Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-25, 14:38   #4561
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej
Wróciłam z zakupow . Byłam w zarze na wyprzedaży , kupiłam sukienkę i spodenki w sumie tylko. Nie moge patrzec na siebie w lustrze, takie mam ciało rozmemłane, nie podobam sie sobie !!

Głowa mnie boli , mały dostał katar męczył sie w nocy. Akurat jak mamy iść na szczepienie w czwartek!
Caly czas pod górkę przed tymi naszymi wakacjami ....bo teraz go nie zaszczepie bo przeziębiony a potem lecimy! Chyba to odwleke w czasie ... czy cos sie stanie jak zasZczepie go po 4 miesiącu pierwszy raz ? Robił tak ktoś ?



Bo ja nie facebookowa !!



Ja ostatnio oglądałam serial hiszpański i chciałabym hiszpanskiego sie nauczyć
A tak w ogole to jesCze polskiego !!! Ja wiem ze to głupie ale mam braki , jak chce cos powiedzieć to pierwsze mi sie po ang nasuwa a po polsku szukam w głowie !!!
Mamaszkrabka możesz popisać po angielsku ze mna hehe
Hahaha dobre by to bylo

Ja w pracy uzywam czesto wtracen anglojezycznych jak wiekszosc w korpo ale jak wracam do domu to sie przestawiam.

Nic sie nie stanie jak zaszczepisz pozniej tylko kolejne szczepienia beda opoznione. My tez jeszcze nie szczepilismy Leo. Czekam na zielone swiatlo bo rehabilitantka tez odradzała szczepienie. Mowila, ze czesto dzieci w takim przypadku jak my, cofaja sie po zaszczepieniu i wstrzymalaby sie do skonczonego 3 miesiaca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 15:17   #4562
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas też bez szczepienia jeszcze . Starszy też miał odraczne - był zaszczepiony po 6 m-cu pierwszy raz i nic się nie stało.

Wczoraj miałam delegację z pracy w odwietkach, fajnie bo pomyśleli też o mnie i o starszym dziecku a nie tylko o maluszku
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 16:49   #4563
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkrabka to sobie wyobraź, co ja mam po 3 latach w domu 😬 Czasem mi naprawdę głupio jak "dorośli rozmawiają" - ten dostał fajny rozwijający projekt, tamten awansował, a ja czym mogę błysnąć? Odkryciem, ze lupilu są lepsze niż dady?

My tez jeszcze bez szczepień, mi się nie spieszy
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 17:33   #4564
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My mieliśmy dziś się szczepic ale przesunelismy o tydzień przez ta sytuacje z krwią i szpitalem. Już stresowala się że odwlekam o tydzień, ale jak was czytam to luzik

Dziś dzień nr 4 na diecie, już krwi prawie nie ma w kupce, czyżby już na stałe przechodziło? Cały czas nie wiem w sumie czemu u nas ta alergia się pojawiła nie mamy ani jednego czynnika, które niby zwiększają prawdopobienstwo, chyba poprostu pech. Ta dieta to chyba będzie kropka nad i do zakończenia kp u mnie, ale jeszcze chce trochę tygodni wytrzymać, żeby mały jak najwięcej był na moim mleku i żeby potwierdzić alergie.

Faktycznie coraz mniej tu się dzieje. Trochę szkoda bo na fb często gubię wątki, a tu jak nadrabiam to idę po kolei, więc wsyztsko czytam ale wiadomo na fb swoboda jest



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 17:36   #4565
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Współczuję, czasem są takie dni, że od samego początku nic nie idzie, tak jak powinno

Macie w razie czego opcję na inny lokal?



Piękny daleko macie na działkę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Około 70 km

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
No i o to właśnie chodzi dużo osób myli rb z bezstresowym wychowaniem i innymi cudami na kiju, a to w zasadzie parę prostych zasad - szacunek, bliskość, normalne rzeczy.

Córka takimi tekstami rzuca odkąd jest w tym przedszkolu, że zbieramy czasem szczękę z podłogi. Próbuję jej czegoś zabronić albo np. ściągnąć w końcu do domu po 10 godzinach na zewnątrz, a ona - "mamo, ale to jest dla mnie ważne!", "jest mi smutno, kiedy tak robisz", ja wychodzę z siebie a ona - "mamo, co teraz czujesz?" Oczywiście w drugą stronę to nie działa, ale liczę że wszystko przed nami

Pajka zazdro domku To Kaszuby?

Michacha wątek nie umiera, tylko przenosi się na fb Mzgz, Ciebie chyba jeszcze tam nie ma? Cho!
Mazury cud natury

My po szczepieniu, był krótki płacz, ale mam mega dzielną córkę 5 kilogramową córkę

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 18:19   #4566
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Hej
Ja przeczytałam jak dotąd dwa poradniki wychowawcze przy okazji wychowywania starszego syna. Język niemowląt - w ogóle mi to nie podeszło - wszystjo spoko o ile wyłączy się emocje matki a przecież tak się nie da.
Druga "Ja słuchać żeby dzieci do nas mówiły, jak mówić żeby dzieci słuchały" i to polecam, wiele ezeczy stosuje się intuicyjnie ale to też miło przeczytać że coś się robi dobrze.

Ja stosowałam i kary i nagrody, i rozmowy różne rzeczy i w sumie wszystko działało - po prostu syn i ja nadajemy na tych samych falach i łatwo było się dogadać. Ale dzieci są różne i mamy są różne - wydaje mi się że nie na wszystko jest recepta a i też sytuacje rodzinne nie są bez znaczenia.
Ta druga czytam już od kilku miesięcy 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Justi gratulacje dotrwania do magicznego 3go miesiąca
Ja próbuje powoli pakować paczkę do Polski bo do samolotu sie nie zabiorę z całym tym majdanem dla 2 dzieci ... i mi nie idzie. Nie mieszczę sie w moje letnie ciuchy ... jutro jadę na zakupy bo w czymś trzeba chodzić . Do nas w końcu tez przyszło lato ... z opóźnieniem ale jest !!

U mnie sprawdził sie pomysł z książki Tracy Hogg (zaklinaczki dzieci) na wprowadzenie rutyny E.A.S.Y. Eat- Activity- Sleep- Your time. Z córka działało jak w zegarku, mogłam sobie rozplanować dzień , wszysko miało ręce i nogi. Mam nadzieje ze z Frankiem tez sie uda!
Dzieci lubią rutynę. Ja mniej ale staram się od kilku dni kłaść mała o tej samej porze. Z nasza problematyczna do spania dwulatka na godziny tez działaliśmy bo inaczej nie szlo nad nią zapanowac. I też zawsze wszystko w odpowiedniej kolejności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 18:32   #4567
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ta druga czytam już od kilku miesięcy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie od roku stoi na półce ale jeszcze jej nie otworzyłam. Wole inne czytadła
W wolnej chwili od dzieci nie chce mi sie czytać o dzieciach
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 18:43   #4568
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Mamaszkrabka to sobie wyobraź, co ja mam po 3 latach w domu Czasem mi naprawdę głupio jak "dorośli rozmawiają" - ten dostał fajny rozwijający projekt, tamten awansował, a ja czym mogę błysnąć? Odkryciem, ze lupilu są lepsze niż dady?

My tez jeszcze bez szczepień, mi się nie spieszy
Podziwiam
Ja bym chodzil mega sfrustrowan
Juz ostatnio mezowi powiedzialam, ze chetnie poszlabym juz do pracy. Dlatego musze cos zrobic dla samorozwoju.

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
U mnie od roku stoi na półce ale jeszcze jej nie otworzyłam. Wole inne czytadła
W wolnej chwili od dzieci nie chce mi sie czytać o dzieciach
Dokladnie!
Wole poczytac cos branżowego albo kryminal.

COCO dobrze, ze malemu przechodzi. A dzwonili w sprawie tego drugiego posiewu? Ujemny wyszedl?


Mi sie chyba okres zbliża... Od paru dni mnie ćmi w dole brzucha, od wczoraj mam lekkiego wkurrwaa na wszystkich. Mąż mi działa na nerwy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 18:54   #4569
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
U mnie od roku stoi na półce ale jeszcze jej nie otworzyłam. Wole inne czytadła
W wolnej chwili od dzieci nie chce mi sie czytać o dzieciach
Ja w ogóle nie czytam a ta to tak na raty bardzo. Jak czytałam i wprowdzalam te metody to widziałam efekty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:11   #4570
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Około 70 km



Mazury cud natury

My po szczepieniu, był krótki płacz, ale mam mega dzielną córkę 5 kilogramową córkę

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Też dzisiaj mieliśmy szczepienie, powinnam szczepić 3 tyg temu, ale przesunęłam, bo młody był chory

Moi rodzice mieli taką działkę z małym domkiem, ale ponieważ nikomu nie chciało się na nią jeździć, w tym roku ją sprzedali

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie czytam a ta to tak na raty bardzo. Jak czytałam i wprowdzalam te metody to widziałam efekty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to samo, wciąż kupuję książki, a potem ich nie czytam ale ta różowa jest naprawdę spoko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:12   #4571
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Podziwiam
Ja bym chodzil mega sfrustrowan
Juz ostatnio mezowi powiedzialam, ze chetnie poszlabym juz do pracy. Dlatego musze cos zrobic dla samorozwoju.

Dokladnie!
Wole poczytac cos branżowego albo kryminal.

COCO dobrze, ze malemu przechodzi. A dzwonili w sprawie tego drugiego posiewu? Ujemny wyszedl?


Mi sie chyba okres zbliża... Od paru dni mnie ćmi w dole brzucha, od wczoraj mam lekkiego wkurrwaa na wszystkich. Mąż mi działa na nerwy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dziś dzwoniłam i dowiedziałam się, że wynik będzie jutro.. Także dobrze ze wczoraj wyszliśmy bo byśmy spędzili kolejny dzień w szpitalu bez sensu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 19:22   #4572
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ja dziś dzwoniłam i dowiedziałam się, że wynik będzie jutro.. Także dobrze ze wczoraj wyszliśmy bo byśmy spędzili kolejny dzień w szpitalu bez sensu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu tak przeciagaja?
Nie rozumiem tego. Maja probke i nie moga jej zbadac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:26   #4573
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Czemu tak przeciagaja?
Nie rozumiem tego. Maja probke i nie moga jej zbadac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia, to posiew więc niby może trwać. Chociaż jak tak długo to może coś tam jednak hoduja i będzie dodatni? No nic jutro zadzwonię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:33   #4574
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, to posiew więc niby może trwać. Chociaż jak tak długo to może coś tam jednak hoduja i będzie dodatni? No nic jutro zadzwonię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No faktycznie, bo posiew to minimum 3 dni ale mogli od razu mowic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:42   #4575
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No faktycznie, bo posiew to minimum 3 dni ale mogli od razu mowic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No otóż to...

Tak wogole mam pomrozone zapasy mleka i w sumie wychodzi, że prawdopodobnie będą do wyrzucenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:56   #4576
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mieliśmy dziś się szczepic ale przesunelismy o tydzień przez ta sytuacje z krwią i szpitalem. Już stresowala się że odwlekam o tydzień, ale jak was czytam to luzik

Dziś dzień nr 4 na diecie, już krwi prawie nie ma w kupce, czyżby już na stałe przechodziło? Cały czas nie wiem w sumie czemu u nas ta alergia się pojawiła nie mamy ani jednego czynnika, które niby zwiększają prawdopobienstwo, chyba poprostu pech. Ta dieta to chyba będzie kropka nad i do zakończenia kp u mnie, ale jeszcze chce trochę tygodni wytrzymać, żeby mały jak najwięcej był na moim mleku i żeby potwierdzić alergie.

Faktycznie coraz mniej tu się dzieje. Trochę szkoda bo na fb często gubię wątki, a tu jak nadrabiam to idę po kolei, więc wsyztsko czytam ale wiadomo na fb swoboda jest



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie ze mija ale kurde szkoda gdyby jednak się okaże że to alergia nie bmk... Ja sobie nie wyobrażam takiej diety.... Podziwiam jak ktoś wytrzymuje długo.

Na fb lepiej jakby dziennie powstawał jeden wątek tam moglibyśmy plotkować do woli o głupotach. Bo tak każdy jeden osobny temat i można się rzeczywiście pogubić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

MMamaszkraba miałam pisać że też okres chyba dostanę. Jakieś 2 tygodnie temu czułam owulacje i mówiłam żeby tylko okres za 2 tyg. nie przyszedł. A dzisiaj mam już plemienia i cmi podbrzusze.

Byliśmy u lekarza z mała. Mamy zalecenia do fizjo i kasa ze w domu. Napięcie w górnej części pleców. Pani pokazala nam jak nosić i jak nie nosić. Dalej będziemy chodzić na masaze rozluzniajace. Plus ten fizjo więc będzie co robić. Jeszcze starsza przebadala i też jest trochę pracy przy niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
No otóż to...

Tak wogole mam pomrozone zapasy mleka i w sumie wychodzi, że prawdopodobnie będą do wyrzucenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ponoć można dodawać do kapieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 19:57   #4577
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Fajnie ze mija ale kurde szkoda gdyby jednak się okaże że to alergia nie bmk... Ja sobie nie wyobrażam takiej diety.... Podziwiam jak ktoś wytrzymuje długo.

Na fb lepiej jakby dziennie powstawał jeden wątek tam moglibyśmy plotkować do woli o głupotach. Bo tak każdy jeden osobny temat i można się rzeczywiście pogubić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

MMamaszkraba miałam pisać że też okres chyba dostanę. Jakieś w tygodnie temu czułam owulacje i mówiłam żeby tylko okres za 2 tyg. nie przyszedł. A dzisiaj mam już plemienia i cmi podbrzusze.

Byliśmy u lekarza z mała. Mamy zalecenia do fizjo i kasa ze w domu. Napięcie w górnej części pleców. Pani pokazala nam jak nosić i jak nie nosić. Dalej będziemy chodzić na masaze rozluzniajace. Plus ten fizjo więc będzie co robić. Jeszcze starsza przebadala i też jest trochę pracy przy niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super pomysł z tymi postami. My na tej grupie drugiej robimy tak że codziennie ktoś zakłada post i nazywa go data i dniem tygodnia i jak np nie mam czasu jakiegoś dnia nadrobić to wchodzę w konkretny dzień. Jak coś założę jutro taki post na próbę bo póki co też się gubię i nie wiem co czytałam a co nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:02   #4578
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Też dzisiaj mieliśmy szczepienie, powinnam szczepić 3 tyg temu, ale przesunęłam, bo młody był chory

Moi rodzice mieli taką działkę z małym domkiem, ale ponieważ nikomu nie chciało się na nią jeździć, w tym roku ją sprzedali



Ja to samo, wciąż kupuję książki, a potem ich nie czytam ale ta różowa jest naprawdę spoko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuje jak już to poradniki albo książki o gotowaniu a tak czytałam na kindlu. Ale oostatni rok co go naładuje to nim się wezmę za czytania to bateria już siada ja za dnia ma praktycznie godzine luzna kiedy starsza śpi. Ale często w tym czasie malutka się zajmuje. Albo lecę do domu coś robić. Mogłabym czytać wieczorem ale wolę po leniuchować z tz gdzie tego czasu i tak mamy za mało. Tęsknię trochę za takim wolnym czasem. Kiedy nigdzie się nie spieszyłam. Mogłam spokojnie usiąść nie martwiąc się o nikogo. Nie zastanawiając się co zrobić dziecku do jedzenia, czy jaki zrobić obiad na jutro. Co mam chwile to i tak z zegarkiem na ręku. Bo tego czasu jest jak lekarstwo. Teraz prąd siadł. Mała śpi o 19. Starsza usypia z tatą a ja siedzę z piwem. Ja nawet już nie mialabym siły czytać. Myślę ostatnio o czytaniu. Ciężko zacząć ale jak się wkręcę to pewnie będę każda wolna chwile wykorzystywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:13   #4579
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Fajnie ze mija ale kurde szkoda gdyby jednak się okaże że to alergia nie bmk... Ja sobie nie wyobrażam takiej diety.... Podziwiam jak ktoś wytrzymuje długo.

Na fb lepiej jakby dziennie powstawał jeden wątek tam moglibyśmy plotkować do woli o głupotach. Bo tak każdy jeden osobny temat i można się rzeczywiście pogubić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

MMamaszkraba miałam pisać że też okres chyba dostanę. Jakieś 2 tygodnie temu czułam owulacje i mówiłam żeby tylko okres za 2 tyg. nie przyszedł. A dzisiaj mam już plemienia i cmi podbrzusze.

Byliśmy u lekarza z mała. Mamy zalecenia do fizjo i kasa ze w domu. Napięcie w górnej części pleców. Pani pokazala nam jak nosić i jak nie nosić. Dalej będziemy chodzić na masaze rozluzniajace. Plus ten fizjo więc będzie co robić. Jeszcze starsza przebadala i też jest trochę pracy przy niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Ponoć można dodawać do kapieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My nadal do fizjo chodzimy bo szyja slaba i to napiecie jest ale efekty widze.
Przepuklina sie wchonela pieknie

A co u starszej zdiagnozowala?

Ty kp i juz okres bys dostala? Myslalam, ze dopiero po skonczeniu kp przychodzi.

Ja malo co odciagam juz. 2x 120 na dobe tylko.
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
No otóż to...

Tak wogole mam pomrozone zapasy mleka i w sumie wychodzi, że prawdopodobnie będą do wyrzucenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba do kapieli mozna dodawac i chyba Hafija pisala o paru innych opcjach. Szkoda wylewac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 20:21   #4580
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja kupuje jak już to poradniki albo książki o gotowaniu a tak czytałam na kindlu. Ale oostatni rok co go naładuje to nim się wezmę za czytania to bateria już siada ja za dnia ma praktycznie godzine luzna kiedy starsza śpi. Ale często w tym czasie malutka się zajmuje. Albo lecę do domu coś robić. Mogłabym czytać wieczorem ale wolę po leniuchować z tz gdzie tego czasu i tak mamy za mało. Tęsknię trochę za takim wolnym czasem. Kiedy nigdzie się nie spieszyłam. Mogłam spokojnie usiąść nie martwiąc się o nikogo. Nie zastanawiając się co zrobić dziecku do jedzenia, czy jaki zrobić obiad na jutro. Co mam chwile to i tak z zegarkiem na ręku. Bo tego czasu jest jak lekarstwo. Teraz prąd siadł. Mała śpi o 19. Starsza usypia z tatą a ja siedzę z piwem. Ja nawet już nie mialabym siły czytać. Myślę ostatnio o czytaniu. Ciężko zacząć ale jak się wkręcę to pewnie będę każda wolna chwile wykorzystywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie tez brakuje moich wolnych wieczorów ale powoli sie normuje ... juz 3 dzień Franek zasina o 8 a w ogole nie chciał spać wieczorami tylko co chwile sie budził. Tylko znowu córka nie chce iść spać i łazi do 9 bo u nas sa bardzo długie wieczory teraz. Jest jasno do 23 a do 22 to słońce jesCze swieci. teraz swieci w okna tak ze blackouty muszę zasuwać . Wiec cieżko jej wytłumaczyć ze przecież jest późno jak słońce swieci i ona chce sie bawić

uwielbiam czytać. W 2017 miałam challenge 52 książki w 52 tygodnie - poległam na 48 .- potem ciąża i było juz tylko gorzej z czytaniem. Ale dzieci szybko rosną i niedługo odzyskamy czas na wszystko
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:27   #4581
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
My nadal do fizjo chodzimy bo szyja slaba i to napiecie jest ale efekty widze.
Przepuklina sie wchonela pieknie

A co u starszej zdiagnozowala?

Ty kp i juz okres bys dostala? Myslalam, ze dopiero po skonczeniu kp przychodzi.

Ja malo co odciagam juz. 2x 120 na dobe tylko. Chyba do kapieli mozna dodawac i chyba Hafija pisala o paru innych opcjach. Szkoda wylewac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy starszej po 4 miesiącach dostałam okres przy KP może przyjść różnie ale najczęściej dziewczyny długo czekaja...
Starsza koslawi trochę stopy. I ma napięte mięśnie w udach. Tak samo jak mautka. No i siad do poprawy. Mamy masować te uda i pilnować siadu i ćwiczyć z nią. Jeszcze wyszło że prawdopodobnie nogę ma krótsza ale okaże się jak wyeliminujemy te napięcia. Bo może być tak że przez napięcie tak jest. Ale te stopy mnie martwia. Musimy buty wszystkie zmienić. Widziałam już że coś krzywo jest jedna nóżką ale obie źle stawia. Dobrze że zapisałam ja też na te wizytę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Ja też mało mleka odciągam już. I u nas są nerwy i szarpanie przy cycku dalej. Wczoraj dałam butle i spokojnie jadła jak ona się tak szarpie to nie wiem czy nie chce jeść, czy coś innego jej dolega i nie wiem kiedy jest najedzona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:30   #4582
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dlatego jeśli chodzi o fb to ja jestem najbardziej za czatem grupowym. Tak jak to działa na mojej drugiej grupie. Wtedy jest wszystko liniowo jedno pod drugim jak tutaj i można nadrabiać od kiedy się chce. A w wątkach sa rozgałęzienia do których trzeba wracać i rozwijać znowu gdyby się chciało nadrobić. Ale to już jak wolicie. Tez mogę założyć na próbę.

Ja mam stosik książek o wychowywaniu do przeczytania 🙈 A lista rośnie... a tez wole "po godzinach" mniej dzieciowe tematy 😁
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:36   #4583
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Dlatego jeśli chodzi o fb to ja jestem najbardziej za czatem grupowym. Tak jak to działa na mojej drugiej grupie. Wtedy jest wszystko liniowo jedno pod drugim jak tutaj i można nadrabiać od kiedy się chce. A w wątkach sa rozgałęzienia do których trzeba wracać i rozwijać znowu gdyby się chciało nadrobić. Ale to już jak wolicie. Tez mogę założyć na próbę.

Ja mam stosik książek o wychowywaniu do przeczytania A lista rośnie... a tez wole "po godzinach" mniej dzieciowe tematy
Gdyby tego po godzinach czasu było więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:50   #4584
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Przy starszej po 4 miesiącach dostałam okres przy KP może przyjść różnie ale najczęściej dziewczyny długo czekaja...
Starsza koslawi trochę stopy. I ma napięte mięśnie w udach. Tak samo jak mautka. No i siad do poprawy. Mamy masować te uda i pilnować siadu i ćwiczyć z nią. Jeszcze wyszło że prawdopodobnie nogę ma krótsza ale okaże się jak wyeliminujemy te napięcia. Bo może być tak że przez napięcie tak jest. Ale te stopy mnie martwia. Musimy buty wszystkie zmienić. Widziałam już że coś krzywo jest jedna nóżką ale obie źle stawia. Dobrze że zapisałam ja też na te wizytę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Ja też mało mleka odciągam już. I u nas są nerwy i szarpanie przy cycku dalej. Wczoraj dałam butle i spokojnie jadła jak ona się tak szarpie to nie wiem czy nie chce jeść, czy coś innego jej dolega i nie wiem kiedy jest najedzona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O z tym szarpaniem przy piersi i butelka to brzmi znajomo u nas ostatnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:52   #4585
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Przy starszej po 4 miesiącach dostałam okres przy KP może przyjść różnie ale najczęściej dziewczyny długo czekaja...
Starsza koslawi trochę stopy. I ma napięte mięśnie w udach. Tak samo jak mautka. No i siad do poprawy. Mamy masować te uda i pilnować siadu i ćwiczyć z nią. Jeszcze wyszło że prawdopodobnie nogę ma krótsza ale okaże się jak wyeliminujemy te napięcia. Bo może być tak że przez napięcie tak jest. Ale te stopy mnie martwia. Musimy buty wszystkie zmienić. Widziałam już że coś krzywo jest jedna nóżką ale obie źle stawia. Dobrze że zapisałam ja też na te wizytę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Ja też mało mleka odciągam już. I u nas są nerwy i szarpanie przy cycku dalej. Wczoraj dałam butle i spokojnie jadła jak ona się tak szarpie to nie wiem czy nie chce jeść, czy coś innego jej dolega i nie wiem kiedy jest najedzona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz napisać jak te nerwy przy cycku wyglądają u was ?! Bo ja juz mam dość - mały zaczyna jeść i po chwili odrywa sie i drze sie strasznie ze cieżko go uspokoić i znowu powtórka i znowu . Tragedia !! W nocy tak nie robi tylko w dzień ! Mam juz dość .... gdzie te uśmiechy znad cyca ???

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
O z tym szarpaniem przy piersi i butelka to brzmi znajomo u nas ostatnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo u was tez akcje ?
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 20:59   #4586
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
O z tym szarpaniem przy piersi i butelka to brzmi znajomo u nas ostatnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak od zawsze. Raz lepiej, raz gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Możesz napisać jak te nerwy przy cycku wyglądają u was ?! Bo ja juz mam dość - mały zaczyna jeść i po chwili odrywa sie i drze sie strasznie ze cieżko go uspokoić i znowu powtórka i znowu . Tragedia !! W nocy tak nie robi tylko w dzień ! Mam juz dość .... gdzie te uśmiechy znad cyca ???

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------



Ooo u was tez akcje ?
Je. W pewnym momencie się odrywa z nerwem. Krzyczy albo płacze. Znowu łapie cycka znowu się odrywa i prezy. Ja zabieram cycka i daje do odbicia i znowu przystawiam i tak w kółko ale od tygodnia czasami zdarza się ze przysnie. Bez tego szarpania. Moim zdaniem ma to związek z napieciami. Aaa w nocy nie robi takich numerów. Karmimy się na leżąco. Więc albo jakieś napiecia albo nerwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Mi też brakuje uśmiechów z nad cycka. Karmienie przy starszej sprawiało mi przyjemność. Czułam ze się spełniam jako matka karmiąca. A teraz to taki obowiązek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 21:15   #4587
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Dlatego jeśli chodzi o fb to ja jestem najbardziej za czatem grupowym. Tak jak to działa na mojej drugiej grupie. Wtedy jest wszystko liniowo jedno pod drugim jak tutaj i można nadrabiać od kiedy się chce. A w wątkach sa rozgałęzienia do których trzeba wracać i rozwijać znowu gdyby się chciało nadrobić. Ale to już jak wolicie. Tez mogę założyć na próbę.

Ja mam stosik książek o wychowywaniu do przeczytania A lista rośnie... a tez wole "po godzinach" mniej dzieciowe tematy
U nas czat się nie sprawdził bo jak dużo wiadomość i było to ciężko bylo się odnaleźć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 21:16   #4588
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Możesz napisać jak te nerwy przy cycku wyglądają u was ?! Bo ja juz mam dość - mały zaczyna jeść i po chwili odrywa sie i drze sie strasznie ze cieżko go uspokoić i znowu powtórka i znowu . Tragedia !! W nocy tak nie robi tylko w dzień ! Mam juz dość .... gdzie te uśmiechy znad cyca ???

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------



Ooo u was tez akcje ?
Idealnie opisalas jak to teraz u nas wygląda! Miedzy innymi dlatego to kp coraz bardziej męczące się robi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 21:42   #4589
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
U nas tak od zawsze. Raz lepiej, raz gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Je. W pewnym momencie się odrywa z nerwem. Krzyczy albo płacze. Znowu łapie cycka znowu się odrywa i prezy. Ja zabieram cycka i daje do odbicia i znowu przystawiam i tak w kółko ale od tygodnia czasami zdarza się ze przysnie. Bez tego szarpania. Moim zdaniem ma to związek z napieciami. Aaa w nocy nie robi takich numerów. Karmimy się na leżąco. Więc albo jakieś napiecia albo nerwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Mi też brakuje uśmiechów z nad cycka. Karmienie przy starszej sprawiało mi przyjemność. Czułam ze się spełniam jako matka karmiąca. A teraz to taki obowiązek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Idealnie opisalas jak to teraz u nas wygląda! Miedzy innymi dlatego to kp coraz bardziej męczące się robi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak mam karmić to jestem chora!! I poważnie jak to sie nie skończy po 3 miesiącu to kończę przygodę z kp. Ja sie denerwuje , mały cały upocony od placzu ...
Jeszcze w tej rozworce na nóżki niewygodnie go trzymać. Tez powoli wysiadam ... u nas to jakos z 3 tyg trwa
Ja jeszcze bo słyszę w trakcie jego jedzenia ze mu zaburczy w brzuszku i za chwile sie drze. Tak jakby go zabolało , moze powietrze łapie i dlatego... zaczęłam znowu mu dawać espumisan.
Listopadowa U nas żaden lekarz nie wskazał na problemy z napięciem ...

Edytowane przez mzgz
Czas edycji: 2019-06-25 o 21:46
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 22:03   #4590
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Może to jakiś skok rozwojowy? Staś miał tak na samym początku, ale on z kolei tylko w nocy, w naszym łóżku. Musiałam wychodzić do innego pokoju i tam dopiero byłam w stanie go nakarmić normalnie. Potem minęło. Możecie spróbować zmienić pozycję albo karmić na piłce/chodząc?

Ja teraz sobie obiecuje, że w czasie, kiedy jestem sama z młodym, a on nie daje się odłożyć, będę czytała zamiast scrollować fejsa no ale na razie mi nie wychodzi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.