sernik na zimno w wersji wege-agar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 22:17   #1
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061

sernik na zimno w wersji wege-agar


Czy ktoś z Was ma przepis na sernik na zimno z agarem zamiast żelatyny?
Nigdzie nie mogę znaleźć, ostatnio sama próbowałam zrobić, ale niestety sernik kompletnie się nie zastygł bardzo mi zależy, będę ogromnie wdzięczna!
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 01:49   #2
paniKA88
Rozeznanie
 
Avatar paniKA88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 985
Dot.: sernik na zimno w wersji wege-agar

Poszukaj na wege forach najlepiej, ja sama nigdy nie robiłam, ale juz od jakiegos czasu przymierzam się zeby zrobic z tego przepisu:

- litr mleka słonecznikowego ( home made)
- puszka ubitego mleka kokosowego
- 4 banany
- pół szklanki wiśni
- słoik domowego dżemu z jeżyn
- 20 g agaru

Mleko i owoce zmiksować,
podgrzać. Agar rozpuścić w odrobinie gorącej wody i chwilkę pogotować. Zmiksować z ciepłą masą.

Najlepiej gotuje się metoda prób i błędów - ostatnio tak robiłam galaretke warzywną, coś na wzór zimnych nóżek. Wyszło za 3 razem
__________________
" A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
paniKA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:28   #3
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: sernik na zimno w wersji wege-agar

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was ma przepis na sernik na zimno z agarem zamiast żelatyny?
Nigdzie nie mogę znaleźć, ostatnio sama próbowałam zrobić, ale niestety sernik kompletnie się nie zastygł bardzo mi zależy, będę ogromnie wdzięczna!

A może zamiast agar-u dodałaś agaroid to odmiana agaru która ma słabsze właściwości żelujące i często właśnie sprzedaja agaroid. Ja już się tak raz nacięłam.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Skladniki na tortownice 20 cm:
  • 100 g biszkoptow (takich,jak do tiramisu)
  • 80 g masla (roztopic)
  • 1 limeta
  • 500 g truskawek
  • 200 g serka typu Filadelfia
  • 50 g cukru
  • 200 ml slodkiej smietanki (porzadnie schlodzic)
  • 3 lyzeczki agar-agar

Biszkopty włożyć do woreczka i utłuc tłuczkiem do mięsa pokruszyć,wymieszać z masłem i wyłożyć tą masą dno tortownicy,włożyć do lodówki na min. 30 minut.
Truskawki umyć ,dokładnie osuszyć i pokroić na ćwiartki.
Limetkę sparzyć,zetrzeć skórke na tarce i wycisnąć sok.
Zmiksować serek,35 g cukru i skórke z limetki. W garnczku podgrzać ze 2 minuty 6 łyżek śmietanki i 1,5 łyżeczki agar- agar,dobrze mieszając wlać gorące do serowej mieszanki.Ubic na sztywno resztę śmietany, wmieszać do niej 250 g pokrojonych truskawek i wymieszać z masa serowa,całość rozprowadzić równomiernie po schłodzonym spodzie.
Resztę truskawek z reszta cukru zmiksować,pozostałe 1,5 łyżeczki agar agar podgrzać z 3 łyżkami musu truskawkowego i sokiem z limetki,następnie wymieszać z reszta truskawkowego pure i równomiernie rozprowadzić po cieście.
Ciasto powinno minimum 4 godziny się chłodzić w lodówce.
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:00   #4
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: sernik na zimno w wersji wege-agar

Dzięki za przepisy chyba się skuszę na ten drugi
Agar mam taki: http://www.glutenfrei-supermarkt.de/...1175261583.jpg kupiłam w Niemczech, bo w Polsce nie mogłam znaleźć w żadnym sklepie. Teraz żałuję, że kupiłam tylko jeden, bo w środku są 3 torebeczki, jedną już zużyłam i niestety poszła na marne.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Znalazłam dwa przepisy, ale niestety po niemiecku. Wstawiam, bo może jakaś dobra duszyczka przetłumaczy na polski

250g Joghurt
100ml Sahne
1 Limette (bio)

3 EL Zucker (ca.)
Mark von 1/2 Vanilleschote
Agartine


Topping
3 Limetten
2 EL Zucker (ca.)
Agartine


Joghurt mit Limettenabrieb, Zucker und Vanillemark glattrühren. (Zucker nach Bedarf - probieren!) Die Limette pressen und den Saft mit Agartine erhitzen. (Agartine nach Packungsanleitung verwenden). Die Limetten-Agartinemischung unter den Joghurt rühren. Sahne steiffschlagen und unterziehen. Die Masse auf den vorbereiteten Boden in den Tortenring gießen und etwa 2 Stunden kaltstellen.


Für das Topping die Limetten pressen und zusammen mit Agartine (Anleitung befolgen) erhitzen. Dann langsam kaltrühren. Sobald es dickflüssig wird und zu gelieren beginnt, vorsichtig auf der Joghurtcreme verteilen. Für weitere 3-4 Stunden kalt stellen.

drugi jest tutaj: http://www.daskochbuch.eu/himbeertorte.html bardzo smakowicie wygląda, ale tez mi się wydaje, że jest troche skomplikowany.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:13   #5
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: sernik na zimno w wersji wege-agar

Ostatnio kupiłam do spółki ze znajomymi na allegro duże opakowanie firmy green farma .Ale są mniejsze i nie ma problemu z kupnem.Więc jak Twoje zapasy się skończą spokojnie możesz je uzupełnić
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:27   #6
paniKA88
Rozeznanie
 
Avatar paniKA88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 985
Dot.: sernik na zimno w wersji wege-agar

W Łodzi właściwie w kazdym sklepie ze zdrową żywnością można agar kupić, a jak nie to mozna zawsze zamówić w evergreenie, i przy okazji skusic sie na jakieś inne cudowne jedzonko
__________________
" A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
paniKA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 10:12   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: sernik na zimno w wersji wege-agar

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was ma przepis na sernik na zimno z agarem zamiast żelatyny?
Nigdzie nie mogę znaleźć, ostatnio sama próbowałam zrobić, ale niestety sernik kompletnie się nie zastygł bardzo mi zależy, będę ogromnie wdzięczna!
U mnie nie znalazłam nigdzie jak chciałam kupić, ale wole jednak żelatynę jest lepszy.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.