Aparaty ortodontyczne, cz. V :) - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-29, 07:28   #4771
chococat
Przyczajenie
 
Avatar chococat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

a czy to normalne, ze orto kazala mi nic nie robic z zebami przed zalozeniem aparatu? zapytalam czy mam wyleczyc zeby jesli mam jakies ubytki, a ona, ze nie, zebym nic nie robila...no i tez nie bede miala zakladanych separacji, od razu aparat
chococat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 07:49   #4772
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez chococat Pokaż wiadomość
a czy to normalne, ze orto kazala mi nic nie robic z zebami przed zalozeniem aparatu? zapytalam czy mam wyleczyc zeby jesli mam jakies ubytki, a ona, ze nie, zebym nic nie robila...no i tez nie bede miala zakladanych separacji, od razu aparat
dla mnie troche dziwne bo ja musze wyrwac zemby, wyleczone mam bo w wakacje sie tym zajelam, no i separacje tez bede nosic...
ale szczerze mowiac to jestem poczatkujaca i praktycznie wogole sie na tym nie znam...
ale mi sie wydaje ze kazdy przypadek jest odrebny i szczegolny...zadzwon do orto i sie zapytaj...
ja tez mialam watpliwosci czy najpierw koronka na jedynke czy aparat i okazalo sie ze aparat moglby zniszczyc koronke
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 07:57   #4773
fk90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Ja będę się drutować zaraz po maturach Dlatego teraz szukam jakiegoś porządnego spechalisty. Najbardziej boję się bólu i tego, że nie będę mogła wszystkiego jeść gdybym byłą grubsza, to spoko, ale mam dobrą przemianę materii i jem strasznie dużo, bo uwielbiam to , a wagę mam w normie. Jak to jest u Was np. z jedzeniem pizzy itp.? Dużo schudłyście po założeniu aparatu?
fk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:06   #4774
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez fk90 Pokaż wiadomość
Ja będę się drutować zaraz po maturach Dlatego teraz szukam jakiegoś porządnego spechalisty. Najbardziej boję się bólu i tego, że nie będę mogła wszystkiego jeść gdybym byłą grubsza, to spoko, ale mam dobrą przemianę materii i jem strasznie dużo, bo uwielbiam to , a wagę mam w normie. Jak to jest u Was np. z jedzeniem pizzy itp.? Dużo schudłyście po założeniu aparatu?
ja kiedys mieszkalam z lacha co nosila aparat i jadla wszytsko...tylko nie lubilam na miescie bo po kazdym jedzeniu mysła zemby z tego powodu że resztki w aparat sie wplątywały....
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:15   #4775
manka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 169
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez fk90 Pokaż wiadomość
Ja będę się drutować zaraz po maturach Dlatego teraz szukam jakiegoś porządnego spechalisty. Najbardziej boję się bólu i tego, że nie będę mogła wszystkiego jeść gdybym byłą grubsza, to spoko, ale mam dobrą przemianę materii i jem strasznie dużo, bo uwielbiam to , a wagę mam w normie. Jak to jest u Was np. z jedzeniem pizzy itp.? Dużo schudłyście po założeniu aparatu?
Ja nie schudłam nic a nic ) a pizze jadłam w trzeci dzien po założeniu. Można wszystko jesc tylko po prostu pokroic sobie na kawałki (przynajmniej na początku).
__________________

manka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 09:03   #4776
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez Maricken Pokaż wiadomość
susinka1 pozwolę sobie stwierdzić że my (bo leczymy się w tym samym miejscu), nie mamy co się wdawać w takie dyskusje. Całkiem inaczej jest jak się płaci od wizyty, od naprawy od czegośtam jeszcze a inaczej jak się płaci za wszystko co miesiąc tyle samo. Ja również nie czuję się naciągana, wizyty mam co 3 tygodnie, nie wyczekuję miesiącami, jestem przyjmowana punktualnie i leczona z pełnym profesjonalizmem. I nikt nie mydli mi oczu dodatkowymi wydatkami które są "niezbędne", tak jak to miewa miejsce i innych (jeszcze droższych) gabinetach.

dzastairasta odpuśćmy sobie nazywanie lekarzy od konowałów. Lekarzem moim i susinki jest dr. n. medycznych z 20 letnim stażem pracy jako ortodonta, który jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami i nie czytałam jeszcze ani jednego wpisu na temat jego "konowalstwa". Trochę kultury poproszę, bo ktoś może się poczuć urażony, nie lekarz lecz pacjent - bo to brzmi jakby był tłumokiem który wybrał jakiegoś szarlatana

Pozdrawiam pozostałe aparatki, nie mam czasu za bardzo pisać, ale czytam WAs Moje zęby już ponoć proste, tylko jeszcze 2 szpary do zamknięcia. Pozbyłam się fantazyjnie wygiętego łuku z czego jestem bardzo szczęsliwa, moze pewnego dnia Wam podrzucę fotki jak dam radę zrobić. A tymczasem, pakuję walizkę nad morze bo sobie jadę na długi weekend

hehe nawet nie wiedziałam, że się leczymy w tym samym miejscu. I to prawda na temat naszego lekarza jeszcze nigdzie nie spotkałam sie z negatywną opinią. I masz rację, zero problemów z terminami, jak coś się stanie to przyjmują od ręki i przede wszystkim świetna atmosfera i podejście lekarzy do pacjenta.

I efekty, efekty, efekty w leczeniu widoczne

łeeee ja też chce nad morze
tymczasem mnie do Drezna zanosi na długi weekend
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 09:20   #4777
elinka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 326
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez chococat Pokaż wiadomość
a czy to normalne, ze orto kazala mi nic nie robic z zebami przed zalozeniem aparatu? zapytalam czy mam wyleczyc zeby jesli mam jakies ubytki, a ona, ze nie, zebym nic nie robila...no i tez nie bede miala zakladanych separacji, od razu aparat

Ja przed założeniem aparatu musiałam wyrwać dwa zęby i zaleczyć drugie dwa żeby mogła zrobić aparat na górę wszystko moja orto. robiła sama, założone miałam separatory na tydzień. Nie wiem jak to jest u ciebie bo każdy przypadek jest inny ale może lepiej jeszcze raz się z nią skontaktuj lub też skonsultuj się z inną orto.

Cytat:
fk90
Ja będę się drutować zaraz po maturach Dlatego teraz szukam jakiegoś porządnego spechalisty. Najbardziej boję się bólu i tego, że nie będę mogła wszystkiego jeść gdybym byłą grubsza, to spoko, ale mam dobrą przemianę materii i jem strasznie dużo, bo uwielbiam to , a wagę mam w normie. Jak to jest u Was np. z jedzeniem pizzy itp.? Dużo schudłyście po założeniu aparatu?
Nie wiele ci mogę poradzić bo zadrutowana jestem zaledwie od kilku dni zakładanie aparatu nie bolało mnie tylko później troszkę zaczęło, ale jak narazie wszystko wytrzymywałam nawet bez środków przeciwbólowych. Faktycznie jest problem z jedzenie :/ nie wszystko dam radę jeść ale bez paniki...ja np.kanapki dziele na mniejsze porcje żebym nie musiała ogromniastych kawałów gryźć nastawiłam się też bardziej na jogurty ja mam dodatkowo łuk podniebienny założony i przeszkadzam mi okropnie.


Wiele osób na forum mi pomogło i dodało odwagi wielkie dzięks wam za to

Edytowane przez elinka20
Czas edycji: 2009-04-29 o 09:37
elinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 09:23   #4778
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

moja sama nie robi, ale daje skierowanie na te zabiegi....
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 10:27   #4779
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez dzastairasta Pokaż wiadomość
To nie jest tak dużo. Mieści się w normie. Mój orto powiedział, że jeśli cały koszt leczenia zamyka się w kwocie do 7000 zł to nie jest to jeszcze naciąganie, także jest spoko całkowity koszt mojego leczenia to max. 5500 zł, być może wyjdzie mniej, ale więcej napewno nie.
widze, ze rozpętało się piekiełko

7 tysięcy ? ciekawa co powiesz na leczenie trwające 15 lat, najpierw wyciaganym a potem dwa razy stałe aparaty i do tego płytki(szyny) kozsztujace po 250 plnów za góre i drugie tyle za dół sciaganie aparatu, zakładanie, itp. ja chyba z 10 tysiaków wydałam i też jakos nie twierdze ze orto mnie naciaga, bo taka mam buzie i uzebienie i nic innego nie rzobie, chyba ze operacje, ale to jak narazie tez nie wskazane z moja krawia;/ Same problemy
Każdy orto leczy inaczej, każdy ma swój plan, każdy ma inne zęby, inne wady. nie może porównywac kosztów leczenia aparatem przez 16 miesięcy z 30 miesiącami, bo to całkowicie co innego


moje zabki stoja jak w wojsku na bacznośc gumczasy liliowe trzymają sie dzielnie i nawet zabki bielsze sie wydaja
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:09   #4780
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

nie powinno by c tak ze tylko małe dzieci maj mozliwosc leczenia ortodontycznego na kase chorych, dla mnie to niesprawiedliwe....bo jak wiekszosc z nas była dziecmi nie mieliśmy takiej opcji....powinno to byc dostepne dla wszytskich
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:19   #4781
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Zgadzam się z tym ale na trochę innej zasadzie. Syn mojej ciotki ma koleżankę leczoną kiedyś stałym. Teraz ta koleżanka ma 16 lat i już widać, że wada jej wraca. I to nie przez ósemki bo była na RTG i tam nie ma nawet zapowiedzi tych ósemek. I też nie przez zaniedbanie retencji. Nosiła jak orto przykazał, teraz nawet nosi non stop a nie tylko na noc, odkąd zobaczyła, że wada wraca. No i teraz już się nie załapie na refundacje.
Z kolei tenże mój brat był leczony ruchomym i też wg mnie nie wszystko jest u niego w porządku w tym momencie.
Ja się cieszę, że będę miała zakładany aparat dopiero teraz, jak jestem już dorosła. Odnoszę takie wrażenie, że więcej wysiłku i czasu to wymaga od dziecka i więcej od portfela rodziców, a dzieci przecież rosną, zmieniają się...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 11:24   #4782
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

no wlasnie...i dlatego powinno to byc dostepne dla wszytskich....a nie jakies wymyslone przez kogos kto pewnie nie ma o tym pojecia podzialy...albo zrobione jest to po to aby ortodonci mogli sobie prywatnie dorobic...
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:28   #4783
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Tzn może zacznijmy od tego, że Służba Zdrowia nie jest dla obywateli, tak? Jest dla rządu, który dzięki niej udaje, że coś robi no i może sięgać co miesiąc po nasze pieniądze...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:32   #4784
22kasiunia
Rozeznanie
 
Avatar 22kasiunia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: @@@@@
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez chococat Pokaż wiadomość
a czy to normalne, ze orto kazala mi nic nie robic z zebami przed zalozeniem aparatu? zapytalam czy mam wyleczyc zeby jesli mam jakies ubytki, a ona, ze nie, zebym nic nie robila...no i tez nie bede miala zakladanych separacji, od razu aparat

Ja przed założeniem aparatu musiałam zrobić wszystkie zęby....wczoraj kończyłam już ostatniego, potem miałam ściąganie kamienia i nakładanie fluoru, leczy się wszystkie zęby ponieważ z aparatem jest ciężkie dojście do leczonego zęba. Miałam wymieniana małe plombę w 1 wiec jeżeli bym tego teraz nie zrobiła to z zamkami nie bylo by szans.....wiec jak mozesz wylecz wszytskie ząbki aby pozniej nie miec problemów.aaa i musialam usunąc jedna 8.
__________________
Szczęśliwa Żonka
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007061601801830.png

Aparatka góra i dół 06.05.2009 ))
22kasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:51   #4785
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez chococat Pokaż wiadomość
a czy to normalne, ze orto kazala mi nic nie robic z zebami przed zalozeniem aparatu? zapytalam czy mam wyleczyc zeby jesli mam jakies ubytki, a ona, ze nie, zebym nic nie robila...no i tez nie bede miala zakladanych separacji, od razu aparat
wiesz co to moze ty we wlasnym zakresie wylecz sobie te ząbki...chyba ze masz zdrowe wszytski i dlatego nic Ci nie mowila...
zadzwon jeszcze do tej orto i powiedz jakie masz watpliwosci...zobaczysz jak ona ci na to odpowie...
a jak uwazasz ze jej sposob leczenia nie pasuje Ci..poprostu moze idz do innego orto....
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:32   #4786
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
nie powinno by c tak ze tylko małe dzieci maj mozliwosc leczenia ortodontycznego na kase chorych, dla mnie to niesprawiedliwe....bo jak wiekszosc z nas była dziecmi nie mieliśmy takiej opcji....powinno to byc dostepne dla wszytskich
No to nie wiem skąd Ci się takie info wzięło. Mam 25 lat i będąc dzieckiem leczyłam się ortodontycznie bezpłatnie nosząc przez 7 lat aparat ruchomy. Zawsz dzieci miały dostęp do bezpłatnego leczenia orto. Teraz górna granica wieku wynosi 15 lat. I z tego o pamiętam kiedyś było dokładnie tak samo
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:36   #4787
melanie106
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez chococat Pokaż wiadomość
a czy to normalne, ze orto kazala mi nic nie robic z zebami przed zalozeniem aparatu? zapytalam czy mam wyleczyc zeby jesli mam jakies ubytki, a ona, ze nie, zebym nic nie robila...no i tez nie bede miala zakladanych separacji, od razu aparat

Ja tez musiałam wyleczyć wszystkie zęby i wymienić stare plomby. Teraz myję dokładnie ząbki żeby mi się nie psuły. Boję się,że będę musiała zdejmować aparat żeby wyleczyć jakiś ząbek ale słyszałam , że czasem da się wyleczyć z aparatem jeśli jest dojście do tego zęba
melanie106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:38   #4788
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym ale na trochę innej zasadzie. Syn mojej ciotki ma koleżankę leczoną kiedyś stałym. Teraz ta koleżanka ma 16 lat i już widać, że wada jej wraca. I to nie przez ósemki bo była na RTG i tam nie ma nawet zapowiedzi tych ósemek. I też nie przez zaniedbanie retencji. Nosiła jak orto przykazał, teraz nawet nosi non stop a nie tylko na noc, odkąd zobaczyła, że wada wraca. No i teraz już się nie załapie na refundacje.
Z kolei tenże mój brat był leczony ruchomym i też wg mnie nie wszystko jest u niego w porządku w tym momencie.
Ja się cieszę, że będę miała zakładany aparat dopiero teraz, jak jestem już dorosła. Odnoszę takie wrażenie, że więcej wysiłku i czasu to wymaga od dziecka i więcej od portfela rodziców, a dzieci przecież rosną, zmieniają się...
Mnie się wydaje,że dzieci leczone stałymi częściej borykają się potem z nawrotem wady. Przez to, że rosną i ich układ kostny wciąż sie zmienia mogą występować jakieś zmiany fizjologiczne w obrębie szczęki, które doprowadzaja do nawrotu wady.
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:41   #4789
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez susinka1 Pokaż wiadomość
No to nie wiem skąd Ci się takie info wzięło. Mam 25 lat i będąc dzieckiem leczyłam się ortodontycznie bezpłatnie nosząc przez 7 lat aparat ruchomy. Zawsz dzieci miały dostęp do bezpłatnego leczenia orto. Teraz górna granica wieku wynosi 15 lat. I z tego o pamiętam kiedyś było dokładnie tak samo

a stad mi sie wzielo ze nosilam dwa aparaty ruchome i moj brat tez nosil...i moi rodzice placili za to grube siano...bo nie bylo zadnego sponsoringu i mozliwosci leczenia darmowego


i jeszcze pamietam jak moi rodzice mowili jak to wprowadzili- na kase chorych, ze kurcze oni tyle siana musieli kiedys wydac...
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...

Edytowane przez 1405
Czas edycji: 2009-04-29 o 12:45
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 12:43   #4790
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez susinka1 Pokaż wiadomość
No to nie wiem skąd Ci się takie info wzięło. Mam 25 lat i będąc dzieckiem leczyłam się ortodontycznie bezpłatnie nosząc przez 7 lat aparat ruchomy. Zawsz dzieci miały dostęp do bezpłatnego leczenia orto. Teraz górna granica wieku wynosi 15 lat. I z tego o pamiętam kiedyś było dokładnie tak samo
tak jest i było
też leczyłam się ruchomym tyle lat za free, a jak skończyłam 15 czy 16 lat to odrazu orto kazała płacic za wizyty itp. to zeczekałam rok i ubrałam stały aparat

Moim zdaniem to nie powinno sie zakładac stałych aparatów dzieciom do 15 lat, bo ich rzuchwy jeszcze rosną i jak ściagaja stałki w wieku 17-18 lat to potem i tak wada może wrócić, bo szczeka mogła jeszcze rosnac
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:59   #4791
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
a stad mi sie wzielo ze nosilam dwa aparaty ruchome i moj brat tez nosil...i moi rodzice placili za to grube siano...bo nie bylo zadnego sponsoringu i mozliwosci leczenia darmowego


i jeszcze pamietam jak moi rodzice mowili jak to wprowadzili- na kase chorych, ze kurcze oni tyle siana musieli kiedys wydac...
No to w takim razie musiałaś się leczyc prywatnie a nie na NFZ, Kasę Chorych czy jak to się tam kiedyś nazywało.

Ja się leczyłam za darmo od 3 roku życia, a wujka w Ameryce nie posiadam
I nie moi rodzice nie płacili za wizyty nigdy! Później jak już sama chodziłam do orto też nie płaciłam. Sytuacja zmieniła się gdy skończyłam 15 lat.
Zawsze koszty pokrywało państwo ponieważ leczenie orto jest refundowane do 15 roku życia.
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:16   #4792
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Ej ale jak piszecie "ja się leczyłam za darmo jak byłam mała" czy "a jak ja byłam mała to nie było takiej możliwości to podawajcie rocznik. Nie każdego wiek znamy/pamiętamy a z tego właśnie mogą wynikać różnice.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:34   #4793
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ej ale jak piszecie "ja się leczyłam za darmo jak byłam mała" czy "a jak ja byłam mała to nie było takiej możliwości to podawajcie rocznik. Nie każdego wiek znamy/pamiętamy a z tego właśnie mogą wynikać różnice.
no to ja napisze, że około rocznika 97-98 juz leczyłam sie za darmo u orto na kase chorych
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:37   #4794
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
Wiele osób na forum mi pomogło i dodało odwagi wielkie dzięks wam za to
Ja gdyby nie to forum i dziewczyny, pewnie bym tak mocno nie napierała rodziców o aparat. Teraz górę mam już 7 miesięcy (sama nie wiem kiedy to minęło), dół zakładam 7.05. Cieszę się, że w końcu będę mogła się szeeeeeeroko uśmiechnąć.
Dzisiejszy zabieg wyrywania zęba poszedł gładko i bezboleśnie Pozbyłam się dolnej 4.(nie 3 jak pisałam wcześniej)Jestem bardzo zadowolona z tego dentysty.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:00   #4795
susinka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ej ale jak piszecie "ja się leczyłam za darmo jak byłam mała" czy "a jak ja byłam mała to nie było takiej możliwości to podawajcie rocznik. Nie każdego wiek znamy/pamiętamy a z tego właśnie mogą wynikać różnice.

Leczyłam się za darmo w latach 1990-2002 przed 1990 rokiem byłam kilka razy na konsultacji tez za darmo.
susinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:06   #4796
chococat
Przyczajenie
 
Avatar chococat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Dzieki, chyba pojde po prostu na przeglad, moze faktycznie nic tam nie ma i dlatego tak powiedziala. kazala mi tez bron Boze nie robic zadnej fluoryzacji...
chococat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:08   #4797
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Kurde...
Ja od jakiegoś 95-00 chodziłam do orto i ta twierdziła, że jak mam skończone 8lat to już mi darmocha nie przysługuje... ani na stały ani na ruchomy (a nosiłam ruchomy... nie jeden )
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:42   #4798
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

16:40 chwila prawdy wizyta u orto. Ciekawe co powie..
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:58   #4799
fk90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Jak teraz wahają się mniej więcej ceny wizyt? Pamiętam, że kiedyś było ok. 50, dziś 1 orto rzucił mi ceną 120 zł... Wiem, że nie należy wybierać najtańszego, ale chciałabym wiedzieć, czy obecnie to wysoka, czy normalna cena.
fk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:03   #4800
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. V :)

Obiecane zdjęcia.

I włączając się do dyskusji, też nosiłam aparat ruchomy. Zaczęłam chyba w 4 czy 5 klasie podstawówki (teraz jestem w 2 lic). Nosiłam jakieś 2 lata. I chyba po skończeniu 13 r.z musiałam już płacić za wizyty... Nie były to jakieś duże pieniądze, 10 czy 20 zł, ale troche dziwi mnie, ze wy miałyście refundacje do 15 r.z....

Chyba będę miała piłowaną tą prawą jedynkę... taka falowana jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przed 3.jpg (47,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4290024.jpg (66,6 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4290016.jpg (51,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4290017.jpg (58,4 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4290020.jpg (61,8 KB, 43 załadowań)
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.