Jak dokladnie dziala laser - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-06, 10:43   #1
fenixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 3

Jak dokladnie dziala laser


Chcialaby sie dowiedziec jak to mozliwe zeby dlugosc fali lasera dzialala az tak selektywnie i niszczyla wylacznie cebulki wlosa nie dzialajac przy tym na okoliczne tkanki?
Czy uwaza Pan, ze laserowe zamykanie naczynek moze przyspieszac fotostarzenie skory?
I ostatnie pytanie, bardziej skierowane do ogolu, czy ktos moglby polecic gabinet kosmetyczny w Warszawie, gdzie wykonuje sie zamykanie naczynek elektrokoagulacja?
fenixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 23:02   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Jak dokladnie dziala laser

Wcale tak nie jest. Długość światła jest tak dobrana, by była najbardziej absorbowana przez barwnik we włosie i przez ten włos wchodząc do cebulki impuls światła podgrzewa ją i niszczy. W praktyce jest to bardziej skomplikowane np. melanina obecna w skórze, szczególnie opalonej też bardzo silnie pochłania światło lasera i powoduje to efekty uboczne. Stosuje sie również lasery o fali niszczącej mikrokrążenie, z założenia najsilniej rozwinięte przy cebulce wlosa i powodując jej niedokrwienie i w efekcie zanik i wypadnięcie włosa. Sposobów laserowej epilacji jest kilka i stąd wielka liczba reklam zachwalających urządzenia do włosów jasnych, ciemnych, każdych itd. Osobiście jestem przeciwnikiem depilacji laserowej którą z różnych względów uważam za szkodliwą, dlatego też nie wykonuję tego rodzaju zabiegów. Ale to oczywiście moje prywatne zdanie. Mogę na życzenie rozwinąć temat.
Laserowe zamykanie naczyń specjalnie do tego celu przeznaczonym laserem o właściwie dobranej długości fali i niewielkiej średnicy wiązki laserowej trafiającej tylko w naczynie a nie w co popadnie jest moim zdaniem najlepszym sposobem leczenia tych problemów, głównie na twarzy. Powierzchnia skóry poddawana leczeniu jest w sumie niewielka i fotostarzenie nie jest problemem. (z pewnością należy o nim myśleć przy depilacji laserowej) Na nogach leczenie jest bardziej złożone. Zamykanie elektrokoagulacją, choć dość skuteczne i zdecydowanie tańsze pozostawia ślady (właściwie stosowany laser bardzo rzadko), jest bardziej bolesne i zdecydowanie mniej skuteczne od lasera. Kto choć raz zobaczy jak naczynia "znikają w oczach" potraktowane promieniem lasera, szybko zapomni o innych metodach. Przez wiele lat zamykałem naczynia elektrokoagulacją, ale z pewnością już do tego nie wrócę.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-07, 10:59   #3
fenixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 3
Re: Jak dokladnie dziala laser

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Z przyjemnoscia poslucham argumentow przeciwko depilacji laserowej, bo zawsze wydawalo mi sie nieprawdopodobne, zeby byla pozbawiona tak dalece efektow ubocznych. Choc pewnie metoda ta zostala zaakceptowana przez cos w rodzaju FDA;-)
Osobiscie myslalam o laserowym zamknieciu naczynek na twarzy. Jakiego typu laserow uzywa sie do tego typu zabiegow?
fenixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 22:51   #4
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Jak dokladnie dziala laser

Argumenty przeciwko epilacji laserowej już na forum przedstawiłem. Było to krótko po kongresie w Paryżu (29.09.2002), gdzie przedstawiono wyniki 5 letniego stosowania epilacji laserowej z użyciem wszystkich typów laserów stosowanych do tego celu i różnym mechaniźmie działania.[Side Effects and Complications of Laser Hair Removal Isabelle CATONI (Paris)] Wyniki mnie ogromnie zaskoczyły. Nigdy nie byłem zwolennikiem tej metody ale myślałem o wprowadzeniu tych zabiegów u siebie w klinice gdyż chętnych i zdesperowanych jest bardzo wielu a szkodliwość w stosunku do efektów miała być niewielka. Obecnie chcąc je polecać musiałbym kłamać. Niestety nie dysponuję przedstawioną pracą, być może już gdzieś została opublikowana. W skrócie: efekt trwałej epilacji uzyskano po całej serii zabiegów u 0,7% pacjentów. Właściwe oczekiwanie to 50% utraty włosów u połowy pacjentów. Różne objawy uboczne dotyczyły niemal połowy pacjentów.(Oczywiście o różnej wadze i nasileniu np. zapalenie mieszków włosowych) Niestety na ten temat nic więcej dodać już nie mogę.
Co do laserowego zamykania naczyń, to jak już podkreślałem laser jest moim faworytem. Najważniejsza jest długość fali maksymalnie pochłaniana przez hemoglobinę. W praktyce najlepszy jest laser o dł. fali 532nm - zielone światło. I o to należy zawsze pytać. Niestety. Inne np. chirurgiczne CO2 się do tego nie nadają. Działają tak, jak zwykła elektrokoagulacja. Rodzaj urządzenia jest mniej istotny. Diodowy jest najmniejszy, najwygodniejszy, najbardziej precyzyjny i w praktyce się nie zużywa. Ale ważniejsze jest doświadczenie i umiejętności lekarza, niż typ sprzętu, ważne jednak by nadawał się do tego celu.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 11:51   #5
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Re: Jak dokladnie dziala laser

Cytat:
Napisane przez Jankowiak Pokaż wiadomość
Argumenty przeciwko epilacji laserowej już na forum przedstawiłem. Było to krótko po kongresie w Paryżu (29.09.2002), gdzie przedstawiono wyniki 5 letniego stosowania epilacji laserowej z użyciem wszystkich typów laserów stosowanych do tego celu i różnym mechaniźmie działania.[Side Effects and Complications of Laser Hair Removal Isabelle CATONI (Paris)] Wyniki mnie ogromnie zaskoczyły. Nigdy nie byłem zwolennikiem tej metody ale myślałem o wprowadzeniu tych zabiegów u siebie w klinice gdyż chętnych i zdesperowanych jest bardzo wielu a szkodliwość w stosunku do efektów miała być niewielka. Obecnie chcąc je polecać musiałbym kłamać. Niestety nie dysponuję przedstawioną pracą, być może już gdzieś została opublikowana. W skrócie: efekt trwałej epilacji uzyskano po całej serii zabiegów u 0,7% pacjentów. Właściwe oczekiwanie to 50% utraty włosów u połowy pacjentów. Różne objawy uboczne dotyczyły niemal połowy pacjentów.(Oczywiście o różnej wadze i nasileniu np. zapalenie mieszków włosowych) Niestety na ten temat nic więcej dodać już nie mogę.
Co do laserowego zamykania naczyń, to jak już podkreślałem laser jest moim faworytem. Najważniejsza jest długość fali maksymalnie pochłaniana przez hemoglobinę. W praktyce najlepszy jest laser o dł. fali 532nm - zielone światło. I o to należy zawsze pytać. Niestety. Inne np. chirurgiczne CO2 się do tego nie nadają. Działają tak, jak zwykła elektrokoagulacja. Rodzaj urządzenia jest mniej istotny. Diodowy jest najmniejszy, najwygodniejszy, najbardziej precyzyjny i w praktyce się nie zużywa. Ale ważniejsze jest doświadczenie i umiejętności lekarza, niż typ sprzętu, ważne jednak by nadawał się do tego celu.
Witam!
Chciałabym się dowiedzieć jaka jest w tej chwili Pana opinia na temat depilacji laserowej, oraz czy Elektrokoagulacja jest skuteczniejsza niż skleroterapia??
Pozdrawiam.
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 20:11   #6
hiszuana
Raczkowanie
 
Avatar hiszuana
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Obecnie Kielce
Wiadomości: 132
Dot.: Jak dokladnie dziala laser

A czy drogi jest taki zabieg zamykania naczynek?
hiszuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.