Sprawdź zwłaszcza podkłady i pudry niegryzące się z Parsolem.

Edytowane przez salomi
Czas edycji: 2009-09-23 o 15:40 Powód: skrócenie postu
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 17:29   #2017
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziekuję już troszke zaczełam czytać o tym na nowo, żeby mi się rozjaśniło
te kremy z filtrami nie są takie złe
mnie denerwują te kremy z 10 czy 15-stką, ale ten krem z filtrem 50+ jest naprawdę super i do tego krem a nie lekki fluid, co mnie wogóle zaskoczyło
jednak filtry, trzeba dobrać do własnej skóry, wypróbować, dla mnie LRP jest na razie super!!
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 17:35   #2018
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kupiłam Lirenkę A najlepsze jest to, że wczoraj przeszłam pół miasta w jej poszukiwaniu, a ona sobie najzwyczajniej w świecie czekała na mnie w aptece pod samiuśkim domem

fanka_fiorda, kupiłam na Sokołowskiej, w Topazie. Na dole jest apteka

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Aha, mam jeszcze pytanie odnośnie Antheliosa w sprayu. Jak odmierzyć prawidłową jego ilość? Bo jakoś nie mogę dojść do tego
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 17:46   #2019
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Zdecydowana większość filtrów posiada w swoim składzie alkohol, więc to on często odpowiada za szczypanie czy podrażnienie. Filtry Avene nie posiadają alkoholu, dlatego są bardziej łagodne dla okolic oczu ja stosuję i mnie nic nie podrażnia
Nigdy nie stosowałam filtrów z alkoholem w składzie, a wszystkie powodowały swędzenie

Mam kryzys: Soraya 30 ewidentnie mnie zapycha! Czy jest szansa, że spf 45 mnie nie zatka, z racji większej ilości filtra i mniejszej "wypełniaczy"? Nie wiem czy opłaca się kupować
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 17:50   #2020
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A czy jezeli filtry zawieraja alkohol a wiekszosc z nich tak to czy nie skzodzi to naczynkom ??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 19:39   #2021
Belunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, mam do Was wielką prośbę, co sądzicie o składzie filtra Anessy Shiseido? Jest to coś warte? Świetnie matowi, wady ma takie, że czasem jak się dostanie to szczypie w oczy, ale mat daje idealny. Nie używam go jednak bo nie wiem czy ma to sens. W Japonii jest ponoć bardzo popularny.
Dziękuję za odpowiedź

Anessa Perfect UV Sunscreen SPF 50+

WATER, CYCLOMETHICONE, OCTYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, ALCOHOL,
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, POLYBUTYLENE
GLYCOL/PPG-9/1 COPOLYMER, METHYL GLUCETH-10, C9-15FLUOROALCOHOL
PHOSPHATE, GLUTATHIONE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER,
DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, THIOTAURINE, WILD THYME EXTRACT, POTENTILLA
ERECTA ROOT EXTRACT, PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE,
ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER, ISOSTEARIC ACID, DISTEARDIMONIUM
HECTORITE, TRISODIUM EDTA, BUTYLENE GLYCOL, BHT, PHENOXYETHANOL,
FRAGRANCE, ZINC OXIDE
Belunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 08:00   #2022
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A czy jezeli filtry zawieraja alkohol a wiekszosc z nich tak to czy nie skzodzi to naczynkom ??
alkohol może drażnić naczynka, dlatego - w wypadku takiego problemu - lepiej wybrać filtr mineralny albo poszukać czegoś bez alkoholu w składzie. ja - mimo, że nie mam na razie z naczynkami większych problemów (ale skórę mam reaktywną i skłonną do zaczerwienień, ponadto ten problem jest u mnie rodzinny:moja mama się z tym zmaga) to nie mogę używać filtrów z alkoholem bo moja skóra go nie toleruje. dlatego moim zdaniem - jeśli można - to lepiej go unikać.
z chemicznych avenki nie mają alkoholu
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 15:22   #2023
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

...

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2011-01-08 o 13:18
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 16:03   #2024
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
alkohol może drażnić naczynka, dlatego - w wypadku takiego problemu - lepiej wybrać filtr mineralny albo poszukać czegoś bez alkoholu w składzie. ja - mimo, że nie mam na razie z naczynkami większych problemów (ale skórę mam reaktywną i skłonną do zaczerwienień, ponadto ten problem jest u mnie rodzinny:moja mama się z tym zmaga) to nie mogę używać filtrów z alkoholem bo moja skóra go nie toleruje. dlatego moim zdaniem - jeśli można - to lepiej go unikać.
z chemicznych avenki nie mają alkoholu
Ooo to dobra wiadomość, ja stosuję emulsję AVENE 50+, a naczynka mam, aczkolwiek bardzo mało i mało widoczne i nigdy nie traktowałam tego jako mój problem, ale dobrze wiedzieć, że filtr dodatkowo ich nie podrażni

Avenki górą
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 16:30   #2025
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ooo to dobra wiadomość, ja stosuję emulsję AVENE 50+, a naczynka mam, aczkolwiek bardzo mało i mało widoczne i nigdy nie traktowałam tego jako mój problem, ale dobrze wiedzieć, że filtr dodatkowo ich nie podrażni

Avenki górą
jak najbardziej Avenki górą, tylko gdyby tak jeszcze były chociaż troszkę tańsze i dostępne przez cały rok w sprzedaży ....
ech rozmarzyłam się

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Belunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was wielką prośbę, co sądzicie o składzie filtra Anessy Shiseido? Jest to coś warte? Świetnie matowi, wady ma takie, że czasem jak się dostanie to szczypie w oczy, ale mat daje idealny. Nie używam go jednak bo nie wiem czy ma to sens. W Japonii jest ponoć bardzo popularny.
Dziękuję za odpowiedź

Anessa Perfect UV Sunscreen SPF 50+

WATER, CYCLOMETHICONE, OCTYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, ALCOHOL,
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, POLYBUTYLENE
GLYCOL/PPG-9/1 COPOLYMER, METHYL GLUCETH-10, C9-15FLUOROALCOHOL
PHOSPHATE, GLUTATHIONE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER,
DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, THIOTAURINE, WILD THYME EXTRACT, POTENTILLA
ERECTA ROOT EXTRACT, PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE,
ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER, ISOSTEARIC ACID, DISTEARDIMONIUM
HECTORITE, TRISODIUM EDTA, BUTYLENE GLYCOL, BHT, PHENOXYETHANOL,
FRAGRANCE, ZINC OXIDE
niestety raczej nic nie warte ja bym tego filtra nie stosowała
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:10   #2026
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie techniczne, filtry wejdą do mojej pielegnacji w pazdzierniku, gdy tez zaczne sie kwasic..

i tu moje pytanie, otóż pracują w systemie 3zmianowym, a więc czy potrzebny mi filtr gdy wychodzę z domu o 21 wieczorem a wracam o 6 rano? W okresie zimowym jest to najciemniejsza noc To samo gdy wychodzę z domu o 5 rano, wracam po 14.. nawet jak naloze filtr rano,to do 14 chyba nie bedzie On mial takich wlasciwosci jak po nalozeniu?
wg mnie to raczej nie może latem, w czasie gdy słońce wschodzi przez jakiś miesiąc (poł czerwca-poł. lipca) coś koło4-4.3o to mogłabyś się maznąć, choć - jeśli to ma być tylko droga powrotna do domu to też słońce nie operuje tak mocno;ale przez resztę roku to nie ma sensu
takie moje skromne zdanie
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:17   #2027
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

...

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2011-01-08 o 13:17
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:24   #2028
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
dziekuje za opinie

tak więc.. w okresie zimowym:
-wychodze do pracy o 5, wracam po 14. Filtrowac?
-wychodze do pracy o 13, wracam po 22. Filtrować?
-wychodzę do pracy o 21, wracam po 6 rano. Filtrowac?

Tak wygladaja moje 3 zmiany, szczerze jakos watpie,ze w te 5 minut na autobus narobie sobie wielkich szkod.. Ae wole bardziej fachowej opinii zasiegnac
wg mnie tylko w 3. przypadku możesz sobie odpuścić, w 1. i 2. - radze filtrować bo zimą UVA jest takie samo jak latem
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:27   #2029
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

...

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2011-01-08 o 13:17
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 19:17   #2030
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
alkohol może drażnić naczynka, dlatego - w wypadku takiego problemu - lepiej wybrać filtr mineralny albo poszukać czegoś bez alkoholu w składzie. ja - mimo, że nie mam na razie z naczynkami większych problemów (ale skórę mam reaktywną i skłonną do zaczerwienień, ponadto ten problem jest u mnie rodzinny:moja mama się z tym zmaga) to nie mogę używać filtrów z alkoholem bo moja skóra go nie toleruje. dlatego moim zdaniem - jeśli można - to lepiej go unikać.
z chemicznych avenki nie mają alkoholu
Oo to zaskoczenie dla mnie. Myslałam ze filtr chroni naczynka a jak widzę może je podraniac przez alkohol. A jak w składnikach znalezc ze ma alkohol pod jaka nazwa suzkac??Bo ja mam filtr Bioderma MAX 50+ oraz Iwostin solecrin 50+ i nie wiem czy sa dobre dla mnie dla naczynkowca.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:27   #2031
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Oo to zaskoczenie dla mnie. Myslałam ze filtr chroni naczynka a jak widzę może je podraniac przez alkohol. A jak w składnikach znalezc ze ma alkohol pod jaka nazwa suzkac??Bo ja mam filtr Bioderma MAX 50+ oraz Iwostin solecrin 50+ i nie wiem czy sa dobre dla mnie dla naczynkowca.
alcohol denat.
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:43   #2032
2352
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 86
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

cos dla skory naczynkowej, ale filtr bezbarwny (nie chce zielonej bazy, czegokolwiek)... ?

mowicie ze avene nie ma alkoholu w skladzie i nie powinnien podrazniac... jak dla mnie to najgorszy podrazniacz jaki posiadalam.
ah, filtr mineralny avene rowniez mnie podraznia i sie ani troche nie wchlania . mam wielke szczescie co do kaprysow cery, drogie panie.
2352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:54   #2033
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
cos dla skory naczynkowej, ale filtr bezbarwny (nie chce zielonej bazy, czegokolwiek)... ?

mowicie ze avene nie ma alkoholu w skladzie i nie powinnien podrazniac... jak dla mnie to najgorszy podrazniacz jaki posiadalam.
ah, filtr mineralny avene rowniez mnie podraznia i sie ani troche nie wchlania . mam wielke szczescie co do kaprysow cery, drogie panie.
jak widac każdemu pasuje co innego nawet sławna i wychwalana Avenka może podrażniac. nie pozostaje Ci nic innego, jak zaopatrzyc się w możliwie największą ilośc różnych próbek i znaleźc coś odpowiedniego
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 21:34   #2034
2352
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 86
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

mialam garniera, antheliosa, vichy capital soleil i rowniez podraznia. co do probek w kraju co przebywam bylam w 4 roznych aptekach (oraz 1 parafarmacji) i poprostu slysze - do filtrow raczej probek nie daja...
taaaa
2352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 22:07   #2035
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
mialam garniera, antheliosa, vichy capital soleil i rowniez podraznia. co do probek w kraju co przebywam bylam w 4 roznych aptekach (oraz 1 parafarmacji) i poprostu slysze - do filtrow raczej probek nie daja...
taaaa
Tjaaa, dobra ściema nie jest zła... :/
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 09:24   #2036
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Question Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
mialam garniera, antheliosa, vichy capital soleil i rowniez podraznia. co do probek w kraju co przebywam bylam w 4 roznych aptekach (oraz 1 parafarmacji) i poprostu slysze - do filtrow raczej probek nie daja...
taaaa
Dzisiaj byłam w aptece, babeczka powiedziała,że owszem mają mnóstwo próbek ale na poczatku sezonu a teraz same promocje..

Zakupiłam dzisiaj Avene -krem koloryzujący 50+ czy któraś z Was może mi coś powiedzieć na jego temat?? jakie wrażenia na Anvene promocja 15% zapłaciłam 51
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 20:46   #2037
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jutro mój pierwszy dzień z filtrem. Życzcie mi cierpliwości
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:14   #2038
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
alcohol denat.

Aha. Jak paczyłam na składy filtórów to nawet filtry dla cer naczynkowej zawieraja alkohol.Wiec jak o z tym jest.Wogóle myslałam ze filtry pomoga mi z naczynkai ze beda chronic je przed wiekszym rozszerzeniem a tu takei cos czytam. CZyli co stosujac filtr najlpeij omijac miejsca naczynkowe??Ale jak to zrobic gdy prawie cała skora jest wrazliwa??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:15   #2039
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
co do probek w kraju co przebywam bylam w 4 roznych aptekach (oraz 1 parafarmacji) i poprostu slysze - do filtrow raczej probek nie daja... taaaa

"u nas" apteki dostają znacznie więcej próbek "zwykłych" kremów niż filtrow.
próbki filtrow zwykle dostają 1-2 razy w roku, zazwyczaj wiosną przy okazji zamawiania filtrów na lato. a probki "zwykłych" kremów dostają przez caly rok, więc mają ich znacznie więcej. myślę, że w innych krająch polityka firm kosmetycznych jest podobna.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:18   #2040
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha. Jak paczyłam na składy filtórów to nawet filtry dla cer naczynkowej zawieraja alkohol.Wiec jak o z tym jest.Wogóle myslałam ze filtry pomoga mi z naczynkai ze beda chronic je przed wiekszym rozszerzeniem a tu takei cos czytam. CZyli co stosujac filtr najlpeij omijac miejsca naczynkowe??Ale jak to zrobic gdy prawie cała skora jest wrazliwa??
nic nie omijać. są filtry bez alkoholu, np. Avene
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.