Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 17:14   #3151
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
jakieś wskazania musiały być skoro dostałaś skierowanie. chyba poszłabym do następnego. bo generalnie możesz pójść i poprosić o usunięcie zdrowej jedynki... piszesz oświadczenie, że chcesz ją usunąć mimo braku wskazań i usuwają.
Tylko ,że tu gdzie mieszkam to nikt więcej na fundusz nie usuwał
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:22   #3152
shinobii
Raczkowanie
 
Avatar shinobii
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 49
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Dla osób, które wyrywały ósemki postanowiłam cos tez od siebie napisać, bo tutaj zaczerpnęłam też wiele informacji.

W piątek (3,5 dnia temu) miałam wyrywaną ósemke na dole po prawej stronie. Jeszcze nie wyrżnięta. Powód był taki, że od około dwóch tygodni ona powodowała niesamowity ból połowy szczęki. Wychodziła, ale nie było dla niej miejsca po prostu .

Zabieg ogólnie przebiegał bardzo spokojnie. Na znieczuleniu miejscowym nic nie czułam, Pan doktor mi tylko mówił co własnie robi, więc mogłam sobie jedynie wyobrazić (oprócz podważania, to czułam, ale nie ból).
Dostałam antybiotyk, taką "osłone" podczas brania antybiotyku, oraz Ketonal, do tego płyn do płukania jamy ustnej i żel na dziąsło.

W pierwszy dzień przykładałam sobie zimny okład, puszke Pepsi własciwie, do miejsca, zeby nie mieć zbyt dużej opuchlizny. Ale zaczęło mnie boleć gardło i robie to sporadycznie. Na drugi dzień obudziłam sie i miałam piłeczke pinpongową w buzi po prawej stronie Bez sińca.

Jem papki, które wyglądają czasami jak nie powiem co, ale mam strasnzy szczękoscisk. Nie wiem kiedy on ma minąć

Zdjęcie szwów tydzien po zabiegu.

Ogólnie o myślałam, że będzie dużoooo gorzej. W porównaniu z bólem zębów przed zabiegiem to to jest pikuś. Moge wytrzymac bez Ketonalu (chociaż musze wtedy tak czy siak leżec XD) .

Robiłam to w Krakowie, taka "przyjemnośc" kosztowała mnie 480 zł + 80 zł te wszystkie specyfiki po.
Jak dla mnie stawka normalna, zawsze leczyłam zęby prywatnie
shinobii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 22:14   #3153
izus1990
Zadomowienie
 
Avatar izus1990
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 297
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez shinobii Pokaż wiadomość
Jem papki, które wyglądają czasami jak nie powiem co, ale mam strasnzy szczękoscisk. Nie wiem kiedy on ma minąć
Ja właśnie dziś byłam na usunięciu szwów Szczękościsk zaczął mi mijać ok. 5-6 dnia po ekstrakcji. Możesz trochę poćwiczyć dla poprawy
__________________
M.

http://ecofuturewomen.blogspot.com/
izus1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:43   #3154
mery890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
usuwanie ósemek

Witam. Mam aparat ortodontyczny od 2 lat. Moja ortodontka stwierdziła, że muszę usunąć wszystkie 4 ósemki! Dziś byłam u chirurga na konsultacji i potwierdził wersję ortodontki... Powiedział, że,, po co się męczyć kilka razy?'' Problem w tym, że jedyne terminy zabiegu to piątek tuż przed Świętami lub piątek tuż przed sesją! Przed świętami nie mogę, bo mam egzamin w ten dzień.. pozostaje termin przed sesją ... I tu moje pytanie - czy w 4 dni dojdę do siebie i czy będę w stanie zdawać egzaminy? Strasznie się tego boję..

Edytowane przez mery890
Czas edycji: 2012-12-17 o 13:06
mery890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:17   #3155
Madusia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: usuwanie ósemek

Witam,4 ósemki na raz usuwasz?kazdy reaguje inaczej .ale ja ze swojego doświadczenia wiem ze po każdym wyrwaniu ósemki dochodziłam do siebie 2 tygodnie,antybiotyk+silne leki przeciwbólowe.Przy tych zębach często są powikłania,m.in suchy zębodół.Może lepiej przesunąć wyrwanie ich po sesji
Madusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:29   #3156
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: usuwanie ósemek

ja również nie polecam wyrywania tych zębów przed świętami ani przed sesją. Miałam usuwane 2 dolne na dwóch wizytach i słabo to wspominam. Najlepiej ustalić sobie jakiś termin kiedy będziesz miała więcej luzu na uczelni i przede wszystkim nie usuwać wszystkich jednocześnie
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:51   #3157
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: usuwanie ósemek

też jestem po usuwaniu 2 ósemek i 2 siódemek, ale w przeciwieństwie do dziewczyn wyżej - nie miałam po wyrwaniu żadnych problemów z "dojściem do siebie". Jakąś godzinę po rwaniu jak puściło znieczulenie musiałam sobie "dołożyć" przeciwbólowymi (ale tylko raz), ale potem już normalnie, tylko szczękościsk mnie trzymał tak gdzieś do wieczora. Następnego dnia już wszystko było normalnie (poza dziurą w dziąśle)
Ale ja generalnie mam dużą wytrzymałość na ból i zwykle spokojnie "przechodzę" tego typu rzeczy...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 14:00   #3158
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: usuwanie ósemek

Ja miałam usuwane 2 ósemki w różnych terminach. W obydwu przypadkach spuchłam straszliwie. Sama opuchlizna i siniaki zeszły po mniej więcej tygodniu-dwóch. Z tym, że po pierwszym usuwaniu dochodziłam do siebie łącznie przez ponad 2 miesiące, bo pojawiły się różne komplikacje. Dopiero mniej więcej po tych 2 miesiącach zaczęłam normalnie jeść. Koszmar.
W drugim przypadku wszystko poszło zaskakująco gładko (nawet chirurg się zdziwił, że tak szybko się zagoiłam). I po tygodniu nie było śladu po zabawie.
Powiem Ci tak. Jeśli chcesz usuwać ósemki powinnaś mieć w zapasie tak z tydzień wolnego. I to przy jednej ósemce.
W ogóle to jakim cudem chcą Ci usuwać 4 na raz? Mnie lekarz zabronił wyrwać drugą nie wcześniej niż pół roku po pierwszej.

Edytowane przez 7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Czas edycji: 2012-12-17 o 14:01
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 08:13   #3159
eowyn1990
Raczkowanie
 
Avatar eowyn1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 85
Dot.: usuwanie ósemek

a moje pierwsza ósemka się dopiero wykluwa, ale jak czytam Wasze komentarze zaczynam się bać, co będzie jak już wyrośnie i moja dentystka będzie chciała mi ją wyrwać
eowyn1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 12:13   #3160
paczek_w_masle
Rozeznanie
 
Avatar paczek_w_masle
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 640
Dot.: usuwanie ósemek

Ja miałam usuwane chirurgicznie 3 ósemki (tylko tyle miałam :P) ale lekarz musiał je wyciągać naprawdę z głębi dziąsła, bo się jeszcze nie przebiły. Miałam jakieś 2 tygodnie wyjęte z życia.
__________________
- medycyna
- konie
- ciałko takie jak dawniej
paczek_w_masle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 11:14   #3161
mery890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: usuwanie ósemek

[1=7808db1bb82aa4847b78eb7 501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3 aac83c;38176093]
W ogóle to jakim cudem chcą Ci usuwać 4 na raz? Mnie lekarz zabronił wyrwać drugą nie wcześniej niż pół roku po pierwszej.[/QUOTE]

Właśnie sama się temu dziwię Lekarz powiedział, że tak będzie lepiej dla mnie.. Hmm Cytuję:,, drugi raz Pani nie będzie chciała do mnie wrócić''.
Nieciekawa sytuacja
mery890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 19:48   #3162
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: usuwanie ósemek

Ja miałam usuwaną jak na razie tylko jedna dolną ósemkę i zniosłam to dobrze, nie musiałam brać nawet leków przeciwbólowych. Jednak tydzień przesiedziałam w domu z powodu bardzo opuchniętego policzka (wstydziłam się pokazać tak ludziom).

Myślę, że oba terminy, które masz do wyboru nie są zbyt dobre bo nie wiadomo jak zareagujesz, czy bardzo cie będzie potem boleć i takie tam. Lepiej nie usuwać od razu 4 ósemek. Ja po usunięciu tej jednej miałam problem z jedzeniem przez kilka dni z powodu opuchlizny, która ograniczała mi ruchomość żuchwy i szwów, które mnie ciągnęły podczas otwierania buzi. Najlepiej byłoby najpierw dwie z jednej strony za jednym razem, a potem dwie z drugiej też za jednym razem.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 21:13   #3163
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Już po wszystkim Miałam to szczęście, że ząb wyrżnął się prawie cały i obyło się bez rozcinania dziąsła. Przyszłam do dentystki żeby obejrzała zęba i powiedziała co dalej, a ona tylko zajrzała i powiedziała "To co, wyciągamy?". Momentalnie zesztywniałam na fotelu ze strachu, ale nic się nie działo. Wszystko trwało raptem 10 minut razem ze znieczuleniem. Teraz mam dziurę jak lej po bombie i zaczyna mnie boleć, ale mam nadzieję, że do wigilii w miarę się wygoi i będę mogła wszystko jeść

Edytowane przez 201705121341
Czas edycji: 2012-12-21 o 16:16
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 21:43   #3164
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: usuwanie ósemek

Hej, dolaczam do watku. Mnie tez czeka wyrwanie dwoch dolnych osemek. Boje sie, ale mam nadzieje, ze bedzie ok.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 21:40   #3165
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie ósemek

Ja usuwam wszystkie cztery ósemki po sylwestrze. Lekarz powiedział, że będę potrzebowała kilku dni wolnego.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 22:36   #3166
mery890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja usuwam wszystkie cztery ósemki po sylwestrze. Lekarz powiedział, że będę potrzebowała kilku dni wolnego.
Czy po zabiegu mogłabyś podzielić się z nami swoimi wrażeniami?
mery890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:26   #3167
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie ósemek

Jak przeżyję to nie ma sprawy
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:37   #3168
the cherry blossom girl
Rozeznanie
 
Avatar the cherry blossom girl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 617
Dot.: usuwanie ósemek

Niedlugo czeka mnie wyrywanie ósemki (dość poważne, bo niewyrżniętej ;/) czy powinnam zrobic sobie jakieś badania kontrolne? Czy mogę iść normalnie na zabieg? Nie wiem czy trzeba robic sobie morfologie ? Lekarz nic mi nie mówił (tylko będe brać wcześniej antybiotyk)
Któraś z was robiła?
the cherry blossom girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 23:51   #3169
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez the cherry blossom girl Pokaż wiadomość
Niedlugo czeka mnie wyrywanie ósemki (dość poważne, bo niewyrżniętej ;/) czy powinnam zrobic sobie jakieś badania kontrolne? Czy mogę iść normalnie na zabieg? Nie wiem czy trzeba robic sobie morfologie ? Lekarz nic mi nie mówił (tylko będe brać wcześniej antybiotyk)
Któraś z was robiła?
ja miałam obie ósemki usuwane chirurgicznie (były niewyrżnięte, a co najlepsze rosły poziomo a nie pionowo ) i nie przygotowywałam się do tego jakoś specjalnie. Poszłam, dostałam znieczulenie i dalej nic nie pamiętam
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 07:25   #3170
izus1990
Zadomowienie
 
Avatar izus1990
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 297
Dot.: usuwanie ósemek

Ja w sumie usuwałam 3 ósemki. Każdą z pewnym odstępem czasowym. Ekstrakcja dwóch przebiegła bez problemów. Tego samego dnia już normalnie funkcjonowałam. Jedna ósemka rosła mi poziomo. Chirurg się przy niej porządnie wymęczył, antybiotyk, szycie, opuchlizna. Tak mogłabym scharakteryzować tydzień "po". Planując ekstrację, warto jednak dla pewności mieć 2-3 dni w miarę luźniejsze. Nigdy nie wiadomo jak zareaguje nasz organizm
izus1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 08:45   #3171
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: usuwanie ósemek

Zastanawiam się jak to będzie z moimi ósemkami? Wyrosły dość dawno, ale mam wrażenie, że nie do końca. Niby je widać, ale wystają tylko kilka mm ponad dziąsło. Zastanawiam się czy nie trzeba będzie nacinać dziąsła Czy ktoś z Was tak miał?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 09:13   #3172
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: usuwanie ósemek

moja jedna tak wystawała (tyle co przebite dziąsło było). Dentysta przy wyrywaniu posłużył się czymś, co odczuwałam tak, jakby wwiercił w zęba śrubkę i potem za nią ciągnął (ale co to na prawdę było nie wiem, nie wnikałam) - najważniejsze, że ząb wyszedł
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 09:28   #3173
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
moja jedna tak wystawała (tyle co przebite dziąsło było). Dentysta przy wyrywaniu posłużył się czymś, co odczuwałam tak, jakby wwiercił w zęba śrubkę i potem za nią ciągnął (ale co to na prawdę było nie wiem, nie wnikałam) - najważniejsze, że ząb wyszedł
Dzięki za informację. Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez ciecia
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 10:40   #3174
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dzięki za informację. Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez ciecia
Jeśli błona dobrze przylega do zęba i nie odstaje to nie tnie się jej raczej. Rozcina się w przypadku gdy jest stan zapalny i/albo jedzenie dostaje się pod błonę.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 23:43   #3175
niezapomniane
Raczkowanie
 
Avatar niezapomniane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: usuwanie ósemek

miałam wyrywaną górną ósemkę, wszyscy mnie straszyli ale od razy pojechałam na zakupy praktycznie bez problemu. Ponoć z dolną może być większy, ale zobaczymy. good luck!
__________________
Wiara w piękno pozostanie niezmienna...
niezapomniane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 14:21   #3176
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: usuwanie ósemek

i po co czytałam ten wątek?
za tydzień idę z pierwszą nie do końca wyrżnięta ósemką,a oprócz niej w kolejce czekają jeszcze dwie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 11:32   #3177
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie ósemek

Ja w czwartek wyrwałam wszystkie cztery i naprawdę nie ma tragedii. Boli tylko trochę, a mam bardzo niski próg bólu. I nawet nie jestem bardzo spuchnięta, podobno były o wiele większe chomiki
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:24   #3178
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja w czwartek wyrwałam wszystkie cztery i naprawdę nie ma tragedii. Boli tylko trochę, a mam bardzo niski próg bólu. I nawet nie jestem bardzo spuchnięta, podobno były o wiele większe chomiki
Wszystkie 4? Podziwiam. Mimo, że po usunięciu jednej czułam się nieźle i nie miałam żadnej opuchlizny, to i tak bym się nie zgodziła na takie coś.

Ja usuwam kolejną ósemkę 21 stycznia. Mam nadzieję, że będzie tak jak przy ostatniej.
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 13:02   #3179
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: usuwanie ósemek

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja w czwartek wyrwałam wszystkie cztery i naprawdę nie ma tragedii. Boli tylko trochę, a mam bardzo niski próg bólu. I nawet nie jestem bardzo spuchnięta, podobno były o wiele większe chomiki
jestem pod wrażeniem.
Gratuluję odwagi i tego,że masz wszystko z głowy.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 13:54   #3180
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie ósemek

Pod narkozą to chyba umniejsza wiele mojej odwadze ale cieszę się, że mam to za sobą. Szczególnie, że bardzo krzywo rosły i niestety zdążyły trochę pokrzywić moje zęby.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.