bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-22, 09:31   #1
Sardynella
Zadomowienie
 
Avatar Sardynella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 171

bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)


Cześć Dziewczyny
CODZIENNIE jakiś czas po obiedzie (około godziny 18 wzwyż) dopada mnie niesamowita chęć zjedzenia czegoś słodkiego! Jak byłam młodsza jadłam naprawdę sporo słodyczy, później mi przeszło, a teraz znowu mam taki etap.. Na śniadanie jem 2 kromki żytniego chlebka z serem wędliną i warzywami plus zielona herbatka, na 2 śniadanie jest owsianka z jakimś owocem, obiad bardzo różnie i może czasem niezbyt dietetycznie aczkolwiek staram się jeść dużo warzywek i nie objadam się. No i na tym praktycznie się kończy od jakiegoś czasu przestałam jeść kolacje bo nigdy nie wiedziałam co jeść żeby było zdrowo i w miarę lekko (serka wiejskiego nie znoszę) czasem zwyczajnie nie byłam głodna, więc nie chciało mi się kombinować i zrezygnowałam z kolacji. Czy to tutaj tkwi błąd? Jak powstrzymywać się przed jedzeniem słodyczy i to jeszcze wieczorową porą? Proszę o pomoc
Sardynella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 11:11   #2
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

Myślę, że powinnaś wprowadzić kolację, a I śniadanie zamienić z II. Wieczorem możesz jadać jajka, tuńczyka, jeść serki homo, pić jogurty naturalne, a jeżeli nie potrzebujesz chudnąć to właściwie na kolacje możesz zjeść wszystko, oczywiście nie mówię o słodyczach, chipsach czy fast-foodach.
__________________
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie było cudem albo tak, jakby cudem było wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 20:58   #3
Sardynella
Zadomowienie
 
Avatar Sardynella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 171
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

jutro zamienię 1śniadanie z drugim i zobaczę jak to poskutkuje

Czy ktoś jeszcze się wypowie?
Sardynella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:31   #4
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

spróbuj wczesniej, przed czy po 2 sniadaniu jesc jescze owoce, albo moze wtedy wcisnij jakiegos batonika, może poskutkuje i po poludniu nie bedziesz juz potrzebowala tyle cukru, a jeśli nie i nadal bedziesz miala chcice na słodkie to jedz owoce świeze albo suszone
tyle ode mnie
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:40   #5
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

Ja myślę, że powinnaś jeść tak kilka dni, żeby to przyniosło efekty, TRWAŁE efekty. Rób sobie rano owsiankę i np zetrzyj do niej czekoladę, czy też dodaj kakao. Nie dość, że będziesz syta, to jeszcze dostarczysz słodkości i na wieczór nie będziesz już ich potrzebowała, a rano duża dawka węgli się przyda i spokojnie spalisz je przez cały dzień.
__________________
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie było cudem albo tak, jakby cudem było wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 22:03   #6
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

Cytat:
Napisane przez credo Pokaż wiadomość
Ja myślę, że powinnaś jeść tak kilka dni, żeby to przyniosło efekty, TRWAŁE efekty. Rób sobie rano owsiankę i np zetrzyj do niej czekoladę, czy też dodaj kakao. Nie dość, że będziesz syta, to jeszcze dostarczysz słodkości i na wieczór nie będziesz już ich potrzebowała, a rano duża dawka węgli się przyda i spokojnie spalisz je przez cały dzień.
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 22:16   #7
Sardynella
Zadomowienie
 
Avatar Sardynella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 171
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

dziękuję dziewczęta za rady od jutra na śniadanie będę jeść owsiankę i pomiędzy posiłki powciskam owoce, może to coś da
Sardynella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 10:03   #8
zabulek1
Wtajemniczenie
 
Avatar zabulek1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 126
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

Cytat:
Napisane przez Sardynella Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
CODZIENNIE jakiś czas po obiedzie (około godziny 18 wzwyż) dopada mnie niesamowita chęć zjedzenia czegoś słodkiego! Jak byłam młodsza jadłam naprawdę sporo słodyczy, później mi przeszło, a teraz znowu mam taki etap.. Na śniadanie jem 2 kromki żytniego chlebka z serem wędliną i warzywami plus zielona herbatka, na 2 śniadanie jest owsianka z jakimś owocem, obiad bardzo różnie i może czasem niezbyt dietetycznie aczkolwiek staram się jeść dużo warzywek i nie objadam się. No i na tym praktycznie się kończy od jakiegoś czasu przestałam jeść kolacje bo nigdy nie wiedziałam co jeść żeby było zdrowo i w miarę lekko (serka wiejskiego nie znoszę) czasem zwyczajnie nie byłam głodna, więc nie chciało mi się kombinować i zrezygnowałam z kolacji. Czy to tutaj tkwi błąd? Jak powstrzymywać się przed jedzeniem słodyczy i to jeszcze wieczorową porą? Proszę o pomoc
Jak dla mnie to powinnas zamienic 2 piersze posilki. owianka na pierwzy posilek.
poza tym nie rezygnuj z kolacji, bo organizm potrzebuje na noc roznych wartosci odzywczych. Jezeli nie dostarczysz mu przed snem, to na drugi dzien bedzie mial wielkie braki, stad te ochoty na slodycze- to znak, ze czegos mu brakuje
zabulek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 22:17   #9
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

ha, ja mam taki sam problem jak jestem w domu na weekend albo na dłużej.
śniadanie, kolacje i przekąski sobie szykuję zawsze sama, ale obiad zazwyczaj robi mama, a potem zawsze serwuje ciasto do kawy/herbaty. i żebym nie wiem jak się starała to prędzej czy później się skuszę
jak mieszkałam w domu to tak samo było i w moim przypadku nie było to spowodowane jadłospisem w ciągu dnia, bo zawsze był wręcz idealny. ale przychodziło popołudnie i ciacho być musiało.

a teraz, jak jestem na studiach w innym mieście to w ogóle nie mam takiej potrzeby słodkości. czasami tż przychodzi do mnie z czekoladkami i nawet nie mam na nie ochoty
wydaje mi się, ze to po prostu kwestia przyzwyczajenia i da się z tym wygrać
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 17:15   #10
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: bez ciasteczka po obiedzie ani rusz ;)

Ja szczerze mówiąc takiego ciasta do kawy bym nie odmówiła, nawet na diecie. Bez przesady, raz się żyje
__________________
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie było cudem albo tak, jakby cudem było wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.