Tipsy metodą fiber glass - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 23:15   #61
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Cytat:
Napisane przez Tholie Pokaż wiadomość
podbijam wątek

Czy włókno przyklejamy do samych skórek tak by resin nie nakładać na naturalny paznokieć??
Robisz odstęp około 1mm.

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
a jak sie to sciaga?
pilujemy? namaczamy w acetonie?
Obiema metodami się da
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 09:19   #62
Tholie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 308
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

mam jeszcze jeden problem, zawsze mi się wydawało, że włókno jest samoprzylepne a tu w zestawie, który chce kupić jest KLEJ DO WŁÓKNA

to jak to jest
Tholie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:37   #63
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Bo sa samoprzylepne i takie, ktore nalezy przykleic klejem.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 18:32   #64
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Cytat:
Napisane przez Tholie Pokaż wiadomość
mam jeszcze jeden problem, zawsze mi się wydawało, że włókno jest samoprzylepne a tu w zestawie, który chce kupić jest KLEJ DO WŁÓKNA

to jak to jest
Jak masz samoprzylepne (większość takich jest) można sobie klej odpuścić mimo, że producent daje go w zestwie. Ja zalewam od razu resiną i wszystko się trzyma super.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:54   #65
olkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Dokładnie, większość włókien jest samoprzylepnych i są super.
Jak by co to tutaj masz artykuł z opisem techniki: http://www.paznokcie.org/artykul-16.html
olkak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 11:19   #66
Mandarin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 78
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Witam dziewczyny!
Podbijam temat, bo jestem zainteresowana tą metodą wzmacniania paznokci. Chciałabym zakupić zestaw do fiberglassu (obecnie dla własnego użytku, gdyż paznokcie mam w kiepskim stanie, być może kiedyś rozszerzę działalność, ale po odpowiednich szkoleniach) i w związku z tym zastanawiam się która firma jest najlepsza, przejrzałam już wiele stron i najbardziej przekonała mnie firma Ladys Nails, ma naprawdę rozbudowany zestaw i wydaje się być w porządku. Czy możecie mi polecić jeszcze jakieś firmy?
Mandarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 07:29   #67
Leszeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Witam
Artykuł o metodzie Fiberglass: http://www.kult-paznokcia.pl/fiberglass.html Polecam przeczytać i rozwiać wiele nieprawdziwych i krążących po internecie informacji na temat tej metody.
Pozdrawiam
L.
Leszeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 12:31   #68
mad_madame
Przyczajenie
 
Avatar mad_madame
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Tipsy metodą fiber glass

Cytat:
Napisane przez jaś Pokaż wiadomość
Potwierdzam, rewelacyjne trzymanie takiego kompozytu.
Pisałem na ten temat ponad rok temu w wersji hipotetycznej.
Później miałem okazję sprawdzić jak się zachowuje taki kompozyt w praktyce.. Wyszło tak, że pazurki musiały zrosnąć, gdyż nie było możliwości spiłowania takiego zestawu. Jak się piłuje akryl wszystkie wiecie, fiberglass większość też. Ale kompozyt piłuje się fatalnie gdyż twardy fiberglas pod powłoką akrylową jest niewyczuwalny (choć pilnik po nim się ślizga) i łatwo jest uszkodzić płytkę przepiłowaniem.
Metodę kompozytową fiberglas-akryl można polecić tym którym niewiadomoczemu odpadają akryle. Oczywiście znacie właściwości świetnie leżącego długo lakieru na jakimkolwiek żelu czy akrylu. Podobnie ma się sprawa z kompozytem fiberglas-akryl . Można nazwać tą metodę fikryl
Pozdrowienia dla wizażanek
witam wszystkich! ja tez od jakiegos czasu kombinuje, eksperymentuje (coz, taka natura z laczeniem roznych technik. sama niestety, wstyd sie przyznac, jestem nalogowa i bezlitosna dla paznokci obgryzaczka i odrywaczka wyglada na to, ze niereformowalna. obecnie, po kilkurazowym bolesnym oderwaniu/obgryzieniu zelu paznokcie mam jak papier i niestety zel juz nie chce sie trzymac. no i przypomnialam sobie o sanatorium dla paznokci, czyli fiberglass, ktory zdecydowanie lepiej radzi sobie z przyczepnoscia do paznokci np przepilowanych. nie zalezy mi na znacznym przedluzeniu, wiec wszystko pasuje. zastanawiam sie tylko czy moglabym utwardzony fiberglass (powiedzmy po dwoch warstwach resiny + aktywator) potraktowac zelem uv. tylko wlasnie... jak? na utwardzona aktywatorem i zmatowiona resine czy bezposrednio, na lepka warstwe resiny? jednofazowy zel czy zaczac od bondera i pozniej budujacy? wiem, ze jest metoda fibergel (uzywa sie zelu uv zawierajacego wlokna jedwabiu lub przeznaczony do tego zel uv naklada sie na pasek jedwabiu i utwardza w lampie), ale boje sie ze bedzie problem z przyczepnoscia. no wlasnie, czy przyczepnosc resiny utwardzanej aktywatorem jest wieksza od zelu uv? czy sam jedwab zwieksza przyczepnosc do plytki?
troche dlugie mi to wyszlo... oczywiscie bede eksperymentowac na wlasna reke, ale chcialam najpierw zapytac- moze ktos juz na cos takiego wpadl i sprawdzil. no i jestem ciekawa Waszych reakcji na taki pomysl!
__________________
can't keep my eyes from the circling skies

Edytowane przez mad_madame
Czas edycji: 2013-07-12 o 14:51
mad_madame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.