Skandal - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-09, 18:15   #31
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Skandal

dlatego osobiscie nie będę się krępowała pytać o badania ... sama wiem, że jestem zdrowa i wymagam tego od partera
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:19   #32
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Fresa, chciałam powiedzieć że zgadzam się ze wszystkim co napisałaś poza jedną dość ważna uwagą na temat długości związków. Jeśli dobrze cię zrozumiałam nie możemy mieć zaufania do partnera z którym jesteśmy kilka miesięcy. Jeśli mówilibyśmy tylko o wieloletnich partnerach jako o godnych zaufania to wtedy rozpatrywać musielibyśmy chyba tylko związki małżeńskie z długim stażem (bo tak pewnie statystycznie by wypadło). Zyjemy w czasach gdzie nie czeka się tych kilku lat na to by się ze sobą przespać. A dla mnie do sexu trzeba zaufania. Co nie zmienia faktu, że te dziewczyny dla mnie były kompletnie nieodpowiedzialne sypiając z nim bez prezerwatywy. Przygody na jedną noc niestety tak się moga kończyć, jeśli postępuje się tak nieodpowiedzialnie
Właśnie w tym problem,że trudno ustalić granicę-od kiedy możemy mówić o stałym związku.
Dla kogoś będzie to nawet kilka misięcy,gdy uzna,że to już coś na całe życie.
Dla kogoś będzie to staż ponadroczny,a jeszcze dla kogoś kilkuletni.
Choć tak,jak słusznie zauważyłaś-wątpliwe raczej,że ktoś będzie czekał na skonsumowanie związku do nocy poślubnej.A mogłoby to być nawet parę lat od momentu poznania .

Jeśli chodzi o związek kilkumiesięczny -to uażam,że można mówić o takim do 6 miesięcy.
W przeciwnym razie mówiono by,że niektóre związki trwały nawet pół roku lub dłużej.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:22   #33
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
O winie tu chyba nikt nie mówił, raczej o bezmyślności.

Na pewno o braku odpowiedzialności za swoje czyny.
Facet jest winny i nie ma nad czym tu dyskutować.
Nie rozumiem ludzi... nie rozumiem jak można się nie zabezpieczyć
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:30   #34
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Oczywiście ,że masz rację.
Tylko wydaje mi się,że raczej mniej podejrzliwie sie patrzy na partnera z którym jesteśmy już kilka lat na przykład.Zaufanie jest jednak większe-tak mi się wydaje.
A Ty czekałabyś kilka lat, żeby przespać się ze swoim chłopakiem? A jeśli już, to ile lat? 2,3,5?


Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
O ile związek kilkumiesięczny można uznac za długi.
To nie długość związku decyduje o tym, czy ufamy komuś, ale emocje, jakie wzbudza w nas ta osoba. Miałam w swoim życiu kilkumiesięczne związki i nie uważam, że były one godne pogardy tylko dlatego, że rozpadły się po kilku miesiącach a nie po 2 latach na przykład.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wspólne robienie badań przed rozpoczęciem współżycia.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:35   #35
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Właśnie w tym problem,że trudno ustalić granicę-od kiedy możemy mówić o stałym związku.
Dla kogoś będzie to nawet kilka misięcy,gdy uzna,że to już coś na całe życie.
Dla kogoś będzie to staż ponadroczny,a jeszcze dla kogoś kilkuletni.
Choć tak,jak słusznie zauważyłaś-wątpliwe raczej,że ktoś będzie czekał na skonsumowanie związku do nocy poślubnej.A mogłoby to być nawet parę lat od momentu poznania .

Jeśli chodzi o związek kilkumiesięczny -to uażam,że można mówić o takim do 6 miesięcy.
W przeciwnym razie mówiono by,że niektóre związki trwały nawet pół roku lub dłużej.
W sumie tę wypowiedź moge już potraktować jako odpowiedź na mój post.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:43   #36
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wspólne robienie badań przed rozpoczęciem współżycia.
Owszem i odczekanie jeszcze chwilę, żeby się ponownie przebadać :

Cytat:
Ten pierwszy etap zakażenia, w którym pacjent jest zakaźny, a mimo to testy HIV są ujemne, nosi nazwę okienka serologicznego. Trwa on kilka tygodni - kilka miesięcy Następnie pojawiają się przeciwciała anty-HIV wykrywane testami powszechnie stosowanymi, a pacjent wchodzi w okres bezobjawowego nosicielstwa.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:12   #37
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Skandal

Hm,podobno miał zarazić Co najmniej 100 polek.Trudno mi uwierzyć, że wszystkie te znajomości miały charakter stały.
Oczywiście jest winien skoro świadomie,wiedząc że ma HIV współżył z kobietami nic im o tym fakcie nie mówiąc.Nie mniej jednak wydaje mi się,że te "inteligentne" panie też mają w tej tragedii jakiś swój udział.Beztroska,nieodpow iedzialność,naiwność doprowadziły do tragedii.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 19:18   #38
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Owszem i odczekanie jeszcze chwilę, żeby się ponownie przebadać :
Wiem o tym okresie, w którym wirus jest utajony, więc pomysł z 2-krotnym przebadaniem się jest rozsądny, choć z boku wygląda hmm...śmiesznie? ...głupio?

To może lepiej być z kimś przez kilka miesięcy i wtedy zrobić badania?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:29   #39
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Hm,podobno miał zarazić Co najmniej 100 polek.Trudno mi uwierzyć, że wszystkie te znajomości miały charakter stały.
Oczywiście jest winien skoro świadomie,wiedząc że ma HIV współżył z kobietami nic im o tym fakcie nie mówiąc.Nie mniej jednak wydaje mi się,że te "inteligentne" panie też mają w tej tragedii jakiś swój udział.Beztroska,nieodpow iedzialność,naiwność doprowadziły do tragedii.
Gonia, dokładnie tak. Chociaż myślę że należy przełamywać te bariery i nie wstydzić się wymagać badań od drugiej osoby.

Podejrzewam, że zasięg działań tego M. może być znacznie większy, jeśli te beztroskie panie sypiały później z równie beztroskimi panami
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:38   #40
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Skandal

O kurcze ,nie rozumiem tylko tlumaczenia tych kobiet ze jak chcialy uzyc prezerwatywy to oskarzal je o rasizm ,oj naiwne to naiwne.Z dwa lata temu w Manchester byl skandal z jakims facetem z Czech ktory "dzialal" przez prawie 5 lat tez zarazil pelno kobiet.Niewiem co sie z nim stalo.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 21:27   #41
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
A Ty czekałabyś kilka lat, żeby przespać się ze swoim chłopakiem? A jeśli już, to ile lat? 2,3,5?
Moje życie osobiste ,to akurat nie Twoja sprawa



Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
To nie długość związku decyduje o tym, czy ufamy komuś, ale emocje, jakie wzbudza w nas ta osoba. Miałam w swoim życiu kilkumiesięczne związki i nie uważam, że były one godne pogardy tylko dlatego, że rozpadły się po kilku miesiącach a nie po 2 latach na przykład.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wspólne robienie badań przed rozpoczęciem współżycia.
Nie chodzi o to,że związek dwumiesięczny jest godny pogardy ,tylko dlatego,że krótki.
Chodzi o to,że będąc z kimś dwa miesiące trudno jest kogoś poznać,przynajmniej na tyle,żeby mu zaufać bezgranicznie.
Bo ileż razy można się spotkać w ciągu dwóch miesięcy?
Ile można się dowiedzieć jedno o drugim?
Zakładając,że codziennie-to będzie 60 spotkań,w czasie których raczej nikt nie przeprowadza szczegółowego śledztwa na temat drugiej osoby.A i osoba odpytywana może nie chcieć od razu odsłaniać przed odpytującym wszystkich kart.

Przysłowie mówi,że aby kogoś poznać trzeba z nim zjeść beczkę soli.
I coś w tym jest.
Zważywszy na smak soli -zajęłoby to naprawdę dużo czasu.
Śmiem twierdzić,że kilkadziesiąt lat-jedząc dziennie po łyżeczce.

A czasamio mozna z kimś być całe życie i nagle okazuje się,że tak naprawdę tego człowieka nie znamy.

Nie ma reguły.

Ale ktrótki dystans jest tu raczej na niekorzyść.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 21:40   #42
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

Przysłowie mówi,że aby kogoś poznać trzeba z nim zjeść beczkę soli.
I coś w tym jest.
Zważywszy na smak soli -zajęłoby to naprawdę dużo czasu.
Śmiem twierdzić,że kilkadziesiąt lat-jedząc dziennie po łyżeczce.

A czasamio mozna z kimś być całe życie i nagle okazuje się,że tak naprawdę tego człowieka nie znamy.

Nie ma reguły.

Ale ktrótki dystans jest tu raczej na niekorzyść.
Piękne ujęcie

I słuszna uwaga. Często kobiety są zarażane przez narzeczonych, mężów czyli osoby które zazwyczaj obdarza się największym zaufaniem. Nie raz po kilkunastu/dziesięciu latach związku. Większe przekonanie ma się o czyjejś wierności (i rozsądku) po latach niż po kilku miesiącach spotkań. Albo mniejsze - ale wtedy zasadniczo nie chodzi się z kimś do łóżka. No i jak już wspomniałam po latach zna się jednak dłuższy wycinek przeszłości drugiej osoby.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 21:44   #43
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Piękne ujęcie

Dzięki .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 21:51   #44
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Skandal

bylam na str tego Simona,gdzies wkleilam link,zaraz poszukam.
http://www.molsimon.art.pl/
Czytalam zyciorys jego wiersze.I jakos nie moge wpasc na to dlaczego tak postepowal.Niby wrazliwy,niby wyksztalcony.Przykre to i bardzo żal mi tych dziewczyn.
Moze wystapil u niego mechanizm zaprzeczenia?Jak nie bedzie o tym myslal,mowil to znaczy ze tego nie ma?? A moze z wyrachowania za rozne rasistowskie przygody jakie go tu spotkaly,bo gdzies wyczytalam ze spotkaly-ale to wydaje mi sie mniej prawdopodobne
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 21:58   #45
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Skandal

Siedzę sobie i myślę nad tą sprawą... i dochodzę do wniosku, że nawet bezgraniczne zaufanie do partnera, na które on zasługuje, nie uchroni nas przed zarażeniem. Parter może nas nie zdradzać, ale może np. zarazić się przy pobieraniu krwi, przecież możliwości zarażenia jest dużo.
Na pewno warto się, co jakiś czas badać, bo licho nie śpi.

A co do zaufania... Mam przyjaciela, któremu zaufałam bezgranicznie przy pierwszym spotkaniu. Mogłabym już wtedy skończyć za nim w ogień, a on za mną. Wiem, że nigdy świadomie by mnie skrzywdził. Teraz znamy się już kilka lat i nic się nie zmieniło, moja wiara w niego jest dalej tak samo silna.
Choć czasami myślę, że to głupio tak bezgranicznie ufać drugiemu człowiekowi


amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 18:34   #46
She_is_Gentle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: KRK bronowice ;]
Wiadomości: 221
Dot.: Skandal

a ja powiem tak:

nie wyobrazam sobie tego, ze mozna sie kochac z obcym partnerem
NIE UŻYWAJAC PREZERWATYMY!!!
to jest dla mnie nie do przyjecia!!!
same sobie są winne...
a facet najwyrazniej chory psychicznie.
She_is_Gentle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 19:06   #47
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez She_is_Gentle Pokaż wiadomość
a ja powiem tak:

nie wyobrazam sobie tego, ze mozna sie kochac z obcym partnerem
NIE UŻYWAJAC PREZERWATYMY!!!
to jest dla mnie nie do przyjecia!!!
same sobie są winne...
a facet najwyrazniej chory psychicznie.
Wiesz mnie tam sie wydaje ,ze on kobieciarz jest i tyle.Lubi kobiety i lubi seks a gdyby informowal dziewczyny o tym to raczej zadna by nie chciala z nim isc.Tak mi sie wydaje.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 22:25   #48
Clevland
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 971
Dot.: Skandal

Prawdę mówiąc poza sexem oralnym to robię to tylko w gumie.

Spotykałem już laski z którymi szedłem do łóżka np. po miesiącu i które wyskakiwały z tekstem:
-Ja się zabiezpieczam (bierze pigułki) więc po co chcesz zakładać prezerwatywę...
Ręce mi po prostu opadają.

Ciemnogród.
Clevland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 22:27   #49
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Clevland Pokaż wiadomość
Prawdę mówiąc poza sexem oralnym to robię to tylko w gumie.

.
no tak ale w ten sposob tez mozna sie zarazic roznymi chorobami
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 22:33   #50
Clevland
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 971
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
no tak ale w ten sposob tez mozna sie zarazic roznymi chorobami
Racja, ale swoje kobiety staram się dokładnie "lustrować". Oczywiście nie dowiem się wszystkiego, ale można mniej więcej określić, czy dana kobieta miała bujne życie czy też nie.
Tyle że ona nie ze wszystkiego może zdawać sobie sprawę...

No ale dalej pozostaje niebezpieczeństwo tego typu sexu.
Clevland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 22:36   #51
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Skandal

no wlasnie tym bardziej ,ze jesli nie masz mozliwosci zrobienia wywiadu srodowiskowego tylko bazujesz na informacjach od niej,nie mozesz byc pewien czy mowi o wszystkim.Z tego co wiem kobiety nie lubia sie chwalic bujnym zyciem sexualnym
A co do swiadomosci?Kto jest swiadomy?kazdy tylko mowi mnie to nie dotyczy i glowny lęk to lęk przed ciążą .O reszcie sie nie mysli.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 23:14   #52
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Skandal

A mnie zszokował ten tekst:
Cytat:
Napisane przez wp.pl
Dziś w niektórych środowiskach kultowe jest uprawianie seksu z mężczyznami, którzy są lub mogą być nosicielami wirusa HIV, a w każdym razie na pewno się nie badali. Uprawianie seksu z nimi „bardziej kręci”, to poszukiwanie mocnych wrażeń, coś w rodzaju rosyjskiej ruletki – twierdzi dr Sipiński. A jak ruletka, to bez zabezpieczeń...
http://media.wp.pl/kat,38214,wid,867...?P%5Bpage%5D=2

Co za... debilstwo
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 23:33   #53
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Skandal

Może ta tragiczna sprawa otworzy oczy niektórym młodym wrazliwym i chętnym pannom na zagrożenie, z jakim wiąże się sex bez zabezpieczeń z bardziej lub mniej przygodnym partnerem.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 01:20   #54
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Skandal

Po pierwsze - nie zgodzę się z tytułem wątku. To nie skandal. To przestępstwo, wielokrotne umyślne powodowanie zagrożenia życia, czy nawet usiłowanie pozbawienia go. Na tę skalę (kilkanaście, kilkadziesiąt ?! kobiet) to już kwalifikuje się jako zbrodnia.
Ten człowiek jest chory i to nie HIV jest jego największym problemem...

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Zgadzam się - nawet po kilkumiesięcznej znajomości nie można mieć pełnego zaufania do drugiej osoby. Czasem myślę, że gdybym zaczynała teraz jakiś związek to chyba sama zaproponowałabym badania. Tak na wszelki... Z drugiej strony chyba nie od razu można wykryć nosicielstwo więc i to nie daje bezpieczeństwa. Krótko mówiąc - zabezpieczenie, zabezpieczenie i jeszcze raz zabezpieczenie. Nic nie boli, mało kosztuje a jak widać wiele znaczy.
Jestem ciekawa, ile osób wyciągnie wnioski z tej historii a ile będzie nadal prowadzić beztroski tryb życia zgodnie z formułą "carpe diem".

A czym było podyktowane jego działanie nie mam pojęcia, jedyne co mi przychodzi do głowy, to jakaś głupia chęć zemsty za własną chorobę.
Ja się zgadzam z tym, co pisze Yedanna o odpowiedzialności, braku zaufania etc. Teoretycznie.

Tak szczerze: Ile z Was przed rozpoczęciem współżycia ze swym partnerem zażądało zrobienia badania na nosicielstwo HIV?

Ja się przyznam - ja nie zrobiłam tego. I mój partner też nie.
Bo w normalnym, codziennym życiu nikt nie sądzi, że to jemu może się przytrafić...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 06:36   #55
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Tak szczerze: Ile z Was przed rozpoczęciem współżycia ze swym partnerem zażądało zrobienia badania na nosicielstwo HIV?

Ja się przyznam - ja nie zrobiłam tego. I mój partner też nie.
Bo w normalnym, codziennym życiu nikt nie sądzi, że to jemu może się przytrafić...
Pozwoliłam sobie wytłuścić inną część Twojej wypowiedzi.
Zgadzam się z tym. I na tym właśnie polega problem. Nie wiem czy w tym konkretnym przypadku te kobiety "się nie spodziewały", czy były głupie, czy zmianipulowane, czy oczarowane- nie wiem, nie znam na tyle sprawy. Nie dbamy w codziennym życiu o te sprawy, nie myślimy o tym. (ogólnie mówiąc) Jedni się zabezpieczają przed chorobami, inni tylko przed ciążą. Nieuświadomienie? W pewnym stopniu na pewno. Ja szczerze mówiąć nie poprosiłabym partnera o badania na nosicielstwo, pytam i niezależnie od odpowiedzi proszę o użycie prezerwatywy. Nie jestem rasistką (mam paru czarnoskórych przyjaciół, którzy mają podobne zdanie), ale w dobie AIDS i tego jak ta choroba rozprzestrzeniła się zwłaszcza w Afryce, nie należy ufać bezgranicznie facetowi, którego ostatecznie nie zna się dobrze. Dla mnie to objaw kompletnej lekkomyślności- jeśli sami tego nie zrobimy, nikt nie zadba o nasze zdrowie. Nie powiem, że one są winne, bo nie są. Są ofiarami chorego przestępcy, ale niestety miały szanse, aby się obronić. A może być też tak, że on jako wrażliwy, wykształcony człowiek, może niezupełnie zdrowy na umyśle, szukał i znajdował podatny grunt. Może dawał tym kobietom pozornie to, czego potrzebowały. Taki lek na całe zło. I wykorzystywał to. Przerazające...
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 09:47   #56
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
Może ta tragiczna sprawa otworzy oczy niektórym młodym wrazliwym i chętnym pannom na zagrożenie, z jakim wiąże się sex bez zabezpieczeń z bardziej lub mniej przygodnym partnerem.
Nie tylko pannom, ale również panom. Kobiety, które się zaraziły też nieświadomie zaczęły zarażać.
Płeć nie ma znaczenia, wszyscy powinni dbać o swoje bezpieczeństwo.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 11:49   #57
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Skandal

Dokładnie to nie tylko skandal, ale i przestepstwo.

Ja w szkole miałam lekcje ws i wiecie, co nam nauczycielka powiedzila, ze prezerwatywa nie chroni w 100% przed aids, i nie chodzi tylko o to ze moze peknac
A dla mnie sypanie z kims bez prezerwatywy, to jakieś nieporozumenie.
"– Raz chciałam, by użył prezerwatywy. Odmówił, gdybym nalegała, toby się obraził – mówi jedna z jego dziewczyn."
nie rozumiem czemu ta dziewczyna sie nie obraziła
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 11:59   #58
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Skandal

Ja na tym forum raz już wyjaśniałam, dlaczego prezerwatywa CHRONI PRZED ZARAŻENIEM HIV (edit: to znaczy tłumaczyłam z rysunkiem, że wirus nie przeciśnie się przez tysiące warstw lateksu o strukturze polimeru, ale nie potrafię tego znaleźć). Poglądowo i z rysunkiem.

Wiem, że to nie Tobie Zmijko trzeba to tłumaczyc. Wiem, wiem, wiem. Ale mnóstwo dziewczat na Wizażu ma wątpliwości.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 12:01   #59
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Skandal

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Dokładnie to nie tylko skandal, ale i przestepstwo.

Ja w szkole miałam lekcje ws i wiecie, co nam nauczycielka powiedzila, ze prezerwatywa nie chroni w 100% przed aids, i nie chodzi tylko o to ze moze peknac
A dla mnie sypanie z kims bez prezerwatywy, to jakieś nieporozumenie.
"– Raz chciałam, by użył prezerwatywy. Odmówił, gdybym nalegała, toby się obraził – mówi jedna z jego dziewczyn."
nie rozumiem czemu ta dziewczyna sie nie obraziła
Zgadza się prezerwatywa nie chroni w 100% przed wirusem hiv, ale jednak w dużym stopniu zabezpiecza i chroni praktycznie w 100% przed innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale nie wszystkimi.
http://www.aids.gov.pl/?page=wiedza&act=main&id=10
http://www.pomagamy.pl/niusy/nie_wystarczy_nie.htm

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2007-01-11 o 23:44
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 12:17   #60
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Skandal

"Miłość w czasach zarazy"... - to czasy, w których żyjemy, nie tylko tytuł powieści.
To mogło zdarzyć się każdemu, bez względu na płeć! Obawiam się, że nie wszyscy zarażeni wirusem HIV (kobiety i mężczyźni), informują o tym fakcie swoich partnerów...
Horror!
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.