Słodycze!!!:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-13, 20:18   #1
kasiakkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23

Słodycze!!!:(


jak można zniechęcić się do ich jedzenia? co zrobić aby się od nich odzwyczaić? jak sobie z tym radzicie?
kasiakkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 21:05   #2
Cockade
Przyczajenie
 
Avatar Cockade
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5
Dot.: Słodycze!!!:(

Mam niestety ten sam problem...od jakiegoś casu nie mogę się powstrzymać od jedzenia słodyczy Ale od jutra zaczynam dietę Sout Beach. Nie wiem ,czy znasz tą dietę .Składa się z 3 faz pierwsza trwa 2 tygodnie i ma na celu odzwyczaić nas od złych nawyków żywieniowych.W tej fazie eliminujesz węglowodany (chlebek ,cukier ,owoce ) i spożywasz tylko te produkty ,które nie szybkiego wzrostu cukru we krwi i przez to powodują napadów głodu i chęć na coś słodkiego.
Spróbuj ,może to Ci pomoże Poszukaj jeszcze jakieś info o tej dietce ,jeżeli Cię interesuje
Głowa do góry!!!!!Każdy ma jakieś słabości.Nie jesteś sama
Pozdrawiam
__________________
"Dreams are today's answers to tomorrow's questions." ~Edgar Cayce

15.01.2007 DBAM O SIEBIE!!!!!!
CEL 57 kg do końca marca!!!!!!!!
Cockade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 13:57   #3
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Słodycze!!!:(

Ja proponuję po prostu ćwiczenie swojej silnej woli i staranie się nie sięgać po słodycze wiem, że to nie jest takie proste i łatwo powiedzieć, ale najlepiej nie kupować słodyczy, nie mieć ich w zasięgu ręki (zazwyczaj o wiele łatwiej przejść się od kanapy do stolika z ciastkami niż do sklepu po upragnioną słodycz), możecie też przyłączyć się do akcji nie jedzenia słodyczy (wątków na forum jest nawet sporo), razem zdecydowanie łatwiej ich nie jeść, ponieważ nawzajem się wspieramy
A jeśli naprawdę nabiera ochota na słodycze to już lepiej zjeść ciastko, czy dwie kostki czekolady niż potem rzucić się na całą tabliczkę, albo można sobie zrobić galaretkę, budyń czy kisiel bez dodatku cukru, zrobić o wiele zdrowsze od słodyczy ciasteczka owsiane, jeść suszone owoce (oczywiście z umiarem)
Myślę, że da radę się odzwyczaić od słodyczy
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 16:33   #4
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Słodycze!!!:(

Dziewczyny,to powiedzcie czy w takim razie wszystko jest ze mna w porzadku.Bo ja przez znacznie dluzszy czas w ogole nie mam ochoty na żadne slodycze,tylko na normalne jedzenie.Po prostu jak mama kupi mi cos slodkiego,np.czekolade,po trafie przez bardzo dlugi czas jej nie zjesc,bo po prostu nie mam na nia ochoty.A kiedys uwielbialam slodycze,uwielbialam je zjadac.A teraz zero pociągu do słodyczy.natomiast uwielbiam sobie zjesc zwykle jedzenie-np.pyszna bułka z szynka,serem zółtym,makaron z serem bialym,mleko z kasza manna,jakies dobre mięso,itp.To troche smutne,bo slodycze jednak zawsze poprawialy mi nastroj,a teraz nie potrafie ich przelknac,bo po prostu nie chce mi sie ich jesc.Co to znaczy?Czy kots tez tak ma?
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 20:46   #5
kasiakkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23
Dot.: Słodycze!!!:(

Ja na przykład miałam tak, że przez jakiś czas nie miałam w ogóle ochoty na słodycze. Nie mogłam na nie wręcz patrzeć. Gdy lezały w domu nigdy ich nie jadłam. A teraz... Nie potrafie tak. Gdy widzę jakieś słodkości, jem je aż się skończą. Chociaż łatwiej mi się je je gdy jestem sama niż w towarzystwie.
kasiakkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:51   #6
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: Słodycze!!!:(

Czasami tak się zdarza, że przestajemy mieć ochotę na pewne produkty a ja się złożyłam z moim TŻem że wytrzymam 100 dni dzisiaj mija równe 5tyg to trochę jak z uzależnieniem u mnie sprawdza się metoda drastyczna po prostu całkowicie przestaje jeść u niektórych będzie tak że stopniowo moga rezygnować
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:08   #7
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Słodycze!!!:(

musisz poprostu obudzic sie jedne pieknego dnia i powiedzieć KONIEC ZE SŁODYCZAMI ja tak zrobiłam i wytrzymałam 93 dni poczym świeta sie zaczeły :d teraz jestem na 15 dni ... gdy przychodzi ochote na słodycze to marchew do ręki
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 16:09   #8
kasssikk19
Zadomowienie
 
Avatar kasssikk19
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: domciu :D
Wiadomości: 1 385
Dot.: Słodycze!!!:(

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
musisz poprostu obudzic sie jedne pieknego dnia i powiedzieć KONIEC ZE SŁODYCZAMI ja tak zrobiłam i wytrzymałam 93 dni poczym świeta sie zaczeły :d teraz jestem na 15 dni ... gdy przychodzi ochote na słodycze to marchew do ręki
93 dni ja to moze z 60 ale nie wiem czy bez całkowitego jakiegokolwiek słodyczka
kasssikk19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:12   #9
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Słodycze!!!:(

Cytat:
Napisane przez kasssikk19 Pokaż wiadomość
93 dni ja to moze z 60 ale nie wiem czy bez całkowitego jakiegokolwiek słodyczka
kasiu wszystko jest możliwe przed moja akcja nie potarfiłam wytrzymac tygodnia bez słodyczy :
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:14   #10
kasssikk19
Zadomowienie
 
Avatar kasssikk19
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: domciu :D
Wiadomości: 1 385
Dot.: Słodycze!!!:(

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
kasiu wszystko jest możliwe przed moja akcja nie potarfiłam wytrzymac tygodnia bez słodyczy :
Matko Boska nie wiem czy bym dała chociaż mówią ze i tak mam mocne postanowienie
kasssikk19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 19:27   #11
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Słodycze!!!:(

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
musisz poprostu obudzic sie jedne pieknego dnia i powiedzieć KONIEC ZE SŁODYCZAMI ja tak zrobiłam i wytrzymałam 93 dni poczym świeta sie zaczeły :d teraz jestem na 15 dni ... gdy przychodzi ochote na słodycze to marchew do ręki
chylę czoła naprawdę...
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 19:49   #12
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Słodycze!!!:(

Są dwie metody. Albo taka, o której dziewczyny pisały wcześniej- drastyczna, tzn. budzimy się, postanawiamy nie jeść słodyczy i.... (teoretycznie ) nie jemy. Albo taka, którą ja sprawdziłam i stosuję- po małym kroczku odstawiałam słodycze, dawkowałam coraz mniejsze dzienne porcje i dziś potrafię dzięki temu nie jeść ich wcale albo zjeść mało- jedno małe ciastko albo kosteczka czekolady, i to nie niszczy mojego postanowienia. Podejrzewam, że gdybym nie jadła w ogóle, jedna mała wpadka i rzuciłabym się na wszystkie moje ulubione smakołyki, których sobie odmawiałam
Jak mam chęć coś pochrupać, kroję sobie marchewkę. Ma to i drugą dobrą stronę- jak przychodzi lato szybko łapię ładną delikatną opaleniznę
aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 20:13   #13
kasiakkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23
Dot.: Słodycze!!!:(

Dobra postanawiam sobie: od jutra nie jem słodyczy !!!
kasiakkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 20:16   #14
kallorinka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar kallorinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siódme niebo :D
Wiadomości: 325
Dot.: Słodycze!!!:(

Ja też niestety uwielbiam słodycze Ja jednak wypróbowałam inną metodę- od poniedziałku do piątku(często również i w sobotę) starałam się nie jeść słodyczy, za to w niedzielę pozwoliłam sobie na "małe conieco".Mieszkam w małej miejscowości więc sklepy w niedzielę są zamknięte i w ten sposób nie mogłam sobie kupić tony słodyczy Po świętach jednak trochę się rozlweniwiłam i złamałam moje zasady i teraz mam nowe postanowienie noworoczne- maksymalnie jeden baton dziennie
kallorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 21:29   #15
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Słodycze!!!:(

IMHO brak ochoty na słodycze nie jest niczym niezwykłym U mnie czekolada może sobie leżeć kilka miesięcy, a większość gatunków cukrów w ogóle nie wzbudza mojego zainteresowania. Mam słabość do kilku określonych rzeczy, do drożdżowego ciasta czy batoników toffi, ale raczej baaaardzo rzadko się zdarza, żebym gdzieś na mieście coś sobie kupiła.
Zdecydowanie wolę normalne jedzenie i zazwyczaj słodyczy nie jem. Wyjątek - deser w niedzielę czy dzień pod psem, kiedy jedyną moją aktywnością jest czytanie jakiejś mało ambitnej książki i pocieszanie się starannie wybranym cukrem.

A odzwyczajać się IMHO powoli. Dbając o zróżnicowaną dietę. Powinno samo przejść - a w każdym razie powinna przejść gotowość wrąbania pudła czekoladek w czasie Teleekspresu
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 13:33   #16
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Słodycze!!!:(

Cytat:
Napisane przez kasiakkas Pokaż wiadomość
Dobra postanawiam sobie: od jutra nie jem słodyczy !!!
trzymam kciuki kasiu
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.