Zwątpienie minerałowe - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-05, 20:49   #241
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam!
Już od jakiegoś czasu czaję się żeby zacząć stosować kosmetyki mineralne, jakiś czas temu kupiłam nawet próbki minerałów RHEA na allegro,ale to była tragedia.
Teraz zastanawiam się nad drugim podejściem,tyle że poczytałam trochę i naszły mnie wątpliwości.

Po pierwsze spotkałam się ze stwierdzeniem,że kosmetyki mineralne dobrze służą cerom tłustym i normalnym,natomiast słabo suchym,bo dodatkowo wysuszają.I teraz pytanie do osób z suchą i bardzo wrażliwą cerą:jak sobie z tym radzicie(czytałam,że minerały najlepiej nakładać na suchą skórę)?Da się unikać wysuszających składników?

Po drugie mam policzki naczynkowe i niesamowicie wrażliwe.Nie podrażnia Was aplikacja minerałów?

Po trzecie mam taki drobny meszek na twarzy,normalnie niewidoczny,ale wszelkie pudry go podkreślają.Czy z minerałami jest tak samo? Są na to jakieś sposoby?

Po czwarte czy często zdarzają się przypadki alergii na minerały(jestem alergiczką)? Spotkałam się ze stwierdzeniem,że od kiedy wzrosła liczba alergii na metale,np. złoto.

Strasznie dużo tych wątpliwości,ale nie chciałabym wydawać kasy co zamiast pomóc zaszkodzi.
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-01-05 o 20:51
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 21:23   #242
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Zwątpienie minerałowe

1. Minerały trzeba (!) nakładać na dobrze nawilżoną cerę. Faktem jest, że o nawilżenie skóry w czasie używania minerałów trzeba bardziej dbać. Nie mam suchej skóry więc nie wiem jak problem z przesuszaniem, ale nie słyszałam o czymś takim. Problem raczej właśnie występuje u osób z przetłuszczającą się skórą, bo jeśli skóra nie jest dobrze nawilżona, a to częste przy stosowaniu fluidów, to po minerałach reaguje nadmiernym wydzielaniem sebum.

2. Pędzelki np. firmy EDM ze sztucznego włosia są tak mięciutkie, ze nie ma szansy żeby podrażniły w czasie aplikacji. Bismuth, który jest składnikiem niektórych pseudo-mineralnych podkładów potrafi podrażnić naczynkową cerę.

3. Też mam meszek. Podkłady mineralne go nie podkreślają, ponieważ po aplikacji zachowują się jak zwykłe podkłady, nie jak puder. Natomiast niektóre pudry mineralne (i niemineralne też) potrafią go podkreślić. Trzeba znaleźć ten właściwy dla siebie

4. Podkłady mineralne są mało alergiczne, bo składniki używane do produkcji rzadko wywołują alergie, ale jak wiadomo alergię można mieć na różne rzeczy występujące w naturze więc nigdy nie wiadomo. Wydaje mi się jednak, że łatwiej znaleźć alergenne składniki w zwykłych fluidach niż w podkładach mineralnych. Podkłady mineralne mają bardzo krótkie składy, łatwo sprawdzić czy jest w nich alergizujący składnik

Mam nadzieję, ze ktoś o podobnej do Twojej skóry jeszcze się wypowie
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 13:34   #243
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Katty86 - Dominkab napisała Ci wszystko, co trzeba, a ja od siebie dodam jeszcze trochę, bo też mam skłonność alergii.

Minerałów Rhea nie znam osobiście, ale 3 znane mi osoby uważają, że "nie umywają się" one do innych firm (np. EDM, EGM).

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Po pierwsze spotkałam się ze stwierdzeniem, że kosmetyki mineralne dobrze służą cerom tłustym i normalnym, natomiast słabo suchym,bo dodatkowo wysuszają.I teraz pytanie do osób z suchą i bardzo wrażliwą cerą:jak sobie z tym radzicie(czytałam,że minerały najlepiej nakładać na suchą skórę)?Da się unikać wysuszających składników?
Minerały najlepiej nakładać na suchą (czyli osuszoną po umyciu, tonikach, itp. "nie-mokrą") skórę (ale nawilżoną np. kremem), a jeśli chodzi o typ skóry - niektóre partie mojej twarzy mają skłonność do przesuszeń, ale na razie nie trafiłam na składnik minerałów, który by mnie wyszuszył. Niektórych wysuszają primery kaolinowe czy ryżowe - to jest sprawa indywidualna - z tego, co się orientuję po kilkumiesięcznym śledzeniu wątków.

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Po drugie mam policzki naczynkowe i niesamowicie wrażliwe.Nie podrażnia Was aplikacja minerałów?
Nie - a też mam problemy z naczynkami. Ponadto nic mi tak nie "zamaskowywało" naczyniek jak minerały

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Po czwarte czy często zdarzają się przypadki alergii na minerały(jestem alergiczką)? Spotkałam się ze stwierdzeniem,że od kiedy wzrosła liczba alergii na metale,np. złoto.
...? - chyba czegoś brakuje w dalszym ciągu tego zdania.

Ale tak, jak napisałam kilka postów wyżej - choć sama jestem alergiczką i podejrzewałam, że niektóre składniki minerałów mogą mnie uczulać (powoli wykluczam kolejne i znajduję "sprawców pozamineralnych"), "tradycyjne" kosmetyki robiły mi dużo więcej krzywdy. Np. fluidów używałam bardzo rzadko, tylko "do zadań specjalnych", szybko je zmywałam, bo praktycznie każdy mi coś robił. Bardzo często uczulały mnie np. cienie do oczu i dopiero odkąd używam minerałów mogę bardziej "poszaleć" z malowaniem oczu. Kupowalam tylko kosmetyki wcześniej "przetestowane", bo po niektórych od razu miałam reakcje alergiczne.

Nigdy nie wiadmo, co może człowieka uczulić - zdrowa żywność też uczula
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 13:48   #244
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Po pierwsze spotkałam się ze stwierdzeniem,że kosmetyki mineralne dobrze służą cerom tłustym i normalnym,natomiast słabo suchym,bo dodatkowo wysuszają.I teraz pytanie do osób z suchą i bardzo wrażliwą cerą:jak sobie z tym radzicie(czytałam,że minerały najlepiej nakładać na suchą skórę)?Da się unikać wysuszających składników?
Dziewczyny już chyba wszystko powiedziały, a ja mogę tylko dodać jak to wygląda ze strony osoby mającej suchą cerę. Na początku rzeczywiście miałam problem z nałożeniem odpowiednim minerałów, bo nie miałam nawyku nakładania czegoś nawilżającego na twarz- wystarczy, że rano nałożysz krem nawilżający albo moją największą miłość, jeśli o nawilżanie chodzi- niezmydlaną frakcję oleju sojowego z mazideł (wchłania się szybko do matu, a nie dość że nawilża, to jeszcze poprawia wygląd skóry) i nie ma już problemu
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:33   #245
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Zwątpienie minerałowe

No ja Ci jeszczę polece znalezienie watku na minerałach Przed i PO...meszków zadnych tam nie zobaczysz
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 20:25   #246
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
...? - chyba czegoś brakuje w dalszym ciągu tego zdania.
Rzeczywiście brakuje.Chodziło mi o to,że odkąd wzrosła popularność minerałów w stanach zanotowano tam również wzrost alergii na metale,np. złoto.
A o tą alergię pytam dlatego,że jest coś takiego,że jak ktoś ma skłonność do alergii i częsty kontakt z czynnikiem alergizującym to jest duże ryzyko,że alergia się rozwinie.A jakbym miała następną alergię i to na tak popularne składniki już w ogóle tragedia.
Z drugiej strony myślę,że ciężko będzie znaleźć bezpieczniejszą opcję makijażu dla alergika.

Tradycyjnych podkładów to praktycznie w ogóle nie używam(nie wiem czy z dwa razy w roku),a to dlatego że czuję się jak w masce,a co gorsza w sytuacjach stresowych albo jak mi się policzki przesuszą albo podrażnią to się czerwienią,podkład ciemnieje i wyglądam jak straszydło.
Malowałam głównie oczy,ale od zeszłego roku alergia mi się powiększyła,częste zapalenia spojówek więc i to odpadło.
I dlatego właśnie interesują mnie te minerałki.Galerię makijaży mineralnych widziałam,cudeńka Wam wychodzą.
Co dodatkowo mnie kusi,żeby spróbować tego makijażu.
Tylko jak tak przejrzałam wątki o wspólnych zakupach mineralnych to widzę,że to niestety droga zabawa.Przynajmniej na początku.
W sumie to już mało co nie zamówiłam pędzla edm i próbeczek,ale jeszcze trochę chyba poczekam,bo nie chce potem utknąć nie mając kasy na kolejne testy.
Och,widzę kolejne uzależnienie na miarę biochemii.
W sumie kończę ten przydługi wywód.Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.
Czuję się przekonana do minerałów.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 15:24   #247
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Zwątpienie minerałowe

A ja mam pytanie do dziewczyn piszących o nadmiernym przesuszeniu skóry. Używam EDM od trzech-czterech dni, nie zauważyłam pogorszenia stanu skóry - krostek itp. Natomiast strasznie mi się przesuszyła.
Wcześniej używałam "pseudo mineralnego" pudru z Yves Rocher i nie miałam takiego problemu. Od tych paru dni z EDM, od razu po nałożeniu pudru czuję ściągnięcie, więc zapodaję sobie wodę termalną w sprayu - jako taki finisher. Dodatkowo, po paru godzinach od nałożenia (2-3) skóra już mi się błyszczy i nie jest to błysk sebum na twarzy, ale ściągniętej do granic możliwości skóry staram się robić co się da - smaruję bogatymi w składniki odżywcze kremami, na noc nawet tłustszymi (mimo, że mam cerę mieszaną), ale nie pomaga mi to na dłuższą metę.

Gdybyście mogły mi coś poradzić. Ogólnie EDM mi przypasowały, tak jak pisałam - nic się nie waży, kolorek się trzyma - jestem bladolica, więc nie trudno mi było znaleźć jakiś kolorek z ich odcieni. Tylko ta suchość czuję, że jak tak będzie już do końca to za parę lat będę miała zmarchy jak moja babunia
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 15:33   #248
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Zwątpienie minerałowe

bardziej nawilzaj cere! i daj jej czas na przyzwyczajenie sie do nowych kosmetykow. to moze potrwac nawet dluzszy czas zanim uzyskasz jakas rownowage. mozesz tez sprobowac nakladania na morko skoro na sucho czujesz ściagniecie.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 23:05   #249
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
bardziej nawilzaj cere! i daj jej czas na przyzwyczajenie sie do nowych kosmetykow. to moze potrwac nawet dluzszy czas zanim uzyskasz jakas rownowage. mozesz tez sprobowac nakladania na morko skoro na sucho czujesz ściagniecie.
dziękuję za odpowiedź od paru dni staram się nawilżać ją bardziej dodając do kremu olejku jojoba, ale mnie trochę zapchał na czole i muszę kombinować dalej, może z jakimś lżejszym olejkiem ???
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 08:35   #250
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 12:29   #251
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź od paru dni staram się nawilżać ją bardziej dodając do kremu olejku jojoba, ale mnie trochę zapchał na czole i muszę kombinować dalej, może z jakimś lżejszym olejkiem ???
kilka dni to za malo nawilzaj ja ciagle, porzadnie. sprobuj jakiegos innego oleju (ja polecam bardzo sliwkowy ) sprobuj dodac mocznika, HA. albo zmien krem na tresciwszy (szczegolnie na noc) niestety proszki wymagaja porzadnego nawilzenia, tez mam czesto problem z powracajacymi przesuszami, szczegolnie na nosie.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Hmm.. dwa miesiace to jeszcze nie tak dlugo. i choc niektore dziewczyny ciesza sie, ze po kilku dniach mineraly trzymaja sie bajkowo, inne musza troche je "ponosic" zeby sie skora przyzwyczaila. u mnie bylo podobnie- dwa miechy nie bylo fajnie, probowalam roznych primerow, finisherow. w koncu porzucilam EDM bo doslownie splywala mi z twarzy po ok 2-3 godzinach. moze poszukaj w innych firmach.
no i nie wszystkie dziewczyny sa zwolenniczkami korektorow mineralnych i uzywaja tradycyjnych. jesli nie podoba ci sie efekt jaki daja (a raczej brak efektow) to moze uzywaj zwyklego korektora plynnego? nie ma co sie zmuszac.
a co do przetluszczania- bede klepac to w nieskonczonosc- musisz bardziej nawilzac cere. skora przesuszona produkuje wiecej sebum, co daje efekt "latarni"
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 16:22   #252
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 16:42   #253
deneb3
Zadomowienie
 
Avatar deneb3
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 287
Dot.: Zwątpienie minerałowe

mi na początku używania minerałów baaardzo twarz się świeciła
i jednocześnie wysuszała

później zmieniłam krem na dzień z lekkiego na "mocniejszy" i na noc bardziej nawilżam i teraz jest idealnie

na dzień pod minerały używam Babydream ten z nagietkiem
strasznie tępy i tłusty ale wchłania się do matu!! no i cera w dzień jest idealnie nawilżona i taka jakby od środka świeża i nic się nie wysusza
polecam
deneb3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:03   #254
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam.
Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale wątpię w "moc" minerałów więc chyba dobry.
Mam pytanie: ile mniej więcej przy minerałach trwa czas oczyszczania się skóry?
Bo używam od 2 miesięcy podkładu edm i cerę mam w złym stanie. Podejrzewam jako winowajcę mikę, ale zanim zaopatrzę się w bezmikowe podkłady( tym bardziej, że z tego co się zdążyłam zorientować, akurat na te firmy nie ma zbiorowych zamówień, a samodzielne zamawianie na obcojęzycznych stronach mnie przeraża).
Nic innego raczej nie może być winne temu pogorszeniu, bo pielęgnację mam z bu i na jakiś miesiąc przed używaniem minerałów zrobiłam sobie kuracje kwasami, więc już chyba po niej powinno mi się oczyścić wszystko, co było, a tu znowu tragedia po minerałach
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:17   #255
kamisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Witam.
Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale wątpię w "moc" minerałów więc chyba dobry.
Mam pytanie: ile mniej więcej przy minerałach trwa czas oczyszczania się skóry?
Bo używam od 2 miesięcy podkładu edm i cerę mam w złym stanie. Podejrzewam jako winowajcę mikę, ale zanim zaopatrzę się w bezmikowe podkłady( tym bardziej, że z tego co się zdążyłam zorientować, akurat na te firmy nie ma zbiorowych zamówień, a samodzielne zamawianie na obcojęzycznych stronach mnie przeraża).
Nic innego raczej nie może być winne temu pogorszeniu, bo pielęgnację mam z bu i na jakiś miesiąc przed używaniem minerałów zrobiłam sobie kuracje kwasami, więc już chyba po niej powinno mi się oczyścić wszystko, co było, a tu znowu tragedia po minerałach
Witaj
Polecam wypróbować podkłady innych firm, niekoniecznie bezmikowe, ale takie które mają mikę na dalszym miejscu, np. EGM albo Blusche. Podkłady EDM ogólnie nie są najlepszej jakości, ostatnio wiele osób skarży się na reakcje alergiczne lub pogorszenie stanu cery. Choć oczywiście mają też swoje zagorzałe wielbicielki

Edytowane przez kamisiek
Czas edycji: 2010-01-20 o 12:18
kamisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:21   #256
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Witam.
Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale wątpię w "moc" minerałów więc chyba dobry.
Mam pytanie: ile mniej więcej przy minerałach trwa czas oczyszczania się skóry?
Bo używam od 2 miesięcy podkładu edm i cerę mam w złym stanie. Podejrzewam jako winowajcę mikę, ale zanim zaopatrzę się w bezmikowe podkłady( tym bardziej, że z tego co się zdążyłam zorientować, akurat na te firmy nie ma zbiorowych zamówień, a samodzielne zamawianie na obcojęzycznych stronach mnie przeraża).
Nic innego raczej nie może być winne temu pogorszeniu, bo pielęgnację mam z bu i na jakiś miesiąc przed używaniem minerałów zrobiłam sobie kuracje kwasami, więc już chyba po niej powinno mi się oczyścić wszystko, co było, a tu znowu tragedia po minerałach
jak wiesz jaki kolor i z której formy bezmikowe byś chciała, to poszukaj na wątku wymiankowym - może któraś dziewczyna Cię poratuje
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 14:40   #257
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez kamisiek Pokaż wiadomość
Witaj
Polecam wypróbować podkłady innych firm, niekoniecznie bezmikowe, ale takie które mają mikę na dalszym miejscu, np. EGM albo Blusche. Podkłady EDM ogólnie nie są najlepszej jakości, ostatnio wiele osób skarży się na reakcje alergiczne lub pogorszenie stanu cery. Choć oczywiście mają też swoje zagorzałe wielbicielki
Dziękuję za odpowiedz
Czyli dalej się będę bawiła w poszukiwanie podkładu idealnego, pozamawiam próbki i popróbuję podkłady tych firm, co mi podałaś . W sumie to edm nie żal mi zostawiać, bo tylko kolor mi się podobał, ale inne mineralne firmy podejrzewam również sporo odcieni mają.

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
jak wiesz jaki kolor i z której formy bezmikowe byś chciała, to poszukaj na wątku wymiankowym - może któraś dziewczyna Cię poratuje
Dzięki za podpowiedz, nawet o tym nie pomyślałam, a może faktycznie coś znajdę.
Byle tylko bez miki był i jasny w chłodnym odcieniu (prawda, że mało żądam). Czyli będę musiała w wolnej chwili przejrzeć wymiankowy, nigdy się jak dotąd nie wymieniałam i wprawdzie z minerałów na wymianę nie za wiele posiadam, ale mam sporą kolekcję perfum, to nimi będę jak coś kusić
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 11:12   #258
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam, mam nadzieję że może Wy mnie poratujecie i odpowiecie na moje pytanie minerałów używam już prawie rok i myślę że znalazłam dla siebie podkład idealny właśnie jestem w połowie drugiego pełnowymiarowego opakowania i od ponad dwóch tygodni zauważyłam pogorszenie stanu cery nie zmieniłam nic w jej pielęgnacji, na dzień używam nawilżającego kremu do cery suchej (a mam mieszaną ale wiem że przy minerałach trzeba nawilżać i jeszcze raz nawilżać, a kosmetyki do cery suchej sprawdzają się przy tym lepiej niż do mieszanej), na noc odżywczego kremu.
Zaczęły wyskakiwać mi małe krostki na buzi, takie bez białego czubka nie wyciskam, czekam aż same znikną. Problem w tym że jak znikną w jednym miejscu, zaraz pojawiają się w drugim ktoś ma pojęcie od czego to może być? wydaje mi się że to nie wina minerałów, macie jakiś pomysł?

Edytowane przez 201604210939
Czas edycji: 2010-01-22 o 12:14
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 13:33   #259
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Zwątpienie minerałowe

brzmi trochę jak podrażnienie/uczulenie....
może przedobrzyłaś z jakimiś składnikami?
posmaruj mały kawałeczek hydrocortisonem (jeśli że się boisz ) i zobaczysz czy tam zejdzie (tylko nie jakiś centralnie na twarzy i uważaj na słońce)
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 14:35   #260
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
brzmi trochę jak podrażnienie/uczulenie....
może przedobrzyłaś z jakimiś składnikami?
posmaruj mały kawałeczek hydrocortisonem (jeśli że się boisz ) i zobaczysz czy tam zejdzie (tylko nie jakiś centralnie na twarzy i uważaj na słońce)
Kurczę, sama nie wiem, w sumie to chyba nie uczulenie bo krostki są trochę bolące, jak nie używam minerałów i kolorówki w ogóle to jest jakby lepiej a może to wina tego co nakładam "na" lub "pod" podkład mineralny? po kremie stosuję czasami bazę gosh, na to korektor mineralny i podkład mineralny, później w razie potrzeby i fantazji puder prasowany z normalnej kolorówki lub meteoryty. Czy jest taka możliwość że coś z tradycyjnej kolorówki tak mnie zapycha? W sumie nie jest nalożone bezpośrednio na skórę tylko na podkład mineralny, ale ja już sama nie wiem.
Hydrocortisonu niestety nie mam może spróbuję wypić wapno, kiedyś pomagało mi na mniejsze uczulenia
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:40   #261
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
posmaruj mały kawałeczek hydrocortisonem (jeśli że się boisz ) i zobaczysz czy tam zejdzie (tylko nie jakiś centralnie na twarzy i uważaj na słońce)
Też bym podejrzewała uczulenie. Możesz spróbować pić wapno i obserwuj, czy to się nasila pod wpływem różnych substancji (nie tylko minerałów i w ogóle kosmetyków, przyczyną może być też np. jedzenie, nowa farba na ścianach, itp.)

Jeśli masz na skórze plamki z czymś w rodzaju gęsiej skórki (niezaczerwienione, nie swedzące, jakby bardziej suche + malutkie krostki właśnie "bez czubków"), przyczyną może być też brak witamin. Zaliczyłam kiedyś coś takiego - tylko nie pamiętam, czego dokładnie mi wtedy brakowało. W miarę uzupełniania niedoborów plamki znikały.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:49   #262
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Też bym podejrzewała uczulenie. Możesz spróbować pić wapno i obserwuj, czy to się nasila pod wpływem różnych substancji (nie tylko minerałów i w ogóle kosmetyków, przyczyną może być też np. jedzenie, nowa farba na ścianach, itp.)

Jeśli masz na skórze plamki z czymś w rodzaju gęsiej skórki (niezaczerwienione, nie swedzące, jakby bardziej suche + malutkie krostki właśnie "bez czubków"), przyczyną może być też brak witamin. Zaliczyłam kiedyś coś takiego - tylko nie pamiętam, czego dokładnie mi wtedy brakowało. W miarę uzupełniania niedoborów plamki znikały.
Dziękuje dziewczyny za szybką odpowiedź, idę wypić wapno, mam nadzieję że trochę pomoże
Krostki są właśnie trochę czerwone, teraz mam wolny weekend to postaram się nie malować w ogóle, w poniedziałek do pracy nałożę tylko podkład mineralny plus korektor mineralny, żadnych dodatkowych kosmetyków i będę obserwować przyznaję że trochę spanikowałam, po minerałach cera mi się poprawiła niesamowicie i tylko sporadycznie coś wyskakiwało a teraz taki wysyp chyba odstawię też bazę gosha, wydaje mi się że może zapychać, na składzie się nie znam za bardzo oraz puder. Po wypłacie zakupię chyba jakiś mineralny puder do wykończenia makijażu.
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:13   #263
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny za szybką odpowiedź, idę wypić wapno, mam nadzieję że trochę pomoże
Krostki są właśnie trochę czerwone, teraz mam wolny weekend to postaram się nie malować w ogóle, w poniedziałek do pracy nałożę tylko podkład mineralny plus korektor mineralny, żadnych dodatkowych kosmetyków i będę obserwować przyznaję że trochę spanikowałam, po minerałach cera mi się poprawiła niesamowicie i tylko sporadycznie coś wyskakiwało a teraz taki wysyp chyba odstawię też bazę gosha, wydaje mi się że może zapychać, na składzie się nie znam za bardzo oraz puder. Po wypłacie zakupię chyba jakiś mineralny puder do wykończenia makijażu.
bazy to prawie same silikony, a one baaaardzo często zapychają. w tradycyjnych pudrach jest z kolei talk i też może zapychać. ale nie tylko one oczywiście
najlepiej tak jak piszesz - tylko minerały powinno być lepiej
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:21   #264
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
bazy to prawie same silikony, a one baaaardzo często zapychają. w tradycyjnych pudrach jest z kolei talk i też może zapychać. ale nie tylko one oczywiście
najlepiej tak jak piszesz - tylko minerały powinno być lepiej
Dziękuję za radę odstawiam bazę i kupuję mineralny puder do wykończenia makijażu jeszcze raz ogromne dzięki
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 23:34   #265
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Krostki są właśnie trochę czerwone, teraz mam wolny weekend to postaram się nie malować w ogóle, w poniedziałek do pracy nałożę tylko podkład mineralny plus korektor mineralny, żadnych dodatkowych kosmetyków i będę obserwować przyznaję że trochę spanikowałam, po minerałach cera mi się poprawiła niesamowicie i tylko sporadycznie coś wyskakiwało a teraz taki wysyp chyba odstawię też bazę gosha, wydaje mi się że może zapychać, na składzie się nie znam za bardzo oraz puder. Po wypłacie zakupię chyba jakiś mineralny puder do wykończenia makijażu.
Czerwone krostki - mogą być alergiczne. Zobacz, czy po weekendzie bez minerałów coś się poprawi. I jak napisała przedmówczyni - zwróć uwagę na tę bazę. Bazy mają w składzie sporo rzeczy, które mogą podrażnić skórę (choćby substancja zapachowa).
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 09:56   #266
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Czerwone krostki - mogą być alergiczne. Zobacz, czy po weekendzie bez minerałów coś się poprawi. I jak napisała przedmówczyni - zwróć uwagę na tę bazę. Bazy mają w składzie sporo rzeczy, które mogą podrażnić skórę (choćby substancja zapachowa).
Poobserwuję do niedzieli i dam znać czy jest lepiej dzięki dziewczyny
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 15:57   #267
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Przepraszam za post pod postem ale chciałam Wam podziękować to chyba jakaś alergia była, krostki schodzą od jutra tylko podkład i róż mineralny, myślę że głównym winowajcą była baza gosha a ja myślałam że to wina minerałów, że może podrażniły mi jakoś skórę. Tak więc pokornie wracam do moich bardzo skromniutkich zbiorów mineralnych jeszcze raz dzięki
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:22   #268
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 00:53   #269
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Niestety i ja muszę się poskarżyć na minerały. Moje pierwsze podejście - Lauress i cała buzia w krostach. Trudno mi się przekonywać, że skóra musi się oczyścić, bo stan wyjściowy po ponad 1,5 roku stosowania Diacnealu i Atredermu był wręcz idealny - bez żadnego stresu mogłam iść do pracy bez makijażu. A teraz tragedia.

Innych podkładów nie mam cierpliwości testować - paczki ze Stanów namiętnie giną a szukanie odpowiedniego koloru niestety kosztuje. Jestem więc niepocieszona . Jakby ktoś wiedział jaki kolor z innej, mniej micowej firmy będzie odpowiadał Lauressowemu Soft Tan to będę wdzięczna - może udałoby mi się upolować na allegro.
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 06:17   #270
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.