ZZL czy FiR? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-28, 18:55   #1
pani pogodna
Raczkowanie
 
Avatar pani pogodna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108

ZZL czy FiR?


hej dziewczyny mam pytanie- skończyłam studia licencjackie na kierunku administracja i teraz kontynuuje te studia na magisterce na uj. Niemniej jednak chciałabym zacząć jeszcze jedne studia magisterskie(podkreślam, ze chodzi mi tu o studia tylko 2 stopnia, a nie licencjat)- nie wiem tylko, po którym z kierunków tj. zarządzanie zasobami ludzkimi, czy finanse i rachunkowość miałabym lepsze perspektywy pracy? Podobno jest teraz zapotrzebowanie w takiej dziedzinie jak HR i studia te wydaja mi się całkiem przyjemne. Ale z drugiej strony ''finansiści'' też są poszukiwani. Wiem, że aktualnie nie jest to czas rekrutacji, ale już się nad tym zaczynam zastanawiac i chętnie poznam Wasze opinie
pani pogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 20:06   #2
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: ZZL czy FiR?

mysle ze oba sa dosyc przyszlosciowe. ZZL jest raczej mniej popularne, raczej wystepuje jako specjalizacja przy Zarządzaniu wiec moze byc naprawde dobrze zrobiona. Ja na Twoim miejscu bym się sugerowała tym co naprawde lubisz i w czym lepiej sie odnajdujesz. ZZL to takie raczej lekkie, ale troszke moze nudnawe studia (mam specjalizacje z tego i dla mnie to takie maslo maslane), zas FiR to wiadomo glownie rachunkowosc, bankowosc, statystyka, ogolnie zadania itp. Jesli jestes slaba z matmy to raczej ZZL...
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 08:12   #3
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: ZZL czy FiR?

Kolejny dylemat z cyklu xxx kierunek studiów vs FiR !

Ludzie zanim się zaczniecie zastanawiać nad tymi finansami i rachunkowością - "bo to taki modny i przyszłościowy kierunek, po którym na pewno znajdę pracę" - to przemyślcie sobie najpierw czy chcecie do końca życia pracować chociażby jako księgowa Moim zdaniem, jeśli zarządzanie zasobami ludzkimi Cię interesuje no to masz problem rozwiązany
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2011-12-29 o 10:20
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 10:20   #4
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: ZZL czy FiR?

zawsze mozesz wejsc sobie na jakis portal z ofertami pracy np. pracuj pl i zobaczyc po jakich kierunkach poszukuja specjalistow i po ktorym bedziesz miala lepsze perspektywy, rynek pracy w dwa lata jakos diametralnie się nie zmieni.
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 15:00   #5
pani pogodna
Raczkowanie
 
Avatar pani pogodna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: ZZL czy FiR?

Karolka- tak właśnie mam tutaj na myśli zzl jako specjalizacja na zarządzaniu a mogłabyś podzielić się wrażeniami skoro piszesz, że to studiujesz?
basiek0109-masz rację z tym, ze mój dylemat w związku z FiR w dużej mierze jest związany z tym, że ciagle słyszy się, że jest to taki przyszłościowy kierunek;/ Wiadomo, że o wiele bardziej mnie interesuje zzl ale pytam tutaj na forum o opinię, bo nie chcę się ''pakować'' w studiowanie czegoś co mi kompletnie nic nie da.
pani pogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 15:24   #6
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: ZZL czy FiR?

O wiele gorsze jest pakowanie się w coś co Cię zupełnie nie interesuje Wiem coś o tym bo sama studiuję ekonomię
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 15:28   #7
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: ZZL czy FiR?

wiadomo, że po FiR jest więcej miejsc pracy (wystarczy spojrzeć na ogłoszenia, jak radziła maarchewka), ale chyba nie na tej podstawie powinnaś wybierać sobie studia. chyba, że zamierzasz przez kolejne 40 lat męczyć się, robiąc w pracy, coś czego nie lubisz.

jeśli kręcą Cię cyferki, obliczenia, żmudne siedzenie przy kompie to idź na finanse. tak w większości przypadków wygląda praca po FiR, nie tylko w księgowości, ale też w wielu dziedzinach bankowości, w doradztwie biznesowym, audycie, ubezpieczeniach, w pracy powiązanej z instrumentami finansowymi (domy maklerskie itp.). można oczywiście też trafić do pracy polegającej w większości na kontaktach z klientami, ale to z reguły, ta "gorsza" i mniej płatna praca.
sama kończę FiR, pracuję w zawodzie, lubię takie dłubanie w cyfrach, więc mnie ta robota nie nudzi. zastanów się czy i Ciebie nie będzie.

a HRy jak to HRy rekrutacja (wystawianie ogłoszeń, zbieranie i analiza CV, rozmowy, ewentualne testy rekrutacyjne lub assessment center), organizacja wydarzeń rekrutacyjnych (targi pracy i praktyk, konkursy dla studentów itp.), organizacja szkoleń, wyjazdów integracyjnych, układanie grafiku pracownikom, płace. wielu osobom wydaje się to ciekawsze, ale jak dla mnie to takie mało rozwojowe (i przy okazji mniej płatne)
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.