Orientalne Maroko... - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-24, 08:39   #211
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

powinno wystarczyc, miałam podobną trase rok temu (oprócz Rabatu - odpusciłam sobie) pewnie też zmiesciłabym sie w takiej kwocie, ale polowe czasu spedziłam na ZAKUPACH teraz załuje bo wiekszosc rzeczy leży nieruszana w domu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 17:22   #212
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

ktsw pliss ułatw mi troche zadanie i napisz nazwy hoteli i miejscowosci w których się one znajdują, zaoszczedze czas na szukaniu po necie
a byłas na leżakowaniu nad ocenem?bo tez chcemy ze3dni na jakiejs plaży spędzic (zeby było miasteczko z hotelem i sklepik)
jakim językiem władałas?moj niemiecki tam sie nie przyda, ang słaby a franca z rozmówek mogę dukac
chyba bede Cie męczyc chcemy sie spakowac tylkow podreczne ale to chyba zły pomysł, w sumie klamoty targa sie raz na 3-4dni póki się z miejsca na miejsce nie przemiesci, ale te ciepłe listopadowe ciuchy miejsca mi zajmą trochę.
pisz mi dobre rady i rozwiązania!

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

a!!!i jeszcze jak rozwiązaliscie sprawę kasy?wszystko przy sobie, czy kartami od czasu do czasu wypłacaliście?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:21   #213
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

wiesz co, nazw hoteli nie pamiętam - u nas wyglądało to tak, że z dworca wsiadalismy do taksówki i mowiliśmy ze chcemy do jakiegos w medinie, najlepiej zero star przeważnie w medinach (czyli takich ichszych starych częsciach miast) jest mnostwo takich hoteli, drogie ekskluzywne są raczej troche dalej. W marakeszu dojechalismy autobusem z lotniska (majmilszy pan kierowca, jakiego spotkałam w zyciu, w dodatku rozmawiał chyba w sześciu językach )na plac Jemaa El Fna i tam weszlismy w najbardziej ruchliwą uliczkę- pełno hotelików. W sumie jeżeli chcesz to wyślę ci moje zapiski skopiowane z internetu, daj znac
Leżakowanie było, a jak pojechalismy na 3 dni do Essaouira, śliczne małe miasteczko z mnostwem sklepików i małych hotelików w medinie (niestety strasznie zniszczonej) i co bylo tam najlepsze - w jednym barze odok plaży można bylo kupic PIWO
Po niemiecku raczej nie mowią, angielski ok, za to francuski to ich drugi jezyk narodowy - zreszta oni sie z toba dogadają nie martw sie
Kasa przy sobie, ja zawsze biore 2 portfele, jeden z drobniakami, drugi z grubsza kasą. Oczywiscie po szale zakupów gotowka szybko sie skończyła
Z kartami nie ma najmniejszego problemu - tzn w sklepie (a raczej straganie) nie zaplacisz , ale bankomaty sa ogolnie dostępne
12 dni w podręcznym?? ja bym nie dala rady
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 18:45   #214
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

no to poproszę o zapiski a w Essaouira ładna była plaża?
no taki extrim z tym podrecznym, mydło,szczotka, 5koszulek i spodenkizobaczymy jeszcze
wielkie dzieki
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 09:09   #215
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

Dorka, nie wiem jak dodac załącznik, wiec albo poradz mi jak, albo daj mormalnego maila (mam to wszystko w wordzie)
mi sie w Essaueirze STRASZNIE podobało - po tych wszystkich wielkich medinach tam naprawde odetchneliśmy z ulgą, plaża ładna, tylko pogody nie mieliśmy - tzn oczywiscie było cieplo, ale niebo zachmurzone
postaram sie pozniej wkleic pare zdjęc (jak wroce do domu )
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 09:41   #216
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

wysłałam Ci na priva mojego maila
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 18:22   #217
editt007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 69
Dot.: Orientalne Maroko...

Dziewczyny a ja poprostu przepadam za Casablanka i oczywiscie Marakeszem. Dzieki znajomosci pewnego Marokanczyka spedzilam swoj urlop w marokanskiej rodzinie .... i powiem wam, ze pragne zachowac w pamieci kazda spedzona tam chwile. Choc minal juz rok od moich wakacji w Maroco to jednak goraco mi sie robi, gdy tylko o tym kraju pomysle.
editt007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 13:42   #218
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

Witam dziewczyny
Moze jak tak ucichło powrzucacie jakies fotki i opiszecie wasze objazdowe przygody, Chetnie posłuchamy w te zimowe dni
Pozdrawiam
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:01   #219
crln
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
GG do crln
Dot.: Orientalne Maroko...

Ja wybieram się w tym roku Myśleliśmy ze znajomymi o locie do Hiszpanii i stamtad stopem do Maroka, ale zanim cokolwiek postanowimy, to chcialam zapytac gdzie można zaopatrzyc sie w najtansze bilety lotnicze bezposrednio do Maroka? (miasto nie gra roli, wylot moze byc tez z Niemiec, niekoniecznie z Polski) Prosze o odpowiedź Te cudowne ceny z poprzednich postów nie są juz aktualne
__________________
~find a dream u can follow~

crln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 11:16   #220
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez crln Pokaż wiadomość
Ja wybieram się w tym roku Myśleliśmy ze znajomymi o locie do Hiszpanii i stamtad stopem do Maroka, ale zanim cokolwiek postanowimy, to chcialam zapytac gdzie można zaopatrzyc sie w najtansze bilety lotnicze bezposrednio do Maroka? (miasto nie gra roli, wylot moze byc tez z Niemiec, niekoniecznie z Polski) Prosze o odpowiedź Te cudowne ceny z poprzednich postów nie są juz aktualne
A moze jakis czarter? Najtaniej jest zawsze do Agadiru, co do reszty to z Frankfurtu/Monachium/Londynu/i co oczywiste z Brukseli i calejFrancji. Cenowo polecam Katowice-Bruksela-Casa. Mozna tez przez Barcelone ale dlugo sie czeka, ewentualnie pd. Hiszpanii i prom. Ponoc krazy gdzies lot za 400zl...ale osobisnie nie widzialam

__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 11:30   #221
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

kabira ja juz nie objezdzam bo wszystko objechalam Wrzucam fotke dla poprawy humoru do niedawna bylo tak a teraz zimno i leje. Ja zapuszczam sie teraz na zachod ale do pol roku bede w Rabacie juz na stale.
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 23:01   #222
firma123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Orientalne Maroko...

pomozcie! pod koniec lipca musze sie przemiescic z Marrakeszu do Agadira, pociagu nie ma, prywatny transport odpada, zostaje autobus, czy sa inne linie autobusowe oprocz CTM? bo CTM jest o strasznych porach tzn ostatni o 18 w strone agadiru a ja przylatuje o 19.30 wiec zostaje mi spanie a to mi sie po prostu nie oplaca gdyz bede tylko 5 dni wiec marrakesz zostawiam na szybko w ostatni dzien odlotu. na marginesie: dziekuje Ryanair. mam to ulatwienie ze mieszkam w Anglii. lot Bristol - Marrakesz z oplatami kosztowal mnie 26 funtow tam i spowrotem czyli jakies 130 zlotych! prosze o jakas pomoc czy mam sie stresowac na lotnisku i czekac do 2 w nocy(pierwszy CTM) czy po prostu juz kupic jakis nocleg i poczekac do rana(choc nie chcialabym takiej opcji) czy najlepsza opcja sa jeszcze jakies inne linie autobusowe Marrakesz Adagir?
firma123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:21   #223
black memory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 164
Dot.: Orientalne Maroko...

ONCF

a tak poza tematem-skoro jesteś tam 5dni to nie szkoda czasu na Agadir w którym (moim zdaniem) nic nie ma ciekawego?
black memory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:18   #224
Oktavia 75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 34
Dot.: Orientalne Maroko...

Byłam w Maroku na wycieczce objazdowej,bardzo mi się podobało,oprócz placu Djemaa el Fna w Marakeszu-beznadzieja.Najbardziej podobały mi się starożytne mozaiki w Volubilis,Rabat z kazbą udają(z legendą o złotym kocie)Natomist Casablanka jest przereklamowana.W Essaouri wieją silne wiatry więc plażowania tam nie polecam.W Agadirze często rano jest mlisto,słońce wychodzi po 12.
Oktavia 75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:04   #225
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Orientalne Maroko...

Dziewczyny (ewentualnie panowie, choć obecności nie zauważyłam), pytanie praktyczne - czy ja się w Maroku dogadam po angielsku? Z tego co wiem, językami urzędowymi jest francuski i arabski, a ja tego pierwszego ni w ząb, a drugiego jeszcze mniej. A angielski perfekt. Wylatuję 11 sierpnia, turystycznie oczywiście, ale miło byłoby się dogadać.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:53   #226
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

dogadasz sie spokojnie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:58   #227
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
dogadasz sie spokojnie
No to elegancko

Bo właśnie zdziwiło mnie to, że w Egipcie językiem urzędowym jest między innymi angielski, w Tunezji też, a w Maroku już francuski, chociaż to nie tak daleko od siebie. No ale, kolonia francuska zrobiła swoje
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 18:55   #228
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

we wszystkich tych krajach językiem urzędowym jest arabski a francuski i angielski są powszechnego użycia-kolonie...myślę, że dogadasz się bez problemu

co prawda w Maroku jeszcze nie zawitałam, ale znając podstawy angielskiego (jestem niemieckojęzyczna) dogadywałam się bez problemu w krajach arabskich-czyli masz jeszcze lepszą sytuację, bo angielski zna więcej osób niż niemiecki no i znasz migowy

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2010-06-29 o 19:01
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 13:48   #229
verakrak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: piękno Maroka.... cudowny klimat Marakeszu...

Jeśli ktoś zastanawia się nad podróżą do Maroka to proponuję zobaczyć ten film. Jest piękny.
verakrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 09:32   #230
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Witam!

Otóz 11 sierpnia w pierwszy dzien Ramadanu wylatuje z TZtem do Agadiru. Okres postu nieszczegółnie mi przeszkadza bo szukamy raczej spokoju niz rozrywki.
Mam do znających tamtejsza kulture i kraj kilka pytan.
Po pierwse pogoda: czytalam w wielu serwisach, ze pogoda w Agadirze jest nieciekawa, tzn. mgliscie i wilgotno, temp. ok 23-24 st. oczkekiiwalabym wiecej jak wyglada rzeczywistosc?

Po drugie czytalam dosc duzo na temat obyczajów tam panujacych, religii itp. Wiem, ze nie powinnam jako kobieta odslaniac zbyt wiele ciala... no wlasnie a ile to jest zbyt? czy bluzka bez rekawów to bedie niestosownosc? Czy wystapienie na plazy publicznej w kostiumie bedze foux pas?

No i ostatnie poki co pytanie jade tam z partnerem. Jak powinnismy sie zachowowac aby nikogo nie urazic? Tzn. czy trzymanie sie za reke w miejscu publicznym bedzie mile widziane. Czy objecie sie w pasie jest dopuszczalne? Nie wspominam o jakis buziakach, bo to wiem., ze nie powinno nam sie zdarzyc na ulicy... No ale jak to dokladnie jest?

bede wdzieczna za odpowiedzi

pozdrawiam
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:45   #231
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

Agadir to typowo turystyczny kurort i na plaży musisz "wystąpić" w bikini i możesz trzymać się za rękę i całować W krajach"arabskich" w których byłam zachowuję się jak najnormalniej. Bluzki na ramiączkach czy szorty nie są tam grzechem. Oczywiście nie łazi się w kostiumie kąpielowym do restauracji itp ale to zwykła kultura tego wymaga.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:56   #232
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Agadir to typowo turystyczny kurort i na plaży musisz "wystąpić" w bikini i możesz trzymać się za rękę i całować W krajach"arabskich" w których byłam zachowuję się jak najnormalniej. Bluzki na ramiączkach czy szorty nie są tam grzechem. Oczywiście nie łazi się w kostiumie kąpielowym do restauracji itp ale to zwykła kultura tego wymaga.

dzieki tak wlasnie myslalam ( w koncu to turystyczna miejscowosc i nie powinni byc zdziwieni)

a jak z pogoda? mozesz cos powiedziec na jej temat?

czekam na dalsze wypowiedzi
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 12:29   #233
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

http://www.weatheronline.co.uk/Morocco/Agadir.htm

link to pogodynki
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 14:29   #234
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

hmm... dzieki ale ja znam juz praktycznie wszystkie serwisy pogodowe... i widze, ze cieplo, sloneczko... ale naczytalam sie na forach internetowych, ze do poludnia ludzie chodza w dlugich rekawkach bo chlodem zawiewa... ze ciagle te mgly przykrywaja slonce...
jak to jest?

wylatujemy o 19:30 czasu polskiego i na miejsu mamy byc ok. 23 cz.pol. na tamtejszy 21, co zabrac ze soba na ten czas?? bluza, polar, sweter?/ jest chlodno wieczorami?? pls o pomoc
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 17:05   #235
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
hmm... dzieki ale ja znam juz praktycznie wszystkie serwisy pogodowe... i widze, ze cieplo, sloneczko... ale naczytalam sie na forach internetowych, ze do poludnia ludzie chodza w dlugich rekawkach bo chlodem zawiewa... ze ciagle te mgly przykrywaja slonce...
jak to jest?

wylatujemy o 19:30 czasu polskiego i na miejsu mamy byc ok. 23 cz.pol. na tamtejszy 21, co zabrac ze soba na ten czas?? bluza, polar, sweter?/ jest chlodno wieczorami?? pls o pomoc
Byłam w Agadirze w czerwcu i pogoda rzeczywiście tam jest "dziwna", mianowicie do południa niebo było zupełnie zachmurzone (zamglone), mniej więcej od 12-13 bardzo szybko się rozchmurzało i później już nie było żadnej chmurki. Temp. ok 30 st lub więcej. Miejscowi mówili że to typowe (wpływ oceanu). Tylko 2 dni miałam słoneczne od rana z temp. pewnie ok. 35 st. Słońce za to jest tak mocne żę można bardzo szybko opalić jedną wystającą część ciała Wieczorami ok. godz. 23 robi się szybko "zimno", ok. 18-20 st. i wietrznie, więc polecam Ci zabrać jakiś sweterek z długim rękawem lub bluzę sportową.
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:23   #236
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Witam!

Otóz 11 sierpnia w pierwszy dzien Ramadanu wylatuje z TZtem do Agadiru. Okres postu nieszczegółnie mi przeszkadza bo szukamy raczej spokoju niz rozrywki.
Mam do znających tamtejsza kulture i kraj kilka pytan.
Po pierwse pogoda: czytalam w wielu serwisach, ze pogoda w Agadirze jest nieciekawa, tzn. mgliscie i wilgotno, temp. ok 23-24 st. oczkekiiwalabym wiecej jak wyglada rzeczywistosc?

Po drugie czytalam dosc duzo na temat obyczajów tam panujacych, religii itp. Wiem, ze nie powinnam jako kobieta odslaniac zbyt wiele ciala... no wlasnie a ile to jest zbyt? czy bluzka bez rekawów to bedie niestosownosc? Czy wystapienie na plazy publicznej w kostiumie bedze foux pas?

No i ostatnie poki co pytanie jade tam z partnerem. Jak powinnismy sie zachowowac aby nikogo nie urazic? Tzn. czy trzymanie sie za reke w miejscu publicznym bedzie mile widziane. Czy objecie sie w pasie jest dopuszczalne? Nie wspominam o jakis buziakach, bo to wiem., ze nie powinno nam sie zdarzyc na ulicy... No ale jak to dokladnie jest?

bede wdzieczna za odpowiedzi

pozdrawiam
Zapewne z Rainbowtours i z Katowic?


Mam pytanie co do bakszyszu i napiwków. Słyszałam, że można tam płacić zamiast pieniędzmi, jakimiś drobnymi gadżetami, jak zapalniczki i długopisy. Jak to wygląda w praktyce?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:47   #237
kingawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 29
Dot.: Orientalne Maroko...

lecę do Agadiru 20 sierpnia na 2 tygodnie, czy ktoś z Was jedzie w tym terminie ?
kingawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 06:28   #238
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zapewne z Rainbowtours i z Katowic?


Mam pytanie co do bakszyszu i napiwków. Słyszałam, że można tam płacić zamiast pieniędzmi, jakimiś drobnymi gadżetami, jak zapalniczki i długopisy. Jak to wygląda w praktyce?

Gadzetami? na mily Bog, skad bierzecie takie bzdury? to nie jest 3-swiat, zeby sie ktos podniecal dlugopisem, czy przyszloby wam do glowy zaplacic dlugopisem w Polsce?....co do kostiumu kapielowego to nie robi on na nikim wrazenia... nie jest to kraj islamski tylko arabski/berberyjski. Procz tego, ze uswiadczysz kobiete w hijabie i uslyszysz muezzina to niczym sie nie rozni...pomijajac Ramadan, ale w miejscach turystycznych nie ma takiego oddzialywania. Co do temperatury to blisko oceanu jest mglisto z rana, a wieczorem jest chlodno bo powiewa bryza...


P>S> RAMADAN KAREEEEEM
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 07:21   #239
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zapewne z Rainbowtours i z Katowic?

nie, nie z rainbowtours
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 19:14   #240
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez ...:Rammka:... Pokaż wiadomość
Gadzetami? na mily Bog, skad bierzecie takie bzdury?
Z internetu!
W takim razie internauci robią z niedoświadczonych debili.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-15 11:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.