Królik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-29, 08:24   #1
Nataliaaax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26

Królik


Jaki jest koszt zakupu królika miniaturki ?
Nataliaaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 08:45   #2
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Królik

Samego królika, królika z klatką i wyposażeniem dla niego?
wątek dobry na Wizooż, nie na plotkowe.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 10:26   #3
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Królik

Sam królik w sklepie zoologicznym to wydatek ok 50 zł. Możesz znaleźć np. na allegro z twojej okolicy i kupić taniej.
Jeśli chodzi o wyprawkę dla królika, to klatka o długości 100 cm (zalecana) kosztuje 90-100 zł. Do tego pojnik, miseczka, kuwetka to jakieś 20-30 zł. "Żwirek dla kotów" (niezbrylający) żeby wyłożyć kuwetkę to max 10 zł, sianko 3-4 zł, karma to już zależy od producenta i wielkości opakowania. Ja kupuję ziarna na targowisku miejskim i za 1kg płacę ok 3,50, ale jak kupisz w sklepie to też ok 10 zł trzeba liczyć. Małemu króliczkowi potrzeba też wapienko (2 zł). Reszta już zależy od ciebie, czy będziesz mu kupowała jakieś domki, norki, zabawki, kolby (gryzaczki - tuczące więc nie polecam), itd. Ogólnie mnie zwierzątko razem z całą wyprawką wniosło 200 zł. Oczywiście z czasem część z tego została zastąpiona, ponieważ każdy królik jest inny i ma swoje nawyki, zatem stopniowo wszystko dostosowuje się do niego
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 10:30   #4
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Królik

mozesz tez zaadoptowac kroliczka i dac jakiemus niechcianemu kicajkowi kochajacy domek
.::: Adopcje króliczków :::.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 10:42   #5
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Królik

sam królik to jakieś 50 zł, cała reszta dla niego jest dużo, dużo droższa
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:35   #6
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Królik

Nie wiem jaki koszt, ale miałam w domu królika i trzeba się liczyć z tym, że puszczony wolno obgryza wszystko, obsikuje i robi kupy, a wypuszczać go trzeba, bo by zwariował w klatce. Nie polecam
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:18   #7
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
Sam królik w sklepie zoologicznym to wydatek ok 50 zł. Możesz znaleźć np. na allegro z twojej okolicy i kupić taniej.
Jeśli chodzi o wyprawkę dla królika, to klatka o długości 100 cm (zalecana) kosztuje 90-100 zł. Do tego pojnik, miseczka, kuwetka to jakieś 20-30 zł. "Żwirek dla kotów" (niezbrylający) żeby wyłożyć kuwetkę to max 10 zł, sianko 3-4 zł, karma to już zależy od producenta i wielkości opakowania. Ja kupuję ziarna na targowisku miejskim i za 1kg płacę ok 3,50, ale jak kupisz w sklepie to też ok 10 zł trzeba liczyć. Małemu króliczkowi potrzeba też wapienko (2 zł). Reszta już zależy od ciebie, czy będziesz mu kupowała jakieś domki, norki, zabawki, kolby (gryzaczki - tuczące więc nie polecam), itd. Ogólnie mnie zwierzątko razem z całą wyprawką wniosło 200 zł. Oczywiście z czasem część z tego została zastąpiona, ponieważ każdy królik jest inny i ma swoje nawyki, zatem stopniowo wszystko dostosowuje się do niego
Żadnych wapienek. I karmisz tego swojego królika mieszanką? Króliki nie mogą tego jeść, trzeba je karmić granulatem.
Królik sam w sobie nie jest drogi. Utrzymanie go trochę kosztuje. I trzeba zakup przemyśleć, bo to nie jest zwierzątko kanapowe do przytulania. I może żyć bardzo długo.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 12:33   #8
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Królik

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;21709984]Nie wiem jaki koszt, ale miałam w domu królika i trzeba się liczyć z tym, że puszczony wolno obgryza wszystko, obsikuje i robi kupy, a wypuszczać go trzeba, bo by zwariował w klatce. Nie polecam [/QUOTE]
To znaczy, że nie wychowałaś należycie królika Mój załatwia się w kuwetce i ogólnie jest czysto, tylko koło klatki czasem coś jest, bo jak wyskakuje to razem z nim wyskakują kupki i sianko. Ale to jak rano daję mu jeść to zgarniam ręką (kupki są suche i nie śmierdzą) i wrzucam do kosza. Klatkę sprzątam 2 razy w tygodniu i zajmuje mi to 5 minut (wyrzucenie zawartości kuwetki, umycie jej i nasypani nowego żwirku; odkurzenie klatki i przetarcie jej wilgotną szmatką). Niestety muszę zgodzić się co do gryzienia. Wszystkie kable muszą być ukryte, bo inaczej zostanie z nich sieczka (nie wiedzieć czemu króliki lubią zwłaszcza te podłączone do prądu). No i meble... Nie wszystkie gryzie, ale ma swoje ulubione jak np. nogi od stołu i jeszcze tapety. Ogólnie jako zwierzątko jest tani w utrzymaniu, bo średnio miesięcznie wychodzi max 5 zł wliczając coroczne szczepienie itd. nie wymaga też specjalnej opieki i spokojnie można go zostawić na cały dzień samego w pokoju. Mój ma już prawie 2 latka i od 3 miesięcy zostawiam go na noc poza klatką. Jak dotąd nic nie nabroił jeszcze, więc już go zamykać nie będę (chyba, że na chwilę jak coś robię i nie chcę żeby przeszkadzał)
Pomimo że okazało się, iż mam na króliki alergię, to bardzo polecam. Nie mogę się do niego tylko przytulać zbytnio

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Żadnych wapienek. I karmisz tego swojego królika mieszanką? Króliki nie mogą tego jeść, trzeba je karmić granulatem.
Nie karmię go mieszanką, tylko granulatem, którego głównym składnikiem jest lucerna. Kupuję tę karmę na targowisku od osób handlujących ziarnami i paszami dla zwierząt. Polecił mi ją bardzo dobry weterynarz. Inaczej w ogóle bym na to nie wpadła, żeby szukać karmy dla królika na targu Ten sam weterynarz zalecił wapienko dla małego króliczka, który rośnie, a mój urósł raz tyle co ważył kiedy go wzięliśmy. Jak przestał rosnąć, to sam przestał wapienko jeść...
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:55   #9
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Królik

z tymi wapienkami (i ogólnie lizawkami) to zależy od królika. mój od maleńkości nie lubił, więc sie na jednej skończyło. sianka też nie lubi. za to uwielbia dropsy dla królików (jedno opakowanie starcza na ok. miesiąca). więc upodobania kulinarne uszatych są bardzo różne.
cena sama króliczka zależy od jego rasy. najdroższy jest baranek (80-150 zł), najtańszy zwykły królik miniaturowy (50-80 zł) i z moich doświadczeń, ten drugi jest najbardziej długowieczny.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:34   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Królik

Królik je wszystko co roślinne. Dyskusja o tym, czy ziarna z własnej mieszanki są lepsze od granulatu to dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Nieważne czym się karmi, ważne, by dostarczyć wszystkich potrzebnych składników mineralnych. Jedni chcą mieć łatwo i szybko, więc kupują zbilansowany pokarm firmowy, inni zbierają siano, patyczki, robią susz owocowo-warzywny z tego co rośnie po polach, łąkach i miedzach.
Podobnie rzecz się ma z karmieniem świnek morskich.
Trochę bardziej kapryśne bywają szynszyle - pochodzą z rejonów, gdzie żywności jest mało, jest uboga w składniki pokarmowe, zawiera bardzo dużo włókien celulozowych i mało wody.

W przypadku królików miniaturowych radzę kupować zwierzęta z metryczką (rodowodem). Króliki miniaturowe są mało płodne. Dlatego nieuczciwi hodowcy krzyżują je z normalnymi królikami, by zyskać więcej zwierząt. Takie mieszańce rosną większe i cięższe niż klasyczne miniaturki. Bardzo popularne jest coś takiego u "baranów".

Samca królika najlepiej poddać kastracji. Ogranicza to jego skłonność do znaczenia terenu i agresywność.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:57   #11
mmk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 272
Dot.: Królik

ja właśnie kupowałam wyprawkę dla króliczka - klatka na allegro 132 zł, ale na 120 cm, do tego miseczka (zalecana porcelanowa) ok.15 zł, sianko, pojnik, kuwetka ok. 15 zł. + karma, ale to zależy co królik lubi - naszemu dajemy głównie sianko, trawę i chwasty z ogródka (tak był nauczony u poprzedniego właściciela) i kolby z jakąś mieszanką. Weterynarz powiedział, ze sianko i woda mają być zawsze, reszta tylko w porze posiłków - 2 x dziennie. Mamy go od ok. 3 tygodni ale nauczył się sikać tylko do kuwety, z kupkami to różnie, raz do kuwety, a raz obok.
W domu nic nie niszczy.
Podobno od tego jak duży urośnie królik miniaturka zależy co mu dajemy jeść. Trochę poczytałam zanim dzieci przyniosły.
Polecam przejrzeć internet.
mmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 15:29   #12
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Królik

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;21709984]Nie wiem jaki koszt, ale miałam w domu królika i trzeba się liczyć z tym, że puszczony wolno obgryza wszystko, obsikuje i robi kupy, a wypuszczać go trzeba, bo by zwariował w klatce. Nie polecam [/QUOTE]
Dlatego właśnie królika od małego należy wychowywać!
Mój załatwiał się do kuwety. (osiągnęłam to w ten sposób, że zbierałam wszystkie jego kupki i wkładałam do tej kuwety, a jak nasiusiał to wycierałam chusteczką i tę chusteczkę tez tam wkładałam. Szybko załapał o co chodzi
A co do obgryzania- jak zaczynał się do czegoś dobierać, to rzucałam w niego paczką chusteczek i gwizdałam na gwizdku. Było to dla niego na tyle nieprzyjemne, że szybko zaprzestał takich niecnych czynów
I przez cały czas był poza klatką, w ogóle nie był w niej zamykany. Nie wyobrażam sobie zamknąć w klatce tak żywego i energicznego stworzonka. To by była dla niego tortura.
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 15:44   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Królik

tez zalezy jaka rasa. Krolik Baran kosztuje okolo 80-100zł. Baa...widzialam nawet inne za 120. A 50 to najczesciej taki zwykły. Co wcale nie znaczy gorszy

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2010-08-29 o 16:10
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 15:45   #14
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Królik

nie wierze ze nie chciało ci sie przejsc do sklepu zoologicznego i zapytac o cene, tylko z takim pytaniem na forum
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 15:56   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Królik je wszystko co roślinne. Dyskusja o tym, czy ziarna z własnej mieszanki są lepsze od granulatu to dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Nieważne czym się karmi, ważne, by dostarczyć wszystkich potrzebnych składników mineralnych. Jedni chcą mieć łatwo i szybko, więc kupują zbilansowany pokarm firmowy, inni zbierają siano, patyczki, robią susz owocowo-warzywny z tego co rośnie po polach, łąkach i miedzach.
Podobnie rzecz się ma z karmieniem świnek morskich.
Trochę bardziej kapryśne bywają szynszyle - pochodzą z rejonów, gdzie żywności jest mało, jest uboga w składniki pokarmowe, zawiera bardzo dużo włókien celulozowych i mało wody.

W przypadku królików miniaturowych radzę kupować zwierzęta z metryczką (rodowodem). Króliki miniaturowe są mało płodne. Dlatego nieuczciwi hodowcy krzyżują je z normalnymi królikami, by zyskać więcej zwierząt. Takie mieszańce rosną większe i cięższe niż klasyczne miniaturki. Bardzo popularne jest coś takiego u "baranów".

Samca królika najlepiej poddać kastracji. Ogranicza to jego skłonność do znaczenia terenu i agresywność.
za bardzo nie na temat ale coz
Co do szynszyli - bzdura. Miałam, wiec wiem, ze nie ma żadnego problemu z karmieniem. Co do krolika barana - mialam kilka i byly normalnych rozmiarów. I nie zauwazylam u innych ludzi, aby mieli barany "dziwnie duzych", wiec mysle, ze nie ma sie czego obawiac. Lepiej radzic po swoich doswiadczeniach

Pozdrawiam

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2010-08-29 o 16:14
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 16:06   #16
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Królik

Sam zwierzaczek to koszt od 59 zł ( w mojej okolicy), w zależności od rasy.
Do tego klatka 120-210zł, miseczka, poidło, siano, jedzenie.

Królik wychowany, jak napisała Anatomia nie załatwia się gdzie popadnie.
Bardziej niesforne są samiczki, samce są "łatwiejsze" do nauki i zachowania "dyscypliny".
Nie zgadzam się z Ninquelote, mój król jest jak najbardziej kanapowy i lubi pieszczoty i przytulanie Przychodzi i rozkłada się naprzeciw telewizora o 19, wprost na Fakty

Co do siana, toja teraz nie kupuję, dostaję worek od rolników czasem za darmo, czasem za grosze, nieznajomych dodam Granulat sypię tylko w rogi, gdzie siusia i to właśnie zbrylający, bo nie rani łapek, nie powinno się go wysypywać na całość kuwety, bo może króliś pokaleczyć łapki.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 16:09   #17
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość

Co do siana, toja teraz nie kupuję, dostaję worek od rolników czasem za darmo, czasem za grosze, .

To Twój królik musi byc zdrowy, skoro sianko prosto od rolników. Ja bardzo nie lubie tego sklepowego. Ostre badyle, a nieraz znalazły sie miedzy nimi niespodzianki :/ Dlatego równiez staram sie jak najczesciej dostac "wiejskiego" sianka
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 16:19   #18
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Co do szynszyli - bzdura. Miałam, wiec wiem, ze nie ma żadnego problemu z karmieniem.
Ja też mam. I wcale nie pisałam, ze jest problem z karmieniem, tylko, że należy uważać. Na przykład nie dawać mokrej karmy, np. świeżych owoców.
A co do reszty - pracowałam w sklepie zoologicznym i znam tę branżę oraz jej sztuczki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 16:42   #19
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
To Twój królik musi byc zdrowy, skoro sianko prosto od rolników. Ja bardzo nie lubie tego sklepowego. Ostre badyle, a nieraz znalazły sie miedzy nimi niespodzianki :/ Dlatego równiez staram sie jak najczesciej dostac "wiejskiego" sianka
W zoologicznym w mojej okolicy jest bardzo dobre sianko - takie drobniutkie i miękkie. Jest zwinięte w "gniazdko"i króliś bardzo je lubi. Raz kupiłam w supermarkecie, bo zoolog był już zamknięty i króliś w ogóle nie chciał go jeść. Także warto przejść się po zoologicznych i poszukać
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 18:45   #20
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Królik je wszystko co roślinne. Dyskusja o tym, czy ziarna z własnej mieszanki są lepsze od granulatu to dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Nieważne czym się karmi, ważne, by dostarczyć wszystkich potrzebnych składników mineralnych. Jedni chcą mieć łatwo i szybko, więc kupują zbilansowany pokarm firmowy, inni zbierają siano, patyczki, robią susz owocowo-warzywny z tego co rośnie po polach, łąkach i miedzach.
Karmienie królika mieszankami (które raczej są dla gryzoni) to jak karmienie dziecka w MacDonaldzie codziennie.
Cytat:
Otóż konsekwencją karmienia królików żywnością typu "fast food" (mieszankami, kolbami, dropsami) jest otyłość, nieprawidłowe ścieranie zębów ( czego następstwem jest przerost korzeni i powstawanie ropni okołowierzchołkowych), choroby kręgosłupa, zaburzenia pracy jelit, "brudna pupa" - czyli stale oblepiona kałem okolica odbytu, zatkania przewodu pokarmowego, kamienie w pęcherzu moczowym, choroby serca, wątroby i nerek - to tylko tyle, żeby wymienić najważniejsze. Królik po zjedzeniu nawet niewielkiej ilości tego typu pokarmu czuje się nasycony i nie widzi potrzeby "przerobienia" góry siana, którą umieszczą mu Państwo w klatce. Trochę poskubie, a na resztę nasika lub zrobi sobie na nim spanie. Trudno zmobilizować najedzonego królika, aby jadł siano. I tu zaczynają się poważne problemy.
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/b...i/zywienie.htm
Moja w końcu zaczęła jeść lepszy granulat. Idę na łatwiznę i daję granulat z sianem przeważnie. Zimą warzywa ze sklepu, latem biegam po łące w poszukiwaniu najładniejszych mleczy.
Moja daje się głaskać tylko jak sama ma na to ochotę. Za to często chodzi za nami po pokoju, taki charakter po prostu.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:01   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Królik

Królik JEST gryzoniem, to co ma jeść? Mieszanki dla psów?
Granulat dla świnki morskiej niewiele różni się od granulatu dla królika.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:10   #22
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez elfir Pokaż wiadomość
królik jest gryzoniem, to co ma jeść? Mieszanki dla psów?
Granulat dla świnki morskiej niewiele różni się od granulatu dla królika.
królik nie jest gryzoniem!
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:16   #23
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Królik JEST gryzoniem, to co ma jeść? Mieszanki dla psów?
Granulat dla świnki morskiej niewiele różni się od granulatu dla królika.
Piszesz, że pracowałaś w sklepie zoologicznym. Już zupełnie nie dziwię się, że bardzo rzadko trafia się na sklep gdzie króliki są dobrze zadbane.
Królik nie jest gryzoniem, królik jest zajęczakiem.
Świnka morska może bez problemu jeść mieszankę, królik nie może, królik ma jeść granulat przeznaczony dla królików. Można trzymać te da zwierzęta razem ale w porze karmienia powinny przebywać osobno, żeby nie wyjadać sobie z misek jedzenia.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:28   #24
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Królik JEST gryzoniem, to co ma jeść? Mieszanki dla psów?
Od kiedy królik jest gryzoniem ? Pracować w sklepie zoologicznym a mieć wiedzę na temat sprzedawanych zwierząt to różnica.



A królika nie kupuj adoptuj.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-08-29 o 19:30
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:34   #25
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Królik

fakt, moja pomyłka.

Zapomniałam że zajęczaki zostały wyodrębnione z rzędu gryzoni jakiś czas temu.
Kiedyś były zaliczane do gryzoni. Różnią się budową zębów.

Myślicie że w naturze królik żywi się specjalnymi mieszankami dla królików?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2010-08-29 o 19:36
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:49   #26
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Królik

królik nie jest gryzoniem. i nie może jesc ziaren.
i jak najbardziej moze jesc swieze owoce.


edit: widze,ze juz dziewczyny odpowiedzialy
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 21:20   #27
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
To znaczy, że nie wychowałaś należycie królika
To nie był mój królik i ja go nie wychowywałam
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 21:33   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Królik

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
królik nie jest gryzoniem. i nie może jesc ziaren.
i jak najbardziej moze jesc swieze owoce.
Dlatego tez nigdzie o ziarnach nie pisałam.
Tylko o różnicach między samodzielnie zbieraną paszą a taką kupowaną w sklepie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 20:08   #29
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Królik

ehh, te sprzedawczynie...

Nataliaaax3, jak tam zakup kóliczka?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2010-08-30 o 20:14
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:38   #30
Hanaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 120
Dot.: Królik

Mój królik pałaszował z uwielbieniem siano, poza tym wszytko co dorwał - warzywa, owoce, jak również granulat dla królików.
Jako smakołyk podgryzał sobie kolby...
Wiem że chyba nie powinno się dawać królikowi trawy, ale mój ją uwielbiał, w sezonie codziennie miał świeżą.
Hanaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.