Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-05, 11:38   #1741
nulqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 172
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

hej kobietki, a ja mam takie pytanie, znalazłam na jakimś forum przepisy dr dukana, i wobec tego mam pytanie czy w fazie II można używać takich produktów jak mąka kukurydziana, słodzik, różne aromaty, kakao itd. ?
Jak tam wam sobota mija ?
nulqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 12:02   #1742
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez nulqa Pokaż wiadomość
hej kobietki, a ja mam takie pytanie, znalazłam na jakimś forum przepisy dr dukana, i wobec tego mam pytanie czy w fazie II można używać takich produktów jak mąka kukurydziana, słodzik, różne aromaty, kakao itd. ?
Jak tam wam sobota mija ?
Można,ale zamiast mąki trzeba kupić skrobię kukurydzianą.Ja takiej nie mam i używam mąki niestety 1 łyżkę dziennie.
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 12:08   #1743
nulqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 172
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

dzięki eliza40 za odpowiedź

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

dzięki eliza40 za odpowiedź
nulqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 12:26   #1744
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiałam jak to ma być na III fazie i tak sobie myślę,że to zależy jakie warzywa się je.Ja szłam systemem 5/2 i w te dwa dni próbowałam nadrobić warzywa.Teraz idę 7/7 i przez 7 dni p/w waga spada,ale dziś zjadłam kalafior i waga już poszła dużo do góry i mam wzdęty brzuch.Wcześniej przez 7 dni p/w schudłam ponad 1kg.
Na pewno już nie będe jeść kalafiora lepiej surowe warzywa.Zresztą na III fazie już nie trzeba tak na siłę nadrabiać warzyw.
Nie zastanowilo cie to, ze twoj organizm tak reaguje na kalafiora? Przeciez to tylko kalafior, zdrowe warzywo. Nie daje ci to do myslenia?

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez wyszokop Pokaż wiadomość

Waga -0,4 od wczoraj
Czyzby qpa byla?

Cytat:
Napisane przez wyszokop Pokaż wiadomość
Już po śniadanku, na które jakieś 150 g sera chudego i jogurt zott... oczywiście zielona herbatka ze słodzikiem i cytryną...
Idz, idz do kina, bo niedlugo bedziesz biegac po lekarzach ze zgaga, zakwaszeniem zoladka (moze jakis maly reflux ci sie w prezencie swiatecznym trafi? a co!) albo spuchnieta watroba. Zakwaszasz organizm OKROPNIE!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! Ser bialy, do tego jogurt mieso i CYTRYNA! Wszystie te produkty zakwaszaja organizm i obciazaja watrobe (jeszcze slodzik - to w ogole porazka na maxa). Opamietaj sie!!!! To nie jest zdrowe jedzenie ani zdrowe chudniecie!!
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 12:30   #1745
BogaczKa22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 851
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Dzień dobry wszystkim
Udało mi się wyrwać na troszkę


Cytat:
Napisane przez stozynka44 Pokaż wiadomość
Ja z Tobą porozmawiam Też mam w planach marchewkowego POTWORA tylko nie mam pojęcia kiedy go zrobię...powiedz mi ile czasu Ci to zajęło? chciałabym wziąć się za niego jutro...ale pracuję do 20 i w niedziele też idę do pracy i nie chciałabym się zbyt długo babrać w kuchni

Przygotowanie potwora zajęło mi może ze 25 min a potem pieczenie ok 50 min.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez reed28 Pokaż wiadomość
Bogaczka nie pogratulowalam Ci.... wiele ostatnio zmian w twoim zyciu waga, praca super.
Hmmm właściwie ostatnio to nie ma mi czego gratulować. Waga pokazuje zupełnie inne "numery" niżbym chciała ale dziękuję

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Nie zastanowilo cie to, ze twoj organizm tak reaguje na kalafiora? Przeciez to tylko kalafior, zdrowe warzywo. Nie daje ci to do myslenia?

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------


Czyzby qpa byla?


Idz, idz do kina, bo niedlugo bedziesz biegac po lekarzach ze zgaga, zakwaszeniem zoladka (moze jakis maly reflux ci sie w prezencie swiatecznym trafi? a co!) albo spuchnieta watroba. Zakwaszasz organizm OKROPNIE!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! Ser bialy, do tego jogurt mieso i CYTRYNA! Wszystie te produkty zakwaszaja organizm i obciazaja watrobe (jeszcze slodzik - to w ogole porazka na maxa). Opamietaj sie!!!! To nie jest zdrowe jedzenie ani zdrowe chudniecie!!
Wiesz, mądralo! Poczytaj sobie wszystkie części tego wątku to może zrozumiesz o co tu chodzi.

NIE ZNIECHĘCISZ NAS !!!
__________________
Oriflame Wrocław

Dukan

BogaczKa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 12:46   #1746
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Santos a gdzie twoje maniery ?
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 12:51   #1747
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Hej ho
u mnie 5 dzien i waga pokazuje -2.300
ale sie ciesze...a 4 dni stalam na -1.100 i juz poowli tracilam nadzieje.ale sie ciesze a motywacja jaka

mam pytanie odnosnie skrobi kuku i otrąb..czy to mamy stosować zamiennie?
bo jest dozwolone 3łyżki otrąb dziennie i 1łyżka sk. kuku. więc to jednego dnia mozna zuzyc?

"Nie zastanowilo cie to, ze twoj organizm tak reaguje na kalafiora? Przeciez to tylko kalafior, zdrowe warzywo. Nie daje ci to do myslenia?"

a nad czym tu sie zastanawic? tak reaguje i juz. jeden umiera jak ma 39 stopni goraczki a drugi jak ma 37.5..no i nad czym tu myslec??
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 13:18   #1748
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez olla22 Pokaż wiadomość
Hej ho
u mnie 5 dzien i waga pokazuje -2.300
ale sie ciesze...a 4 dni stalam na -1.100 i juz poowli tracilam nadzieje.ale sie ciesze a motywacja jaka

mam pytanie odnosnie skrobi kuku i otrąb..czy to mamy stosować zamiennie?
bo jest dozwolone 3łyżki otrąb dziennie i 1łyżka sk. kuku. więc to jednego dnia mozna zuzyc?

"Nie zastanowilo cie to, ze twoj organizm tak reaguje na kalafiora? Przeciez to tylko kalafior, zdrowe warzywo. Nie daje ci to do myslenia?"

a nad czym tu sie zastanawic? tak reaguje i juz. jeden umiera jak ma 39 stopni goraczki a drugi jak ma 37.5..no i nad czym tu myslec??
Codziennie możemy używać i skrobi i otrąb.

Kalafior byłby pewnie zdrowy gdybym go wyhodowała w swoim ogródku o ile wcześniej nie zechlałyby go jakieś robaki
Szkoda gadać.
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 13:38   #1749
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez BogaczKa22 Pokaż wiadomość

Wiesz, mądralo! Poczytaj sobie wszystkie części tego wątku to może zrozumiesz o co tu chodzi.

NIE ZNIECHĘCISZ NAS !!!
No o co chodzi? Po co mam czytac? Wiem, na czym polega ta pseudo-dieta czyli na wyniszczaniu organizmu, zakwaszaniu i zatruwaniu. Nie zamierzam WAS do tego zniechecac. Chcesie sie truc - wasza brocha. Ale na forum sa zasady 10 PZ, poza tym moze ktos kto JESZCZE nie zdazyl zaczac jest tak porazkowego menu przejrzy na oczy.

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
Codziennie możemy używać i skrobi i otrąb.

Kalafior byłby pewnie zdrowy gdybym go wyhodowała w swoim ogródku o ile wcześniej nie zechlałyby go jakieś robaki
Szkoda gadać.
Moze, ale kazde zwierzatko, ktore jecie na tej diecie je dokladnie takie "kalafory" hodowane sztucznie. Wszystko jest sztucznie hodowane, ale jednak w kalafiorze mniej sie tego nagromadzi niz w krowie ktora zezarla za zycia tony takich kalafiorow (ze sie tak posluze kalafiorem jako przykladem). Dlatego zdrowo jest jesc bialko odzwierzece, ale pchanie w siebie takiej ich ilosci (tu miesa, tam twarog, a na koniec odzwiezecy jogurt, choc bez bialka) powoduje spustoszenie w organizmie. Dieta musi byc zbalansowana, zawierac dobre proporcje WSZYSTKICH skladnikow. A wy zmuszace organizm do chorego funkcjonowania. I jasne, ze was wzdyma po kalafiorze, skoro wasza watroba i woreczek zolciowy ledwo dycha obciazona taka iloscia bialka. Jedzenie CZEGOKOLWIEK w nadmiarz jest niezdrowe. Poworze sie, dieta (w sensie to, co spozywamy codziennie), takze ta na redukcje MUSI byc prawidlowo zbilansowana. Dieta DUkana taka nie jest. Jest tylko szkodzeniem sobie. Jedzacy ja zachowuja sie jak Ex Miss Argentyny, ktora wlasnei zmarla na zator tetniczy po operacji ujedrniania posladkow. Osierocila 2 corki, bo chciala miec zgrabna d***. A wy prowadzicie sie do powaznych problemow ze zdrowiem dokladnei z tego samego powodu. Gratulacje.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 14:06   #1750
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Santos chciała byś nas przekonać do tago,że to Twoja dieta jest dobra i zdrowa i masz prawo,ale nie należy się zachowywać w ten sposób.
Zawsze miałam wzdęcia po tych nieszczęsnych kalafiorach.
Pierwsze słyszę,żeby krowy pożerały kalafiory.
Wiesz co najlepiej jak dasz sobie spokój i pójdziesz sobie mieszać na innym wątku.
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 15:13   #1751
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
Santos chciała byś nas przekonać do tago,że to Twoja dieta jest dobra i zdrowa i masz prawo,ale nie należy się zachowywać w ten sposób.
Zawsze miałam wzdęcia po tych nieszczęsnych kalafiorach.
Pierwsze słyszę,żeby krowy pożerały kalafiory.
Wiesz co najlepiej jak dasz sobie spokój i pójdziesz sobie mieszać na innym wątku.
1. Kalafior to byl taki PRZYKLAD kobieto, jasno to napisalam. Jesu, tak ci trzeba lopatologicznie tlumaczyc? Krowa nie je kalafiorow NO WOW! Ale je inne rosliny tak samo pedzone. O to mi chodzilo
2. Nie zamierzam was przekonywac do "mojej diety". Nie ma czagos takiego jak "moja dieta". Jest cos takiego, jak badania naukowe, ktore wskazuja, co homo sapiens powinien jesc. I ja sie tego trzymam. Nazywanie tego "moja dieta" czy "opinia" to jak nazywac twierdzenie o tym, ze ziemia jest kulista "opinia". Na zasadzie, ja "masz prawo tak uwazac, ale daj spokoj sobie z przekonywaniem mnie, bo ja uwazam ze ziemia jest plaska i mam prawo". No masz. Co nie zmienia faktu, ze ziemia plaska nie jest.
3. CO do mieszania na innym watku. Na podforum Dietetyka obowiazuja pewne zasady, m in promuje sie tu jako zdrowa diete zbilansowana. Mielismy juz panie, ktore pytaly, czy da sie schudnac jedzac sama marchewke i pijac wode. Bylo to zwalczane jako glupawy pomysl. Niezdrowy. Dieta Dukana nie jest zgodna z 10PZ i jest niezdrowa. I tak, bede sobie tu mieszac i pisac te prawde ile mi sie podoba. Pisze na temat. O diecie DUkana pisze. Nawet WRESZCIE jako chyba pierwsza pisze o niej bolesna prawde. Nie mozesz mnie wyrzucic
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2009-12-05 o 15:16
santos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 15:25   #1752
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Santos za dużo książek się na czytałaś
Nie mogę Cię wyrzucić ,ale mogę Cię ignorować
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 15:27   #1753
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
Santos za dużo książek się na czytałaś
Nie mogę Cię wyrzucić ,ale mogę Cię ignorować
Ja do ciebie nie pisze. Chcesz sie truc - truj sie. Pisze do tych, ktorzy JESZCZE maja czas sie opamietac i nie przechodzic na te diete

swoja droga to mi pojechalas, ze ho ho. Czytam duzo ksiazek. Ale oblega! CHyba cie zglosze do modow
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 16:08   #1754
_kasiulka_
Rozeznanie
 
Avatar _kasiulka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 697
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ja do ciebie nie pisze. Chcesz sie truc - truj sie. Pisze do tych, ktorzy JESZCZE maja czas sie opamietac i nie przechodzic na te diete

swoja droga to mi pojechalas, ze ho ho. Czytam duzo ksiazek. Ale oblega! CHyba cie zglosze do modow
a co to za nowe modrosci wychowawcze?
gdyby ta dieta byla niezdrowa nie stosowałoby ją tyle osób i nie chudłoby na niej?czyz nie? tu na forum siedzi duzo dziewczyn w tym ja co kontroluja swoje wyniki badaja sie i wszystko jest w normie.wiec nie gadaj glupot i jak ci sie tu nie podoba zawsze mozesz sobie stąd iść.

tak poza tym..witam kochane kobietki
dawno mnie tu nie bylo ,ale nadal trwam z wami
waga bez zmian na 3 fazie.wiec chyba jest ok
nudno mi bez tego pilnowania sie tak troche.

co tam u was?
cocci w ogole sie pokazuje?!

bogaczko widze,ze juz nie masz z kim gadac wieczorami..jakas czuje sie wyobcowana na tej 3 fazie ale postaram sie cos napisac wieczorkiem

buziaki
milego weekendu
__________________
www.motocyklove.pl

..z miłości do motocykli

-----------------------------
mój związek z Dukanem :
start wrzesień 2009 -> 76 kg
faza III-->listopad 2009 - > 67
powrot na II faze cnotliwie 04.05.2011
cel : 65...64..63..62..60.
_kasiulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 16:16   #1755
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

santos smutne zycie musisz miec, jak nie masz nic lepszego do roboty tylko tam wpadac na watki to tu to tam (juz cie kilka razy spotkalam) i wszedzie pisac to samo. Moze na spacer wyjdz, zobacz zycie wokol piekne jest i nie ma co tyle jadu i zlosci wyrzucac na innych.

Masz odmienne zdanie, dobrze, szanujemy to, ale wyraz je w innej formie. W tej chwili obrazasz wiekszosc tu obecnych a watpie bys zniechecila kogokolwiek. Mozna na spokojnie powiedziec co sie mysli, jezeli my chcemy sie dalej truc to owszem nasza sprawa. Zaloz sobei watek pt "Dukan jest zly" i tam indoktrynuj kogo chcesz. Widze ze masz juz jedno ostrzezenie, nie trudno sie domyslic za co...

Zajrzalam na chwile porozmawiac ze znajomymi a tu pol strony jadem ocieka. I to tak w sobotnie popoludnie
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska

Edytowane przez wiolqn
Czas edycji: 2009-12-05 o 16:18
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 16:29   #1756
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
1. . Jesu, tak ci trzeba lopatologicznie tlumaczyc?
To się nadaje do moderatora.
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 16:31   #1757
warm
Raczkowanie
 
Avatar warm
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 198
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Hej dziewczyny

Widze, ze goraco bylo ale chyba nie ma co sie przejmować...
Każdy ma swoje zdanie... jedzenie samych owoców i warzyw też nie jest dobre.
Niewazne.... ja jeszcze się nie ważyłam więc nie wiem jak poszło... zrobię to w niedzielę Dzisiaj wcięłam omleta z mieskiem mielonym wołowym (można??) na obiadek mmmm było niezle:rolleyes :

Pozdrawiam wszystkie drogie Dukanki
__________________

warm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 17:35   #1758
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez _kasiulka_ Pokaż wiadomość
a co to za nowe modrosci wychowawcze?
gdyby ta dieta byla niezdrowa nie stosowałoby ją tyle osób i nie chudłoby na niej?czyz nie? tu na forum siedzi duzo dziewczyn w tym ja co kontroluja swoje wyniki badaja sie i wszystko jest w normie.wiec nie gadaj glupot i jak ci sie tu nie podoba zawsze mozesz sobie stąd iść.
To znaczy robisz sobie regularnie gastroskopie zeby sprawdzic czy np od zakwaszenia zoladka nie masz nadzerki na przelyku?
TO, ze sie na czyms chudnie, nie oznacza, ze jest to zdrowe, pragne zauwazyc.
Nie napisalam, ze mi sie tu nie podoba ;-)
Cytat:
Napisane przez warm Pokaż wiadomość
. jedzenie samych owoców i warzyw też nie jest dobre.
Oczywscie, ze nie. Powtorze sie, jak zdarta plyta. JEDZNIE CZEGOKOLWIEK w nadmiernych ilosciach jest niezdrowe, nawet witamin. W przypadku diety Dukana niezdrowosc polega na jedzeniu nadmiernej ilosci bialka
Cytat:
Napisane przez warm Pokaż wiadomość
. Dzisiaj wcięłam omleta z mieskiem mielonym wołowym (można??) na obiadek mmmm było niezle:rolleyes :
Z ciekawosci : zjadlas do tego jakis wegle? jakies warzywa? jakis olej?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 18:27   #1759
gosiaika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 210
GG do gosiaika
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Wiesz wydaje mi sie ze tu same dorosłe kobiety ktore biora odpowiedziałnosc za to co robia .Ja odchudzałam sie kiedys dieta optymalna na ktorej tez schudłam a tez miała wielu przeciwnikow.Takze pozwol DOROSŁYM kobietom decydowac a nie krytykuj.Kazdy ma swoj rozum
gosiaika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 18:53   #1760
Oliwkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 146
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

A mogło być tak pięknie to wpada jakaś p....... ciocia dobra rada SANTOS i robi zamęt. Jak Ci się nie podoba to sie nie odzywaj. Jak masz ochotę sprowadzać na dobrą drogę to zgłoś się do wolontariatu.
Ja juz słusznie gosiaika napisała jesteśmy dorosłe i same będziemy ponosić konsekwencje swojego postępowania. Gwarantuje CI,że nie ma tutaj osoby,która zrezygunuje z diety bo GURU SANTOS wpadła i napisała jaka ta DIETA jest strasznie ZŁA.

A tak poza tym miŁego wieczoru kobietki

Ja zrobiłam potwora ale chyba cos nie tak bo jakiś jasny mi wyszedł. Ostatnio był czarny jak murzynek
__________________
Start 16.10.2009 106,5
Po 2 msc. 16.12.2009 92,4
Jest 07-04-2010 78,2 Coraz blizej celu
Będzie 68 ( a jak zjadę do 62 to będę zimą w bikini biegać )
Oliwkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 19:11   #1761
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Dziewczyny proponuję zakończyć temat i nie dawać się prowokować.
Nie zniżajmy się do poziomu innych.

Ja mam dzisiaj ochotę na coś słodkiego i zrobiłam sobie nutelkę z połowy porcji matko jakie to jest słodkie,aż za bardzo.Ogólnie to mam dziś żer,ale się powstrzymuję.
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 19:27   #1762
fotoreporterka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 82
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

No coments.. jestem u rodziców po raz pierwszy od bardzo dawna..
No i poleciało: kasza gryczana na śniadanie, placki ziem. na obiad i amoniaczki na dopchanie się..Bywa. Ale warto było. Dietę można mieć Przez całe życie. Chwile z rodzicami łapię jako bezcenne...

No i jedno miłe zaskoczenie: włożyłam spódnicę sprzed 10 lat ( 1 LO, ważyłam wtedy jakieś góra 57kg)).
Dopina się spoko I luzik jeszcze jest?????Dziwne????? Dieta działa
????? No to czemu kg nie lecą???? W swoim mieszkaniu mam nową wagę( przyszła w pt.) to zobaczę ile będzie po tym rozpasanym weekendzie.

I w dalszym ciągu nie wiem co zrobić z BN. Czy przejść na III fazę czy jeszcze potrzymać? Chciałabym potrzymać- jedynie w Wigilię dać upust fantazji a resztę dni spokojnie przeżyje na dukanowskich słodyczach , kurczaku i dniach warzywno-proteinowych
__________________
Startujemy:

5 X -22 XII z 65 na 55kg

***

22 II 2010-59kg

Do Wielkanocy ma być 55-54kg
fotoreporterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 19:39   #1763
fotoreporterka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 82
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

A tak sobie w moim przypadku wyobraził to Dukan.

Jest tylko miesiąc poślizgu, bo miałam dietę zacząć we wrześniu, ale ze względów na pracę zdecydowałam się na X.
__________________
Startujemy:

5 X -22 XII z 65 na 55kg

***

22 II 2010-59kg

Do Wielkanocy ma być 55-54kg
fotoreporterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 19:41   #1764
BogaczKa22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 851
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Witam ponownie laseczki

U mnie dziś prawie mięska nie było, oj, niedobrze, wiem, wiem Tylko na 2 śniadanie kanapeczka z wędlinką i teraz jeszcze troszkę sobie jej zapodam z korniszonkiem na kolację. A w trakcie była owsianka, i potwór. Do jutra go "zniszczę" i zrobię chyba jeszcze raz serniczek albo piernik - się jeszcze zobaczy.

A od poniedziałku chyba przejdę na 7/7 żeby sprawdzić jak taki system na mnie podziała bo 5/2 jakoś mizerne efekty daje (u mnie)
__________________
Oriflame Wrocław

Dukan

BogaczKa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:03   #1765
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

witam moje kochane dukanki.Bardzo się za Wami steskniłam.Widzę że tocza się tu zażarte dyskusje dotyczace diety,ja uważam że każda z nas może wypowiadać się na temat diety,ale nie można nikogo ganić za to że ja stosuje.Jak już wcześniej ktoś napisał że jesteśmy dorosłe i każda z nas wie co robi.Ja uważam że ten wątek jest dla tych dziewczyn które chca ja stosować i oczywiście te które ja już stosuja,to forum jest po to żeby się wspierać i doradzać sobie na wzajem.Pozatym dość dawno temu tą dietę polecał lekarz dietetyk dziewczynie która miała bardzo duza nadwagę.Tak wogóle to w książce jest wyjaśnoine kto może ją stosować a kto nie.A koleżanka która uważa inaczej powinna założyć swój odrębny wątek,bo tu akurat nie znajdzie poparcia.Dziewczyny u mnie mineło 3 grudnia cztery miesiące diety,od 82,600 doszłam do 66,200,mój cel to 64/62.z rozmiaru 46 jest 38 .Robiłam tydzień temu wszystkie badania ,jestem zdrowa jak ryba,choć schudłam 16.400.Jestem bardzo szczęśliwa osobą,najbardziej cieszy mnie fakt że pozbyłam się nałogu nażerania się ciągłego podjadania słodkości ,słodycze to był mój wróg numer jeden.Pozdrwaiam goraco,Eliza,Bogaczka,wio lng,jesteście wielkie .
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:09   #1766
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Beti zaczęłyśmy razem w ten sam dzień pamiętamy o tym.Ty schudłaś już tyle a ja nawet połowę tego nie nie bawię się tak.
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:18   #1767
betii5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 799
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
Beti zaczęłyśmy razem w ten sam dzień pamiętamy o tym.Ty schudłaś już tyle a ja nawet połowę tego nie nie bawię się tak.
Kochana to dlatego że ja miałam dużą nadwagę,teraz od dwóch tygodni wskazówka się nie rusza ale się tym nie przejmuje bo wstrzymał mi się znów @ o prawie dwa miesiące i jestem jakaś tak napuchnięta.No niestety nie udało się do 29 listopada osiągnąć celu ,ale trudno .Wiesz i słodkości nawet te dukana i skrobię odstawiłam całkiem,ja już bardzo mi się chce słodkiego to biorę kostkę lub dwie czekolady ,ale to bardzo rzadko.Wiesz ciągle dostaje od dukana jakies wiadomości na skrzynke ale nie mam pojęcia o co chodzi .Pozdrwaim i życze dużo zdrówka bo pogoda nas nie rozpieszcza.
betii5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:42   #1768
Isabelll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 191
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Hej Kochane

Widzę, że jakaś wojna mnie minęła Koleżanka-przeciwniczka, pisząc o obciążaniu pęcherzyka żółciowego troszkę się zagalopowała odpowiada on za wydzielanie żółci która emulguje tłuszcz a nie białka, co by sugerowało, że koleżanka jakoś nie przyswoiła albo wiedzy z fizjologii jak to określiła homo sapiens albo zapomniała o tym że my tłuszczu się wyrzekamy No nic taka gafa każdemu może się zdarzyć Mnie osobiście jakoś nie przejęły krytyczne opinie na temat diety. Próby wątrobowe mimo dodatkowego obciążania tabletkami anty wychodzą mi dobrze, krew i siku też Nawet układ krzepnięcia z którym walczyłam już jakiś czas wyszedł mi dobrze Nie boję się diety. Przestałam mieć zadyszkę po biegu do autobusu, przestały mnie boleć kolana po krótkim spacerze, budzę się wypoczęta, i mam duzo energii, spadło ryzyko zachorowania na przesladującą moją rodzinę cukrzycę, piasek z nerek zszedł bo nauczyłam się dużo pić i co najważniejsze lepiej czuję się sama ze swoim ciałem!
Nefrolog mi powiedział, że dieta jak każda wymaga od organizmu przystosowania się, ale on mi ją radzi stosować, bo widzi, że w końcu piję ile trzeba

W życiu nie czułam się tak dobrze na żadnym forum

Jutro na mikołajki robię muffinki z nutelkową polewą i mleczną polewą

Ale się rozpisałam
__________________
start: 80 kg

po I fazie: 76.1 kg

aktualnie:
71 kg

cel: 60 kg
Damy radę
Isabelll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:52   #1769
wyszokop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: płock/toruń
Wiadomości: 72
GG do wyszokop
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Santos! Naprawdę już Cię wszyscy zrozumieli... więc może już daj spokój! Myślę, że każdy kto zaczyna dietę Dukana, czytał ksiązke i wie, co o czeka i na co się decyduje... a na temat tej diety też są przeprowadzone badania. Jest to dieta, która nie jest polecana wszytskim ze wzgledu na swoją szkodliwosc przy pewnych wczesniejszych schorzeniach... Jednak przy odpowiednim jej stosowaniu w zaden sposób nie zagraza naszej watrobie... (konsultowalam ja z lekarzem) ! wiec nie martw sie o nasze zakwaszenia, bo nic takiego nie nastepuje...
pozdrawiam
__________________
IŚĆ za MARZENIAMI>>> wytrwale... do celu...
wyszokop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 20:55   #1770
Aulija
Raczkowanie
 
Avatar Aulija
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana, cz. 3

Witam Drogie Dukanki! Dziaj pierwszy raz Was odnalazłam i trochę czasu mi zajęło przeczytanie kilku stron :-o. Nie powiem dużo Was tutaj! Czytając Wasze osiągnięcia postanowiłam się przyłączyć, książkę już mam, więc do dzieła. Trzymajcie kciuki . Do zrzucenia mam tak 6-7kg zeby wrócić do mojej ulubionej wagi. Dziękuje Wam za motywację i będę tu często zaglądać.
Aulija jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.