kosmetyki dla alergików - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-04, 11:21   #1
lila252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 24

kosmetyki dla alergików


Dziewczyny, jakie polecacie naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy ?

Zawsze wybierałam kosmetyki znanych mi marek, które stały na półce w drogerii. Ot, ładne opakowanie - biorę.
Skóra była po nich czysta i ładnie pachniała, więc wydawało się wszystko ok.
Niestety, ostatnio pojawiły mi się zaczerwienienia, skóra stała się sucha i swędziała. Pani dermatolog poleciła mi zmienić kosmetyki na te z naturalnym składem.
Możecie polecić jakieś firmy ???
lila252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 15:30   #2
wiolkaa_91
Raczkowanie
 
Avatar wiolkaa_91
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: kosmetyki dla alergików

A czy wiesz jakie konkretnie kosmetyki Cię podrazniają? Co maja w składzie?
Jaki Masz rodzaj cery? Ciężko cos polecić bez takich informacji

Ogólnie na podrażnienia szukaj kosmetyków z aloesem w składzie. Ma działanie łagodzące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiolkaa_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 17:34   #3
lila252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 24
Dot.: kosmetyki dla alergików

Szukam takich bez tradycyjnych detergentów. Do skóry naczyniowej najlepiej skłonnej do alergii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lila252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 10:03   #4
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki dla alergików

Vianek, Sylveco, Biolaven - łatwo dostępne i niedrogie, z naturalnymi składami
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 15:22   #5
ModowaWariatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: kosmetyki dla alergików

Polecam całą serię Nacomi,lekkie kremy,olejki do twarzy ,generalnie olejki do twarzy super sprawa,szczególnie z konopi,używam zamiast kremu i wszystkie problemy zniknęły. Poczytaj,który odpowiada twoim potrzebom najbardziej,z tyłu jest opis. Mają też fajne maseczki i inne produkty. Starał się kupować kosmetyki które mają krótki skład i przede wszystkim zrozumiały. Jak najmniej chemii. To .że ładne i znane,to nie wystarcza,gdyż zwykle chemiczne i drażniące. Zrezygnuj z wszelkiego rodzaju mleczek,toników i drażniących płynów do demakijażu. Polecam tonizowanie twarzy wodą różaną,na działanie łagodzące. Możesz ja kupić w sklepie z żywnością,zwykle zdrową żywnością lub na półkach obok wypieków. Ja używam i ma cudowne właściwości,można nią płukać też włosy,lub stosować jako mgiełka. Trzymaj w lodówce,tak samo jak olejki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ModowaWariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 10:59   #6
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: kosmetyki dla alergików

Woda różana zawiera ekstrakt z róży, a ekstrakt z róży ma sporo wit. C, która jest retinoidem. Osobiście bałabym się stosować to latem, żeby nie nabawić się przebarwień, chociaż nie wiem na 100% jakie jest stężenie tej wit. C. Uwielbiam zapach różany, w zimie lubię używać olejku różanego, ale na lato rezygnuję z tego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:47   #7
Agnieszka_Wro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 29
Dot.: kosmetyki dla alergików

Może nie jestem alergikiem, ale niestety zmagam sie z atopowym zapaleniem skóry ;( Nie jest łatwo znaleźć coś w dobrej cenie, co nie będzie podrażniało.
Z doświadczenia mogę Ci polecić kosmetyki firmy Mixa (dostępne już w większości drogerii) , mają cudowny krem bardzo nawilżający i żele do mycia buzi.
Z półki nieco wyżej cenowo - łagodząca seria Organique. Jak koleżanka wyżej wspomniała aloes świetnie działa na podrażnioną cerę, płyn micelarny z tej serii jest świetny, a maseczka jest jedną z nielicznych po użyciu której nie szczypie mnie twarz.
Z najwyższej półki cenowej - La Roche Poseay. Świetne kremy i żele do mycia twarzy!A aktualnie jest na nie promocja w Superpharm ;D

Daj znać jeśli coś wypróbujesz
Agnieszka_Wro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-07, 07:13   #8
ModowaWariatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: kosmetyki dla alergików

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Woda różana zawiera ekstrakt z róży, a ekstrakt z róży ma sporo wit. C, która jest retinoidem. Osobiście bałabym się stosować to latem, żeby nie nabawić się przebarwień, chociaż nie wiem na 100% jakie jest stężenie tej wit. C. Uwielbiam zapach różany, w zimie lubię używać olejku różanego, ale na lato rezygnuję z tego.
Stosuje od dwóch lat przez cały rok,kiedyś miałam straszne przebarwienia na twarzy od sztucznych kremów a odkąd przesyłam na naturalna pielęgnację,to wszystko nie zeszło i cera jest nieskazitelna. Oczywiście nie wszystko każdemu służy,wiadomo. Poniżej link do ciekawego artykułu na temat wody,może komuś się przyda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ModowaWariatka Pokaż wiadomość
Stosuje od dwóch lat przez cały rok,kiedyś miałam straszne przebarwienia na twarzy od sztucznych kremów a odkąd przesyłam na naturalna pielęgnację,to wszystko nie zeszło i cera jest nieskazitelna. Oczywiście nie wszystko każdemu służy,wiadomo. Poniżej link do ciekawego artykułu na temat wody,może komuś się przyda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://pieknojestwtobie.com/woda-ro...-zastosowanie/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ModowaWariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 09:39   #9
lila252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 24
Dot.: kosmetyki dla alergików

Zdecydowałam się kupić płyn micelarny Organique.
Moje pierwsze wrażenie. Faktycznie dobrze oczyszcza i nie podrażnia skóry. Ma też, o dziwo, ładny zapach w porównaniu do tych kosmetyków, które kupowałam w aptece. Dziękuję za polecenie. Jestem bardzo zadowolona zakupu i ciekawa innych produktów tej serii, ale nie wszystko na raz
lila252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 18:32   #10
lila252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 24
Dot.: kosmetyki dla alergików

Z Ziaji lubię krem na zaczerwienienia, bo ładnie rozjaśnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lila252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 19:41   #11
blaszka92
Raczkowanie
 
Avatar blaszka92
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: kosmetyki dla alergików

Przy takiej skórze, rzeczywiście warto zainwestować w bardziej naturalną pielęgnację. Sama mam trudną skórę z niedoskonałościami i u mnie świetnie sprawdziło się naturalne mydło Aleppo. Głównym jego składnikiem jest olej laurowy i oliwa z oliwek. Nic tak dobrze nie oczyszcza mojej skóry i naprawdę poprawiło jej stan, tylko koniecznie trzeba uważać na okolice oczu, bo potrafi zaszczypać. Moje przywiozła mi koleżanka z Grecji, ale ostatnio widziałam, że można je dostać stacjonarnie w xxx. Aleppo zdecydowanie warto wypróbować

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-11 o 07:37 Powód: Reklama.
blaszka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 13:23   #12
anulka9001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 50
Dot.: kosmetyki dla alergików

Też mam cerę skłonną do podrażnień i używam kosmetyków z Anthyllis. Pięknie pachną, a nie zawierają szkodliwych substancji, zawierają składniki z upraw ekologicznych. Odkąd ich używam przestałam mieć problemy z cerą.
anulka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 18:04   #13
Sandrastyle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: kosmetyki dla alergików

Po długich poszukiwaniach wreszcie udało mi się znaleźć krem który mnie nie uczula - La Roche-Posay Toleriane Ultra. Nie zawiera alkoholu, barwników i konserwantów. Używam już jakiś czas i jak na razie nic się nie dzieję, a skóra wygląda zdrowiej
Sandrastyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-30 19:04:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.