kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-16, 12:10   #1
dzonksik
Raczkowanie
 
Avatar dzonksik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 398

kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??


Witam serdecznie,
Drogie Panie, w zwiazku z tym ze jest to forum o gotowaniu pomyslalam ze nikt inny tak jak Wy nie wypowie sie na temat sprzetow w kuchni. Stoję przed zakupem płyty kuchennej i zmywarki i kompletnie nie wiem co wybrać i czym sie kierować. Poczatkowo chciałam płytę indukycjną , ale naczytalam sie ze sa bardziej awaryjne, droższe w serwisowaniu, wcale nie tak oszczedne jak mowia wszyscy no i ze wiekszosc modeli posiada taka wade, ktora nie wiem jak sie fachowo nazywa, ale ... jesli sa uzywane 4 palniki to nie moga jednoczesnie dzialac na pelnej mocy, wobec czego szybsze gotowanie w stosunku do zwykłych płyt ceramicznych staje sie nie prawdziwe, dlatego ze jesli palnik ma mniejsza moc, grzeje wolniej i słabiej. Co prawda indukcja działa w sposob przkeazywania ciepła naczyniom, no ale jednak takie opinie wynazlam w necie. Nie mialam nigdy przyjmenosci uzytkowania kuchni indukcyjnej, wobec czego nie bardzo sie na tym znam.
Obecnie mam zwykła elektryczna ceramiczna, i powiem szczerze ze czekanie na to az woda bedzie wrzała czasem doprowadza mnie do szału, ale z drugiej strony zalezy mi na tym by sprzet byl jak najmniej awaryjny... Co mozecie mi poradzic?
Drugie pytanie odnosi sie do zmywarki. Zastanawiam sie nad zmywarkami Siemensa takimi do 2200 zł (jest kilka typow , nie bede wklejać, reszta jest juz od 2800 do 3500 zł ale na takie mnie nie stac )
nie wiem na co zwracac uwage w takich zmywarkach , ma moze ktoras z Was sprzet Siemensa w tej kategorii ?? Jak sie sprawdza?
Dzieki za rady
__________________

dzonksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 21:24   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??

wiesz, co jest u nas jeszcze podforum http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=59 i tu bardziej widzialam tego typu watki.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2009-08-16 o 21:35
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 22:14   #3
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??

Cytat:
Napisane przez dzonksik Pokaż wiadomość
Poczatkowo chciałam płytę indukycjną , ale naczytalam sie ze sa bardziej awaryjne, droższe w serwisowaniu, wcale nie tak oszczedne jak mowia wszyscy no i ze wiekszosc modeli posiada taka wade, ktora nie wiem jak sie fachowo nazywa, ale ... jesli sa uzywane 4 palniki to nie moga jednoczesnie dzialac na pelnej mocy, wobec czego szybsze gotowanie w stosunku do zwykłych płyt ceramicznych staje sie nie prawdziwe, dlatego ze jesli palnik ma mniejsza moc, grzeje wolniej i słabiej. Co prawda indukcja działa w sposob przkeazywania ciepła naczyniom, no ale jednak takie opinie wynazlam w necie. Nie mialam nigdy przyjmenosci uzytkowania kuchni indukcyjnej, wobec czego nie bardzo sie na tym znam.
Obecnie mam zwykła elektryczna ceramiczna, i powiem szczerze ze czekanie na to az woda bedzie wrzała czasem doprowadza mnie do szału, ale z drugiej strony zalezy mi na tym by sprzet byl jak najmniej awaryjny... Co mozecie mi poradzic?
No tak, a nie doczytałaś dlaczego tak się dzieje?

Poza tym, pomyśl, czy będzie potrzeba gotowania na wszystkich 4 palnikach jednocześnie i to na maksymalnej mocy? Masz w domu instalację trójfazową, odpowiednie zabezpieczenie w moc, aby te 4 palniki jednocześnie zasilić?

Ja też mam w tej chwili płytę ceramiczną, elektryczną i jak wszystkie 4 palniki (w tym dwa duże booster) uruchomię na max to mi korki strzelają. Niebawem będę miała instalację trójfazową i właśnie indukcję. Ale zdecydowałam się na Tekę, bo właśnie ona nie ma problemu z "latającą" mocą, tzn każde pole grzejne ma własne zasilenie i nie ma mowy o spadkach mocy grzania.

O nadmiernej awaryjności indukcji też nie doczytałam, chociaż z TŻ wałkowaliśmy temat długo. Możesz podać jakieś linki, gdzie i kto o tym pisze?

Jeszcze co do czasu zagotowania wody na ceramicznej. Może masz nieodpowiednie garnki, które nie mają płaskiego dna i masz duże straty ciepła? Może stąd problem?
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 09:06   #4
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??

Polecam przyjrzenie sobie stron na których ludzie wydają opinie na temat posiadanych urządzeń. Np. ta strona klik.

Od siebie dodam, że posiadam sprzęt electrolux i jestem zadowolona. Jak będę miała zamiar kupić zmywarkę też tej firmy kupię.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 09:58   #5
Ekspert
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 43
Dot.: kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??

Niestety z Siemensem nie miałam nigdy do czynienia, ale osobiście używam zmywarki firmy Bosch i jestem bardzo zadowolona - od 5 lat nie było awarii. A kupiłam ją na jakiejś wyprzedaży za ok. 1200 zł
Ekspert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:37   #6
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??

Ostatnio kupiłam Simensa, pan w sklepie powiedział, że Bosch i Simens to jest to samo, produkuje je ta sama fabryka z identycznych podzespołów różnią się wyłącznie ceną, wystarczy obejrzeć dokładnie egzemplarze o podobnych parametrach i sama się o tym przekonasz.

Polecam Simensa, jak się wyśle do nich rachunek to dostaje się 5 lat gwarancji.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2009-09-07 o 23:38
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 09:57   #7
kasiapyra
Raczkowanie
 
Avatar kasiapyra
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 147
Dot.: kupuję płytę kuchenną i zmywarkę - co polecacie??

Polecam z całego serca indukcję, ja mam z beko i jestem bardzo zadowolona. Gotuje się duuużo szybciej(jeśli się już przyzwyczai do kuchenki i wie jak, co zajmuje ok miesiąca ), co do używania 4 palników na pełnej mocy sie nie wypowiem, bo mimo że mam indukcję od 3 lat nigdy mi to nie było potrzebne.
Teraz co do kosztów, dużo naczytałam się różnych wypowiedzi, nasłuchałam się naszego rodzinnego naukowca, jakie to wielkie sumy będą do płacenia. A jest tak :
Mieszkamy w dużym domu z rodzicami. Po ślubie zrobiliśmy sobie własną kuchnię i własne dziecko i koszty energii wzrosły ze 120zł do 180-220 zł miesięcznie, więc myślę że nie dużo ta kuchenka musi pochłaniać, skoro w tych 60-100 dodatkowych złotych mieszczą się : indukcja, piekarnik elektr, mikrofala, zmywarka,lodówka z zamrażarką, pralka,żelazko ( tym bardziej, że z dzieckiem jest dużo więcej prania, gotowania i prasowania)
Nie wiem czy komuś pomogłam, bo nie mam daru opisywania ale chciałąm dobrze
kasiapyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.