Jak wyjechać za granicę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-29, 12:49   #1
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360

Jak wyjechać za granicę


Witajcie

Zakładam ten wątek ponieważ sama chciałabym wyjechać za granicę, mianowicie do Niemiec. Jednak nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc. Żadnego punktu zaczepienia, a to niestety jest dzisiaj ważne. Bo pojechać i wpakować się w niezłe kłopoty to szybko można.

Powiedzcie drogie wizażanki jak to było u was z wyjazdem za granice (nie ważne do jakiego kraju)? Czy ktoś wam pomagał czy same zdobyłyście się na odwagę i zaryzykowałyście?
Jeżeli któraś z was ma ochotę to zapraszam do dyskusji i opisania waszych początków.

P.S. jeżeli jest już taki temat (chociaż nie znalazłam) to bardzo proszę adminów o zamknięcie wątku
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:02   #2
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Jak wyjechać za granicę

jeśli masz mniej niż 30 lat to może EVS (European Voluntary Service)?
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:11   #3
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
jeśli masz mniej niż 30 lat to może EVS (European Voluntary Service)?

Takie coś nie wchodzi w grę. Jeżeli już kiedyś wyjade to tylko z myślą, że ściągnę tam mojego przyszłego męża i razem będziemy tam żyć.

Chciałabym, żeby dziewczyny opisały swoje pierwsze kroki, jak udało im się wyjechać.
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:19   #4
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Witajcie

Zakładam ten wątek ponieważ sama chciałabym wyjechać za granicę, mianowicie do Niemiec. Jednak nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc. Żadnego punktu zaczepienia, a to niestety jest dzisiaj ważne. Bo pojechać i wpakować się w niezłe kłopoty to szybko można.

Powiedzcie drogie wizażanki jak to było u was z wyjazdem za granice (nie ważne do jakiego kraju)? Czy ktoś wam pomagał czy same zdobyłyście się na odwagę i zaryzykowałyście?
Jeżeli któraś z was ma ochotę to zapraszam do dyskusji i opisania waszych początków.


P.S. jeżeli jest już taki temat (chociaż nie znalazłam) to bardzo proszę adminów o zamknięcie wątku
Jak wyjeżdżałam za granicę, konkretnie właśnie do Niemiec, to zrobiłam to w ten sposób, że trzeba było nalać paliwa do pełna i jechać cały czas prosto. Ale wiem, że można też pociągiem albo samolotem. Pomagał mi chłopak, bo sama nie mam prawa jazdy. A początki? Wspominam mile, droga nagle zrobiła się szeroka i równa.



Nie mogłam się powstrzymać, przepraszam .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:29   #5
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Jak wyjeżdżałam za granicę, konkretnie właśnie do Niemiec, to zrobiłam to w ten sposób, że trzeba było nalać paliwa do pełna i jechać cały czas prosto. Ale wiem, że można też pociągiem albo samolotem. Pomagał mi chłopak, bo sama nie mam prawa jazdy. A początki? Wspominam mile, droga nagle zrobiła się szeroka i równa.



Nie mogłam się powstrzymać, przepraszam .
Założyłam ten wątek, żeby zobaczyć jak inni sobie radzili, jak doszło u nich do wyjazdu. Być może spotkam tu osoby które tak jak ja nie miały pomocy z nikąd a jednak im się udało i dzisiaj żyją godnie i jest im za granicą dobrze. Być może też podbudowałabym się takimi wypowiedziami i znowu miałabym nadzieje, że wcale nie jest tak beznadziejnie i kiedyś się uda.


Ale jak jest humor to też dobrze
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:09   #6
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Jak wyjechać za granicę

znalazłam pracodawcę w internecie. Porozmawiałam z nim, dostałam pracę.
Kupiłam bilet i pojechałam.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:12   #7
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek, żeby zobaczyć jak inni sobie radzili, jak doszło u nich do wyjazdu. Być może spotkam tu osoby które tak jak ja nie miały pomocy z nikąd a jednak im się udało i dzisiaj żyją godnie i jest im za granicą dobrze. Być może też podbudowałabym się takimi wypowiedziami i znowu miałabym nadzieje, że wcale nie jest tak beznadziejnie i kiedyś się uda.


Ale jak jest humor to też dobrze
Powiem ci, że ja osobiście bym nie ryzykowała takiego wyjazdu w ciemno. Wszyscy moi znajomi, którzy jechali za granicę bez zapewnionego chociaż lokum na jakiś czas, bardzo szybko wracali. Nie wiem, może to świadczy o ich niezaradności, ale z drugiej strony ci, którzy wyjeżdżali mając jakieś zaczepienie, "siedzą" na emigracji już ładnych parę lat.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 14:23   #8
littlem695
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja wyjechalam jako au pair, po roku znalazlam mieszkanie, prace i zaczelam studia.
littlem695 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 15:14   #9
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja rok temu wyjechałam przez biuro do pracy, teraz kończę studia i znów wyjeżdżam przez to biuro do pracy na kilka miesięcy. W tym czasie zamierzam się rozglądać za mieszkaniem i inną pracą, mam nadzieję, że mi się uda I tak chyba w miarę najłatwiej, bo praca jest, dach nad głową też i można się rozglądać za czymś innym
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 16:37   #10
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Najlepiej mieć już zaklepaną pracę, którą można znaleźć na odległość.(Jeśli chcesz mogę podać kilka stron z ogłoszeniami.)
Tak było w naszym przypadku.
Tż w środę skończył pracę w firmie X, a w poniedziałek zaczynał tutaj, w DE. W czwartek zapakowaliśmy co mogliśmy do auta i przyjechaliśmy do DE. Facet z HR z nowej firmy, wysłał nam e-maila z namiarami na noclegi. Najbliżej wg. GPS były kwatery u rolnika(pokój,łazienka i mała kuchnia, za 270 euro za miesiąc). Mieszkaliśmy tam przez prawie 2 miesiące, w międzyczasie szukaliśmy mieszkania. A potem już jakość zleciało, jesteśmy tutaj już 2,5 roku.

mushroomhunter z tą drogą to masz rację
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 18:59   #11
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja wyjechalam do wloch sama jak mialam 18 lat i bez niczyjej pomocy dalam sobie rade, moze dlatego ,ze jestem osoba odwazna i wiem czego chce ,nie ufam nikomu ,jest ostrozna .... to nie jest takie trudne ,dla chcacego nic trudnego
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 19:18   #12
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Najlepiej mieć już zaklepaną pracę, którą można znaleźć na odległość.(Jeśli chcesz mogę podać kilka stron z ogłoszeniami.)
Tak było w naszym przypadku.
Tż w środę skończył pracę w firmie X, a w poniedziałek zaczynał tutaj, w DE. W czwartek zapakowaliśmy co mogliśmy do auta i przyjechaliśmy do DE. Facet z HR z nowej firmy, wysłał nam e-maila z namiarami na noclegi. Najbliżej wg. GPS były kwatery u rolnika(pokój,łazienka i mała kuchnia, za 270 euro za miesiąc). Mieszkaliśmy tam przez prawie 2 miesiące, w międzyczasie szukaliśmy mieszkania. A potem już jakość zleciało, jesteśmy tutaj już 2,5 roku.

mushroomhunter z tą drogą to masz rację
Jeżeli nie sprawi ci to kłopotu to bardzo bym poprosiła o podanie tych stron
A tak w ogóle to dziękuję dziewczyny za odpowiedz.
Chciałabym jak najszybciej po wyjechaniu ściągnąć mojego narzeczonego bo nie wyobrażam sobie związku na odległość. Tak już mam.
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 21:19   #13
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja wyjechalam zaraz po maturze jak au pair do Berlina
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 21:55   #14
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Jak wyjechać za granicę

ja tez zaraz po maturze jako Aupair do Niemiec..siedze tutaj juz 18lat prawie...ja bm nie jechala w ciemno..przynajmniej prace powinnas znalezc...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 02:25   #15
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak wyjechać za granicę

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4004349 0]znalazłam pracodawcę w internecie. Porozmawiałam z nim, dostałam pracę.
Kupiłam bilet i pojechałam.[/QUOTE]


Ja tak samo, dodam tylko ze nikogo nie znalam we wloszech i nawet moj jezyk by sredni i mialam duzo szczescia ze dostalam prace a potem duuuuzo pracy mnie kosztowla nauka jezyka i przystosowanie sie do nowego zycia ale nie zaluje
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 08:11   #16
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja wyjechalam to mialam nagrane miejsce w pokoju. Wiec spanie bylo
Prace znalazlam sobie sama.

Ale to bylo ponad 5 lat temu, wiec czasy w UK zupelnie inne.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 10:01   #17
hdg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 70
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Witajcie

Zakładam ten wątek ponieważ sama chciałabym wyjechać za granicę, mianowicie do Niemiec. Jednak nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc. Żadnego punktu zaczepienia, a to niestety jest dzisiaj ważne. Bo pojechać i wpakować się w niezłe kłopoty to szybko można.

Powiedzcie drogie wizażanki jak to było u was z wyjazdem za granice (nie ważne do jakiego kraju)? Czy ktoś wam pomagał czy same zdobyłyście się na odwagę i zaryzykowałyście?
Jeżeli któraś z was ma ochotę to zapraszam do dyskusji i opisania waszych początków.

P.S. jeżeli jest już taki temat (chociaż nie znalazłam) to bardzo proszę adminów o zamknięcie wątku
Moja kuzynka wyjechala do Niemiec 'na slepo', zero znajomych ani miejsca gdzie moglaby sie zatrzymac.. zamieszkala w hotelu i poszla na zmywak, latwo nie bylo ale szybko stanela na nogi poszla do szkoly, poznala meza..teraz jest pielegniarka, szczesliwa matka i zona.. ustawila sie i zawdziecza to tylko sobie
Ja rowniez decyzje o wyjezdzie (Irlandia) podjelam w blyskawicznym tempie. Zadzwonil stary kolega, ktory tam mieszkal i od slowa do slowa..bilet i po 2 tyg bylam juz w ie. Pomogl mi zalatwic wszystkie formalnosci..niestety moj amerykanski angielski a angielski irlandczykow jest zupelnie inny i bym chyba nie dala rady. Do dzisiaj ledwo ich rozumiem ale zdalam sobie sprawe,ze oni sami ledwo sie nawzajem rozumieja
Zdecydowanie nie zaufalabym zadnej agencji organizujacej wyjazdy i prace..moze w tym balaganie sa jakies uczciwe, ale cenie sobie komfort psychiczny i bezpieczenstwo.. z drugiej strony.. do odwaznych ponoc swiat nalezy.
__________________
w życiu chodzi o to..by być trochę niemożliwym
hdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 10:32   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak wyjechać za granicę

mysle, ze na poczatek powinnas sobie nagrac chociaz mieszkanie jeszcze z Polski - to moze byc zupelnie kiepskie lokum, ale musi jakies byc. Bilet mozesz szukac w taniej linii lotniczej, a jedzenie mozesz kupowac w jakims najtanszym markecie. Prace mozesz szukac na miejscu. Koniecznie wybierz kraj, ktorego jezyk znasz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 13:55   #19
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Jeszcze raz dziękuję wszystkim dziewczyną za rady, dobrze poczytać komentarze ludzi którym się udało
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-30, 20:07   #20
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja wyjeżdżalam do uk jakieś 6 lat temu ....
Tez tu nikogonnie znałam. Przeszukalismy internet i znaleźliśmy prace ( wyjeżdżalam z tz- em)
Przeszlismy normalnie rozmowę kwalifikacyjną, podpisaliśmy kontrakty i fruuuuu

Nie wiem jak jeste teraz, wtedy jeszcze tak masowo ludzie nie wyjeżdżali, teraz jest trudniej o prace .... Duża konkurencja, ale jak sie chce i jest sie zdeterminowanym, to warto spróbować
Powodzenia życzę
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2013-03-30 o 20:09
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 21:39   #21
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jak wyjechać za granicę

podobnie jak wiele dziewczyn, lokum dla mnie musialo byc. mialam na czynsz ktory wiedzialam ile wyniesie na pierwszy miesiac, gdzie przy funcie ktory wtedy kosztowal prawie 8 zloty byl to majatek w polsce
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 19:32   #22
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Powiedzcie drogie wizażanki jak to było u was z wyjazdem za granice (nie ważne do jakiego kraju)? Czy ktoś wam pomagał czy same zdobyłyście się na odwagę i zaryzykowałyście?
Jeżeli któraś z was ma ochotę to zapraszam do dyskusji i opisania waszych początków.
najpierw dostałam pracę i mieszkanie od pracodawcy i dopiero później wyjechałam. inaczej bym się nie odważyła.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 09:45   #23
Katie_k
Raczkowanie
 
Avatar Katie_k
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wolfsburg
Wiadomości: 39
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Niemcy to do specyficzny kraj.. Przede wsyzstkim maja inny system szkolnictwa i jesli nie ma sie ichniego Ausbildung ciezko o dobra prace. Tutaj kazdy po szkole ksztalci sie do konkretnego zawodu i Niemcy nie rozumieja dlaczego my Polacy np. wybieramy studia na kierunku stosunki miedzynarodowe a potem pracujemy w sklepie. Tam tak nie ma, uczysz sie i przygotowujesz do wybranego zawodu. Mieszkam tu juz dwa lata, znalazlam prace jeszcze w Polsce ale nie radze wyjezdzac w ciemno. Nie wiem na jakiej pracy Ci zalezy ale bez jezyka nawet sie nie ruszaj, chyba ze chcesz pracowac jako pokojowka, sprzataczka, choc i tutaj wymaga sie komunikatywnego niemieckiego. Mowisz ze chcesz sciagnac faceta. Nic na raz i na sile, dobrze zeby najpier jedno z was wyjechalo i spokojnie szukalo pracy - ja tak zrobilam, milosc nie umrze jesli nie bedziecie sie widziec pare tygodni czy miesiecy....
Katie_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:33   #24
Anna_O2
Raczkowanie
 
Avatar Anna_O2
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 34
Dot.: Jak wyjechać za granicę

na początek trzeba chcieć i znajomość języka obcego w jakimkolwiek kraju jak najbardziej jest wskazana
Anna_O2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 21:06   #25
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Spakowalam sie i wyjechalam sama. Pierwsze 3 dni w hotelu, w tym czasie poszukiwanie paracy i pokoju. W trzy dni znalazlam jedno i drugie. Pierwsza praca nie byla na caly etat, ale pozwalala przynajmniej na zaplate za pokoj. Wkrotce potem dostalam prace na caly etat i zaczelam jako tako normalne zycie. Po kilku latach wyjechalam do innego kraju, ale to juz inna bajka.
Rady: byc odwaznym, ale jednoczesnie rozsadnym.
Wiedziec jak najwiecej o kraju i miejscu do ktorego sie jedzie.
Liczyc sie z tym, ze cuda rzadko sie zdarzaja.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 14:58   #26
blackpearlkrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 74
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Spakowalismy sie praktycznie z dniw na dzien wysprzedali wszystko co mieli w mieszkwniu i pojechaliśmy sami sobie musimy jakos radzic.zycie jest cholernie ciezkie szczegolnie jezeli ma sie male dziecko i brakuje kasy na wszystko .... ale swiat stoi przed nwmi otworem jestem odwazna i myske ze wiele dobrego j3szcze nas spotka wystarczy t4oche pomoc szczesciu
blackpearlkrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 11:49   #27
PAWELPPP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Hej a nie myslalas nad wyjazdem na cypr? ja tu siedze juz jakies 8 lat i nadal jest ok troche sie pogorszylo ale nadal mozna znalezc wmiare prace.
PAWELPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 04:47   #28
katerina_23
Raczkowanie
 
Avatar katerina_23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś jest lecz niewiadomo gdzie moja kraina
Wiadomości: 307
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Ja wyjechałam nie znając języka, o kraju też wiele nie wiedziałam :d tylko że jest mega kryzys i ''broń Boże wszędzie ale nie tam'' teraz się z tego śmieję bo prace znalazłam przez neta tu w Polsce, wcześniej skontaktowałam się z szefem i jego pracownikami czyli ''obczaiłam'' co i jak (o ile można coś obczaić na odległość lol)
spakowałam się i..
byłam 2 miesiące nie chciałam wracać
a teraz chcę wyjechać do UK i się wacham :/ nie wiem czemu
ale wiem że przyjdzie taki dzień .... i pojade

krótko mówiąc... zadbaj o własne bezpieczeństwo, a pracę znajdziesz wszędzie skoro ja w dobie kryzysu znalazłam

---------- Dopisano o 05:47 ---------- Poprzedni post napisano o 05:46 ----------

Cytat:
Napisane przez vanniaa Pokaż wiadomość
Spakowalam sie i wyjechalam sama. Pierwsze 3 dni w hotelu, w tym czasie poszukiwanie paracy i pokoju. W trzy dni znalazlam jedno i drugie. Pierwsza praca nie byla na caly etat, ale pozwalala przynajmniej na zaplate za pokoj. Wkrotce potem dostalam prace na caly etat i zaczelam jako tako normalne zycie. Po kilku latach wyjechalam do innego kraju, ale to juz inna bajka.
Rady: byc odwaznym, ale jednoczesnie rozsadnym.
Wiedziec jak najwiecej o kraju i miejscu do ktorego sie jedzie.
Liczyc sie z tym, ze cuda rzadko sie zdarzaja.
Gdzie wyjechałaś jesli mozna wiedziec?
__________________
Oto ja.. A Ty myślałeś, że kto?
katerina_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:46   #29
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cieszę się, że wielu ludziom udało się wyjechać z Polski

Ja mam teraz konkretne postanowienia które bardzo mi pomogą w osiągnięciu zamierzonego celu. Od września idę do szkoły na opiekuna medycznego, a do tego kurs języka niemieckiego. Szkoła jest jedno roczna więc nie stracę dużo czasu. Myślę, że po tym uda mi się wyjechać, tym bardziej, że szkoła ma podpisany kontrakt z firmą niemiecką która zatrudnia właśnie osoby po takiej szkole.

Pozdrawiam
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 09:56   #30
blackpearlkrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 74
Dot.: Jak wyjechać za granicę

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Cieszę się, że wielu ludziom udało się wyjechać z Polski

Ja mam teraz konkretne postanowienia które bardzo mi pomogą w osiągnięciu zamierzonego celu. Od września idę do szkoły na opiekuna medycznego, a do tego kurs języka niemieckiego. Szkoła jest jedno roczna więc nie stracę dużo czasu. Myślę, że po tym uda mi się wyjechać, tym bardziej, że szkoła ma podpisany kontrakt z firmą niemiecką która zatrudnia właśnie osoby po takiej szkole.

Pozdrawiam
fajnie ze cos postanowilas i dążysz do tego tak dalej
Ja pracuje obecnie we wloszech ale pradopodobnie bedziemy stad wyjezdzac do irlandii.Życzcie nam powodzenia ja oczwiście Wam wszystkim również życzę abyście znaleźli miejsce na tej ziemi dla siebie
blackpearlkrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.