Doradźcie mi jaki kierunek wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 07:31   #1
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Question

Doradźcie mi jaki kierunek wybrać


A więc chodzę do liceum do klasy biol-chem i już zastanawiam się nad wyborem studiów. Tylko jest mały problem, bo nie za dobrze idzie mi z chemią. Biologię lubie bardzo, ale chemię już mniej. Myślałam o psychologii, ale chyba się nie nadaje albo o biologii(podobno na studiach biologicznych jest mnóstwo fizyki i chemii). Doradźcie mi jakiś kierunek po którym znajdę dobrze płatną pracę. Od razu zaznaczam, że jestem dobrą uczennicą i z reszty przedmiotów mam 4 i 5 Mam dość wysokie aspiracje
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."

Edytowane przez oooAsiaooo
Czas edycji: 2009-05-19 o 07:39
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 08:51   #2
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Przejrzyj dokładnie ofertę SGGW, ciekawa uczelnia, szerokie perspektywy.
Sama biologia nie jest najlepszym pomysłem.
A może biotechnologia?
Kierunek przyszłościowy, tylko dość oblegany.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 11:38   #3
alicjalit
Raczkowanie
 
Avatar alicjalit
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dusza
Wiadomości: 180
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez oooAsiaooo Pokaż wiadomość
A więc chodzę do liceum do klasy biol-chem i już zastanawiam się nad wyborem studiów. Tylko jest mały problem, bo nie za dobrze idzie mi z chemią. Biologię lubie bardzo, ale chemię już mniej. Myślałam o psychologii, ale chyba się nie nadaje albo o biologii(podobno na studiach biologicznych jest mnóstwo fizyki i chemii). Doradźcie mi jakiś kierunek po którym znajdę dobrze płatną pracę. Od razu zaznaczam, że jestem dobrą uczennicą i z reszty przedmiotów mam 4 i 5 Mam dość wysokie aspiracje
witaj w klubie Ja też nie mam zielonego pojęcia gdzie iść, a jestem tego roczną maturzystka interesuje sie wosem, wiec chba wybiore sie na europeistyke, bo to ciekawe.. jak myslicie? Ale ja niestety nawet nie próbuje na państwowe bo wiem ze w warszawie nie mam szans żeby sie dostać
alicjalit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 11:54   #4
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

mysle ze bledne jest podejscie typu nie probuje bo nie mam szans. bez przesady na studia dostaja sie ludzie a nie roboty mi sie europeistyka wydaje nudna z wosopodobnych rzeczy predzej socjologia , politologia czy polityka spoleczna.
oooAsiaooo moze dietetyka w miare ciekawe i z praca potem chyba nie najgorzej??
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 12:57   #5
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez oooAsiaooo Pokaż wiadomość
A więc chodzę do liceum do klasy biol-chem i już zastanawiam się nad wyborem studiów. Tylko jest mały problem, bo nie za dobrze idzie mi z chemią. Biologię lubie bardzo, ale chemię już mniej. Myślałam o psychologii, ale chyba się nie nadaje albo o biologii(podobno na studiach biologicznych jest mnóstwo fizyki i chemii). Doradźcie mi jakiś kierunek po którym znajdę dobrze płatną pracę. Od razu zaznaczam, że jestem dobrą uczennicą i z reszty przedmiotów mam 4 i 5 Mam dość wysokie aspiracje
a mnie to troche dziwi, ze nie potrafisz sama wybrac tego co cie interesuje i co bys ew. chciala w przyszlosci robic. Sama siebie znasz najlepiej, a ty pytasz obcych osob, ktore cie w ogole nie znaja, co masz studiowac. A co bedzie jak 20 osob powie ci zebys studiowala biologie, a ty po jakims czasie stwierdzisz, ze to jednak nie jest to?
prace tez ci bedziemy wybierac? i meza?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 15:23   #6
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
a mnie to troche dziwi, ze nie potrafisz sama wybrac tego co cie interesuje i co bys ew. chciala w przyszlosci robic. Sama siebie znasz najlepiej, a ty pytasz obcych osob, ktore cie w ogole nie znaja, co masz studiowac. A co bedzie jak 20 osob powie ci zebys studiowala biologie, a ty po jakims czasie stwierdzisz, ze to jednak nie jest to?
prace tez ci bedziemy wybierac? i meza?
Nie chcę, żeby nikt wybierał mi pracę...tylko zasugerował jaki kierunek mógłby być dobry dla mnie. Być może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja i może coś mi poradzi. Więc proszę nie rzucaj takich złóśliwych komentarzy
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 15:27   #7
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez oooAsiaooo Pokaż wiadomość
Nie chcę, żeby nikt wybierał mi pracę...tylko zasugerował jaki kierunek mógłby być dobry dla mnie. Być może ktoś był w podobnej sytuacji jak ja i może coś mi poradzi. Więc proszę nie rzucaj takich złóśliwych komentarzy
to nie sa zlosliwe komentarze. Tylko dziwi mnie to, ze nie potrafisz sama zdecydowac i wybrac co chcesz studiowac. Jak mamy ci doradzic jak cie nie znamy, nie wiemy czym sie interesujesz, co lubisz robic, a wlasnie na takiej podstawie wybierania sie studia.
Polecam dziennikarstwo. Zawsze mozesz pisac o kwestiach stricte z zakresu biologii. I co pojdziesz na to?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 15:34   #8
pinnacolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

A w której klasie LO jesteś? Ja teraz kończę drugą i kierunek studiów spędza mi sen z powiek... Takie życiowe decyzje w naszym wieku ciężko podjąć.

Skoro lubisz biologie może pomyśl o dietetyce albo właśnie biotechnologii jak już tu było wspomniane.
Chyba, że medycyna? Skoro jesteś ambitna. Chociaż tam jest dużo tej chemii i fizyki...
pinnacolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 16:34   #9
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
to nie sa zlosliwe komentarze. Tylko dziwi mnie to, ze nie potrafisz sama zdecydowac i wybrac co chcesz studiowac. Jak mamy ci doradzic jak cie nie znamy, nie wiemy czym sie interesujesz, co lubisz robic, a wlasnie na takiej podstawie wybierania sie studia.
Polecam dziennikarstwo. Zawsze mozesz pisac o kwestiach stricte z zakresu biologii. I co pojdziesz na to?
Asia napisala doradzcie, a nie wybierzcie za mnie Naszymi propozycjami moze sie jedynie sugerowac, watpie zeby ktos podejmujac tak wazne decyzje, kierowal sie tylko i wylacznie opiniami ludzi z forum internetowego.


Wybor studiow wcale nie jest latwa sprawa, a czesto pozniej juz na studiach, nawet tych wymarzonych okazuje sie, ze to jednak nie jest to. Mysle, ze lepszym pomyslem niz biologia, bylaby biotechnologia. Zreszta na tych przyrodniczych kierunkach zawsze bedzie sie przewijala chemia,(tak mi sie wydaje).
__________________

natii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:59   #10
alicjalit
Raczkowanie
 
Avatar alicjalit
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dusza
Wiadomości: 180
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

z tego co wiem i tak wiele studentów zmienia kierunki, badz nie pracuje w zawodzie.. niestety taka jest rzeczywistość.. bardzo chciałabym dostać sie na studia dzienne ale wiem że to nierealne, niestety, ponieważ, nie oszukujmy sie cała Polska zjeżdża sie do Warszawy poneważ jest to miasto z bardzo dużymi perspektywami
alicjalit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 22:10   #11
SerenaVDW
Raczkowanie
 
Avatar SerenaVDW
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do SerenaVDW
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

A moze wiesz chociaz mniej wiecej co bys chciala robic? Bo miedzy np rolnictwem i medycyna jest spora roznica mimo ze obydwa kierunki wiaza sie z biologia.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
SerenaVDW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 17:15   #12
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
to nie sa zlosliwe komentarze. Tylko dziwi mnie to, ze nie potrafisz sama zdecydowac i wybrac co chcesz studiowac. Jak mamy ci doradzic jak cie nie znamy, nie wiemy czym sie interesujesz, co lubisz robic, a wlasnie na takiej podstawie wybierania sie studia.
Polecam dziennikarstwo. Zawsze mozesz pisac o kwestiach stricte z zakresu biologii. I co pojdziesz na to?
A fe, czemu tak złośliwie?
Mam koleżankę, która zadała podobne pytanie na tym forum przed rokiem i dostała odpowiedź o kierunku inżynieria biomedyczna, o którym istnieniu nie miałyśmy pojęcia. Teraz ona studiuje tenże oto kierunek i jest bardzo zadowolona. Niby plotkarskie forum, a jednak.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 17:57   #13
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Doradźcie mi jaki kierunek wybrać

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
A fe, czemu tak złośliwie?
Mam koleżankę, która zadała podobne pytanie na tym forum przed rokiem i dostała odpowiedź o kierunku inżynieria biomedyczna, o którym istnieniu nie miałyśmy pojęcia. Teraz ona studiuje tenże oto kierunek i jest bardzo zadowolona. Niby plotkarskie forum, a jednak.
nie zlosliwie, tylko co z tego, ze jej wymysle jakis kierunek studiow, jak sie okaze, ze jest na drugim koncu PL, a ona jechac tam nie ma zamiaru? najpierw trzeba sie zastanowic gdzie sie chce studiowac i wg tego szukac i patrzec co dane uczelnie oferuja i przegladac kierunki.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.