rekawiczki+oliwka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-24, 08:52   #1
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255

rekawiczki+oliwka


Witam!

Na lekcjach masażu w mojej szkole, muszę niestety przez jakiś czas masować w rekawiczkach jednorazowych. Masaż ćwiczę na oliwce. Niestety gumowe, jednorazowe rekawiczki wchłaniają oliwkę i bardzo się powiększają, co utrudnia mi masowanie...

Czy istnieją rękawiczki które nie reagują tak z oliwką?

Albo czy istnieje środek poślizgowy, który nie będzie reagował z rekawiczką?


Bardzo proszę o pomoc.

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 14:17   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: rekawiczki+oliwka

lola^ napisał(a):
> Witam!
>
> Na lekcjach masażu w mojej szkole, muszę niestety przez jakiś czas masować w rekawiczkach jednorazowych. Masaż ćwiczę na oliwce. Niestety gumowe, jednorazowe rekawiczki wchłaniają oliwkę i bardzo się powiększają, co utrudnia mi masowanie...
>
> Nie bardzo rozumiem dlaczego uczą was masażu w rękawiczkach, poza niektórymi wyjatkami np. masażu sportowców lub duzej ilosci maratończyków w warunkach plenerowych nie stosuje się masazu w rekawiczkach. W USA czasem masuje sie osoby starsze -procedura unikania zakażeń- choc osoby z chorobami zakaźnymi maja przeciwwskazania do masażu.
Chyba że chodzi o sam dotyk, próbę zmniejszenia cierpienia przez aspekt psychologiczny. Ale i takie postępowanie pozostawia wiele do zyczenia.

Nie wiem dlaczego uczycie sie masazu prez rękawiczki? Nawet jeśli jest cos nie tak np chwilowe uczulenie na skórze Twoich dłoni, to nie powinnaś kontynuuować wykonywania masażu przez jakis czas.

Uważam że masaż w normalnych warunkach przez rękawiczki jest po prostu bezsensowny, zatraca się poczucie dobrej palpacji nie wspomne o innych informacjach o skórze i mięśniach, których przez rekawiczki nie jestesmy w stanie doświadczyć. Chyba że masz jeszcze inne powody o których nie wiem...
>
> Albo czy istnieje środek poślizgowy, który nie będzie reagował z rekawiczką?
>
> Jakiekolwiek środki poslizgowe będą trudne do zastosowania podczas masażu przez rękawiczkę, nawet w sytuacji masażu sportowców chodzi bardziej o wtarcie srodków np. rozgrzewających niz o własciwy masaż. Przykro mi ale taka jest prawda.

> Bardzo proszę o pomoc.
>
>
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 14:21   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: rekawiczki+oliwka

Trochę wymieszał się mój tekst z twoim ale myslę że załapiesz. Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.