Ciąża w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-07, 07:29   #1
miszna121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1

Ciąża w pracy


Cześć!
w ubiegły piątek złożyłam wypowiedzenie w pracy. Chciałam poświęcić czas na napisanie licencjatu, gdyż mam termin do końca roku. Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Pomyślałam, żeby cofnąć wypowiedzenie i iść po 10tygodniu ciąży na zwolnienie macierzyńskie(podobno tak można) i zająć się licencjatem. Dodam, że mam objawy tj mdłości, kręcenie w głowie, bóle głowy i brzucha i przebywanie 8 godzin w pracy jest ostatnią czynnością, na którą mam ochotę.
Proszę o pomoc-czy szefowa może nie zgodzić się na takie rozwiązanie? Może kazać mi przychodzić do pracy?
Z góry dziękuję!
miszna121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 09:03   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ciąża w pracy

jaka to była umowa, na jaki czas, czy i jaki obejmuje Cię okres wypowiedzenia oraz w którym tygodniu ciąży jesteś ?

a w trakcie ciąży to żadnego zwolnienia macierzyńskiego nie ma tylko w Twoim wypadku możesz sobie co najwyżej iść na - na chwilę obecna powiedzmy sobie szczerze - lewe zwolnienie lekarskie, jak Ci ktoś takie w ogóle wypisze (jedynie możesz wykorzystać 6 tygodni urlopu macierzyńskiego przed porodem)
jeżeli w ogóle są podstawy do powrotu do pracy to tak, bez zwolnienia lekarskiego będziesz chodzić do pracy
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2017-07-07 o 09:07
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 21:07   #3
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
Dot.: Ciąża w pracy

Zwolnienie lekarskie w ciąży nie jest lewe...
Jeśli masz umowę o pracę to możesz sobie spokojnie iść na L4 z zaznaczoną literką "B" - pracodawca wie wtedy, że jesteś w ciąży, masz normalnie 100% płatne (a nie 80% jak w przypadku L4 z powodu choroby) i możesz sobie przedłużać ile potrzebujesz.

Powiedz szefowej jaka jest prawda - dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i nie chcesz rezygnować ze źródła dochodu.
Jeśli jesteś w początkowym etapie ciąży i jak wspomniałaś chcesz iść na L4 od 10 tygodnia to sobie popracuj do tego czasu, a potem po prostu weź L4 mówiąc że źle się czujesz w ciąży i nie jesteś w stanie pracować.

Edytowane przez Gazzzowana
Czas edycji: 2017-07-08 o 21:11
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 22:56   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ciąża w pracy

Cytat:
Napisane przez Gazzzowana Pokaż wiadomość
Zwolnienie lekarskie w ciąży nie jest lewe...
Jeśli masz umowę o pracę to możesz sobie spokojnie iść na L4 z zaznaczoną literką "B" - pracodawca wie wtedy, że jesteś w ciąży, masz normalnie 100% płatne (a nie 80% jak w przypadku L4 z powodu choroby) i możesz sobie przedłużać ile potrzebujesz.

Powiedz szefowej jaka jest prawda - dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i nie chcesz rezygnować ze źródła dochodu.
Jeśli jesteś w początkowym etapie ciąży i jak wspomniałaś chcesz iść na L4 od 10 tygodnia to sobie popracuj do tego czasu, a potem po prostu weź L4 mówiąc że źle się czujesz w ciąży i nie jesteś w stanie pracować.
z całą sympatią ale jak ktoś sobie planuje rozpoczęcie zwolnienia na parę tygodni w przód z planem pozostawania na nim przez kolejnych 30 tygodni to tak - mówimy o lewym L4

ciąża sama w sobie nie jest stanem kwalifikującym do L4 - co najwyżej komplikacje z ciążą związane a póki co autorka ma co najwyżej normalne ciążowe dolegliwości, które kwalifikują w najlepszym wypadku do kilkudniowego zwolnienia, póki co "brak ochoty na pracę w ciąży" jeszcze nie jest legalnym powodem do wypisywania L4

autorka sobie jeszcze weźmie te złote porady do serca, poleci do pierwszego lepszego ginekologa i się rozczaruje jak się okaże, że jednak L4 na życzenie w ciąży nie każdy wypisuje

a z tym lataniem autorki do szefa też bym nie przesadzała bo póki co niestety nic nie wiemy o warunkach jej zatrudnienia - nie wiemy co to za umowa, na jakich warunkach, na jaki okres i jak się ma okres wypowiedzenia do momentu zajścia w ciąże a te wszystkich czynniki mają różny wpływ na jej prawa
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 18:41   #5
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Ciąża w pracy

bez urazy,ale pierwsze słyszę, żeby ktoś rzucał pracę, bo nie ma czasu na pisanie licencjatu?
ludzie pracują,studiują,wychowuj ą dzieci.
widzę, że autorka nie potrafi połączyć dwóch rzeczy, nie wiem co będzie jak się trafią różne problemy...skoro teraz praca + licencjat to rzeczy nie do pogodzenia.

ale cóż, poczekajmy co napisze - jaki to rodzaj pracy itp
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 13:26   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ciąża w pracy

Cytat:
Napisane przez Gazzzowana Pokaż wiadomość
Zwolnienie lekarskie w ciąży nie jest lewe...
Jeśli masz umowę o pracę to możesz sobie spokojnie iść na L4 z zaznaczoną literką "B" - pracodawca wie wtedy, że jesteś w ciąży, masz normalnie 100% płatne (a nie 80% jak w przypadku L4 z powodu choroby) i możesz sobie przedłużać ile potrzebujesz.

Powiedz szefowej jaka jest prawda - dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i nie chcesz rezygnować ze źródła dochodu.
Jeśli jesteś w początkowym etapie ciąży i jak wspomniałaś chcesz iść na L4 od 10 tygodnia to sobie popracuj do tego czasu, a potem po prostu weź L4 mówiąc że źle się czujesz w ciąży i nie jesteś w stanie pracować.
Sorki, ale to nie jest tak, że 'możesz sobie spokojnie iść na L4 z literką B', bo weź pod uwagę, że jest to koszt dla pracodawcy, traci pracownika, musi szukać nowego. Zwlaszcza, że nie mówimy tutaj o prawdziwym L4 z jakiejś poważnej przyczyny, tylko laska się zwolniła, żeby pisać licencjat (WTF ), a teraz kombinuje, żeby cofnąć wypowiedzenie i wrócić do pracy, tylko po to żeby jeszcze wyszarpać L4.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-10 14:26:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.