ciasto ptysiowe ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-11, 10:18   #1
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695

ciasto ptysiowe ?


otoz tak chcialam zrobic choinke ptysiowa niestaty nei mam skanera wiec fotki nei wkleje ... otoz tam mialam przepis i mam go nadal na cciasto ptysiowe zeby zrobic z niego gwiazdki mniejsza z tym skladniki

3 szk maki
4 lyzki masla
10 jaj
sol

przygotowanie; 1/2 litra wody zagotuj z maslem i sola. przesyp make, wsyp na wrzatek szybko utrzyj. gdy ciasto zacznie odstawac od garnka zdejmij z gazu wystudz.wbijaj jajka i ucieraj az ciasto ostygnie..

wiec zrobilam wszystko dokladni tak jak jest najlepsze jest to ze jest napisane zeby piec w 190 st C ale nei pisze ile czasu stad wsadzilam te 'gwiazdeeczki' do piekarnika i pieklam 30 minut po wystudzeniu nei dosc ze smierdzialy okropnie jajkami to w srodku chyba bylo surowe bo jakies takei nei takie bylo...;( macie moze jakis przepis na ptysiowe ciasto albo iel powinnam je piec w piekarniku ??? i dlaczego jajami zalatywalo (tak byly swieze) ...
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:36   #2
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: ciasto ptysiowe ?

0.5 szklanki wody i 0.5 szklanki oleju zagotowac , jak zacznie wrzec dodac mąke ( zdaje sie 1 szklanke) jak ciasto zacznie odchodzić od scianek rondelka zestawic z ognia i ostudzic do tem. pokojowej. nastepnie dodać 5 jaj ( dodawac po jednym w czasie miksowania) chyba o niczym nie zapominialam. pieklam w piekarniku nagrzanym ok 200 st. nie pamietam ile na oko trzeba sprawdzac czy urosło co chwile ( ew, mozna sprawdzic patyczkiem czy w srodku nie jest "mokre" pozdrawiam + - 20 min
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 10:38   #3
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: ciasto ptysiowe ?

Podaje ci przepis sprawdzony, wg ktorego przygotowuje karpatke i ptysie od 15 lat Wykonanie jest takie same jak w przypadku twojego, a oto skladniki:

1/2 kostki margaryny (125 g)
1 szklanka maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
5 jaj

Ciasto pieczemy ok. 10-15 minut w temp. 225°C a nastepnie zmniejszamy do 200°C i pieczemy jeszcze ok. 15-20 min.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.