Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-04, 10:40   #1
_Sylviaa_
Przyczajenie
 
Avatar _Sylviaa_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 21

Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?


Mam pytanie, czy poddawaliście (płatnej) korekcie językowej wasze prace dyplomowe? Ile to kosztuje i trwa? I czy lepiej samemu jest dokonać takiej korekty?
_Sylviaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 12:32   #2
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Moja koleżanka się tym zajmuje. Wszystko zależy od tego jak praca jest napisana. Jak bardzo źle to wzięła jakieś 250 zł (poprawiała z tydzień, półtora). Teraz poprawiała licencjat, około 30 stron to wzięła 100 zł.
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 12:51   #3
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Ja osobiście swojej nie oddawałam ale moja koleżanka też w wolnych chwilach to robiła. Cen niestety nie znam, bo ponoć ma ruchome granice i wycenia indywidualnie a ja wolałam nie wypytywać. Teraz nie wiem czy dalej się tym zajmuje bo od dłuższego czasu w ogóle nie mam z nią kontaktu.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 15:35   #4
GoldilocksBeauty
Przyczajenie
 
Avatar GoldilocksBeauty
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 20
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Ja nie oddawałam do korekty, mój promotor był taki, że jak coś mu źle brzmiało „nie po polskiemu” to od razu kreślił, więc on działał trochę jak moja korekta. Za to pamiętam, że przed oddaniem puszczałam sobie sama przez program sprawdzający plagiat.
Co do Ciebie to myślę, że błędy orto powinien Ci Word poprawiać, jedyne co to może jakieś przecinki mogłaś źle postawić, albo coś stylistycznie źle napisać, więc ja bym dała po prostu komuś z rodziny do przeczytania, powinna ta osoba wyłapać źle brzmiące zdania nawet, jeśli się nie zna na temacie Twojej pracy
GoldilocksBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 17:43   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Nie, Word nie poprawi wszystkiego. Bo Word nie wie, czy miałaś na myśli "ważyć" czy "warzyć". A już tym bardziej nie wie, którego chcesz użyć przypadka i czy chcesz napisać "modelką" czy "modelkom". Nie poprawi Ci też pisowni łącznej i rozdzielnej. A to tylko ortografia. Poza błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i stylistycznymi istnieją w polszczyźnie jeszcze błędy składniowe, fleksyjne, semantyczne, frazeologiczne i słowotwórcze. Że o piekielnych literówka typu "własne" zamiast "właśnie" nie wspomnę.

Profesjonalni korektorzy biorą tak od 5 do 8 zł za stronę, ale oni często nie chcą się podejmować redakcji i korekty prac dyplomowych, bo w nich jest od wuja błędów przeważnie. Dlatego w tym wypadku lepiej poszukać po prostu jakiegoś studenta edytorstwa, który chętnie sobie dorobi. Taka korekta nie musi być w końcu na super połysk, to nie książka, która idzie do druku.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2017-10-06 o 12:01
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 11:59   #6
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Swoja prace poprawialam, ale byla pisana w innym jezyku. Niezaleznie od tego jak dobrze sie w jakims jezyku mowi, bledy pojawiaja sie zawsze, nawet jesli uzywa sie Worda. Slono mnie to kosztowalo, ale bylo warto. Po polsku tez bym poprawiala, uwazam, ze bledy pokazuja brak profesjonalizmu i na takim wysokim szczeblu dobrze swiadczy to o danej osobie, jesli praca napisana jest bezblednie.
Uzywalam tez programu sprawdzajacego plagiaty, ale niczego nie znalazl, chyba naprawde trzeba sie postarac, zeby cos splagiatowac.

Edytowane przez 62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Czas edycji: 2017-10-06 o 12:01
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 13:47   #7
GoldilocksBeauty
Przyczajenie
 
Avatar GoldilocksBeauty
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 20
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Może macie rację, że jednak warto zainwestować w profesjonalnego korektora
Orih, a jakim programem sprawdzałaś, że Tobie nic nie znalazł, bo mi z tego co pamiętam znalazło kilka podobieństw mimo że mi się wydawało, że nic nie przepisywałam słowo w słowo.
GoldilocksBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-13, 13:49   #8
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez GoldilocksBeauty Pokaż wiadomość
Może macie rację, że jednak warto zainwestować w profesjonalnego korektora
Orih, a jakim programem sprawdzałaś, że Tobie nic nie znalazł, bo mi z tego co pamiętam znalazło kilka podobieństw mimo że mi się wydawało, że nic nie przepisywałam słowo w słowo.
To byl jakis program, ktory w 99,9% zgadzal sie z baza danych programu uniwersytetow. Oczywiscie trzeba bylo za to zaplacic.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 19:07   #9
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Twòj promotor nie czyta pracy dokładnie i nie wyłapuje błędòw? Mòj potrafił znaleźć przecinek napisany niepotrzebnie kursywą w przypisach- do poprawy

Może to zależy od wydziału i promotora. Jeśli jesteś osobą, ktòra może robić dużo błędòw i nie masz kogoś zaufanego do pomocy, to podpytaj i ceny.
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 19:45   #10
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Na litość, rolą promotora - pracownika naukowego - nie jest zabawa w polonistę z gimnazjum i poprawianie stylistyki pracy, o ortografii i interpunkcji nie wspominając.

Rozumiem delikatną korektę językową w przypadku filologii obcych, ale nie wyobrażam sobie, bym miała jako studentka oczekiwać takiej 'pomocy' w przypadku pracy pisanej w języku polskim. Albo robi się to samemu, solidnie i parę razy, albo zleca profesjonalną korektę.

Jako promotor na pewno nie robiłabym tego za studentów, ewentualnie kazałabym pracę poprawić językowo, a jak to już mnie nie interesuje.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 21:16   #11
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez Quande Pokaż wiadomość
Twòj promotor nie czyta pracy dokładnie i nie wyłapuje błędòw? Mòj potrafił znaleźć przecinek napisany niepotrzebnie kursywą w przypisach- do poprawy

Może to zależy od wydziału i promotora. Jeśli jesteś osobą, ktòra może robić dużo błędòw i nie masz kogoś zaufanego do pomocy, to podpytaj i ceny.
Nie wiem czy pytanie bylo do mnie, czy ogolnie, ale w moim przypadku rola promotora ograniczala sie do przekazania mi tematu, wysluchania, jaki mam pomysl na temat i ewentualnie udzielenia kilku rad. Nie bylo mowy o czytaniu pracy. Praca byla samodzielna. Jak widze, jak niektorzy prowadzeni sa przez studia za raczke, to troche mi sie smiac chce, a juz przekazanie jemu pracy do skorygowania byloby naprawde ponizej krytyki.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-13, 21:25   #12
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7795738 6]Na litość, rolą promotora - pracownika naukowego - nie jest zabawa w polonistę z gimnazjum i poprawianie stylistyki pracy, o ortografii i interpunkcji nie wspominając.

Rozumiem delikatną korektę językową w przypadku filologii obcych, ale nie wyobrażam sobie, bym miała jako studentka oczekiwać takiej 'pomocy' w przypadku pracy pisanej w języku polskim. Albo robi się to samemu, solidnie i parę razy, albo zleca profesjonalną korektę.

Jako promotor na pewno nie robiłabym tego za studentów, ewentualnie kazałabym pracę poprawić językowo, a jak to już mnie nie interesuje.[/QUOTE]

Amen.

Poza tym nie każdy promotor jest polonistą i może po prostu nie być w stanie zrobić korekty językowej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 17:57   #13
GoldilocksBeauty
Przyczajenie
 
Avatar GoldilocksBeauty
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 20
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7794876 1]To byl jakis program, ktory w 99,9% zgadzal sie z baza danych programu uniwersytetow. Oczywiscie trzeba bylo za to zaplacic.[/QUOTE]

To musiałaś zupełnie inaczej składać zdania, niż w literaturze Ja też puszczałam przez program, za który płaciłam – genuino i on mi wyłapał kilka podobieństw, a starałam się parafrazować, ale wiadomo jak to w części teoretycznej, niektórych rzeczy to już się nie da inaczej ująć, niż było w książkach, choćby człowiek pocił i pocił
Mój promotor nie był polonistą, tylko ścisłowcem, a wyłapywał – chyba zależy od człowieka, niektórzy mają chyba takie „zboczenie”, że musi być idealnie, ładnie, każdy przecinek w dobrym miejscu
Sylviaa, no to pozostaje Ci tylko znaleźć odpowiednią osobę do zrobienia korekty tak jak dziewczyny pisały, skoro nie jesteś pewna swoich sił
GoldilocksBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 22:49   #14
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie, Word nie poprawi wszystkiego. Bo Word nie wie, czy miałaś na myśli "ważyć" czy "warzyć". A już tym bardziej nie wie, którego chcesz użyć przypadka i czy chcesz napisać "modelką" czy "modelkom". Nie poprawi Ci też pisowni łącznej i rozdzielnej. A to tylko ortografia. Poza błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i stylistycznymi istnieją w polszczyźnie jeszcze błędy składniowe, fleksyjne, semantyczne, frazeologiczne i słowotwórcze. Że o piekielnych literówka typu "własne" zamiast "właśnie" nie wspomnę.
Jako ciekawostkę podam, że mój Word analizuje poprawność słowa w kontekście zdania, ba, nawet podpowiada, że dane słowo nie pasuje do zdania i można użyć innego
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 23:02   #15
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość


Jako ciekawostkę podam, że mój Word analizuje poprawność słowa w kontekście zdania, ba, nawet podpowiada, że dane słowo nie pasuje do zdania i można użyć innego
Ale to chyba po angielsku...
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 09:48   #16
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale to chyba po angielsku...
No tak, po polsku pewnie by było zbyt zaawansowane
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 10:35   #17
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość


No tak, po polsku pewnie by było zbyt zaawansowane
Word oryginalnie powstał po angielsku, przez co jest po prostu bardziej rozwinięty i potrafi rzeczy, których nie potrafi w innych językach. Ma wgrane różne idiomy i typowe połączenia. W innych językach sprawdza niestety tylko, czy mu zapis pasuje do słownika i mu nie przeszkadza, czy tam jest "zrastać się" czy "zasrać się" (autentyczna literówka). Nie wiem, jak się ma do tego kwestia struktury języka. Pewnie na języki fleksyjne trzeba by innych algorytmów niż na te, w których się nic nie odmienia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 10:42   #18
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Poddawaliście korekcie wasze prace dyplomowe?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak się ma do tego kwestia struktury języka.
Bardzo się ma. Analityczne nie stanowią nawet w połowie takiego problemu jak syntetyczne.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-17 11:42:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.