Trudna sytuacja po studiach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 17:50   #31
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wiem, że to jest wszędzie, ale mam porównanie Kraków - Warszawa i w stolicy łatwiej jest znaleźć płatne staże czy praktyki i zostać po nich w firmie. W Krakowie zazwyczaj siedzisz w firmie za darmo albo za kasę z UP, a później przychodzi kolejny praktykant/stażysta i tak się kręci. Oczywiście na pewno nie jest tak wszędzie.
Niestety, w wielu miejscach jest tak, jak piszesz. I co gorsza, nie zanosi się na zmiany...
Ale prawda jest taka, że sytuacja Autorki jest trochę inna, bo okres aplikacji i w ogóle całe przygotowanie do zawodu prawnika jest naprawdę dość specyficzne, Autorka powinna na to brać poprawkę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:08   #32
elizakasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 157
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Dziękuje za duże zainteresowanie tym watkiem Jestem z Warszawy.
elizakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:19   #33
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

U mnie w pracy jest tak, że prawników zatrudniają najpierw na umowę zlecenie, potem jest umowa o pracę na okres próbny i na czas nieokreślony. Firma wychodzi z założenia, że jak już się przejdzie rekrutacje, oczywiście kilkustopniową, to nie ma co się rozstawać po 3miesiacach. Wiadomo, zdarzają się wyjątki od reguły, ale są to marginalne przypadki.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 19:21   #34
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Niestety, w wielu miejscach jest tak, jak piszesz. I co gorsza, nie zanosi się na zmiany...
Ale prawda jest taka, że sytuacja Autorki jest trochę inna, bo okres aplikacji i w ogóle całe przygotowanie do zawodu prawnika jest naprawdę dość specyficzne, Autorka powinna na to brać poprawkę.
Dokładnie...
Skończyłam właśnie studia prawnicze, pracuję od tygodnia w administracji (umowa na czas określony), przygotowuję się do egzaminu na aplikację i nie bardzo rozumiem, o co chodzi w tym wątku. Nie sądziłam, że aktualnie ktoś spodziewa się dostać umowę na czas nieokreślony, z super pensją ofkors, od razu po studiach. Szczególnie po prawie, gdzie jest chyba oczywistym, że droga do zawodu jest długa.
Przepraszam, że tak obcesowo, ale chyba pora zdjąć różowe okulary, cieszyć się z tego co się ma, rozwijać dalej i przeć na przód. Zapewniam cię Autorko, że jesteś w dużo lepszej sytuacji niż wiele innych młodych osób.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2012-08-03 o 19:24
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 23:48   #35
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość

Co z tego wynika, że mamy się poddać rozpaczy, bo i tak nas nic w życiu zawodowym nie czeka, albo gorzej czeka brak poszanowania naszych pracowniczy praw?
Nie. Przede wszystkim powinniśmy być tego świadomi i nie dawać się wykorzystywać pracodawcom i jeśli tak mówi prawo pracownicze - powinniśmy domagać się ustalenia stosunku pracy. Powinniśmy nie bać się szukać pomocy w sądach pracy, nie bać się współpracować ze związkami zawodowymi i być świadomi tego, że nasza praca ma wielką wartość i nie dawać sobą w niej pomiatać. Bo inaczej pracodawcy nie zaczną nas traktować jak ludzi pracy, ale jak niewolników.

Poza tym najlepszym sposobem jest zjednoczyć się i obalić ten system, bo jak pokazuje ostatnie 20 lat w Polsce - kapitalizm nie działa.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e

Edytowane przez milionmalychkawalkow
Czas edycji: 2012-08-03 o 23:54
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 08:19   #36
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

ja też jestem z "branży" i z tego co widzę to raczej jest odwrotnie- jak są z kogoś zadowoleni to współpraca trwa długo... Nawet na aplikacji dużo jest osób, które pracuje nadal tam gdzie zaczęło jako praktykant podczas studiów etc.
Nie mówię oczywiście, że tak jest w Twoim przypadku- ale może jest jednak coś co byś mogła poprawić w swojej pracy?
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 09:06   #37
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Cytat:
ja też jestem z "branży" i z tego co widzę to raczej jest odwrotnie- jak są z kogoś zadowoleni to współpraca trwa długo...
Kurczę, dużo nas Trzeba było wybrać jakiś mniej oblegany kierunek...

A tak poważnie i nawiązując do problemu Autorki, to uważam, że jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy, jaki opisuje, jest to, że na prawo przyjmuje się zdecydowanie za dużo osób. Jak ja zaczynałam studia, było nas na roku około 400, teraz ta liczba niewiele się zmniejszyła. Prawda jest taka, że 1/4 z tych osób , albo i więcej, w ogóle na tych studiach nie powinno być. Pomijając kwestię zaocznych, na których jest masa ludzi naprawdę małointeligentnych, żeby nie powiedzieć dosadniej, ale mających ojca/ wujka/ ciocię/siostrę adwokata. Niestety, tacy ludzie częściej znajdują zatrudnienie nawet do przekładania papierów w kancelarii w czasie studiów, które dla osoby naprawdę mającej szanse zdać później na aplikację, mogłoby być przydatnym doświadczeniem na przyszłość.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2012-08-04 o 09:13
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 12:53   #38
elizakasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 157
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Myslę, że na pewno mogłabym coś poprawić w swojej pracy, ale wiadomo, że daleko mi jeszcze do doskonałości, bo cały czas sie uczę, a droga do zawodu prawnika jest długa-tak jak wspomniałyście. Ogólnie opinie zawsze miałam dobre, nie słyszałam zbyt wiele krytycznych uwag. Pewnie jednak są jakieś mankamenty, skoro nigdzie nie zagrzałam miejsca dłużej niż pół roku. Zastanawiam się też, czy nie jest błędem opieranie się na tych praktykach/ stażach, może trzeba wyłącznie startować na etat (ale z tym jest duuuużo trudniej).
elizakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 21:39   #39
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Trudna sytuacja po studiach

Taki wybrałaś zawód, ja jestem na asesurze znotarialnej i z forsą nie ma jakiegoś szału. Mamy w kancelarii aplikantkę, jest na aplikacji pozaetatowej, bo na etat jej nie chcieli. Ja przez całą aplikację praktycznie byłam na utrzymaniu rodziców i faceta. Takie realia, chociaż wśród moich znajomych większość ma etaty w kancelariach, ja również byłam na etacie, ale co z tego, jak aplikacja kosztowała rocznie ponad 5 tys. zł
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.