Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 10:44   #1
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713

Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.


Od niedawna prowadze zdrowy tryb zycia. Zamierzam odstawic herbate ekspresowa na rzecz innej. Chce po prostu uniknac kofeiny. Codziennie pije na pusty zoladek zielona herbate. Na sniadanie pije czasem mleko lub sok, a na kolacje herbate. Tylko, ze zamiast ekspresowej chcialabym lepsza zdrowsza pic. Co proponujecie?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 12:44   #2
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Chyba jednak nie ma takiej, ktora znalaby herbatke pyszna do picia?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 12:53   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Ja popijam ning-hong Już o niej tu pisałam. Do pyszności jej daleko, ale bardzo dobrze i delikatnie (nieodczuwalnie) oczyszcza organizm.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 13:12   #4
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Ja od siebie moge polecic wszelkie herbaty owocowe ale z suszu a nie czarne aromatyzowane (trzeba popatrzec w skladzie). Sa zdrowe, maja wiele witamin i sa pyszne. Jest ich ogromny wybor w sklepach w roznych smakach i cenach. Ja uwielbiam idylle, biofix z herbapolu i taki w kwadratowych pudeleczkach z duzym owockiem na opakowaniu (chyba bio-active). Ostatnio odkrylam swietne harbatki z leader price za 0,99 zl Sa z suszu owocowego i sa naprawde smaczne.

Poza tym rozne herbatki ziolowe sa zdrowe na pewno. Ja np bardzoi lubie pic miete czy rumianek i wcale nie z powodu zgagi ale dlatego, ze bardzo mi smakuja.

No i zielone herbaty. Moja ulubiona to tetley o smaku pomaranczowym i teekane z opuncja.

O! teekane ma tez pyszne owocowe herbaty
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:06   #5
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Ja codziennie pije na śniadanie czerwoną herbatkę na zmiane z zieloną. Czasami, choć sporadycznie, zdarza mi się wypić kawę

Ale pomysł z owocowymi herbatkami jest dobry. Fajne są te nieekspresowe i do tego tak ślicznie pachną Mam na myśli tego typu herbatki: http://www.prezenciki.pl/index.php?id=22&tw=1169
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 21:01   #6
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

ja ostatnio eksperymentuję z różnymi herbatkami

tylko, że stosuję się też do zasady, że w czasie posiłku się nie pije i piję je przed lub po ..

zaczęłam od zielonej i czerwonej - pierwsza działa podobno antyrodnikowo, ma witaminy i jednocześnie pobudza.. drugą piję po obiedzie i muszę przyznać że efekt jest fajny (czuję się taka lekka i pełna energii ..mniam)

potem zakupiłam jeszcze białą herbtę z bambusem (podobno jeszcze zdrowsza od zielonej)..a ostatnio do tego owocową z żurawiną, jabłkiem i czymś jeszcze - bardzo smaczna a do tego żurawina ma pewne właściwości antybakteryjne

pewnie za jakiś czas skuszę się na jakąś pokrzywę lub coś innego

kiedyś często piłam miętę lub rumianek..
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 21:12   #7
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Cytat:
Napisane przez obca
ja ostatnio eksperymentuję z różnymi herbatkami

tylko, że stosuję się też do zasady, że w czasie posiłku się nie pije i piję je przed lub po ..

zaczęłam od zielonej i czerwonej - pierwsza działa podobno antyrodnikowo, ma witaminy i jednocześnie pobudza.. drugą piję po obiedzie i muszę przyznać że efekt jest fajny (czuję się taka lekka i pełna energii ..mniam)

potem zakupiłam jeszcze białą herbtę z bambusem (podobno jeszcze zdrowsza od zielonej)..a ostatnio do tego owocową z żurawiną, jabłkiem i czymś jeszcze - bardzo smaczna a do tego żurawina ma pewne właściwości antybakteryjne

pewnie za jakiś czas skuszę się na jakąś pokrzywę lub coś innego

kiedyś często piłam miętę lub rumianek..

popieram frg o żurawinowej
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-19, 22:26   #8
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Polecam stronkę http://herbata.dum.pl/


Edytowane przez 201701160947
Czas edycji: 2006-07-19 o 22:53
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 22:41   #9
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

A ja ostatnio zakupiłam białą herbatę o sympatycznej nazwie "Niebiańskie wrota" jak dla mnie jest super . Kupiłam w herbaciarni i chyba się skuszę na jakąś jeszcze , zauważyłam , że tam są fajne mieszanki. Wcześniej piłam czerwoną, też ok, ale biała to jest to. Chcę wyeliminować kawę, ale rano pierwszy mój odruch to... jeszcze kawa. A nie powinno się pić, tylko wodę mineralną w tzw międzyczasie. Jedno czego się oduczyłam to popijania w trakcie jedzenia i czuję się the best. Zwykle piję coś przed a obowiązkowo czerwoną tak pół godziny po jedzonku, jak bardziej obfite to jeszcze jedną filiżankę w jakieś 2 godziny potem. A i piję namiętnie z Vitaxu malinę z żurawiną. Też ok. Czasami taką mieszankę dla bobasów z herbapolu koperek, mięta, melisa.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 09:46   #10
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Ja uwielbiam herbatę Kawy za to nie znoszę

Często piję zieloną, czerwoną i czarną. Kiedyś miałam taki etap, że piłam dużo herbat ziołowych np. pokrzywę, rumianek, melisę, miętę. Też je bardzo lubię Co do owocowych, to lubię jabłkową Sagę.

Ze mnie to w ogóle taka herbatopijka
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 09:53   #11
canile
Wtajemniczenie
 
Avatar canile
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa / Wiedeń
Wiadomości: 2 124
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Cytat:
Napisane przez obca
zaczęłam od zielonej i czerwonej - pierwsza działa podobno antyrodnikowo, ma witaminy i jednocześnie pobudza.. drugą piję po obiedzie i muszę przyznać że efekt jest fajny (czuję się taka lekka i pełna energii ..mniam)

potem zakupiłam jeszcze białą herbtę z bambusem (podobno jeszcze zdrowsza od zielonej)..a ostatnio do tego owocową z żurawiną, jabłkiem i czymś jeszcze - bardzo smaczna a do tego żurawina ma pewne właściwości antybakteryjne

pewnie za jakiś czas skuszę się na jakąś pokrzywę lub coś innego

kiedyś często piłam miętę lub rumianek..
przeszłyśmy tę samą drogę z tym, że ja już mam za sobą pokrzywę ale nigdzie nie mogę znaleźć białej herbaty. gdzie wy ją kupujecie, w herbaciarniach? ja jakoś nie mogę znaleźć
canile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 15:34   #12
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

A może tak herbatkę imbirową własnej roboty

SKŁADNIKI:
- imbir - kawałek wielkości kciuka na 1/2 litra wody
- pomarańcza (niekoniecznie)
- trochę cytryny
- 3 łyżeczki miodu (ew. cukier) (ew. więcej lub mniej jak kto lubi)
- świeże liście mięty (niekoniecznie)

1. Imbir obrać i utrzeć na tarce, wrzucić do gotującej się wody (1/2 litra), gotować 10 minut bez przykrycia. Przecedzić przez gęste sitko.
2. Do wywaru z imbiru dodać sok wyciśnięty z pomarańczy i sok z ok. 1/3 cytryny (można wycisnąć ręcznie, jeśli nie mamy pomarańczy to dodajemy więcej soku z cytryny, ale nie przesadzajmy). Następnie dodać miód i dobrze wymieszać. Można też posypać posiekanymi liśćmi mięty. Można też trochę popieprzyć.

Przepis ze stronki: http://www.pesto.art.pl/kuchnia/drob...a_herbatka.php

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2010-01-17 o 12:13
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:02   #13
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Do picia po kolacji dobra jest herbata rooibos. Nie zawiera kofeiny, jest bogata w minerały i witaminy i dodatkowo łagodnie uspokaja i relaksuje...W herbaciarniach są różne mieszanki z rooibosem, ale mi najbardziej smakuje zwyczajny, bez dodatków
A do śniadania polecam zieloną, bo zawiera teinę która pobudza. A jeśli chcecie takiego "mocnego kopa" energii po przebudzeniu to polecam Yerba Mate. Zawiera dużo kofeiny, ale jej działanie jest silniejsze od kawy, bo tu kofeina uwalnia się w organiźmie stopniowo dzięki czemu dłużej utrzymuje nas na wysokich obrotach Ja osobiście piję ją czasmi po obiedzie, gdy czuje się ospała, a mam jeszcze duzo pracy po południu
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:22   #14
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Mnie herbatka rooibos swojego czasu - nie wiedzieć czemu - przeczyszczała Ach, ten mój układ pokarmowy
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:47   #15
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

nie rozumiem, to bardzo łagodna herbata może miała "przeczyszczające" dodatki
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 14:53   #16
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Z tego co pamiętam, to była zwykła rooibos "ekspresowa" bez żadnych dodatków, więc nie wiem...
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:36   #17
Little Princesss
Raczkowanie
 
Avatar Little Princesss
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 65
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

Mam do was dziewczyny wieka prosbe, nigdy nie pilam herbatek innych niz takie klasyczne a teraz musze zaczac pic melise i mam prosbe czy mozecie mi doradzic jak ja pic zeby byla bardziej znosna w smaku?nie jestem przyzwyczajona do picia gorzkich herbatek, wiem ze nie mozna slodzic ale czy np miod mogłabym dodac? czy lepiej nie kombinowac i pic taka?
Little Princesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:47   #18
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Zdrowa herbata do picia na sniadanie lub kolacje.

myślę że każdy lubi pić to co mu smakuje

ale wiem tez że da się odzwyczaić od słodkiej herbaty .. ja któregoś dnia powiedziałam sobie "nie słodzę" i zaczęłam pić gorzką, w sumie nie pamiętam tego dnia ale od dobrych paru lat nie pijam słodkiej a wcześniej tylko taką

ostatnio polubiłam herbatę czerwoną (smak ziemi ) i zieloną - która na poczatku wydawała się zupełnie bee

no ale wracajac do tematu - może warto trochę ograniczyć cukier i zobaczyć jak to wszystko naprawdę smakuje?
czasami pewne rzeczy są wyłącznie kwestią nawyków i po ich zmianie okazuje się, ze tak naprawdę nie znaliśmy smaku tych różnych potraw czy napojów - myślę że warto to zrobić z czystej ciekawości, po kilku dniach bez cukru nasze kubeczki smakowe wychwytują w smaku rózne subtelności i szczegóły wcześniej nieznane
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.