Mój problem skórny (zdjęcia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-20, 19:01   #1
Goddes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2

Mój problem skórny (zdjęcia)


Witam

Od okolo miesiąca mam problem z cerą. Otóż pojawily się na niej takie czerwone krostki -> przeważnie nie są to ropniaczki, jedynie czasem zdarza się, że mają taki malutki czubek ropny (jak potówki), który sam "się usuwa" poprzez np. wytarcie twarzy papierowym ręcznikiem.
Nie swędzą, nie bolą ani nic takiego... Wyskakują mi tylko w okolicy ust, ewentualnie kolo nosa.

Bylam z tym u lekarza, ktory stwierdzil, ze to zapalenie okoloustne i przepisal mi metronizadol. Używam już tego 2 dni i nie widzę żadnej, ale to nawet najdrobniejszej poprawy Zastanawiam się czy prawidlowo zdiagnozowal mój problem?

Jestem zalamana tymi krostami, bo wyglądają niezbyt ciekawie a ja już kiedyś mialam bardzo duze klopoty z cerą, więc wiem jak to potrafi wprowadzić w depresję

Dodam zdjęcia, więc może ktoś spotkal się z takim problemem skórnym i jakoś go pokonal.

Bradzo proszę o pomoc!


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c6e12d22d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d095523d2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...39497078b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8c6ee1db1.html
Goddes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 11:31   #2
Goddes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

Czy naprawdę nikt nie może mi pomóc?
Pani doktor też??
Goddes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 12:03   #3
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

A może sprobowałabyś pójść do innego lekarza?
Albo upłynęło zbyt mało czasu, żeby lek zaczął działać?! A lekarz co mówił, kiedy powinna być poprawa?

Ja też mam coś w tym stylu w tym miejscu. Nie jestem pewna na 100% bo widzę tylko Twoje zdjęcie. U mnie jest to trądzik (wg lekarza).
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 19:05   #4
Antena Krzyku
Przyczajenie
 
Avatar Antena Krzyku
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 8
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

hej...u mnie tez stwierdzono wokółustne zapalenie skóry i patrząc na Twoje fotki musze przyznać ze moja skóra wyglada identycznie...rowniez stosuje Metronidazol...ale do tego biore antybiotyk-TETRALYSAL...jak narazie od miesiaca...ale kuracja ma potrwac az trzy...mysle ze jest poprawa...jednak gdy wychodze na dwór stan skory pogarsza sie...Ty tez masz taki problem?...mam tez pytanie?uzywalas moze masci sterydowych?...Wiesz,radz e skorzystac z porady innego lekarza...bo raczej bez antybiotyku sie tu nie obejdzie..pozdrawiam!
Antena Krzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 15:42   #5
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

tez mialam chyba to zapalenie tylko ze po obu stronach na brodzie, wokol ust, poszlam do dermatologa i mi przepisal masc na tradzik a powiedzialam ze nie mam tradziku...hmmm lekarze! uzywalam tylko 1 masci ale przestalam bo nie pomagala, wiec kupilam masc propolisowa propolan i szybko mi pomogla, polecam...
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 16:56   #6
Antena Krzyku
Przyczajenie
 
Avatar Antena Krzyku
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 8
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

...Ja również-wnioskując z tego co na ulotce wyczytałam-stosuje leki na trądzik (Tetralysal i Metronidazol)...ale z tego co wiem to wiele osób stosuje Metronidazol w leczeniu wokółustnego zapalenia skóry...

...ech...pozostaje mi cierpliwie czekac...
Antena Krzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 15:37   #7
kasandria
Raczkowanie
 
Avatar kasandria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 94
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

wg mnie powinnaś zrobić badanie na demodex.... bo niestety może się okazać że na to chorujesz... nie polecam maści sterydowych bo one tylko pomagają na "chwilę".. a później jest jeszcze gorzej niż było, bo skóra się przyzwyczaja i domaga się coraz to silniejszych sterydów....
kasandria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 13:07   #8
kikaaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

mam ten sam problem. wczoraj byłam u kolejnego lekarza dermatologa, poprzedni lekarze nie byli w stanie stwierdzic co mi jest. jak się okazało mam zapalenie wokółustne (posterydowe). wczesniej smarowałam twarz preperatami sterydowymi ponieważ lekarka stwierdziła że jest to łuszczyca, niestety przez jej bład mam teraz straszną twarz. moja obecna lekarka uświadomiła mi ze to przez sterydy, najpierw działają magicznie a poźniej skora sie od nich uzależnia i chce ciągle wiecej i wiecej niestety skutki sa tragiczne. moja skóra zachowuje się teraz jak alkocholik na odwyku. całe szczascie że można to naprawic, w prawdzie lecznie jest długie ale nadzieja na normalna twarz pozostaje.
lekarka przepisała mi na recepte:
zainalfat- krem gojaco-regenerujacy
vitamine PP
calcium dobesilate
okłady z borasolu( 3%roztwor kwasu borowego
plus masc robiona oaz delikatne pteparaty do mycia twarzy.

zaczynam kuracje, na początku nie spowiedzwam sie szybkich rezultatów ale wiem ze z czasem przyjda oczekiwane efekty.
pozdrawiam.
kikaaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 10:44   #9
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez Goddes Pokaż wiadomość
Witam

Od okolo miesiąca mam problem z cerą. Otóż pojawily się na niej takie czerwone krostki -> przeważnie nie są to ropniaczki, jedynie czasem zdarza się, że mają taki malutki czubek ropny (jak potówki), który sam "się usuwa" poprzez np. wytarcie twarzy papierowym ręcznikiem.
Nie swędzą, nie bolą ani nic takiego... Wyskakują mi tylko w okolicy ust, ewentualnie kolo nosa.

Bylam z tym u lekarza, ktory stwierdzil, ze to zapalenie okoloustne i przepisal mi metronizadol. Używam już tego 2 dni i nie widzę żadnej, ale to nawet najdrobniejszej poprawy Zastanawiam się czy prawidlowo zdiagnozowal mój problem?

Jestem zalamana tymi krostami, bo wyglądają niezbyt ciekawie a ja już kiedyś mialam bardzo duze klopoty z cerą, więc wiem jak to potrafi wprowadzić w depresję

Dodam zdjęcia, więc może ktoś spotkal się z takim problemem skórnym i jakoś go pokonal.

Bradzo proszę o pomoc!


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c6e12d22d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d095523d2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...39497078b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8c6ee1db1.html
Trądzik to jest raczej, wybierz sie do dermatologa, tak bd najlepiej..
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:34   #10
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

O rany ja mam to samo ;/ tylko gorzej ale większość wypaliłem kwasem. Stosowalem brevoxyl i inne cuda co mi dermatolożka zapisała i nie pomogło. Jak to w ogole leczyc? Tzn polecie leki bez recepty bo nie zamierzam chodzic do dermatologa i znow sluchac ze dorastam ze to tradzik i ze samo przejdzie

Goddes i rozumie Cie to wprowadza czlowieka w ciezki stan depresyjny - sam to mam, ale ciesz sie ze masz tylko to, niektorzy maja piperzyki a tego juz tak sie latwo nie da pozbyc
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:32   #11
lili077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

Witam

Także mam zapalenie wokółustne. Pierwszy raz dostałam to w 2003 roku, byłam na konsultacji u dermatologia, który stwierdził, że jest to zapalenie wokółustne i powstaje ono od jedzenia ostrych i kwaśnych potraw, ja najbardziej reagowalam na kwaśne, po zjedzeniu czegoś kawaśnego od razu zapalenie się powiększało. Lekarz przepisał mi maść TORMENTIOL , jest to maść bez recepty, szczerze nie pamiętam ile trwał proces leczenia ale było to skuteczne i aż do 2009 roku miałam z tym spokój i mogłam też jeść kwaśnie i ostre. W tym roku niestety znowu mnie to dopadło. Inny lekarz tym razem także stwierdził to samo ale przepisal mi leki Xyzal i Unidox (antybiotyk) i także stosuje Tormentiol. Po tyg używania zaczyna schodzić
Pozdrawiam
lili077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:46   #12
uayo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 52
Dot.: Mój problem skórny (zdjęcia)

Miałam to samo w zeszłym roku o tej samej porze!!!
Lekarka przepisała mi Rozex + wit. PP, ale zamieniłam sobie na własną rękę Rozex na czysty Metronidazol, którego Rozex zawiera odrobineczkę. Do tego wg zaleceń dermatologa wit. PP, siemię lniane do picia i smarowanie na dzień i na noc Metronidazolem, od czasu do czasu w ciągu dnia Sudocremem. Problem zniknął po około miesiąca. Trzeba cierpliwości. Dziś mam małe blizenki, ale widoczne tylko pod słońce.
Nie daj się nabrać na żaden Hydrocortizon, bo to tylko pogłębi sprawę!
Powodzenia!
uayo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.