dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-20, 12:40   #1
magdes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 18

dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch


a więc jak w temacie mam 17 lat i wiem że było dużo wątków ale zbyt dużo szukania i nic na temat nie znalazłam.
a tak właściwie nie jestem pewna, bo ten wątek powinnam podpiąć, pod modę, dietetykę, fitness i metamorfozę.

a więc 17 lat i ważę ok. 58 kg wzrost -173cm
ale mogłabym schudnąć, gdyż "kilogramy" zaczęły mi się odkładać na brzuchu
i otóż tu moje pytanie, bo zaciera mi się talia.
a w wakacje ładnie by było podkreślić urodę.
i to mnie skłania do przejścia na diete.
i tu moje pytanie czego nie jeść po za słodyczami?
czy ziemniaki są naprawde ...hym. jak to ująć zbędne w diecie?
dużo czytałam o dietach i się obawiam tego, że np. może to się skończyć awitaminozą z powodu że nie umiem określać sobie dań dokładnie i zapotrzebowania
ile kcal około dziennie powinnam zjadać w tym wieku?
i czy możliwe ale nie psujące zdrowia by była waga ok. 51 kg?
a i co poza ćwiczeniami 6 weidera mogłabym skutecznego na brzuch ćwiczyć?
bo musze przyznać że efekty są takie sobie..bynajmniej u mnie
a i jeszcze jedno pytanie
jak przestać podjadać między posiłkami jakiś ciekawy sposób?
bo np słyszałam o sposobie na rzucenie palenia że ktoś marchewkę jadł jak chciał zapalić i tak chodził z marchewkami cały dzień

Edytowane przez magdes
Czas edycji: 2011-03-20 o 13:33
magdes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 15:50   #2
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch

Masz idealną wagę, ja przy tym samym wzroście i takiej wadze wyglądałam bardzo szczupło, myślę, że Ty również . Ewentualne niedoskonałości naprawiaj treningiem, nie dietą - efekty po ćwiczeniach są dużo bardziej satysfakcjonujące.
Stosuj się po prostu do zasad zdrowego odżywiania - unikaj słodyczy, fast foodów, mięs przygotowywanych w głębokim tłuszczu. W wielu przypadkach dobre efekty daje ograniczenie węglowodanów ogółem - pokarmów mącznych, zbóż, ziemniaków, owoców - chodzi jednak o OGRANICZENIE, w żadnym wypadku rezygnację. Postaraj się zamienić ww proste na złożone - kasze, brązowy ryż. W ziemniakach nie ma nic złego, ale traktuj je nie jako porcję warzyw, a właśnie produkt węglowodanowy. Kluczowym elementem powinny być zdrowe tłuszcze (codziennie, nawet na redukcji!) oraz białko - najlepiej ryby, chude mięsa, jaja.
Zapotrzebowanie zależy od tempa metabolizmu i trybu życia, jedz tak, jak podpowiada Ci apetyt i nie baw się w liczenie kalorii. Waga 51kg byłaby zapewne zbyt niska dla Ciebie, wyglądałabyś niezdrowo, mogłyby pojawić się konsekwencje zdrowotne.
Odpowiednio skomponowane posiłki powinny ograniczyć Twoją chęć podjadania. W innym wypadku - możesz spróbować przegryzać warzywa, orzechy, żuć gumę do żucia... 6 Weidera to ćwiczenia rozwijające muskulaturę, a nie spalające tłuszcz. Przy okazji są dosyć obciążające i frustrujące - taki sam lub lepszy efekt dadzą regularne i poprawnie wykonywane, jakiekolwiek inne abs-y.

Pozdrawiam
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:26   #3
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch

zróżnicowana dieta
więcej ruchu
picie dużo wody (szklanka przed każdym posiłkiem, a tak to w ciągu dnia kiedy chcemy)
odrzucenie słodyczy, fast foodów
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 21:53   #4
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch

Moim zdaniem masz bardzo dobra wage i nie powinnac starac sie o zrzucenie kilogramow.
Jezeli nie chcesz podjadac miedzy posilkami to pij wode,ewentualnie tak jak pisalas o tych marchewkach-jedz marchewki,one napewno nie zaszkodza albo jakies inne warzywka
Jezeli chodzi o sam brzuch to polecam te cwiczenia:
http://www.youtube.com/watch?v=bA2n6UC7nIo
napewno po miesiacu beda efekty a 6 weidera na mnie tez nie zadzialala.Jezeli zalezy Ci na talii skup sie na cwiczeniach a nie na diecie odchudzajacej
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 22:05   #5
Gandi
Raczkowanie
 
Avatar Gandi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch

Skoro nie jest to problem nadwagi, a jedynie odkładającego się tłuszczyku na brzuchu, to uważam, że powinnaś zrezygnować ze słodyczy i wziąć się za ćwiczenia. Jakaś straszna dieta nie jest tu konieczna
__________________
52 - 51 - 50 - 49 - 48 - 47
165 cm

Jestem szczęśliwa, odkąd biorę życie we własne ręce.
Gandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 09:02   #6
magdes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 18
Dot.: dieta dla 17-latki + ćwiczenia na brzuch

dziękuję bardzo za rady
staram się pić więcej wody, (np. gdy mam ochotę coś przegryzać ciągle między posiłkami)
i pare ćwiczeń na brzuch i na kręgosłup,
gdyż to może być też porada dla innych, że lekarka potwierdziła gdy ktoś ma "taki wypukły brzuszek" nie wiem jak to określić dokładnie, ja mam taki krzywy hymm może nie tyle co bardzo gruby, to może być to przyczyną dolnego skrzywienia kręgosłupa i wtedy powinno się ćwiczyć zarówno na brzuch dla uzyskania ładnej formy, jak i na kręgosłup
pozdrawiam
magdes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.