Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 11:05   #3601
mm 1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Błąd ortodontki - wyrwany zły ząb, proszę o pomoc!

Lekarze trzęsą portkami przed odpowiedzialnością cywilno prawna. Pacjenci nie wiedza ze maja do czegoś prawo, ze wszystko jest na ich korzysc. To ze pacjent dobrowolnie siada na fotel to jest tylko zgoda na to ze lekarz może sobie obejrzeć. Jeżeli pacjent nie podpisze zgody na dokładnie określony zabieg (najcześciej ekstrakcje,leczenie endodontyczne, wybielanie zebow, zabieg tens, uzupełnienia protetyczne) to wygra praktycznie każda sprawę. Np. Leczenie kanalowe, pacjent zapłacił 600zl po jakimś czasie ząb sie złamał i jest do usunięcia. Rozwiazanie A. Pacjent podpisał zgodę w ktorej zapoznał sie z ewentualnymi powikłaniami, z tym ze leczenie może skończyć sie niepowodzeniem itd itd. Lekarz jest czysty, pacjent nie może zrobić nic. Rozwiazanie B. Pacjent nie podpisał zgody, sprawa do sadu, pacjent mowi ze nie wiedział ze tak sie może stać, nie został poinformowany, nie chciał itd. Lekarz nie ma jak udowodnić ze przeciez powiedział iż istnieje taka możliwość. Pacjent jest na wygranej pozycji. Może trochę zagmatwalam ale myśle ze sens jest jasny. Gdybym nie wiedziała jak to wyglada w praktyce to nie pisalabym bzdur na forum. Nie chce sie tu z nikim kłócić bo nie o to w tym chodzi. Nie jestem gimnazjalistką która cos przeczytała w internecie i teraz sie wymądrza. Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem i gdzie pracuje. Btw 2009 to Twój rocznik?
mm 1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 10:09   #3602
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Błąd ortodontki - wyrwany zły ząb, proszę o pomoc!

Nie, nie mój rocznik, ale jesli chodziło takie sprawy, to mam doświadczenie, ponieważ zawiązana jestem i ze środowiskiem stomatologów i prawnikówna pewno nie doradzialabym komuś iść do sadu zeby na miejsce usunietej piątki wstawić implant, skoro potem planuje sie jeszcze leczyć ortodontycznie
Poza tym dlaczego niby lekarze boja sie odpowiedzialności?wiekszo sc, a juz na pewno każdy dentysta jest ubezpieczony i to nie z jego kieszenie idzie odszkodowanie, tylko z firmy ubezpieczeniowej, która tak łatwo nie wypłaca odszkodowania pacjentom.
Tak czy siak, życzę Wam dziewczyny powodzenia w leczeniu zębów i pozytywnego rozwiązania.
mm1991, daruj sobie personalne wycieczki
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 14:14   #3603
Tusia 26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 30
Dot.: Błąd ortodontki - wyrwany zły ząb, proszę o pomoc!

Witam Wszystkich jestem nowa na tym forum 03.01.2014 miałam ściągany aparat, nosiłam go 2 lata i 2 msc, tylko górny łuk. Mam aparat retencyjny stały- drucik i dodatkowo szynę retencyjna noszoną przez cały dzień i na noc przez 6 msc-zalecenie orto ,potem juz prawdopodobnie tylko na noc. Mam do Was pytanie.......wiem,ze sczechizuję strasznie ;/ Z lewej strony górna ósemka wyszła cała i jest uwzględniona w szynie, natomiast od wczoraj zaczęło mnie boleć dziąsło z prawej strony....wsadziłam palca i wyczułam koniuszki ósemki ;/ Do aparatu usuwana miałam lewą czwórkę. Boję się,że ta nowa ósemka pokrzywi mi zęby ;/ orto nie wspominał nigdy nic o jej usuwaniu, miałam robioną panoramę....na moje laickie oko jak macam palcem miejsce chyba mam ;/ wizyte kontrolna mam 8 lutego,czy do tego czasu istnieje szansa,że ta ósemka mi pokrzywi na nowo zęby?????? kiedy pytałam o ósemkę dolna, powiedział mi ,ze nie ma ona takiej sily aby stłoczyła zęby na dole.....
Tusia 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:23   #3604
demonica
Raczkowanie
 
Avatar demonica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cześć dziewczyny. Ja właśnie jestem na etapie usuwania trzech ósemek zatrzymanych (dłutowanie) u chirurga z zakresu stomatologii szczękowej z NFZ, więc co nie co Wam mogę o tym napisać, jak to u mnie wyglądało/wygląda, bo sama szukałam w sieci. Wszystkie 3 ósemki były/są pod dziąsłem. Jedna odezwała mi się po porodzie - bolała mnie żuchwa i ucho. Na wstępie Wam napiszę, że ósemka ósemce nie równa i ból po ich usuwaniu może być różny!, z różnym nasileniem. Jedną (prawą dolną) usunęłam w grudniu i tak mnie cholernie bolało, jak ketonal przestawał działać, że tydzień miałam wycięty z życiorysu. Brałam ketonal co 4 godziny, aż mnie żołądek z tego bolał. Sam zabieg do przeżycia, nie bolało -wykupiłam sobie mocniejsze znieczulenie za 40 zł, słyszałam tylko te podważanie itp. Zabieg trwał ok. 25 minut, w tym z 15 minut to było oczekiwanie, aż zadziała znieczulenie, a potem już rozcięcie dziąsła, dłutowanie i wyszedł cały ząb, ale miała skręcone korzenie. Założenie szwów, przepisanie ketonalu i antybiotyku. Na drugi dzień spuchłam, jak chomik, leżałam z okładami żelowymi z lodówki itp., dostałam szczękościsku (nie mogłam otworzyć ust, żeby nawet łyżeczkę do herbaty włożyć - bolały zawiasy). Na siłę otwierałam te usta. Opuchlizna utrzymywała się tak z 3 -4 dni, stopniowo malała. Z ust wydobywał się nieprzyjemny zapach, ciągle czułam dziwny posmak. Na początku nie można płukać tej rany, żeby nie wypadł skrzep i nie powstał tzw. suchy zębodół. Po tygodniu zdjęcie szwów i już mogłam funkcjonować bez ketonalu Pozostała mi głęboka, szeroka na 0,5 mm bruzda w dziąśle i wchodzi mi tam jedzenie, dość duże kawałki, bo to się może goić do 2 miesięcy. Ten kto pracuje dostaje wtedy tydzień L4. W zeszłym tygodniu miałam usuwaną drugą dolną ósemkę, również zatrzymaną pod dziąsłem - wyszła szybciej i mogłam funkcjonować bez ketonalu, bo ból był, ale do zniesienia! Opuchlizna niestety także była przez 3 dni. Dziś mija 5 dzień od zabiegu, a opuchlizny już brak - za 2 dni zdjęcie szwów. Za 2 tygodnie czeka mnie bardziej skomplikowany zabieg - usunięcie górnej ósemki zatrzymanej, rosnącej poziomo w stronę policzka... która na 90% ma korzenie w zatoce szczękowej. Niby górne ósemki są mniej unerwione i gdyby rosła w pionie to być może byłoby łatwiej. Chirurg powiedział, że czeka mnie plastyka jamy ustnej, bo po usunięcie zębów, które mają korzenie w zatoce powstaje połączenie między zatoką i jamą ustną i to trzeba zamknąć. Tego najbardziej się boję . Zdecydowałam się na usunięcie ósemek zatrzymanych, bo i tak nie mają żadnej funkcji, a przez nie mogę mieć wiele bardziej skomplikowane problemy zdrowotne, bóle migrenowe, stany zapalne... POWODZENIA!
demonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:12   #3605
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Problem z ósemkami. Help! :/

Kurcze, nie wiem czy zgodzić się na usunięcie ósemki siedzącej w kości czy nie. Ósemka dolna, blisko nerwu (nawet bardzo), znajduje się w poprzek szczęki i boję się, że przerwą mi nerw i stracę czucie Miała któraś taką sytuację albo wie co zrobić?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 21:32   #3606
Lenusia
Przyczajenie
 
Avatar Lenusia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Ja usuwałam wczoraj na Złotej Jesieni 3 w Poradni Chirurgii Stomatologicznej. Nie wiem jak sie nazywał dr, ale słyszałam, że ogólnie tam dobrze "robią". Cóż, zobaczymy Zabieg ok. W znieczuleniu, nic nie boli tylko przerażające są odgłosy cięcia dziąseł i wyłupywania zęba 4 h po zabiegu znieczulenie przestało działać, więc wzięłam Ifenin Forte i po problemie. Dziś wyglądam jak chomik, ale nie boli Powodzenia
Lenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 18:27   #3607
werandaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Usuwałam 3ósemki, 3 tygodnie temu. Mialam zabieg metoda sedacji (płytka narkoza) dostałam zastrzyk i zasnełam, chociaz wydawało mi sie ze słysze głos lekarza i radio w tle. Samego zabiegu nie czułam wogóle. Następnego dnia bardzo bolała mnie głowa, zero bólu w miejscu po zębach a tego bałam sie najbardziej. Szwy same sie wchłonęly. Polecam tą metode wszystkim którzy panicznie jak ja boją się dentysty.
werandaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 13:19   #3608
demonica
Raczkowanie
 
Avatar demonica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: Problem z ósemkami. Help! :/

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Miała któraś taką sytuację albo wie co zrobić?
Jak przeczytasz moją powyższą wypowiedź to zobaczysz, jaki ja miałam przypadek. Właśnie jestem po usunięciu już trzeciej ósemki zatrzymanej rosnącej poziomo w stronę policzka. Sam zabieg na wykupionym znieczuleniu - długo mi tam grzebał, bo ciężki dostęp, a do tego otwarła mi się zatoka. Ból jest, ale mniejszy niż przy dolnych ósemkach, bo dolne są bardziej unerwione. Jeżeli kiedyś masz mieć przez te zęby bóle głowy, ucha to lepiej usuń. Ból po jest... nie ma co ukrywać, ale po ketonalu da się funkcjonować, tylko nie można ust otworzyć, żeby coś zjeść, bo boli, opuchlizna. Najgorsze pierwsze 3 - 4 dni.
demonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:25   #3609
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Problem z ósemkami. Help! :/

Nie widzę nic na temat komplikacji, a słyszałam, że można uszkodzić nerw, stracić czucie etc i tego się obawiam. Górnych ósemek już dawno nie ma A bóle i tak są, zwłaszcza, że cierpię na migreny od lat.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:31   #3610
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

A ja ma pytanie o ósemkę już wyrośniętą. Kto powinien ją usunąć? "zwykły" dentysta czy raczej chirurg-dentysta? Jedną ósemkę usunęła mi Pani stomatolog-chirurg, niestety już nie prowadzi gabinetu, Mam do wyrwania drugą ósemkę, taką co już wyrosła i o dziwo w zwykłym gabinecie nie chcią mi jej usunąć. Jak było w Waszym przypadku?
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:44   #3611
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Problem z ósemkami. Help! :/

A nie dopisałam, że ósemka leży na siódemce
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 10:40   #3612
lookastrn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ukruszony ząb

Cytat:
Napisane przez webka Pokaż wiadomość
Kochana,nie wiem jak to się nazywało co mi robiła bo jak tylko usiadłam na fotel to zabrala się do 'roboty' a jak to przebiegało to jest opisane wyzej Gdybys byla z Trn to podałabym Ci kontakt do tej co ja byłam
Cześć, jestem z Torunia i mam podobny problem-ukruszony dosyć spory kawałek zęba. Mogłabyś mi podać namiary na tą Panią która zdziałała cuda z Twoim zębem?
lookastrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:58   #3613
webka
Przyczajenie
 
Avatar webka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: Ukruszony ząb

Proszę: Pani Doktor to Grażyna Szwed - Dziuba, przyjmuje na ul. Bartosza Głowackiego 10/2 numer tel: 661-12-52. Pozdrawiam
webka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 16:02   #3614
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
A ja ma pytanie o ósemkę już wyrośniętą. Kto powinien ją usunąć? "zwykły" dentysta czy raczej chirurg-dentysta? Jedną ósemkę usunęła mi Pani stomatolog-chirurg, niestety już nie prowadzi gabinetu, Mam do wyrwania drugą ósemkę, taką co już wyrosła i o dziwo w zwykłym gabinecie nie chcią mi jej usunąć. Jak było w Waszym przypadku?
Mi wyrżniętą ósemkę usuwała dentystka a niewidoczną lecz uciskającą na resztę zębów dentysta-chirurg. Pewnie to zależy od dentysty czy chce się podjąć takiego zadania.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:16   #3615
demonica
Raczkowanie
 
Avatar demonica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Jak ktoś jest z Katowic i okolic to mogę podać kontakt do tego chirurga, który mi usuwał wszystkie 3 ósemki spod dziąseł. Ma 40 lat doświadczenia w chirurgii twarzowo-szczękowej. Ja jestem zadowolona i żadnych powikłań związanych z jego robotą nie mam, a otwarła mi się zatoka... a dolne ósemki miałam pod dziąsłem i skręcone korzenie.... a robiłam z NFZ, tylko płaciłam 40 zł za mocniejsze znieczulenie i fotkę trzeba zrobić, panoramę. Przyniosłam wydruk sprzed 3 lat
demonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:56   #3616
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez demonica Pokaż wiadomość
Jak ktoś jest z Katowic i okolic to mogę podać kontakt do tego chirurga, który mi usuwał wszystkie 3 ósemki spod dziąseł. Ma 40 lat doświadczenia w chirurgii twarzowo-szczękowej. Ja jestem zadowolona i żadnych powikłań związanych z jego robotą nie mam, a otwarła mi się zatoka... a dolne ósemki miałam pod dziąsłem i skręcone korzenie.... a robiłam z NFZ, tylko płaciłam 40 zł za mocniejsze znieczulenie i fotkę trzeba zrobić, panoramę. Przyniosłam wydruk sprzed 3 lat
Poproszę
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:54   #3617
demonica
Raczkowanie
 
Avatar demonica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Poproszę
Podałam na prv
demonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 09:32   #3618
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Może nawet się bujnę na koniec kraju do tych Katowic, byleby mi krzywdy nie zrobili...
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 14:53   #3619
pocztaonet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Wyrwany ząb

Hej mam pytanko.. jestem właśnie 5 godzinę po wyrwaniu zęba a ciągle leci mi krew.. bardzo dużo tej krwi czy to jest normalne ? w ogóle nie chce krzepnąć.. po 3 godzinach od zabiegu zjadłam sam jogurt.. proszę o jakąś radę
pocztaonet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 17:41   #3620
kenaii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
W jakim wieku można wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzacje?

Chciałabym dowiedziać się czy w wieku 15 lat można wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzacje? Czy to nie niszczy zębów?
kenaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:30   #3621
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wyrwany ząb

mi po wyrwaniu ladnych kilka godzi leciala krew. po prostu nie wypluwaj jej, nie plucz, bo nabawisz sie suchego zebodolu.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:57   #3622
kenaii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: W jakim wieku można wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzacje?

Pomoże ktoś? )
kenaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:24   #3623
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: W jakim wieku można wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzacje?

Można, prawidłowo wykonany nie niszczy zębów
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 06:13   #3624
pocztaonet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wyrwany ząb

dziękuję a nie wiesz może kiedy będę mogła normalnie jeść ? głównie chodzi mi o to kiedy będę mogła już tamtą stroną gryźć ?
pocztaonet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 07:08   #3625
og93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
postępowanie po wyrwaniu zęba

Witam wczoraj około godziny 11:00 byłam już po zabiegu ekstrakcji zęba niestety mój dentysta nie powiedział mi dokładnie co mi wolno, a czego nie wolno robić przez najbliższe dni dlatego zwracam się do Was z prośbą mogłabym prosić o rozwianie moich wątpliwości na temat:
  • kiedy mogę normalnie umyć zęby ?
  • kiedy mogę zapalić papierosa ?
  • kiedy będę mogła normalnie jeść ? (chodzi mi o takie produkty jak chleb, bułki, serki do smarowania kanapek, ogórki, paprykę, sałatę, pomidor itp.)
  • kiedy będę mogła pić ciepłą kawę, herbatę itp.?
  • kiedy mogą zrobić pierwszą płukankę z szałwii ?
  • kiedy będę mogła normalnie gryźć tamtą stroną ?
  • kiedy ten skrzep mi odpadnie ? - ta nagromadzona krew wygląda bardzo nieestetycznie :P
  • czy podczas jedzenia (np. grysiku) jeżeli trochę pokarmu przedostanie mi się na tą stronę gdzie był wyrwany ząb i "dotknie" tego miejsca to mam się bać ?
to chyba tyle bardzo dziękuję za pomoc !

Edytowane przez og93
Czas edycji: 2014-02-08 o 07:19
og93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 05:17   #3626
og93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: postępowanie po wyrwaniu zęba

wie ktoś kiedy będę mogła rzuć tą stroną po której został wyrwany ząb ?
og93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:01   #3627
pureinsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 65
Dot.: Wyrwana ósemka, co jeść i kiedy?

..

Edytowane przez pureinsanity
Czas edycji: 2014-02-15 o 14:33
pureinsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:40   #3628
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: postępowanie po wyrwaniu zęba

Ja wyrywałam dwie górne 4..ok 12 Pić mogłem po minimum godzinie,najlepiej przez słomke ale zimne napoje.Jeść mogłam po dwóch ale najlepiej papki i też chłodne. Polecała mi zjeść lody żeby troche to zamrozić. Wieczorem mogłem już trochę cieplejsze. Palić nie mogłam do wieczora, zapaliłam ok 19. Nie wskazane było żadne pukanie szałwią, ze względu na skrzepy które i tak same odpadną przy np jedzeniu. Zęby umyłam już wieczorem,tylko ostrożnie uważając na dziury. Nie mogłam też za bardzo nagrzewać tego miejsca,np iść spać w ciągu dnia.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:46   #3629
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: Wyrwany ząb

Sama chyba musisz wyczuć kiedy, a nie możesz jeść drugą stroną?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:51   #3630
og93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: postępowanie po wyrwaniu zęba

dziękuję ślicznie za odpowiedź a nie wiesz może kiedy spokojnie będę mogła zacząć gryźć tamtą stroną ?
og93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.