Kosmetyki M.A.C - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-19, 20:45   #5071
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Super że wam się podoba mam w planach jeszcze jedna 15 cieniową juz ułożoną, ale poczeka do jesieni



tak jak pisałem pod 045 TIU będzie ciężko, to naprawdę unikatowy kolor, może wymyśle coś pod 035 Adaptive, daj mi 2-3 dni do namysłu proszę



i maniakiem kosmetycznym

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------



lepiej się pochwal jakie kolory kupiłaś może mnie natchniesz do brwi jeżeli nie masz bardzo ciemnych to Browset kolor Biguile, to absolutne cudo
Czy mógłbyś mi polecić odcienie różu do mojej cery? Posiadam dość jasną cerę, która łatwo się opala (ale delikatnie, nigdy nie jestem mocno opalona), w zimnym odcieniu. Na razie używam odcienia Well Dressed i jest dla mnie idealny, ale chciałabym wypróbować także czegoś lekko brzoskwiniowego na lato.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 20:50   #5072
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Kosmetyki M.A.C

KNK super kolekcja. Uhh zazdroszczę.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 22:55   #5073
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Cienie

1. Brązy i spółka
Yogurt -- Omega -- Corduroy -- Sable
Orb -- Amber Lights -- Swiss Chocolate -- Brown Script
Mylar -- Retrospeck -- Charcoal Brown -- Botanical (LE)

2. Fioletowo-Bordowo
Sketch -- Coppering -- Coral (PRO) -- Paradisco -- Nylon
Nocturnelle -- Star Violet -- Rose (PRO) -- Trax -- Shale
Da Bling -- Blackberry -- Satellite Dreams -- Stars N' Rockets -- Signed Sealed

3. Pozostałe
Print -- Greensmoke -- Bio Green (PRO) -- Juxt -- Aqua (PRO)
Beautiful Iris -- Parfait Amour -- Poison Pen -- Knight Divine -- Plumage
Fade -- nie pamietam nazwy -- Blue Calm (PRO) -- Deep Truth -- Carbon

4. Dwa pojedyńcze których boje się wyciągać do paletek ze względu na ich stan, a bardzo je lubię
Rummy (chyba LE) -- Hauting (LE)
No cudne zbiory, w końcu się doczekaliśmy Strasznie podobają mi się palety z pudrami i różami, nabrałam niestety ochoty, żeby sobie skomponować taką... Powiedz mi proszę, jak ci się pracuje na Charcoal Brownie, bo podoba mi się, jest chyba takim średnionatężonym brązem, nie? Zamierzam zrobić jeszcze paletę nudesów/neutrali, więc pewnie się przyda... Jestem uzależniona
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 23:12   #5074
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

KNK cudne te Twoje paletki.. uprzejmie zazdraszczam
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 23:28   #5075
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Oj tak KNK piekne paletki, szczegolnie zazdroszcze neutrali i fioletow. Nie wiem jak to sie stalo, ale nie mam zadnego brazu z MACa. Czas nadrobic. :P
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 23:43   #5076
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Jak obiecałem wklejam swoje paletki
Super (zwłaszcza, że dużo moich ulubionych kolorów - te fiolety )
I na pewno będzie to jakąś inspiracją, jak w końcu zdecyduję się na komponowanie własnej paletki (chociaż pewnie powinnam przestać tak nad tym filozofować i pójść na żywioł )

Czy róż Mocha ma w sobie jakieś różowe odcienie? Pięknie wygląda w paletce, a nigdy na niego uwagi nie zwróciłam - z reguły z góry odrzucam wszystko co się kojarzy z brązem - i pewnie niesłusznie

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------


Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
A może zechcielibyście mi doradzić jakie kolory Waszym zdaniem będą do mnie pasowały?? Panie w sklepach zawsze mówią, że jestem zimą- mam jasną karnaję, ciemne włosy i oczy koloru niewiadomo jakiego troche zielone troche szare. Ostatnio Pani w Inglocie doradziła mi złotawy brąz w ciepłym odcieniu ale po powrocie do domu i pomalowaniu się nim okazało się że kolor kompletnie nie pasuje do mnie... no i wierz tu specjalistom...
Ja tez jestem zimą i zdecydowanie unikam brązów Wszelkich. No, czasem się skuszę na jakąś gorzką czekoladę, ale najczęściej w połączeniu z szarością lub fioletem. Popróbuj z odcieniami granatu, lub ciemnego żywego intensywnego błękitu (możesz zacząć od kredki, jeśli to zbyt odważne - Art Deco ma w tym sezonie piękny metaliczny, nie za ciemny granat). No i moja ulubiona kredka Fly by Blue z MACa (wyjdzie ponownie przy Love That Look). Ale ja mam oczy brązowe i w sumie granat je podkreśla niesamowicie.
Ciemna szarości i fiolety też sa fajne dla zimy. Może spróbuj innych odcieni fioletu? Bardziej zgaszonych, jak np pigment Circa Plum? Albo jakieś burgundowe? cienie Sketch, Cranberry lub pigment Heritage Rouge?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:00   #5077
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość


Ja tez jestem zimą i zdecydowanie unikam brązów Wszelkich. No, czasem się skuszę na jakąś gorzką czekoladę, ale najczęściej w połączeniu z szarością lub fioletem. Popróbuj z odcieniami granatu, lub ciemnego żywego intensywnego błękitu (możesz zacząć od kredki, jeśli to zbyt odważne - Art Deco ma w tym sezonie piękny metaliczny, nie za ciemny granat). No i moja ulubiona kredka Fly by Blue z MACa (wyjdzie ponownie przy Love That Look). Ale ja mam oczy brązowe i w sumie granat je podkreśla niesamowicie.
Ciemna szarości i fiolety też sa fajne dla zimy. Może spróbuj innych odcieni fioletu? Bardziej zgaszonych, jak np pigment Circa Plum? Albo jakieś burgundowe? cienie Sketch, Cranberry lub pigment Heritage Rouge?
Hmmm a no właśnie ale co poradzić jak ja lubię brązy i dobrze się w nich czuję... Ale masz rację popróbuję jeszcze trochę z tymi fioletami i zorientuję się czy te kolory które wymieniłaś będą do mnie pasowały. Właśnie bardzo dużo dziewczyn pisało o pigmencie Circa Plum i chyba zafunduję sobie odsypkę żeby go spróbować.
Bardzo dziękuję Ci Kajol za pomoc.
A swoją drogą to niesamowite, że dziewczyna o ciemnych oczach jest zimą jak mi powiesz, że masz jeszcze ciemne włosy to już chyba nie uwierzę. Może to dziwne ale zawsze spotykałam dziewczyny o ciemnych oczach, włosach i "opalonej" karnacji.
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 10:21   #5078
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Hmmm a no właśnie ale co poradzić jak ja lubię brązy i dobrze się w nich czuję... Ale masz rację popróbuję jeszcze trochę z tymi fioletami i zorientuję się czy te kolory które wymieniłaś będą do mnie pasowały. Właśnie bardzo dużo dziewczyn pisało o pigmencie Circa Plum i chyba zafunduję sobie odsypkę żeby go spróbować.
Bardzo dziękuję Ci Kajol za pomoc.
A swoją drogą to niesamowite, że dziewczyna o ciemnych oczach jest zimą jak mi powiesz, że masz jeszcze ciemne włosy to już chyba nie uwierzę. Może to dziwne ale zawsze spotykałam dziewczyny o ciemnych oczach, włosach i "opalonej" karnacji.
Z tych wszystkich testów na pory roku to jak nic zawsze mi wychodzi, że jestem zimą A jak jeszcze zaczęłam dobierać sobie te "zimowe" kolory, to już zupełnie uwierzyłam w taką klasyfikację. Strzał w 10! A włosy mam ciemne- bardzo (oczy też bardzo ciemne, właściwie bez takich ciepłych orzechowych tonów), tylko opalona nie jestem. Właściwie to jest ten typ zima południowa, tylko, że słońca unikam, to blada jestem.

A w brązach wyglądam jakbym była chora. Chyba, ze brąz jest z domieszką innego koloru. Circa Plum jest właśnie takim fioletem z odrobiną brązu i srebrzystych iskierek, raczej chłodny odcień. Myślę, że przy zielonych oczach powinien wyglądać fajnie. Jakby co mogę Ci przesłać odsypkę
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:35   #5079
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Z tych wszystkich testów na pory roku to jak nic zawsze mi wychodzi, że jestem zimą A jak jeszcze zaczęłam dobierać sobie te "zimowe" kolory, to już zupełnie uwierzyłam w taką klasyfikację. Strzał w 10! A włosy mam ciemne- bardzo (oczy też bardzo ciemne, właściwie bez takich ciepłych orzechowych tonów), tylko opalona nie jestem. Właściwie to jest ten typ zima południowa, tylko, że słońca unikam, to blada jestem.

A w brązach wyglądam jakbym była chora. Chyba, ze brąz jest z domieszką innego koloru. Circa Plum jest właśnie takim fioletem z odrobiną brązu i srebrzystych iskierek, raczej chłodny odcień. Myślę, że przy zielonych oczach powinien wyglądać fajnie. Jakby co mogę Ci przesłać odsypkę
OO super jeżeli to nie byłby problem dla Ciebie to z miłą chęcią bym poprosiła o odrobinkę
Najgorsze jest to , że jak taki laik jaj ja pójdzie do makijażyski w sklepie i poprosi ją o pomoc to bardzo często Panie, które nic na ten temat nie wiedzą dobierają mu jakieś dziwne, kompletnie nie pasujące cienie.. więc tak się zastanawiam po co one pracują w takich sklepach gdzie powinny się znać na tym co komu pasuje?
Swoją drogą właśnie znalazłam w kosmetyczce cień Urban Decay w kolorze Goddess i on jest taki zielonkawo-granatowy może będzie pasował
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:49   #5080
sugarfreez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: opolskie.!
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Dziewczyny, mam pytanie. Czy to jest dobrze skomponowana paletka?

:)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg palette.jpg (78,9 KB, 33 załadowań)
sugarfreez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 10:54   #5081
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Dla mnie OK (bo moje kolory...)
Jednak ciapnełabym się po dłoni, bo kolory ze strony MAC nie zawsze tak samo wyglądają na żywo (i dobrze!) - opalizują, wariują, skrzą
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 11:32   #5082
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez sugarfreez Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Czy to jest dobrze skomponowana paletka?

jak dla mnie super.. uwielbiam takie kolorki
poproszę o nazwy
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:04   #5083
ABooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 255
Dot.: Kosmetyki M.A.C

KNK ale masz śliczne paletki, normalnie cudne kolorki
ahhhh zazdroszcze strasznie
mam nadzieje,że niedługo sama skomponuje sobie coś takiego, tylko uzbieram troche
__________________
Remember: Ur more beutiful than u know, more talented than u think, and more loved than u can imagine...

nowe nadzieje
ABooka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:13   #5084
sugarfreez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: opolskie.!
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Proszę bardzo martiryb
W lewym górnym rogu jest Ricepaper, a w prawym- All that glitters.
W lewym dolnym rogu jest Wedge, a w prawym- Girlie ;]
sugarfreez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:19   #5085
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Super (zwłaszcza, że dużo moich ulubionych kolorów - te fiolety )
I na pewno będzie to jakąś inspiracją, jak w końcu zdecyduję się na komponowanie własnej paletki (chociaż pewnie powinnam przestać tak nad tym filozofować i pójść na żywioł )

Czy róż Mocha ma w sobie jakieś różowe odcienie? Pięknie wygląda w paletce, a nigdy na niego uwagi nie zwróciłam - z reguły z góry odrzucam wszystko co się kojarzy z brązem - i pewnie niesłusznie

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------


Ja tez jestem zimą i zdecydowanie unikam brązów Wszelkich. No, czasem się skuszę na jakąś gorzką czekoladę, ale najczęściej w połączeniu z szarością lub fioletem. Popróbuj z odcieniami granatu, lub ciemnego żywego intensywnego błękitu (możesz zacząć od kredki, jeśli to zbyt odważne - Art Deco ma w tym sezonie piękny metaliczny, nie za ciemny granat). No i moja ulubiona kredka Fly by Blue z MACa (wyjdzie ponownie przy Love That Look). Ale ja mam oczy brązowe i w sumie granat je podkreśla niesamowicie.
Ciemna szarości i fiolety też sa fajne dla zimy. Może spróbuj innych odcieni fioletu? Bardziej zgaszonych, jak np pigment Circa Plum? Albo jakieś burgundowe? cienie Sketch, Cranberry lub pigment Heritage Rouge?
z waszego opisu wnioskuje, że też jestem zimą: blada jak ściana (nc15), brązowe włosy i piwne oczy. Ale ja uwielbiam brązy, zielenie i fiolety tylko wszytsko w stonowanym kolorze, takim jakby brudnym a niebieski miałam raz na oku i wydawał mi się jakiś taki dziwny, muszę wypróbować tą granatową kredkę a czym ją łączysz? na dolną czy górną powiekę?
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:32   #5086
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
z waszego opisu wnioskuje, że też jestem zimą: blada jak ściana (nc15), brązowe włosy i piwne oczy. Ale ja uwielbiam brązy, zielenie i fiolety tylko wszytsko w stonowanym kolorze, takim jakby brudnym a niebieski miałam raz na oku i wydawał mi się jakiś taki dziwny, muszę wypróbować tą granatową kredkę a czym ją łączysz? na dolną czy górną powiekę?

O super!! jeszcze jedna Zima Napisz koniecznie jakich kolorów uzywasz. Ja właśnie też kocham brązy i wyczytałam w artykule na Wizażu, że do zielonych oczu pasują brązy tylko, że w zależności od koloru skóry powinno się wybierać różne odcienie. Trochę się pocieszyłam bo w fioletach wyglądam jak z popodbijanymi oczami... i właśnie się zastanawiam czy Sketch i Cranberry, które mi poleciła Kajol nie będą zbyt czerwone i nie dadzą u mnie wrażenia fioletowych siniaków
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:33   #5087
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez sugarfreez Pokaż wiadomość
Proszę bardzo martiryb
W lewym górnym rogu jest Ricepaper, a w prawym- All that glitters.
W lewym dolnym rogu jest Wedge, a w prawym- Girlie ;]
dziękuję Ci bardzo.. zanotowałam.. na pewno rzucę na nie okiem w czwartek
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:43   #5088
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
O super!! jeszcze jedna Zima Napisz koniecznie jakich kolorów uzywasz. Ja właśnie też kocham brązy i wyczytałam w artykule na Wizażu, że do zielonych oczu pasują brązy tylko, że w zależności od koloru skóry powinno się wybierać różne odcienie. Trochę się pocieszyłam bo w fioletach wyglądam jak z popodbijanymi oczami... i właśnie się zastanawiam czy Sketch i Cranberry, które mi poleciła Kajol nie będą zbyt czerwone i nie dadzą u mnie wrażenia fioletowych siniaków
moje ukochane:
- brąz - satin taupe
- zieleń - sumptuous olivem lubie też humid, ale jest tak ciemny, że nie umiem się nim ładnie malować
- fiolety, moja miłość to shale z shadowy lady; z żywych odcieni ostatnio kupiłam fig 1, ale strasznie dużo czasu zajmuje mi praca z nim, bo chyba przez matowość swoją, jest trudny do ładnego nałożenia.
- róże u mnie kompletnie odpadają, nie wiem czemu, ale jakoś nie widze siebie w tych kolorach
mam nadzieje, ze których z kolorów Ci podpasuje

mógłby mi ktoś pomóc ze stworzeniem idealnej paletki do smokey eye, mam print, a carbon mi nie jest potrzebny, bo mam dużo czarnych matowych kolorów.
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 14:15   #5089
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
mógłby mi ktoś pomóc ze stworzeniem idealnej paletki do smokey eye, mam print, a carbon mi nie jest potrzebny, bo mam dużo czarnych matowych kolorów.
przyłączam się do prośby.. mam carbon

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

zrobiłam test na typ urody i wyszło mi, że jestem latem ale sama nie wiem.. może pomożecie

- włosy cholera wie średni brąz, taki jakis mysi
- oczy zielone, ale nie takie typowo zielone-kocie.. bardziej zielono-niebieskie..
- karnacja jasna, ale nie blada.. bardzo szybko się opalam.. na brązowo.. ale też szybko opalenizna mi schodzi..
- piegów na buzi brak
- dobrze się czuję w ubraniach w kolorze czerni, bieli, turkusach, burgundach
- nie lubię się w żółtym, jasnym fiolecie
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 14:27   #5090
NiceKitty
Raczkowanie
 
Avatar NiceKitty
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Jak byłam tam (o Galerię Krakowską chodzi, tak?) w zeszłą środę to był
W ogóle jeszcze dużo rzeczy mieli z RR (poza 2 pudrami, Circa Plum i jakimś błyszczykiem).
Myślę, że możesz pofatygować koleżankę - możliwe, że przez ten tydzień nie zniknął. W Krakowskim MACu to wielki szał był tylko przy Hello Kitty, ale i tak tylko przy pierwszej dostawie, nawet coś im jeszcze zostało.
Pofatygowałam koleżankę, a jakże i stałam się szczęśliwą posiadaczką pigmentu Mutiny - podobno sporo kosmetyków z RR nadal dostępnych, podobnie ze Style Warriors, co cieszy jeśli jest się z innego miasta i nie ma się często możliwości bycia na dniu wydania nowej kolekcji. Koleżanka pigment wysłała, razem z innymi MACowymi zakupwami m.in. kupiłam pigment Teal i wg koleżanki jest bardzo podobny do Mutiny - mam nadzieję, że to nieprawda, swatche na internecie mówią co innego. Tak czy owak cieszę się, że Cię posłuchałam - dziękuję )

KNK Twoja kolekcja cieni jest powalająca, ja dopiero zapełniłam jedną "15stkę", postaram się na dniach wrzucić zdjęcie.
NiceKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 16:09   #5091
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C

KNK - przyłączam się do zachwytów nad paletkami Czy możesz bliżej opisać kolory (finish, napigmentowanie) Aqua i Blue Calm?

Jak już o podkładach mówimy - czy spotkałyście/liściez odpowiednikiem NW15 w jakiejś innej marce?

Na specktrze trochę informacji o jesiennych kolecjach (bardzo mi się podobają foty promocyjne Stule Black )
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 18:36   #5092
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez NiceKitty Pokaż wiadomość
Pofatygowałam koleżankę, a jakże i stałam się szczęśliwą posiadaczką pigmentu Mutiny - podobno sporo kosmetyków z RR nadal dostępnych, podobnie ze Style Warriors, co cieszy jeśli jest się z innego miasta i nie ma się często możliwości bycia na dniu wydania nowej kolekcji. Koleżanka pigment wysłała, razem z innymi MACowymi zakupwami m.in. kupiłam pigment Teal i wg koleżanki jest bardzo podobny do Mutiny - mam nadzieję, że to nieprawda, swatche na internecie mówią co innego. Tak czy owak cieszę się, że Cię posłuchałam - dziękuję )
Super, że się udały zakupy
A Teal i Mutiny to zupełnie co innego Ale oba równie piękne

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
z waszego opisu wnioskuje, że też jestem zimą: blada jak ściana (nc15), brązowe włosy i piwne oczy. Ale ja uwielbiam brązy, zielenie i fiolety tylko wszytsko w stonowanym kolorze, takim jakby brudnym a niebieski miałam raz na oku i wydawał mi się jakiś taki dziwny, muszę wypróbować tą granatową kredkę a czym ją łączysz? na dolną czy górną powiekę?
Kredkę często noszę solo - jak się spieszę i nie mam czasu na dopracowany makijaż a do tego fioletowo-śliwkowy błyszczyk najczęściej + odrobina pudru brązującego na policzki.
Inna wersja - do granatowej kredki dodaję tylko odrobinę różowego cienia, ale tylko powyżej załamania powieki - na cześć nieruchomą - ten sposób poradziła mi Pani z MACa - żeby nie kłaść różu zbyt blisko oka, jak się ma tendencje do wyglądu jak zapłakana. I muszę powiedzieć, że super to wygląda. Najczęściej używam do tego różu (!) Blooming i kładę go też na policzki.

A z tą zima to jest w sumie dość skomplikowana klasyfikacja, bo w takich bardziej szczegółowych testach jakie robiłam to określa się jeszcze jakieś tonacje i odcienie, np gałki ocznej - ja mam właśnie ta białą część gałki z lekko niebieskawym odcieniem, a same oczy prawie czarne, no i błękity i granaty podkreślają je pięknie - aż się nadziwić nie mogę, bo zawsze takich kolorów unikałam.

A Shale i Shadowy Lady to też jedne z moich ulubione.

Neroza prześlij mi adres na PW


edit:
Granatowa kredka:
Ostatnio na granatowa kredkę lubiłam nakładać Mutiny - a do tego Silverthorn i Knight w załamaniu i na dolnej powiece. Ale teraz jest za zimno - Mutiny najlepiej prezentuje się w słońcu

Edytowane przez Kajol
Czas edycji: 2009-06-20 o 18:42
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 18:53   #5093
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Queen Pokaż wiadomość
Czy mógłbyś mi polecić odcienie różu do mojej cery? Posiadam dość jasną cerę, która łatwo się opala (ale delikatnie, nigdy nie jestem mocno opalona), w zimnym odcieniu. Na razie używam odcienia Well Dressed i jest dla mnie idealny, ale chciałabym wypróbować także czegoś lekko brzoskwiniowego na lato.
jeżeli chcesz iśc tropem analizy kolorystycznbej to raczej z morelowych kolorów nic nie znajdziesz bo są one ciepłe

ja nie dokońca zgadzam się z analizą kolorystyczną, z MACowych róży możesz spróbować Peaches to niezbyt ciemna morelka, matowa, transparentna, albo Springsheen nieco żywsza morela z piękna lekką poświata złota

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
No cudne zbiory, w końcu się doczekaliśmy Strasznie podobają mi się palety z pudrami i różami, nabrałam niestety ochoty, żeby sobie skomponować taką... Powiedz mi proszę, jak ci się pracuje na Charcoal Brownie, bo podoba mi się, jest chyba takim średnionatężonym brązem, nie? Zamierzam zrobić jeszcze paletę nudesów/neutrali, więc pewnie się przyda... Jestem uzależniona
Najczęściej uzywam Charcoal Brown do brwi, bo nie ma w sobie nut pomarańczowych czy brunatnych, jest taki brązowy nieco szary i ociupinkę żółtawy, jak mocna oliwkowa opalenizna, na powiekach też się sprawdza ale raczej ajko akcent bo przez tą swoją stłumioną barwę może wyglądać niezdrowo.

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Super (zwłaszcza, że dużo moich ulubionych kolorów - te fiolety )
I na pewno będzie to jakąś inspiracją, jak w końcu zdecyduję się na komponowanie własnej paletki (chociaż pewnie powinnam przestać tak nad tym filozofować i pójść na żywioł )

Czy róż Mocha ma w sobie jakieś różowe odcienie? Pięknie wygląda w paletce, a nigdy na niego uwagi nie zwróciłam - z reguły z góry odrzucam wszystko co się kojarzy z brązem - i pewnie niesłusznie
Smieszna nazwę ma bo nie ma w sobie nic z brązu, to brudny chłodny lekko fioletowawy róż, matowy i dość kryjący

Cytat:
Napisane przez sugarfreez Pokaż wiadomość
Proszę bardzo martiryb
W lewym górnym rogu jest Ricepaper, a w prawym- All that glitters.
W lewym dolnym rogu jest Wedge, a w prawym- Girlie ;]
Girlie na żywo jest bardziej żywe i nieco cieplejsze

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
O super!! jeszcze jedna Zima Napisz koniecznie jakich kolorów uzywasz. Ja właśnie też kocham brązy i wyczytałam w artykule na Wizażu, że do zielonych oczu pasują brązy tylko, że w zależności od koloru skóry powinno się wybierać różne odcienie. Trochę się pocieszyłam bo w fioletach wyglądam jak z popodbijanymi oczami... i właśnie się zastanawiam czy Sketch i Cranberry, które mi poleciła Kajol nie będą zbyt czerwone i nie dadzą u mnie wrażenia fioletowych siniaków
Sketch nie daje efektu cerwonych oczu bo na skórze troche łapie brąz, super kolor bardzo lubie, piekny z czernią albo gorzką czekoladą do smokey eyes, Sketch tworzy idealna parę z metaliczną różową śliwką Star Violet - pasują idealnie.
Z Cranberry uważaj bo ma sporo czerwonego pigmentu - ale kolor bardzo ładny tylko mniej uzyteczny i trudniejszy

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
moje ukochane:
- brąz - satin taupe
- zieleń - sumptuous olivem lubie też humid, ale jest tak ciemny, że nie umiem się nim ładnie malować
- fiolety, moja miłość to shale z shadowy lady; z żywych odcieni ostatnio kupiłam fig 1, ale strasznie dużo czasu zajmuje mi praca z nim, bo chyba przez matowość swoją, jest trudny do ładnego nałożenia.
- róże u mnie kompletnie odpadają, nie wiem czemu, ale jakoś nie widze siebie w tych kolorach
mam nadzieje, ze których z kolorów Ci podpasuje

mógłby mi ktoś pomóc ze stworzeniem idealnej paletki do smokey eye, mam print, a carbon mi nie jest potrzebny, bo mam dużo czarnych matowych kolorów.
Chcesz mieć klasyczne szare smokey czy inne kolory też wchodzą w grę ?

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
KNK - przyłączam się do zachwytów nad paletkami Czy możesz bliżej opisać kolory (finish, napigmentowanie) Aqua i Blue Calm?

Jak już o podkładach mówimy - czy spotkałyście/liściez odpowiednikiem NW15 w jakiejś innej marce?

Na specktrze trochę informacji o jesiennych kolecjach (bardzo mi się podobają foty promocyjne Stule Black )
Aqua - bardzo jasny seledyn, matowy, bardzo kryjący
Blue Calm - bardzo żywy niebieski, neutralny, nasycony, faktura perłowa w kolorze cienia (nie ma przekłamań koloru przez połysk)
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-06-20 o 18:58
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 20:03   #5094
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość


Sketch nie daje efektu cerwonych oczu bo na skórze troche łapie brąz, super kolor bardzo lubie, piekny z czernią albo gorzką czekoladą do smokey eyes, Sketch tworzy idealna parę z metaliczną różową śliwką Star Violet - pasują idealnie.
Z Cranberry uważaj bo ma sporo czerwonego pigmentu - ale kolor bardzo ładny tylko mniej uzyteczny i trudniejszy
Dziękuję Bardzo na pewno skorzystam z Twojej podpowiedzi
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 23:13   #5095
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Chcesz mieć klasyczne szare smokey czy inne kolory też wchodzą w grę ?
chciałabym mieć jeden klasyczny zestaw, ale jeżeli masz ulubione zestawy "kolorowe" to z chęcią się z nimi zapoznam, zresztą pewnie nie tylko ja

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość

Kredkę często noszę solo - jak się spieszę i nie mam czasu na dopracowany makijaż a do tego fioletowo-śliwkowy błyszczyk najczęściej + odrobina pudru brązującego na policzki.
Inna wersja - do granatowej kredki dodaję tylko odrobinę różowego cienia, ale tylko powyżej załamania powieki - na cześć nieruchomą - ten sposób poradziła mi Pani z MACa - żeby nie kłaść różu zbyt blisko oka, jak się ma tendencje do wyglądu jak zapłakana. I muszę powiedzieć, że super to wygląda. Najczęściej używam do tego różu (!) Blooming i kładę go też na policzki.

A z tą zima to jest w sumie dość skomplikowana klasyfikacja, bo w takich bardziej szczegółowych testach jakie robiłam to określa się jeszcze jakieś tonacje i odcienie, np gałki ocznej - ja mam właśnie ta białą część gałki z lekko niebieskawym odcieniem, a same oczy prawie czarne, no i błękity i granaty podkreślają je pięknie - aż się nadziwić nie mogę, bo zawsze takich kolorów unikałam.

A Shale i Shadowy Lady to też jedne z moich ulubione.


edit:
Granatowa kredka:
Ostatnio na granatowa kredkę lubiłam nakładać Mutiny - a do tego Silverthorn i Knight w załamaniu i na dolnej powiece. Ale teraz jest za zimno - Mutiny najlepiej prezentuje się w słońcu
od kiedy napisałaś o niebieskawych gałkach ocznych, to ile razy patrzę w lustro to wydaje mi się, że też mam z lekką poświatą niebieską, ale pewnie tylko zasugerowałam się
muszę wypróbować jakąś tanią granatową kredkę i jak spodoba mi się efekt zainwestuję w polecaną przez Ciebie kiedyś lubiłam malować oko na brązowo i dawać turkusową kredkę na dolną powiekę i wyglądało to nieźle... coraz bardziej przekonuje się do Twojego pomysłu
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 11:51   #5096
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Dziewczyny czy jest teraz jakaś limitowanka w Maca? Czy ona obejmuje Lipglassy?
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 11:58   #5097
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Poziomciu,
http://www.maccosmetics.com/product/...RODUCT_ID=4444

Nie wiem czy jeszcze mają w Galerii Krakowskiej.
Byłam wczoraj na make-upie i widziałam kilka naklejek sold out.
Między innymi na moim cieniu vibrant grape (jednak co świr ciniowy, to świr cieniowy...)
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 12:08   #5098
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez frywolna franka Pokaż wiadomość
Poziomciu,
http://www.maccosmetics.com/product/...RODUCT_ID=4444

Nie wiem czy jeszcze mają w Galerii Krakowskiej.
Byłam wczoraj na make-upie i widziałam kilka naklejek sold out.
Między innymi na moim cieniu vibrant grape (jednak co świr ciniowy, to świr cieniowy...)
A nie wiesz może czy są też zwykłe, standardowe Lipglassy podczas limitowanki?
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 12:18   #5099
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Nie wiem.
Akurat błyszczykowaego świra mam na punkcie Make Up For Ever

Chociaż wczoraj pani MACówka wykończyła mi makijaż takim mlecznym błyszczydłem i muszę przyznać, że ekstra się trzymał i fantastycznie wyglądał .... (basta, franko, basta...)
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 12:39   #5100
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C

mi sie podoba efekt jaki daje ta mascara X, ale zaznaczam, ona nie pogrubia, tylko podkreca i wydluza
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.