Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 09:52   #1
Kokitka
Kinga
 
Avatar Kokitka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7

Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !


A więc moje drogie do studiów zostało mi jeszcze troszkę czasu(2 lata) ale już zastanawiam się na jaki kierunek się wybrać...i od dłuższego czasu interesuję się japonistyką.Myślę że byłby to idealny kierunek dla mnie ze względu że uwielbiam japońską kulturę,architekturę,kuch nię,ludzi a przede wszystkim oryginalny jak dla mnie JĘZYK.Może mogłybyście podzielić się ze mną swoimi wiadomościami na temat tego kierunku? O ile się nie mylę to na maturze trzeba zdawać rozszerzony polski a angielski? ale czy coś jeszcze? Z tego co się orientuję japonistykę oferuje UAM,UJ i UW ale może jeszcze w innych miastach są?
Liczę na was kobietki!
Kokitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:53   #2
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !

Cytat:
Napisane przez Kokitka Pokaż wiadomość
A więc moje drogie do studiów zostało mi jeszcze troszkę czasu(2 lata) ale już zastanawiam się na jaki kierunek się wybrać...i od dłuższego czasu interesuję się japonistyką.Myślę że byłby to idealny kierunek dla mnie ze względu że uwielbiam japońską kulturę,architekturę,kuch nię,ludzi a przede wszystkim oryginalny jak dla mnie JĘZYK.Może mogłybyście podzielić się ze mną swoimi wiadomościami na temat tego kierunku? O ile się nie mylę to na maturze trzeba zdawać rozszerzony polski a angielski? ale czy coś jeszcze? Z tego co się orientuję japonistykę oferuje UAM,UJ i UW ale może jeszcze w innych miastach są?
Liczę na was kobietki!
Polski i angielski rozszerzone zazwyczaj. Tylko tyle Ci pomogę, że na UMK też jest japonistyka, moja była współlokatorka studiuje.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:57   #3
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !

od przyszłego roku akademickiego na UŚ (2012/2013) ma byc otwarty kierunek: filologia angielska specjalizacja tłumaczeniowa z językiem japońskim
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:07   #4
xalulax
Raczkowanie
 
Avatar xalulax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 213
Dot.: Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !

Chciałam studiować japonistykę, ale nie dałabym rady z rozszerzonym polskim i angielskim na maturze.
Zazdroszczę tym, który studiują japonistykę


W Łodzi (tylko nie pamiętam, na której uczelni) jest japonistyka i rekrutacja nie jest tak 'rygorystyczna'
__________________
'Diament jest kawałkiem węgla, który zdołał zmienić swe marzenia w rzeczywistość'


Edytowane przez xalulax
Czas edycji: 2011-07-15 o 21:11
xalulax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 12:44   #5
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !

Nie wierzę, że powstał taki wątek!
Mogę się pochwalic, że od października będę studentką japonistyki! Na razie dostałam się do Torunia na UMK, czekam na kolejną turę rekrutacji na UJ (do progu aktualnie brakuje mi 0,25pkt, więc zobaczymy). Chętnie napiszę jak mi się studiuje w październiku

Co do japonistyk w Polsce. Istnieją cztery japonistyki na uczelniach państwowych: UAM w Poznaniu, UMK w Toruniu, UW i UJ. Oprócz tego istnieją japonistyki na uczelniach prywatnych, oczywiście nieporównywalnie łatwiej jest się dostac, ale poziom na tamtejszych japonistykach jest, powiedzmy...dyskusyjny
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.

Edytowane przez _Japonka_
Czas edycji: 2011-07-16 o 13:03
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 21:23   #6
glertiespy
Raczkowanie
 
Avatar glertiespy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !

Japonistyka - moje marzenie W tym roku zdaje maturę ( w sumie w przyszłym ) I mam zamiar dostać się na UJ Teraz moim celem jest perfekcyjne dopracowanie angielskiego i nauka polskiego, intensywnie staram się aby odstać jak najwięcej punktów , i oczywiście czekam na październikowe relacje !
__________________
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek"
Fran Lebowitz
glertiespy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 09:31   #7
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: Przyszłe/obecne/byłe studentki japonistyki !

Cytat:
Napisane przez glertiespy Pokaż wiadomość
Japonistyka - moje marzenie W tym roku zdaje maturę ( w sumie w przyszłym ) I mam zamiar dostać się na UJ Teraz moim celem jest perfekcyjne dopracowanie angielskiego i nauka polskiego, intensywnie staram się aby odstać jak najwięcej punktów , i oczywiście czekam na październikowe relacje !
Życzę powodzenia Co do nauki do matury to ja z angielskiego rozwiązywałam głównie arkusze z poprzednich lat (też nie za dużo, około 20-30 w marcu-kwietniu, a wynik był dosc zadowalający - 96% ), co do polskiego to odradzam intensywną naukę, matura rozszerzona to loteria
Wczoraj dostałam się na UJ, więc jeśli dostaniesz się w przyszłym roku to zostanę twoim senpaiem
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.