Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-23, 18:11   #631
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
O ile rodzeństwo chce płacić. Mało sytuacji, kiedy nagle każde z nich ma ciężką sytuację finansową i nie jest w stanie pomóc?
Dokładnie. Albo po prostu nie utrzymuje kontaktu z rodzicami/rodzeństwem.
U mojeg męża w rodzinie z 5 rodzeństwa tylko on i jego 1 siostra pokrywaja koszty leczenia rodziców. Pozostali albo nie maja z czego albo nie ma nikt z nimi kontaktu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 18:26   #632
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
O ile rodzeństwo chce płacić. Mało sytuacji, kiedy nagle każde z nich ma ciężką sytuację finansową i nie jest w stanie pomóc?
Jezu slodziusienki... No to jest oczywista oczywistosc, ze zdarzyc sie moze wszystko.
Ja sobie teraz moge napsac, ze sa tez sytuacje, kiedy rodzenstwo jest zzyte, ma pieniadze i placi i co? Bedziemy sie tak przerzucac?

To jest troche bez sensu, moim zdaniem, takie myslenie, nie bede miala drugiego dziecka, bo sie nie bedzie zgadzalo z pierwszym dzieckiem, nie dogadaja sie i beda biedni jak myszy koscielne, wiec ani sobie wzajemnie ani mnie nie pomoga.
I wiecie co? Jakos smiem watpic, zeby ludzie tak wlasnie mysleli. Raczej nie mysli sie o tym, ze sie urodzi wrednego nieudacznika, prawda? I ze sie tak zawali wychowanie swoich dzieci, ze sie beda chcialy wzajemnie w lyzce wody utopic i beda sie przepychac w kolejce do mopsu.
Wiekszosc rozwazajac opcje drugiego dziecka raczej mysli o kwestiach finansowych, swojej i pierwszego dziecka wygodzie (nic zdroznego, zeby nie bylo), o pracy, karierze, swoim zdrowiu itd.

A jesli chodzi o to czy dzieci sie dogadaja, czy beda zgodne czy beda chetne do pomocy rodzenstwu czy rodzicom, to zawsze na dwoje babka wrozyla. Bo majac jedno dziecko tez nie wie sie czy ono bedzie w stanie pomoc czy bedzie blisko, czy jakkolwiek pomoze. I gdyby ludzie mysleli tak jak tu sie czasem pisze, to w sumie po co decydowaliby sie chociaz na jedno dziecko, jesli ono tak samo jak kazde nastepne moze byc nieczulym, wrednym draniem, ktore nas sprzeda razem z mieszkaniem. Albo ewentualnie wyjedzie do Australii i nie bedzie mialo grosza przy duszy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 18:33   #633
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To jest troche bez sensu, moim zdaniem, takie myslenie, nie bede miala drugiego dziecka, bo sie nie bedzie zgadzalo z pierwszym dzieckiem, nie dogadaja sie i beda biedni jak myszy koscielne, wiec ani sobie wzajemnie ani mnie nie pomoga.
I wiecie co? Jakos smiem watpic, zeby ludzie tak wlasnie mysleli.
Bo nie myślą tak według mnie. To jest dość moim zdaniem naturalna reakcja obronna na argumenty typu "krzywdzisz swoje dziecko jedynactwem, kto mu pomoże się tobą zająć na starość". W takiej sytuacji ja reaguję w jeden sposób - jeśli miałabym kombinować więcej dzieci po to, żeby w przyszłości wspólnie opłacały opiekę moją i ich ojca, to ten...chyba jednak taniej wyjdzie się konkretnie ubezpieczyć/założyć lokatę/odkładać w skarpetę na gorsze czasy
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 22:09   #634
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?

Ja nie wymyślam nic podobnego. Po prostu nie chcę mieć więcej dzieci i tyle. 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 22:20   #635
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Bo nie myślą tak według mnie. To jest dość moim zdaniem naturalna reakcja obronna na argumenty typu "krzywdzisz swoje dziecko jedynactwem, kto mu pomoże się tobą zająć na starość". W takiej sytuacji ja reaguję w jeden sposób - jeśli miałabym kombinować więcej dzieci po to, żeby w przyszłości wspólnie opłacały opiekę moją i ich ojca, to ten...chyba jednak taniej wyjdzie się konkretnie ubezpieczyć/założyć lokatę/odkładać w skarpetę na gorsze czasy
No i szczerze Ci radze, odkladaj
Ja na swoja dwojke nie licze, to co mowic o jednym bo serio, jak tak patrze, to z emerytury nie wyzyjemy a nie podejrzewam, ze nasze dzieci nie beda mialy na tyle mamony, zeby nam godna starosc zapewnic. Lepsze jutro bylo wczoraj.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja nie wymyślam nic podobnego. Po prostu nie chcę mieć więcej dzieci i tyle. 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie. Jak ktos nie chce, to nie chce, mozna o tym pogadac czasem, jak jest potrzeba, ale w sumie to i tak kazdy sobie sam podejmuje decyzje wg swoich checi/mozliwosci
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 05:09   #636
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No i szczerze Ci radze, odkladaj
No i tak robię, moi rodzice też.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-24 06:09:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.