Ubranie dla mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-18, 17:48   #1
redrum_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 70
Cool

Ubranie dla mężczyzny


Cześć Mam do Was pytanie, nie jest moze ono zbyt poważne, ale chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. Ale może od początku....idę z moim chłopakiem na ślub oraz przyjęcie mojej kuzynki, jak wiadomo na taką okazję należałoby się jakos odpowiednio ubrać. I w tym momencie zaczyna się problem. Jest styczeń...pogoda zmienna....zazwyczaj nienajlepsza, a mój szanowny chłopiec ma zamiar ubrać...yhm...popielate spodnie (taki bardzo bardzo jasny szary kolor), pomarańczową koszulę, plaszcz do połowy uda ciemny prawie czarny i oczywiście czarne buty. Czy nie uważacie, że ten strój po pierwsze nie jest odpowiedni, po drugie jasne spodnie raczej nie są praktyczne i nie nadają się na styczniowa pogode, a po trzecie czy te kolory za bardzo od siebie nie odbiegają. On nie widzi problemu, ja widzę....a Wy?
redrum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 17:55   #2
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

wydaje mi sie, ze te kolory sie ladnie skomponuja. wiesz, wesele to okazja, trzeba sie ubrac w garnitur. a ciezko przewidziec pogode, czy bedzie deszcz czy slonce. wiec tym, ze jest jasny nie przejmuj sie. przeciez nie kupi sobie nowego bedzie swietnie wygladal, zobaczysz
ps. plaszcz potem sciagnie, wiec nie bedzie dziwnie wyglada ciemny, a buty inny kolor raczej ciezko dostac
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 21:00   #3
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Podzielam zdanie Muszki. Myśle, że bedzie wygladal świetnie i stosownie do okazji. Nie martw się, wszystko na pewno bedzie w porzadku
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 15:08   #4
redrum_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 70
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Zostawmy już mojego tż'ta....postawiłam na swoim....nie bedzie mial 3 kolorowego stroju;] Dziewczyny....nie uwazacie ze facet ubierając się na specjalna okazję powinnien staranniej dobierac strój....już nie chodzi tutaj o kwestie finansowe....ale o estetyczne. Dobór kolorów jest dla mnie bardzo ważny....nie mogą się ze sobą gryźć, muszą być odpowiednie do okazji i nie może ich być zbyt wiele. Może jestem jakaś dziwna ale uważam, że marynarka i spodnie powinny być w tym samym kolorze...najlepiej ciemnym (kwestia gustu), z kolorem można poszaleć jeśli chodzi o koszule i krawat....wszystko musi ze soba współgrać. Obowiązuje to zarówno mężczyzn jak i kobiety....takie jest moje zdanie
redrum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 16:00   #5
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Moje też
Osobiście podobają mi się jasne garnitury
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 16:05   #6
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Do tej pomarańczowej koszuli bardziej pasowałyby czarne spodnie
Też zawsze zwracam uwagę na kolory,a że mojemu TŻ są one obojętne,więc dobieram mu je osobiście
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 16:11   #7
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Dodam jeszcze że bruneci ladniej wyglądają w jasnych kolorach
i na odwrót
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-19, 16:14   #8
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez jotemka Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze że bruneci ladniej wyglądają w jasnych kolorach
i na odwrót
Nie zawsze
Mój TŻ ,to blondyn,ale lepiej wygląda w jasnych barwach
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 17:49   #9
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Nie zawsze
Mój TŻ ,to blondyn,ale lepiej wygląda w jasnych barwach
A śniadą ma karnacje?



A propo......UWIELBIAM BLONDYNÓW
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 18:06   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Niestety nie - blado-różową Ale "świńskim blondynem" nie jest na szczęście
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 06:11   #11
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Znalazłam na WP
Podstawowa zasada mówi, ciemne kolory wyszczuplają a jasne pogrubiają. Dodatkowo ciemny garnitur założyć można na każdą prawie okazję, jasne zakłada się tylko za dnia. Kolor granatowy kojarzy się z solidnością, zaufaniem, siłą i uczciwością, brązowy wskazuje na bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność, czerwony to agresja, siła, energia i przebojowość, biały tradycyjnie kojarzy się z czystością i prawdą, wzbudza zaufanie, zielony jest synonimem wzrostu, młodości, a więc rozwoju i energii fioletowy przeznaczony jest dla osób kreatywnych i pomysłowych niebieski jest równoznaczny z konserwatywnością, męskością i prawdą żółty reprezentuje optymizm i radość, pobudza komunikację.

Widzieliście faceta w żółtym garniturze?
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-20, 07:11   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

redrum_ moze wkleisz fotke tego stroju? Tak z opisu to ciezko stwierdzic. Nie wiemy czy ten pomarancz jest stonowany czy raczej intensywny. Nigdzie nie piszesz co z marynarka czy krawatem.

Co do butow sie nie zgodze - jak najbardziej mozna kupic jasnopopielate czy nawet pomaranczowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 07:26   #13
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

moim zdaniem powinien sie ubrać w coś stonowanego ,co przede wszystkim powinno sie komponowac z twoim strojem.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 07:59   #14
redrum_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 70
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Witam Dzisiaj ślub. Pogoda nienajlepsza....jakoś mnie to nie dziwi. Wracając do stoju mojego tż....idzie inaczej ubrany....moje protesty poskutkowały ta koszula miała być raczej w intensywnym kolorze pomarańczowym, marynarki nie przewidywał na początku później stwierdził, że ubierze taką w zbliżonym kolorze do spodni....ale jednak trochę ciemniejszą. Krawat - miało go nie być. Podsumujmy...popielate jaśniutkie spodnie, pomarańczowa koszula, płaszcz czarny.....dramat jak dla mnie On nie rozumie pewnych zasad i niestety trudno mu to wytłumaczyć.
redrum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 08:26   #15
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Mój brat też kiedyś wybrał się na ślub w takim zestawieniu z tym że marynarkę miał koloru spodni
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:29   #16
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Podpinam się pod wątek, żeby nie zakładać kolejnego.
Otóż wybieramy się we wrześniu na ślub siostry TŻ i pojawił się problem z ubraniem dla mojego TŻ.
Otóż mój TŻ chce iść na ślub i wesele w czarnych eleganckich spodniach+koszula z długim rękawem+krawat.
Zestaw przyjemny dla oka, mnie się w nim podoba niezależnie od wyboru koszuli, bo przywiązuje do nich szczególną uwagę - są dopasowane do jego sylwetki, w stonowanych kolorach, mają dobrane kolorystycznie krawaty i zasadniczo są wysokiej jakości.

Problem nr 1 - nie chce zakładać marynarki
Powinno być ciepło, a koszula będzie miała długi rękaw, ale czy wypada?

Problem nr 2 - wizja jego mamy dot. jego ubrania
Jego mama uparła się, że musi mieć garnitur, żeby wszyscy elegancko wyglądali, dlatego postanowiła, że obojgu swoim dzieciom (tzn. mojemu TŻ i drugiej córce) kupi odpowiednie ubrania.
TŻ się stanowczo sprzeciwił, jego mama póki co nie robi z tego powodu awantur, ale wiem, że temat wróci i będzie nieprzyjemnie.
Argument mamy TŻ: bo wesele siostry X będzie jedno w ciągu całego życia i wszystko musi być cacy (wychodząca za mąż siostra TŻ absolutnie nie przywiązuje wagi do tego, kto jak przyjdzie ubrany).

Wg mnie wybór TŻ odnośnie ubrania jest w porządku, martwi mnie jedynie brak marynarki
Nie wiem jak dyskutować z mamą TŻ żeby nie zrobić jej przykrości, ale z drugiej strony żeby jej bezsensownie nie przystawać na propozycje.

Czy Waszym zdaniem brak marynarki to duża gafa?
Czy jednak skłaniacie się ku zdaniu mamy TŻ, że garnitur jest obowiązkowy?


Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2012-07-31 o 11:42
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:46   #17
Sibbyl
Zadomowienie
 
Avatar Sibbyl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 487
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Byłam w tę sobotę na ślubie i było bardzo gorąco. Większość mężczyzn nie miała marynarek w ogóle, albo mieli zdjęte i trzymali w rękach. No inaczej nie dało rady. Tylko kilku miało marynarki założone. Nawet Pan Młody nie miał standardowo założonej kamizelki pod marynarką, tylko samą marynarkę.
Jeśli Twój TŻ nie jest świadkiem, to wydaje mi się, że spokojnie może pójść bez marynarki.
A jeśli jego mama się uprze, to niech kupi ten garnitur - jeszcze mu się kiedyś przyda
Sibbyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:56   #18
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Ubranie dla mężczyzny

Moim zdaniem ślub jest na tyle uroczystą okazją, że po prostu nie wypada nie pójść w czymś innym niż garnitur. Nie jest to zakup na jedną okazję, więc warto zainwestować w coś porządnego i kupić elegancki, np. granatowy garnitur. Do tego biała koszula, ciemny krawat i będzie dobrze
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.