Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-17, 13:02   #31
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie denerwuje tylko chodzenie w butach (ale to nie zawsze przecież).
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:24   #32
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o przeklinanie - w najnowszym (7 bodajże) odcinku "przyjaciółek" polsatowskiego, Liszowska przeklina i ją wypikali
Hhaha, śmiesznie musiało to zabrzmieć
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:42   #33
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Najbardziej wkurzająca tendencja, która przychodzi mi na myśl to fakt jak typowe są filmy dla nastolatków, zwłaszcza amerykańskie

W każdej szkole musi być najbardziej popularny chłopak, najlepszy zawodnik baseball'u. największy przystojniak, obiekt westchnień wszystkich dziewczyn.
Jest też najpopularniejsza dziewczyna, zazwyczaj szczupła, zapatrzona w siebie i wredna blond laska, pierwsza cheerleaderka, która chodzi z wyżej wymienionym przystojniakiem.

Są też grupy uprzywilejowane trzymające się z wyżej wymienionymi oraz grupy mniej uprzywilejowane, czyli brzydule, kujni, frajerzy, dziwacy itp.

Słyszałam gdzieś kiedyś, że w USA taki model szkoły to norma, więc tym bardziej mnie to dziwi
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:43   #34
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

ja nie lubię nieuzasadnionej golizny, tysiąca scen jak się gość myje, idzie przez cały dom w ręczniku, pozuje przed lustrem (patrz: Bakłażan w filmie Popiołki ) itp.
ale jak już przyjdzie co do czego z dziewoją to nagle hyc pod kołdrę i budzą się w ubraniu
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 15:24   #35
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Hhaha, śmiesznie musiało to zabrzmieć
No zabrzmiało
Najlepiej, bo ja to słuchałam jednym uchem, a tu nagle piiip piiip i ja takie zdziwko o co biega
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 15:34   #36
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
- mówienie sto razy dziennie dzieciom "kocham cię" na zakończenie rozmowy telefonicznej
eee, a mnie to nie dziwi

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
I uzasadnić:
"wiesz, nie planowałem Cię zabijać, ale skoro za dużo wiesz an temat [i tu następuje wyznanie wszystkiego, kto komu, kto kogo, za ile, gdzie ukrył i z kim współpracował]. Ale pora, żebyś zginął" [tu byłby strzał, gdyby nie wkraczający policjant z ambicjami, z motywem osobistym, albo przebiegłość niedoszłej ofiary. Albo awaria broni ]



Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Najbardziej wkurzająca tendencja, która przychodzi mi na myśl to fakt jak typowe są filmy dla nastolatków, zwłaszcza amerykańskie

W każdej szkole musi być najbardziej popularny chłopak, najlepszy zawodnik baseball'u. największy przystojniak, obiekt westchnień wszystkich dziewczyn.
Jest też najpopularniejsza dziewczyna, zazwyczaj szczupła, zapatrzona w siebie i wredna blond laska, pierwsza cheerleaderka, która chodzi z wyżej wymienionym przystojniakiem.

Są też grupy uprzywilejowane trzymające się z wyżej wymienionymi oraz grupy mniej uprzywilejowane, czyli brzydule, kujni, frajerzy, dziwacy itp.

Słyszałam gdzieś kiedyś, że w USA taki model szkoły to norma, więc tym bardziej mnie to dziwi
też mnie to dobija
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 15:38   #37
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
no przecież tak jest!
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 15:49   #38
girls1394
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ze Śląska ;-)
Wiadomości: 213
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3710311 6]To ja może odniosę się do nieco intymnych scen

Szalenie dziwią mnie akcje tego typu: pracownik budowlany/lekarz w końcówce dyżuru/sportowiec po całym dniu trenignu/pracy/wysiłku fizycznego spotyka swego partnera i hop siup radosne grzmocenie na ekranie. Nie wiem jak Wy, ale ja po całym dniu pracy nie czuję się na tyle świeża, by brykać jak szczygieł na wiosnę
Dbanie o higienę to podstawa, ale gdy widzę jak bohater gna przez cały odcinek, niejednokrotnie ociera spocone czoło, wraca zmęczony do domu i zamiast iść pod prysznic kładzie się na łóżko i zaczyna szaleć z partnerem to wzbudza we mnie... niesmak

Kto ogląda Chirurgów wie o czym piszę [/QUOTE]
A jest w ogóle taki wątek w Chirugach?
Pytam z ciekawości bo Chirurgów to cholernie dawno temu oglądałam..

przepraszam za off top
__________________
"Przyjaciele są jak anioły gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać"
girls1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 17:05   #39
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez girls1394 Pokaż wiadomość
A jest w ogóle taki wątek w Chirugach?
Pytam z ciekawości bo Chirurgów to cholernie dawno temu oglądałam..

przepraszam za off top
Jest, inaczej bym tego nie pisała.
I nie wątek a multum podobnych scen z różnymi aktorami oczywiście.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 18:22   #40
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
no przecież tak jest!
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 19:50   #41
enfys
Raczkowanie
 
Avatar enfys
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 284
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Najbardziej wkurzająca tendencja, która przychodzi mi na myśl to fakt jak typowe są filmy dla nastolatków, zwłaszcza amerykańskie

W każdej szkole musi być najbardziej popularny chłopak, najlepszy zawodnik baseball'u. największy przystojniak, obiekt westchnień wszystkich dziewczyn.
Jest też najpopularniejsza dziewczyna, zazwyczaj szczupła, zapatrzona w siebie i wredna blond laska, pierwsza cheerleaderka, która chodzi z wyżej wymienionym przystojniakiem.

Są też grupy uprzywilejowane trzymające się z wyżej wymienionymi oraz grupy mniej uprzywilejowane, czyli brzydule, kujni, frajerzy, dziwacy itp.

Słyszałam gdzieś kiedyś, że w USA taki model szkoły to norma, więc tym bardziej mnie to dziwi
Jakbym czytała opis serialu "The secret life of the american teenager"


Mnie zawsze dziwi jak w filmach/serialach bohater zostaje operowany a następnie jest rozmowa między (najczęściej) kobietą rannego a jego chirurgiem. Kobieta pyta lekarza co z jej ukochanym, a on na to (jakby był bogiem, czy alfą i omegą) "Nic mu już nie jest, będzie żył i będzie zdrowy". Kobieta oczywiście wybucha płaczem i często obejmuje lekarza ramionami W tym momencie brakuje mi tylko w tle wybuchów fajerwerków, balonów i cherubinków z trąbkami. W serialach medycznych jak "Grey's Anatomy" to norma.

Edytowane przez enfys
Czas edycji: 2012-10-17 o 19:51
enfys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 20:23   #42
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Chyba jedna najbardziej oklepana rzecz - szcztuczność. Dialogi, nieżyciowe problemy...
Wstawanie w nienagannym makjażu już mnie bawi .
No i też jedna rzecz, która pojawia się u większości - dążenie do wątku miłosnego. Wszędzie, nawet w serialu sensacyjno-kryminalnym uda się ten wątek wpleść. Ale ileż można... [wniosek po obejrzeniu pierwszego odcinka The Big Bang Theory, gdzie z dawnego smaczku zostało tyle, ile mięsa w parówkach].
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 23:06   #43
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Odnośnie do drętwych dialogów... Zauważcie, jaką oni wszyscy piękną polszczyzną się posługują. Żadnych "przyszłem" i "włanczałem", pełne zdania, milusie wypowiedzi. Dzieci nigdy nie mówią do rodziców "dobra", nastolatki nie mówią do siebie "weź przestań", a dorośli między sobą walą same piękne metafory i kwieciste zwroty grzecznościowe.

Z tych seriali, które oglądałam, jedynie w 'Przepisie na życie' dziewczyna odzywa się po ludzku do koleżanki/faceta/matki/babki.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 10:55   #44
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Dobry temat

Oj sporo tego jest

Najbardziej denerwujące są wg mnie schematy w horrorach - np. podczas ucieczki ofiara zawsze musi upaść


I nienawidzę tych idealnych rodzinnych spotkań i tradycji np. w Klanie
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 11:11   #45
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 265
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Super wątek!

Mnie, oprócz wspomnianych wcześniej, śmieszy jak zawsze po scenie miłosnej aktorzy "spadają" z sufitu zmęczeni na łóżko - śmiesznie to wygląda

Natomiast nie rozumiem co jest dziwnego w budzeniu się z zegarkiem na ręku ja tam śpię w zegarku


Co do horrorów, to dobrze te schematy pokazane są w Cabin in the woods (dom w głębi lasu).
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 11:24   #46
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mnie, oprócz wspomnianych wcześniej, śmieszy jak zawsze po scenie miłosnej aktorzy "spadają" z sufitu zmęczeni na łóżko - śmiesznie to wygląda


Co do horrorów, to dobrze te schematy pokazane są w Cabin in the woods (dom w głębi lasu).
i że zawsze są pod kołdrą, albo w bieliźnie - nawet majtach - pokazane jest , że szczytują , spadają na łoże, a babka ma na sobie pantalony No to w takim razie gdzie on .. ten tego


Cabin in the woods - polecam bo film nieźle prześmiewa właśnie takie horrorowe schematy
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 12:11   #47
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Najbardziej wkurzająca tendencja, która przychodzi mi na myśl to fakt jak typowe są filmy dla nastolatków, zwłaszcza amerykańskie

W każdej szkole musi być najbardziej popularny chłopak, najlepszy zawodnik baseball'u. największy przystojniak, obiekt westchnień wszystkich dziewczyn.
Jest też najpopularniejsza dziewczyna, zazwyczaj szczupła, zapatrzona w siebie i wredna blond laska, pierwsza cheerleaderka, która chodzi z wyżej wymienionym przystojniakiem.

Są też grupy uprzywilejowane trzymające się z wyżej wymienionymi oraz grupy mniej uprzywilejowane, czyli brzydule, kujni, frajerzy, dziwacy itp.

Słyszałam gdzieś kiedyś, że w USA taki model szkoły to norma, więc tym bardziej mnie to dziwi
O tak, ale jest zawsze zwrot akcji, że ten przystojniak jakimś zbiegiem okoliczności zakochuje się w podkochującej się w nim największej brzyduli i kujonicy a porzucona cheerleaderka zaczyna rzucać im kłody pod nogi.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 12:37   #48
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość

Słyszałam gdzieś kiedyś, że w USA taki model szkoły to norma, więc tym bardziej mnie to dziwi
też o tym słyszałam

Ale z drugiej strony.. Przypatrzmy się też polskim szkołom - u nas też można dostrzec kilka schematów i grupki, które potrafią się z klasy wyłonić . Nie podoba mi się to, ale tak się niestety zdarza
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 13:12   #49
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

W thrillerach, gdy bohater śpi, nagle budzi sie i slyszy, że ktoś chodzi po domu to idzie zobaczyć to to, ja bym uciekała z chaty jak najszybciej, ale oni dzielni idą zobaczyć co się dzieje :|
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 13:23   #50
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

W zależności od tego czy producent wykupił reklamę czy nie to albo nachalnie pokazuje się logo producenta, albo dla odmiany samochody są bez marek, butelki, kosmetyki bez etykiet itd.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 13:45   #51
Jestem chlopak
Zakorzenienie
 
Avatar Jestem chlopak
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 595
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

A dodam że śmieszą mnie odgłosy podczas walki w filmach karate, każdy cios to dźwięk jakby się drzewo łamało
Jestem chlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:34   #52
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Mnie chyba najbardziej osłabia chodzenie 24h w butach po mieszkaniu i brak problemów z parkowaniem. Jak ostatnio w M jak miłosc Mroczek co chwila parkował pod sądem. Przed samiutenkim wejsciem głownym ;/
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:43   #53
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

wkurzają mnie niedopracowane szczegóły- fajna ostatnio była scena w którymś z CSI, gdzie detektyw przy gorących kubkach czegoś rozmawiał z jakąś babką. I tak totalnie dbano o realizm, ze nie tylko zadbano aby przez cały czas te kubki parowały, ale nawet przegięto i po połgodzinnej rozmowie... herbata/kawa nadal była ekstremalnie gorąca. Niby pierdoła a dobitnie wybija z oglądania.


I wkurza mnie schematyczność w horrorach. Moim absolutnym hitem jest nowy serial "666 Park Avenue". Cała straszność polega na oklepanych scenach. Wiadomo, że jak bohaterka:
- zajrzy przez dziurkę od klucza, to w końcu coś jej tam mignie po drugiej stronie,
- będzie się wpatrywać w kogoś niby śpiącego/martwego, to on w końcu ożyje i ruszy na nią,
- zajrzy w dziurę w ścianie to z niej coś wylezie/wyleci.

Straszne, straaaaszne... dla przeciętnego pięciolatka


A, i jeszcze seriale historyczne. Wiadomo, że lepiej sie sprzeda serial, w ktorym aktorzy będa piękni i gładcy. Ale kurde jak jest ten serial o Tudorach i wiadomo z historii, że już przy trzeciej żonie Henryk były spasionym hipopotamem, a główny aktor nadal śliczniutki i chudziutki (do końca, tylko mu skronie przypruszono siwizną na znak, że się starzeje) to pusty śmiech bierze ;/
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2012-10-18 o 15:47
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 18:01   #54
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
W thrillerach, gdy bohater śpi, nagle budzi sie i slyszy, że ktoś chodzi po domu to idzie zobaczyć to to, ja bym uciekała z chaty jak najszybciej, ale oni dzielni idą zobaczyć co się dzieje :|
Tak. Raz widziałam film, w którym główna bohaterka (oczywiście półnaga i seksowna blondyna) w nocy usłyszała kroki i poszła sprawdzić dom i zobaczyła, że są otwarte drzwi od tarasu i zamknęła je i wróciła spać. Ja w tym czasie byłabym już poza domem dziesięć razy.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 18:06   #55
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Albo podczas obczajania czy w domu nie ma psychola nagle zalega cisza i .... ŁUP główną bohaterkę "atakuje" znienacka kot zeskakujący z szafki albo coś w tym guście, i w sekundzie gdy bohaterka zdąży odetchnąć z ulgą to z drugiej strony dostaje ciosa siekierą i po zabawie
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:45   #56
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Gdy bohater cierpi na jakąś chorobę, to jej atak ZAWSZE przypada w czasie, gdy powinien zmobilizować się do ukrycia/ucieczki/telefonu po pomoc

W ciągu dnia okaz zdrowia, ale gdy psychopata z siekierą gna przez las to nagle działanie leków przestaje działać i po chwilowej szamotaninie cudowna ręka podaje inhalator
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 23:29   #57
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Cytat:
Napisane przez Jestem chlopak Pokaż wiadomość
A dodam że śmieszą mnie odgłosy podczas walki w filmach karate, każdy cios to dźwięk jakby się drzewo łamało
Mnie też to zawsze rozbraja - plaski, klaski, tąpnięcia - zawsze mi to brzmi jak strzelanie z bicza
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 23:42   #58
Jestem chlopak
Zakorzenienie
 
Avatar Jestem chlopak
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 595
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

O właśnie "bicz" nie wiedziałem do czego to porównać to dałem drzewo

Musze więcej w łóżku eksperymentować żeby mieć rozeznanie w tych odgłosach
Jestem chlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 08:19   #59
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

Fajny wątek
Mnie między innymi bawi:
-czasowość w serialach np. pan policjant stoi przed domem potencjalnej ofiary, która ma być zadźgana siekierą i słyszy krzyk więc postanawia wkroczyć do akcji, ale jego partner, będąc na drugim końcu miasta, dowiaduje się, że to pułapka i zaczyna się wyścig z czasem czy dobry kolega pokona pół miasta zanim wcześniej wspomniany kolega wkroczy na pierwsze piętro domu. O dziwo zawsze zdąża.
-najazdy kamerą pomiędzy bohaterami przed wypowiedzeniem arcyważnej kwestii w stylu: jestem w ciąży, zabiłam, zdradziłam, wyjeżdżam etc. Standardowym elementem jest zanik mięśni twarzy, coraz bardziej wilgotne oczy (z ujęcia na ujęcie) i postawa otwarta sugerująca "kochanie cokolwiek powiesz zawsze będę przy tobie". Majstersztykiem są seriale, w których odpowiedź potrafią wydłużyć do dwóch odcinków

I oczywiście mnóstwo wspomnianych wcześniej wpadek w stylu śniadanka godne królowej, seks w ubraniach, wybitnie poprawna polszczyzna nawet wśród 2-latków, podczas 2minutowych akrobacji w łóżku czoło zroszone potem niczym sprinter, pełny makijaż po przebudzeniu etc
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 09:26   #60
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Denerwujące/dziwne/zabawne tendencje w filmach i serialach

I te grzeczne dzieci. Zawsze takie poukładane, jak się je posadzi w kąciku to się pobawią, zawsze zrobią to o co się je prosi. Zwłaszcza w serialach.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-01 15:20:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.