Synek sam w aucie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 17:55   #1
lolaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10

Synek sam w aucie.


Kobietki, mój małżonek wygadał się dzisiaj przy koledze, że ostatnio zostawił naszego synka (2 lata) samego w aucie i udał się do sklepu po piwo. Powiedziałam mu, że jest głupi, nie myśli i takie tam. Zostałam wyśmiana i potraktowana jak głupia baba co przesadza. Dlatego pytam się Was drogie mamusie czy mam racje uważając, że mój mąż to czysty kretyn, nic a nic nie myślący o tym co mogłoby się stać.
lolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:14   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Synek sam w aucie.

Psa się samego w aucie nie zostawia...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:18   #3
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Synek sam w aucie.

Masz rację Przypomnij mężowi o tych ostatnich wypadkach, poparzone dziewczynki, bawiące się w samochodach. To jest chwila, ich rodzice też byli w pobliżu. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:34   #4
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Synek sam w aucie.

może i ja jestem przewrażliwiona ale uważam to za szczyt głupoty. Jeżeli dla niego to "nic takiego" to jest nieodpowiedzialnym smarkaczem niedojrzałym do bycia ojcem. Mogą tylko współczuć...
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:52   #5
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Synek sam w aucie.

Facet chce argumentów, jak ma ubogą wyobraźnie i nie potrafi wymyślić szeregu konsekwencji to powiedz, że może dostać mandat (niedawno u nas była podobna sprawa, dwulatek w aucie "na 5 minut" tata dostał 100 zł). Nie wiem na ile jest to uregulowane przepisami, ale strażnik powiedział, że najchętniej dałby 500, bo mógłby, ale z racji braku upału i słońca daje stówkę.

Nie będę pisać, że Twój mąż to kretyn, ale czasem brakuje nam wyobraźni, jesteśmy ludźmi. Grunt to się do tego przyznać i zmienić postępowanie, a przy koledze... no wiesz, to w końcu facet

Ja zostawiłam małą w aucie pierwszy raz niedawno, ma prawie 4 lata. Poszłam zapłacić na stację benzynową i miałam ją ciągle w zasięgu wzroku (oczywiście zgaszony silnik, ręczny, i zamknięta kluczykami, które mam w ręku), odczekałam aż nie będzie kolejki i myk.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-07-05 o 18:56
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:12   #6
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez lolaa Pokaż wiadomość
Kobietki, mój małżonek wygadał się dzisiaj przy koledze, że ostatnio zostawił naszego synka (2 lata) samego w aucie i udał się do sklepu po piwo. Powiedziałam mu, że jest głupi, nie myśli i takie tam. Zostałam wyśmiana i potraktowana jak głupia baba co przesadza. Dlatego pytam się Was drogie mamusie czy mam racje uważając, że mój mąż to czysty kretyn, nic a nic nie myślący o tym co mogłoby się stać.
zdecydowanie
melabn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:17   #7
Kurzoslawa
Wtajemniczenie
 
Avatar Kurzoslawa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe...
Wiadomości: 2 395
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez lolaa Pokaż wiadomość
Kobietki, mój małżonek wygadał się dzisiaj przy koledze, że ostatnio zostawił naszego synka (2 lata) samego w aucie i udał się do sklepu po piwo. Powiedziałam mu, że jest głupi, nie myśli i takie tam. Zostałam wyśmiana i potraktowana jak głupia baba co przesadza. Dlatego pytam się Was drogie mamusie czy mam racje uważając, że mój mąż to czysty kretyn, nic a nic nie myślący o tym co mogłoby się stać.
Masz całkowitą rację Nie ważne czy wskoczył do sklepu na minutę czy pięć...czasem wystarczą sekundy żeby doszło do tragedii.
__________________

Kurzoslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 20:03   #8
lolaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Synek sam w aucie.

Dziękuję za odpowiedzi, obawiam się że mój mąż to taki nie do końca dorośnięty 29 letni facet, ja przy małym w pewien sposób wydoroślałam a on został w tyle i nie wiem jak do niego dotrzeć.
lolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:56   #9
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Synek sam w aucie.

Przepraszam, ale ja nie mogę czytac takich rzeczy.

Nie chcę nawet używać słow, aby okreslic człowieka, który zostawia dziecko samo w aucie.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 21:45   #10
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez lolaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, obawiam się że mój mąż to taki nie do końca dorośnięty 29 letni facet, ja przy małym w pewien sposób wydoroślałam a on został w tyle i nie wiem jak do niego dotrzeć.
Jak my mamy wiedzieć jak dotrzeć do twojego TŻ?
Jeżeli on nie rozumie prostej rzeczy: dziecku może stać się krzywda, pod jego nieobecność.

Współczuję dziecku takiego ojca.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:34   #11
lolaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Synek sam w aucie.

Ja tylko stwierdzam fakt, że nie potrafię do niego dotrzeć, a chciałabym bo to nie jest zły człowiek. Fakt zdarzyło mu się postąpić lekkomyślnie ale z drugiej strony widzę że stara się być dobrym ojcem. TŻ stracił ojca w wieku 9-ciu lat więc za bardzo wzoru do naśladowania nie miał. Naprawdę kobietki tragiczny to on nie jest, gdyby baran częściej mózgu używał. Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, że nie jestem przewrażliwiona. Będę tak długo mu tłumaczyć aż coś do niego dojdzie. Pozdrawiam.
lolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 06:08   #12
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Jak my mamy wiedzieć jak dotrzeć do twojego TŻ?
Jeżeli on nie rozumie prostej rzeczy: dziecku może stać się krzywda, pod jego nieobecność.

Współczuję dziecku takiego ojca.
Ilekoc czytam takie słowa, to mysle sobie, ze ci, którzyej piszą musza mieć dużo kompleksów.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 06:22   #13
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Ilekoc czytam takie słowa, to mysle sobie, ze ci, którzyej piszą musza mieć dużo kompleksów.
Niby dlaczego ?


Współczuję, tylko z jednego prostego powodu: ten człowiek swoim działaniem zagraza bezpieczeństwu/ zdrowiu dziecka. I nawet nie chce zrozumieć swojego błędu.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 06:51   #14
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Synek sam w aucie.

W końcu piwo to artykuł pierwszej potrzeby.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 09:41   #15
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Synek sam w aucie.

Nie czepiajmy się faceta. Fakt postąpił bezmyślnie ale na przykładzie tego jednego przykładu, nie możemy go oceniać. Jest tylko człowiekiem, pewnie się nie zastanowił. Co prawda w tym przypadku jest to bezmyślność i podtrzymuję moją wcześniejszą wypowiedź, no ale często ojcowie są mniej przewrażliwieni niż mamusie. Ja ostatnio rozmawiałam z mamusią jakiejś dziewczynki która miała 3 lata i ona jak gdyby nigdy nic stwierdziła, że często zostawia ją w samochodzie a sama idzie do bloku do mieszkania "coś" zanieść... i dla niej to przecież nie jest nic nienormalnego. Samochód zamyka, w środku zostawia dziecko i "tylko na 5 minut" biegnie do domu... - brak słów
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:57   #16
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Niby dlaczego ?


Współczuję, tylko z jednego prostego powodu: ten człowiek swoim działaniem zagraza bezpieczeństwu/ zdrowiu dziecka. I nawet nie chce zrozumieć swojego błędu.
Dokładnie. Ja na miejscu żony w tej sytuacji obawiałabym się drugi raz pozostawić dziecko pod opieką męża... nie pomyślał raz to i drugi się może zdarzyć....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:47   #17
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Synek sam w aucie.

Nie wolno zostawiać dziecka samego bez opieki jest to czyn karany prawnie.

Ja nie spuszczam mojej pociechy z oka, oczywiscie nie mowie tu o wyjsciu do toalety gdy dziecko bawi sie w łóżeczku jednak NIE WYZYWAJCIE chłopaka skoro go nie znacie. Od razu nazywacie kretynem i współczujecie ojca dziecku, bez przesady:/

Każdy jest tylko człowiekiem i każdy popelnia błędy, mój też zostawił raz dziecko na minutke w zamknietym aucie pod blokiem i wszedł na góre (1 pietro)by mnie pośpieszyć- tak go zje*ałam że zaraz był na dole przy dziecku.
Mój mąż to wogóle czesto nie myśli jednak każdą głupote zrob i tylko raz i mu ja wypomne wiec drugi raz tego nie robi. Bynajmniej nie zrobiłby dziecku krzywdy i nie zostawilby dziecka np. w wozku przed sklepem jak robia rowniez niektore matki!
Niektórzy poprostu nie wiedzą co może sie stać.
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 12:44   #18
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Synek sam w aucie.

I po raz kolejny potwierdza się teza,że co dla nas oczywiste, dla facetów wcale nie...
Mój ojciec zostawił mnie kiedyś samą pod sklepem. Stał pod nim pozostawiony również przez tatusia -mój kolega z przedszkola. Pech chciał,że stał z psem, który był wytresowany żeby go bronić...Do dzisiaj mam bliznę na łuku brwiowym


Z dzieckiem trzeba mieć oczy dookoła głowy i to co nam się wydaje bezpieczne, wcale bezpieczne może nie być. Inwencja twórcza dzieciąt nie zna granic
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.

Edytowane przez AnQś
Czas edycji: 2011-07-06 o 12:46 Powód: literówy aż zęby bolą;)
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 15:47   #19
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Synek sam w aucie.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
Nie wolno zostawiać dziecka samego bez opieki jest to czyn karany prawnie.

Ja nie spuszczam mojej pociechy z oka, oczywiscie nie mowie tu o wyjsciu do toalety gdy dziecko bawi sie w łóżeczku jednak NIE WYZYWAJCIE chłopaka skoro go nie znacie. Od razu nazywacie kretynem i współczujecie ojca dziecku, bez przesady:/

Każdy jest tylko człowiekiem i każdy popelnia błędy, mój też zostawił raz dziecko na minutke w zamknietym aucie pod blokiem i wszedł na góre (1 pietro)by mnie pośpieszyć- tak go zje*ałam że zaraz był na dole przy dziecku.
Mój mąż to wogóle czesto nie myśli jednak każdą głupote zrob i tylko raz i mu ja wypomne wiec drugi raz tego nie robi. Bynajmniej nie zrobiłby dziecku krzywdy i nie zostawilby dziecka np. w wozku przed sklepem jak robia rowniez niektore matki!
Niektórzy poprostu nie wiedzą co może sie stać.
Rozumiem, ze zwracasz się do małżonki tego faceta, który zostawił dziecko pod sklepem by skoczyć po piwo ?



Czy przeczytałaś o czym pisała autorka wątku?
Jej mąż nie tylko nie wziął pod uwagę zagrożenia, ale również po tym cąłym zajściu, gdy usiłowała mu wytłumaczyć swoje podejście, po prostu kwestię zlekceważył...
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 18:39   #20
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Synek sam w aucie.

bardzo nieodpowiedzialnie się zachował.Ja nawet jak wózkiem do sklepu wjechać nie mogę to wyciągam z niego córkę a wózek zostawiam na zewnątrz.
Miałaś prawo go opierniczyć
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:17   #21
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Synek sam w aucie.

był przypadek, że 5-letnia dziewczynka zmarła, bo rodzice zostawili ją w samochodzie w upał. dostała chyba udaru mózgu, przewieziono ją awionetką do szpitala, ale nie udało jej się uratować.
nie ma wątpliwości, że nie można zostawiać dziecka w samochodzie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.