Czopy na skorze i lupierz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-26, 06:32   #1
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi

Czopy na skorze i lupierz


Witam kochane.Od wielu lat mam na skorze glowy takie wybrzuszenia,mowi sie na to czopy.Teraz w koncu tym sie zaczelam interesowac.To nieboli ani tak nieprzeszkadza.Jednak chce sie tego pozbyc.Moze,ktos mial taki problem i wyleczyl te schorzenie.Podejrzewam,ze to efekt chemi i niewlasciwych srodkow do pielegnacji.Byc moze to pytanie jest odpowiednie dla fryzjrki lub dermatologa.
Druga sprawa to co jakis czas lupierz.Sluzyl mi szampon FRUKTIS i z tej firmy odzywka,lecz juz jak zmienilam pozniej na inny to po pewnym czasie powrocil lupiez.Teraz postanowilam uzywac kosmetykow dobrej jakosci i bede uzywac tych ze sklepow fryzjerskich.Mysle,ze jakosc jest wazna.
Prosze o pomoc i rade kobietki.
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 06:53   #2
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

To może byś reakcja alergiczna ale skoro nie swędzi a pojawia się lupież to moze tez być łuszczyca skóry głowy. Popytaj rodziców czy ktoś w twojej rodzinie nie cierpiał na taka przypadłość, bo to genetyczne.(NIE ZARAŹLIWE, tylko DZIEDZICZNE - podkreślam ) Najlepiej idź do dermatologa, po po co masz sama eksperymentować i wydawać pieniążki na nieskuteczne środki. Lekarz Ci od razu konkretnie powie co i jak
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 10:17   #3
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Ja miałam coś takiego. Poszlam do dermatologa, zapisal mi witaminy i jakiś drogi szampon, który nie pomógł (nazwy nie pamiętam) który nic nie pomógł. Poszłam jeszcze raz i zapisał mi szampon POLYTAR LIQUID z dziegciu, natyłupieżowy, antyłojotokowy (włoski się po nim pmniej przetłuszczają!) - po jednym umyciu poschodziły mi wszystkie te czopy Tak więc idź do dermatologa, bo to na 99% jest związane z zaburzeniami hormonalnymi
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 06:14   #4
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Dziekuje kobietki.Z hormonami zawszemialam jakies problemy,wiec moze to byc to.Pojde do dermatologa i zapytam o ten srodek antylojotokowy itd.Pewnie bez recepty mi niesprzedadza co?Ohhh te wloski.Faktycznie kiedys mialam suche,bo farbuje ale od porodu dziecka czesto mi sie przetluszczaly.Juz teraz lepiej,bo zmienilam zasady mycia.po umyciu wlosow,nienakladam odzywki,tylko jak troche sie przesusza,na wilgotne,nakladam jedwab Farouka,i o niebo sa dluzej swierze.
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 10:25   #5
Marcelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 9
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Zalecam bezwzględną wizytę u dobrego lekarza dermatologa.Być może zleci pobranie wymazu ze zmienionej skóry.Trudno określić co może być przyczyną takich zmian bo opis jest zbyt ogólny.Warto ocenić stan stóp - obserwacja pod względem grzybicy,nadmiernego pocenia się,zapach potu,waga ciała,dolegliwości przewodu pokarmowego - jeśli możesz stwierdzić że masz nietypowe objawy z wyliczonych przeze mnie miejsc swojego organizmu, można podejrzewać nadmierny udział drożdży.Zalecam zrobienie próby cukrzycowej.Jeśli okaże się że przyczyną jest drożdżyca,trzeba rozpocząć intensywną kurację łącznie z zastosowaniem diety pozbawionej wszelkich cukrów i białek pochodzących z przetworów mlecznych.Kosmetyki nie załatwiają sprawy w często zamazują właściwe postawienie diagnozy.Przed pójściem do dermatologa nie wolno stosować żadnych kosmetyków i preparatów łagodzących takie zmiany.
Marcelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:13   #6
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Na łupież polecam NIZORAL
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:29   #7
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

ja bez zastanowienia poszłabym dodermatologa, on postara sie znaleźć jakieś rozwiązanie, bo kazdy ma inny rodzaj skóry. Nie warto szukać rozwiązania samemu, bo mozemy tylko pogorszyć sprawe, to co pomaga innym niekoniecznie musi pomóc nam
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-29, 07:01   #8
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Napewno pojde do dermatologa,choc sobie poczekam bo sa terminy.Mozliwe,ze mam zla diete,bo objadam sie slodkim i jem sporo nabialu,nawet niewiedzialam,ze to moze byc przyczyna.Kiedys pokazywalam dermatologowi te czopy,powiedzial ze jest to nieszkodliwe,jednak....mo ze sie myli.Chyba pojdeteraz do innego!
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 08:47   #9
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Ja równiez mam łuszczyce.Pani dermatolog zapisala mi jakis lek ktory dzis mam odebrac oraz spisala na kartce nazwy szmponów ktore moge kupic. troche sie wkurzylam bo nie zapisala mi konkretnego tylko kilka. I ja nie wiem ktory wybrac. Moze mi pomozecie? oto one:

1.Denorex
2.polytar
3.Freederm Zinc

Zapisala mi jeszcze trzy ale nazw nie umiem rozczytac wiec nie bede podawac. Pomozcie..
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 06:24   #10
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

Witaj kolezanko.W kilku watkach,czytalam ze skuteczny byl "Polytar".Jakas kobietka pisala,ze po pierwszym myciu zeszly jej czopy.Czy znaczy to,ze te szampony sa bez recepty?Jesli tak,niebede czekac w kolejce do dermatologa,a kupie sobie ten szampon i wyprubuje.Do dermatologa pojde,zreszta bede robic badania hormonalne tez,bo kto wie jaka jest przyczyna
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:16   #11
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Czopy na skorze i lupierz

:d Tak Te Szmpony Sa Bez Recepty
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.