Dziedziczenie [?] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-31, 01:35   #1
Cuba
Przyczajenie
 
Avatar Cuba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Exclamation

Dziedziczenie [?]


Witam, od niedawna zacząłem przywiązywać większą wagę do swoich włosów, mam włosy średniej długości, cienkie.Niestety zaniepokoiły mnie nieduże wprawdzie zakola, poza tym zauważyłem że mam rzadkie włosy i boję się że za jakiś czas wyłysieje a mam dopiero 17 lat!. Mój dziadek jest łysy ale za czasów młodości miał dosyć bujną czuprynę, mój tata również miał bujne włosy, teraz jest prawie łysy (chociaż ma tam coś jeszcze na głowie).Dodam również że zacząłem stosować naftę kosmetyczną, która podobno poprawia ukrwienie skóry głowy i zapobiega łysieniu. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest szansa że i ja stracę czuprynę:confus ed:.
Cuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 08:52   #2
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Dziedziczenie [?]

Cytat:
Napisane przez Cuba Pokaż wiadomość
Witam, od niedawna zacząłem przywiązywać większą wagę do swoich włosów, mam włosy średniej długości, cienkie.Niestety zaniepokoiły mnie nieduże wprawdzie zakola, poza tym zauważyłem że mam rzadkie włosy i boję się że za jakiś czas wyłysieje a mam dopiero 17 lat!. Mój dziadek jest łysy ale za czasów młodości miał dosyć bujną czuprynę, mój tata również miał bujne włosy, teraz jest prawie łysy (chociaż ma tam coś jeszcze na głowie).Dodam również że zacząłem stosować naftę kosmetyczną, która podobno poprawia ukrwienie skóry głowy i zapobiega łysieniu. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest szansa że i ja stracę czuprynę:confus ed:.

Całkiem możliwe. U mnie tata tez wylysial, ale jako, ze jestem dziewczyna mam nadzieje, ze historia sie nie powtorzy. Poczytaj sobie watki o lysieniu, o przyspieszeniu porostu wlosow i tam moze znajdziesz rady co stosoqwac, bys nie wylysial, ale by jeszcze pojawily ci sie nowe wloski
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 09:30   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Dziedziczenie [?]

Łysienie typu męskiego jest dziedziczne. Przy czym gen na posiadanie włosów u mężczyzn jest recesywny, a u kobiet dominujący- dlatego więcej kobiet może w późnym wieku cieszyć się bujną czypryną.

Spróbuj ustalić co jest przyczyną Twojego wypadania włosów. Nieprawidłowa dieta, pielęgnacja itd. czy też geny. Najlepiej zajrzyj do wątku o wypadających włosach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:37   #4
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: Dziedziczenie [?]

Jeśli już zaobserwowałeś, ze pojawiają się u Ciebie zakola, to szansa, że wyłysiejesz jest ogromna niestety Mam brata w Twoim wieku i też pojawiają mu się zakola, a jego włosy są dużo słabsze niż kilka lat temu. Z kolei mój starszy brat zaczął łysieć w wieku ok.18 lat, teraz ma 26 i czoło do połowy głowy Niestety to jest uwarunkowane genetycznie
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:48   #5
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Dziedziczenie [?]

Ale jednak genetyka jest zaskakująca, może się okazać, że wcale nie wyłysiejesz.

Jeśli boisz się, że wyłysiejesz, idź do dermatologa, na pewno cośtam poradzi.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 11:14   #6
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dziedziczenie [?]

Zarejestruj sie na stronie http://lysienie.info/forum/ Znajdziesz tam mnostwo porad jak walczyc z lysieniem, co stosowac, jakie badania wykonac

Musisz tez udac sie do lekarza, zeby zdiagnozowac czy to naprawde jest lysienie czy tez nie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:11   #7
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Dziedziczenie [?]

genetyki nie da sie zmienic , ale mozna troszke opóźnić lysienie poczytaj troche watkow na ten temat
a tak wogole to wcale nie atkie straszne ..nie masz sie co martwic
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 17:02   #8
Cuba
Przyczajenie
 
Avatar Cuba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Używam nafty kosmetycznej z wyciągiem z czarnej rzodkwi, myślę że mi to choć troszkę pomoże, ale mam jeszcze do was prośbę. Doradźcie mi jakiego preparatu najlepiej używac aby włosy stały się gęściejsze, no nie wiem coś w stylu szamponu na porost włosów... Liczę na wasze doświadczenie i fachowe porady.

POZDRAWIAM !

Zamówiłem sobie dzisiaj Piloxidil, wyczytałem na internecie że pomaga on w poroście włosów, jak sądzicie czy takie coś rzeczywiście działa?

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2009-02-02 o 20:20 Powód: post pod postem- proszę korzystac z edycji i multicytowania
Cuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:25   #9
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Dziedziczenie [?]

nigdy nie wrosnie wiecej wlosow niz mamy cebulek, wiec nie ma swietnego srodka
mozna uzywac kosmetykow ,ktore wizualnie zwiekszaja objetowc wlosa, ale dluzsze stosowanie ich nie jest zdrowe ,poniewaz w wiekszosci powoduja rozchylenie luski wlosa co daje taki efekt jakby wlos byl grubszy, ale luska laie podczas czesania co z kolei uszkadza wlos...
sa rowniez kosmetyki do pielegnacji , ktore tworza taki filtr na wlosie oblepiajac go ,co rowniezdaje efekt pogrubienia , ale mozespowodowac przy slabych wlosach obciaenie ,co tym samympowoduje oslabuienie cebulki i wypadanie
wiec na dluzsza mete raczej nie polecam
lepiej stosowac witaminy i tzw wcierki ,ktore wzmocnia wlosy, nafta i inne specyfik , pokrzywa do picia i plukania itd
poiczytaj watki jest wiele ciekawych srodkow i sposobow wspomagajacych
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:35   #10
Cuba
Przyczajenie
 
Avatar Cuba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Dziedziczenie [?]

Wiem że nie ma złotego środka ale po prostu chciałbym w pewien sposób opóźnić łysienie...Niech sobie będę łysy w wieku 35 lat ale na pewno nie pozwolę żebym teraz wyłysiał, uważam że takie specyfiki jak Piloxidil mi pomogą i oczekiwałem pozytywnych opinii ale cóż. Używałem wcześniej nafty ale nie dawało to większych rezultatów więc postanowiłem sięgnąć po coś więcej. Pozatym Piloxidil nie jest środkiem który wizualnie pogrubia włosy... Zapobiega on wypadaniu a przy późniejszym stosowaniu następuje odrost włosów.

Edytowane przez Cuba
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:50
Cuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:49   #11
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Dziedziczenie [?]

Cytat:
Napisane przez Cuba Pokaż wiadomość
Używam nafty kosmetycznej z wyciągiem z czarnej rzodkwi, myślę że mi to choć troszkę pomoże, ale mam jeszcze do was prośbę. Doradźcie mi jakiego preparatu najlepiej używac aby włosy stały się gęściejsze, no nie wiem coś w stylu szamponu na porost włosów... Liczę na wasze doświadczenie i fachowe porady.

POZDRAWIAM !

Zamówiłem sobie dzisiaj Piloxidil, wyczytałem na internecie że pomaga on w poroście włosów, jak sądzicie czy takie coś rzeczywiście działa?

przeciez ja Ci tyllo napisalam ze nie ma srodka na zgeszczenie wlosow...
i odradzam stowanie pewnych srodkow ,zeby nie spowodowac wieksze ueszkodzenie itd..wiec nie rozumiem...
pozatym raz jeszcze powiem...zajrzyj do wyszukiwarki wpisz srodki czy sposoby na wypadanie, na wzmocnienie wlosow, jest wiele porad na ten tamat... nie trzeba sie rozpisywac o czyms co juz bylo napisane...czy to tak trudno zrozumiec?
a Ty sie obrazasz ze nie tego oczekiwales?
przeciez ja tylko zaproponowalam cos co jest dobre ..wydawalo mi sie rowniez dla ciebie
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2009-02-02 o 22:04
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 21:50   #12
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Dziedziczenie [?]

Spróbuj brać jakiś suplement diety, ja polecam gorąco Vitapil wypróbowany na sobie samej i pić pokrzywę i/lub skrzyp. Może też jakieś olejki arabskie wzmacniające włosy, toniki, ziołowe szampony, ampułki.

A Piloxidil to nie jest przypadkiem lek? Sprzedają go bez recepty?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:05   #13
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Dziedziczenie [?]

Zadaj sobie troche trudu i przewertuj watki tak jak polecaja dziewczyny. Zajrzyj tez na stronke, ktora podalam Ci wyzej - fakt trzeba przeznaczyc chwile na rejestracje, ale to forum typowo o lysieniu meskim i damskim i znajdziesz tam mnostwo naturalnych jak i farmakologicznych sposobow na opoznienie lysienia Moze sprobuj zaczac od wcierek na bazie ekstraktow od thanatosa i z mazidel i wlaczenia odpowiednich suplementow do swojej diety.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.