Migrena - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-19, 18:46   #541
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
W moim przypadku unikanie potraw powodujących migrenę nie pomaga.
W moim też.
Jedyne co mogę, to unikam alkoholu, ale i tam moje migreny sa bezczelnie kapryśne i zazwyczaj nadchodzą bez ostrzeżenia, ot tak sobie. Budzę się nagle w nocy i mam migrenę. Czasem budzę się rano, czuję się świetnie do godziny powiedzmy 10.0o i nagle wybucha totalna masakra bólowa.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:19   #542
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

a ja się dziś obudziłam z kompilacją - migrena migrenowa i ból głowy związany zapewne po części z @ a po części z przespaniem (spałam prawie 10 h). Masakra...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 14:29   #543
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Migrena

Dziewczyny, dzisiaj sobie klikałam, klikałam i przypadkiem wyklikałam coś takiego:
http://www.abcmigrena.pl/czynniki-prowokujace-migrene
Z tego co się orientuję można założyć swój dzienniczek migren i prowadzić online.
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 08:22   #544
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Migrena

jest nowy lek na bóle migrenowe. Nie pamiętam nazwy, ale cos na "E". Wypróbowałyście już go może?
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:41   #545
matylda987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Ailanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj sobie klikałam, klikałam i przypadkiem wyklikałam coś takiego:
http://www.abcmigrena.pl/czynniki-prowokujace-migrene
Z tego co się orientuję można założyć swój dzienniczek migren i prowadzić online.
Dzienniczek to bardzo przydatna rzecz. Mój lekarz bezwzględnie ode mnie tego wymaga. I muszę przyznać, że to nie jest lipa z jego strony. Potrafi go analizować nawet przez pół godziny. Ty samym niejako zmusza mnie do sumiennego prowadzenia notatnika.
matylda987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:42   #546
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
Czy to mozliwe zeby 15-latki miały migrene??
No a czemu zakładasz, że niemożliwe.
Pewnie, że mogą. Wkraczają w okres dojrzewania, a to czesto idzie w parze w pojawieniem sie migreny.
Córka mojej znajomej, mając 16 lat rozpoczęła praktyki zawodowe, których nie skończyła, bowiem co miesiąc kilka dni miewała potworne migreny. Bolała ją głowa, przeszkadzało słońce, leżała w pokoju i twarz zakrywałą kocem bo przeszkadzało jej nawet światło dzienne. Poza tym miała mdłości.
Robiła wszystkie możliwe badania w tym kierunku - nic szczególnego. Migrena, która bardzo potrafi utrudnić życie nie tylko dorosłym.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:13   #547
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

No ja mam migreny, jeśli dobrze liczę, od 9 roku życia (2 klasa podstawówki). W trzeciej klasie to mnie już do neurologa wysłali ze szkoły. Miałam je wtedy dużo częściej niż teraz. Pamiętam, że przy każdym ataku ryczałam z bólu. Teraz jest lepiej, występują rzadziej i umiem często rozpoznawać kiedy się zbliża i zapobiegać.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 16:52   #548
matylda987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Migrena

Migrena uważana jest za chorobę dziedziczną, więc jeśli dziecko skarży się na bóle głowy a ktoś w rodzinie cierpiał na migrenę powinno się czym prędzej zgłosić do specjalisty. Co więcej... czytałam, że w czasie dojrzewania migrena występuje u obojga płci. Kiedy mija burza hormonów niekiedy ustaje. Niestety u chłopców częściej niż u dziewczynek.
matylda987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 19:47   #549
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez eufrozyna7 Pokaż wiadomość
jest nowy lek na bóle migrenowe. Nie pamiętam nazwy, ale cos na "E". Wypróbowałyście już go może?
Świetny post Chodzi chyba o Excedrin Migrastop - widziałam dziś reklamę, ale jakoś w to nie wierze żeby znikał ból i wymioty.
Info z ich strony: Excedrin® MigraStop™ to lek o unikalnym składzie na polskim rynku. Łączy działanie dwóch substancji przeciwbólowych, kwasu acetylosalicylowego
i paracetamolu oraz kofeiny, aby skuteczniej zwalczać różne objawy migreny (ból głowy, nudności,
nadwrażliwość na światło i dźwięk). Kofeina wzmacnia działanie pozostałych składników.
Dzięki temu już przy niższych, bezpieczniejszych dawkach Excedrin® MigraStop™ szybko i kompleksowo zwalcza migrenę.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.

Edytowane przez Haggat
Czas edycji: 2013-01-22 o 19:49
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 19:53   #550
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Świetny post Chodzi chyba o Excedrin Migrastop - widziałam dziś reklamę, ale jakoś w to nie wierze żeby znikał ból i wymioty.
Info z ich strony: ExcedrinŸ MigraStop™ to lek o unikalnym składzie na polskim rynku. Łączy działanie dwóch substancji przeciwbólowych, kwasu acetylosalicylowego
i paracetamolu oraz kofeiny, aby skuteczniej zwalczać różne objawy migreny (ból głowy, nudności,
nadwrażliwość na światło i dźwięk). Kofeina wzmacnia działanie pozostałych składników.
Dzięki temu już przy niższych, bezpieczniejszych dawkach ExcedrinŸ MigraStop™ szybko i kompleksowo zwalcza migrenę.
Czyli połączenie polopiryny s (kwas acetylosalicylowy) oraz apapu extra (paracetamol i kofeina) . Nie wróżę zadowalających efektów.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 20:11   #551
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

Ja też nie, szczególnie, że moja migrena + kawa =

Ale może komuś taki mix pomoże
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 15:08   #552
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja też nie, szczególnie, że moja migrena + kawa =

Ale może komuś taki mix pomoże
Mi czasem przy migrenie sam zapach kawy już przyprawia o wymioty
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:06   #553
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja też nie, szczególnie, że moja migrena + kawa =

Ale może komuś taki mix pomoże
Mam to samo.
Jak w poniedziałek mnie dopadła , to myślałam, że zejdę...znowu mam te cholerne mdłości. Dwa torecany i nic nie pomogło.
Ostatni migpriv już wypiłam:-((
Nie wiem czym teraz w pracy będę zwalczac ból.
Załamka.

Edytowane przez Senna34
Czas edycji: 2013-01-23 o 18:08
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:16   #554
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Mam to samo.
Jak w poniedziałek mnie dopadła , to myślałam, że zejdę...znowu mam te cholerne mdłości. Dwa torecany i nic nie pomogło.
Ostatni migpriv już wypiłam:-((
Nie wiem czym teraz w pracy będę zwalczac ból.
Załamka.
współczuje
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 21:32   #555
matylda987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Migrena

Reklamowane produkty lecznicze najczęściej można dostać bez recepty. Skład ich jest dość podobny (paracetamol, kofeina,kwas acetylosalicylowy itp) Bez konsultacji z lekarzem po wszelkie tego typu leki trzeba sięgać rozważnie i po jedną a nie po garstkę. Lekarz może zapisać tabletki typowo migrenowe, takie że po przyjęciu jednej ból przechodzi jak ręką odjął.
matylda987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 10:50   #556
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Migrena

A mnie dzisiaj bo jakiś 3 miesiącach migrena dopadła ...
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 17:22   #557
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
A mnie dzisiaj bo jakiś 3 miesiącach migrena dopadła ...


No niestety na zawsze nie odejdzie. Chyba nie mamy co liczyć na to, ale powiem Co, że 3 miesiące to i tak nieźle.
Ja teraz się cieszę jak mi raz, dwa razy w miesiącu przylizie cholera. Kiedyś miałam 2,3 x tygodniowo, naprawdę można dostać od tego depresji.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 18:56   #558
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość


No niestety na zawsze nie odejdzie. Chyba nie mamy co liczyć na to, ale powiem Co, że 3 miesiące to i tak nieźle.
Ja teraz się cieszę jak mi raz, dwa razy w miesiącu przylizie cholera. Kiedyś miałam 2,3 x tygodniowo, naprawdę można dostać od tego depresji.
Dzięki Divascanowi jest mi znaczniej lepiej tzn bóle występują rzadziej i są mniej intensywne.
Dzisiaj jestem po 3 ibupromach i cały czas jeszcze coś się tli ale można funkcjonować. Tylko mój żołądek sie buntuje i teraz prze kolejne dni będę cierpieć z bolącym żołądkiem
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:52   #559
matylda987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Migrena

Słowem z deszczu pod rynnę. Niestety coś za coś. Najlepiej byłoby brać leki w zastrzykach, lub w postaci czopków. Niestety stosunkowo mało jest takich, które byłby skuteczne.
matylda987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 17:19   #560
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Mnie dzisiaj PKP przyprawiło o migrenę... Masakra, miałam dzisiaj obronę a oni mi w kasie, że nie dojadę do Poznania w ogóle. Takie emocję mną ogarnęły, że momentalnie dostałam migreny. Na szczęście miałam tabletki i podziałały, bo wzięłam je jak najszybciej.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:43   #561
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Dzięki Divascanowi jest mi znaczniej lepiej tzn bóle występują rzadziej i są mniej intensywne.
Dzisiaj jestem po 3 ibupromach i cały czas jeszcze coś się tli ale można funkcjonować. Tylko mój żołądek sie buntuje i teraz prze kolejne dni będę cierpieć z bolącym żołądkiem
Osłonowo coś by się przydało na żołądek. Jogurty jakieś chociażby. Chyba, że po nich robi się niedobrze, to inna sprawa i troszku gorzej :/


Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj PKP przyprawiło o migrenę... Masakra, miałam dzisiaj obronę a oni mi w kasie, że nie dojadę do Poznania w ogóle. Takie emocję mną ogarnęły, że momentalnie dostałam migreny. Na szczęście miałam tabletki i podziałały, bo wzięłam je jak najszybciej.
Ja odwrotnie - w Pzn TŻ'ta na pociąg odprowadzałam i "dzięki" strajkom wyjechał o 9.00 pociągiem, który miał wyjechać o 7.20 (byliśmy na dworcu o 8, żeby wsiąść do pociągu o 8.30, ale ten odjechałby dopiero o 10.30 :/ ).
Przynajmniej dawali darmową kawę.
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 09:26   #562
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj PKP przyprawiło o migrenę... Masakra, miałam dzisiaj obronę a oni mi w kasie, że nie dojadę do Poznania w ogóle. Takie emocję mną ogarnęły, że momentalnie dostałam migreny. Na szczęście miałam tabletki i podziałały, bo wzięłam je jak najszybciej.
A na obronę dojechałaś?

Pamiętam, że zawsze po egzaminie miałam migrenę. Następowało takie rozluźnienie i trach ból głowy.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ailanna Pokaż wiadomość
Osłonowo coś by się przydało na żołądek. Jogurty jakieś chociażby. Chyba, że po nich robi się niedobrze, to inna sprawa i troszku gorzej :/



Ja odwrotnie - w Pzn TŻ'ta na pociąg odprowadzałam i "dzięki" strajkom wyjechał o 9.00 pociągiem, który miał wyjechać o 7.20 (byliśmy na dworcu o 8, żeby wsiąść do pociągu o 8.30, ale ten odjechałby dopiero o 10.30 :/ ).
Przynajmniej dawali darmową kawę.

Bardzo dużo jem jogurtów ale one raczej nie działają osłonowo przy takich dolegliwościach.
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 11:31   #563
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
A na obronę dojechałaś?

Pamiętam, że zawsze po egzaminie miałam migrenę. Następowało takie rozluźnienie i trach ból głowy.
Całe szczęście dojechałam. Poszłam wcześniej na pkp i znalazł się jeden pociąg PR, który jechał zgodnie z rozkładem i nikt nie blokował. Ale oczywiście na całym pkp nikt nic nie wiedział, w kasie babka musiała wydzwaniać, aby się czegokolwiek dowiedzieć. Dodam, że nawet udało mi się obronić inżyniera .
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:41   #564
nuna_77
Zadomowienie
 
Avatar nuna_77
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 738
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Świetny post Chodzi chyba o Excedrin Migrastop - widziałam dziś reklamę, ale jakoś w to nie wierze żeby znikał ból i wymioty.
Info z ich strony: ExcedrinŸ MigraStop™ to lek o unikalnym składzie na polskim rynku. Łączy działanie dwóch substancji przeciwbólowych, kwasu acetylosalicylowego
i paracetamolu oraz kofeiny, aby skuteczniej zwalczać różne objawy migreny (ból głowy, nudności,
nadwrażliwość na światło i dźwięk). Kofeina wzmacnia działanie pozostałych składników.
Dzięki temu już przy niższych, bezpieczniejszych dawkach ExcedrinŸ MigraStop™ szybko i kompleksowo zwalcza migrenę.
Witajcie , mi akurat przy ładniejszej Migrenie pomagał, miałam go ze stanów nazwa ta sama podejrzewam, że skład też.

Ostatnio czytałam ciekawy artykuł w Fokusie, że zamiast tryptanów świetne efekty przynoszą leki przeciwwymiotne. Są 10 razy tańsze od tryptanów, ciekawe nie próbowałam.
Do tego nie mają takich skutków ubocznych jak ból całej głowy po ustąpieniu migreny, który u mnie był.

Na szczęście moja migrena zaleczona na jakiś czas( odukać)
__________________
Ćwiczę z Jillian
Mel B
Tiffany boczki
8 abs
nuna_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:44   #565
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
A na obronę dojechałaś?

Pamiętam, że zawsze po egzaminie miałam migrenę. Następowało takie rozluźnienie i trach ból głowy.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------




Bardzo dużo jem jogurtów ale one raczej nie działają osłonowo przy takich dolegliwościach.

Mi neurolog dawał przy migprivie Helicid-na osłonę żołądka, bo to żre żołądek jak nie wiem. Pije się go codziennie rano na czczo. Może też być Nolpazeina-chyba tak się nazywa. Tak samo działa. Ale oba są na receptę i trzeba brać pod kontrolą lekarza.
Ja codziennie piję siemie lniane rano na czczo. Robie takie kuracje 2x do roku przez 2mce. Uciążliwe, ale jak mus....

Co do zastrzyków, to imigran-najstraszy i pierwszy w Polsce i chyba na świecie z tryptanów był kiedyś w zastrzykach, Może jest do dziś
aaaa i mojej mamie podawali na pogotowiu mieszankę zastrzykową :pyralgina+relanium+hydro ksyzyna. No, ale po tym to tylko do łóżka....i to na dwa dni:-(

Edytowane przez Senna34
Czas edycji: 2013-01-26 o 12:46
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:49   #566
nuna_77
Zadomowienie
 
Avatar nuna_77
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 738
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Mi neurolog dawał przy migprivie Helicid-na osłonę żołądka, bo to żre żołądek jak nie wiem. Pije się go codziennie rano na czczo. Może też być Nolpazeina-chyba tak się nazywa. Tak samo działa. Ale oba są na receptę i trzeba brać pod kontrolą lekarza.
Ja codziennie piję siemie lniane rano na czczo. Robie takie kuracje 2x do roku przez 2mce. Uciążliwe, ale jak mus....

Co do zastrzyków, to imigran-najstraszy i pierwszy w Polsce i chyba na świecie z tryptanów był kiedyś w zastrzykach, Może jest do dziś
aaaa i mojej mamie podawali na pogotowiu mieszankę zastrzykową :pyralgina+relanium+hydrk syzyna. No, ale po tym to tylko do łóżka....i to na dwa dni:-(
Też miała zastrzyki, niestety nie zawsze pomagały.

Generalnie z migreną walczę już od 11 lat, przechodziłam przez leczenie farmakologiczne Divascan, leki przeciwdepresyjne, akupunktura w Centrum Leczenia Bólu, zioła, tryptany które nie zawsze działały, tone leków przeciwbólowy, do uzdrawiaczy też chodziła.

Mi pomaga na kilka mięsięcy ustawianie u kręgarza, jedyna metoda skuteczne u mnie i działa jak na razie.
__________________
Ćwiczę z Jillian
Mel B
Tiffany boczki
8 abs
nuna_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 09:42   #567
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez nuna_77 Pokaż wiadomość
Też miała zastrzyki, niestety nie zawsze pomagały.

Generalnie z migreną walczę już od 11 lat, przechodziłam przez leczenie farmakologiczne Divascan, leki przeciwdepresyjne, akupunktura w Centrum Leczenia Bólu, zioła, tryptany które nie zawsze działały, tone leków przeciwbólowy, do uzdrawiaczy też chodziła.

Mi pomaga na kilka mięsięcy ustawianie u kręgarza, jedyna metoda skuteczne u mnie i działa jak na razie.

Szkoda, że Divascan na Ciebie nie działa Ja jestem zachwycona działaniem ciekawa jestem jak będzie jak go odstawie.
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 14:07   #568
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Szkoda, że Divascan na Ciebie nie działa Ja jestem zachwycona działaniem ciekawa jestem jak będzie jak go odstawie.
Na mnie też Divascan działał średnio:-( Teraz jestem na Topamaxie i nareszcie jest jako tako...aż się boję zapeszyć:-(
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 17:53   #569
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj PKP przyprawiło o migrenę... Masakra, miałam dzisiaj obronę a oni mi w kasie, że nie dojadę do Poznania w ogóle. Takie emocję mną ogarnęły, że momentalnie dostałam migreny. Na szczęście miałam tabletki i podziałały, bo wzięłam je jak najszybciej.
Co wzięłaś ?
Cytat:
Napisane przez nuna_77 Pokaż wiadomość
Witajcie , mi akurat przy ładniejszej Migrenie pomagał, miałam go ze stanów nazwa ta sama podejrzewam, że skład też.

Ostatnio czytałam ciekawy artykuł w Fokusie, że zamiast tryptanów świetne efekty przynoszą leki przeciwwymiotne. Są 10 razy tańsze od tryptanów, ciekawe nie próbowałam.
Do tego nie mają takich skutków ubocznych jak ból całej głowy po ustąpieniu migreny, który u mnie był.

Na szczęście moja migrena zaleczona na jakiś czas( odukać)
Jakie konkretnie ? Ja nigdy nie brałam nic przeciw wymiotą a przy migrenie to rzygam strasznie.

Cytat:
Napisane przez nuna_77 Pokaż wiadomość
Generalnie z migreną walczę już od 11 lat, przechodziłam przez leczenie farmakologiczne Divascan, leki przeciwdepresyjne, akupunktura w Centrum Leczenia Bólu, zioła, tryptany które nie zawsze działały, tone leków przeciwbólowy, do uzdrawiaczy też chodziła.

Mi pomaga na kilka mięsięcy ustawianie u kręgarza, jedyna metoda skuteczne u mnie i działa jak na razie.
Czyli migrena może być spowodowana uciskiem kręgów (najczęściej to odcinek szyjny) dlatego lekarz się pyta czy boli szyja albo plecy i zaleca rentgen. Bardzo się cieszę że takie "ustawianie" pomaga bo to znaczy że znalazłaś przyczynę

Z ciekawostek jeszcze dodam, że moją mamę przestała upierdliwie boleć głowa jak wyleczyła zęba. Także trzeba dbać o siebie, nie ma co
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 08:00   #570
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Co wzięłaś ?

Jakie konkretnie ? Ja nigdy nie brałam nic przeciw wymiotą a przy migrenie to rzygam strasznie.


Czyli migrena może być spowodowana uciskiem kręgów (najczęściej to odcinek szyjny) dlatego lekarz się pyta czy boli szyja albo plecy i zaleca rentgen. Bardzo się cieszę że takie "ustawianie" pomaga bo to znaczy że znalazłaś przyczynę

Z ciekawostek jeszcze dodam, że moją mamę przestała upierdliwie boleć głowa jak wyleczyła zęba. Także trzeba dbać o siebie, nie ma co
Miałam przy sobie tylko ibuprom max. Wzięłam na raz 3 tabletki bodajże. Poza tym dużo też dało to, że uspokoiłam się jak wsiadłam do pociągu i dojechałam. Na szczęście przeszło bez potrzeby pójścia spać.

Coś kojarzę, że jeśli ma się migreny od początku dojrzewania to możliwe jest, że kręgi są temu winne. Przy nagłym wzroście w tym wieku, kręgi się mogą źle ułożyć i powodują ucisk. Ja w sumie mam bóle od momentu dojrzewania i często też dostaję jak niewygodnie śpię. Ale oczywiście neurolog nawet nie pomyślał, by mnie wysłać na rentgen.

Zainstalowałam sobie aplikację na telefon, gdzie mogę zaznaczać sobie ból głowy, rodzaj i ilość leku, stopień bólu, przyczyna bólu itd. Zobaczę jak często mam, bo zazwyczaj nie liczę. Na razie od połowy grudnia miałam 4 bóle w tym 3 migreny.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 18:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.