ciąża,staż, l4 :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 17:05   #1
karolciaa2811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Arrow

ciąża,staż, l4 :)


Cześć
Moja sytuacja wygląda następująco. Jestem od 1.07 na stażu z Urzędu Pracy, kończy mi się 30.11.09. Jestem teraz w 9/10 tyg,dziś dostałam l4 do nastepnej wizyty u lekarza narazie czyli do 23.09. I mam kilka pytań.
1. Czy jeśli już nie wrócę do pracy,bo bede na l4 to czy staż zostanie mi zaliczony i dostane papier że go odbyłam?
2. Czy to l4 musze dostarczyc w ciagu 2 dni do UP? czy wystarczy ze z lista obecnosci zaniose pod koniec miesiaca? (w pracy wiedza ze bede na zwolnieniu do 23.09, nie wiedzą dlaczego)
3. Czy jesli wróce 24.09 do pracy to moga mi rozwiązać umowe? ( bo chyba w dniu pojscia na l4 nie jestem w okresie chronionym, chyba jak wroce to bede)
4. Czy jesli od dzis do konca stazu bede na l4 to czy przedluza mi staz do porodu?
5. Czy oprócz becikowego mam szanse na jakies pieniadze z opieki spolecznej? (od razu po szkole poszlam na staż,wiec nie mam nic przepracowanego, oprócz stazu teraz). W tym roku biore ślub takze nie bede samotną matką)


Jeśli ktoś wie cokolwiek,proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.:c mok:
__________________
68-67-66-65-64-63 ---->sukces!!!
karolciaa2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:58   #2
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Cytat:
Napisane przez karolciaa2811 Pokaż wiadomość
Cześć
Moja sytuacja wygląda następująco. Jestem od 1.07 na stażu z Urzędu Pracy, kończy mi się 30.11.09. Jestem teraz w 9/10 tyg,dziś dostałam l4 do nastepnej wizyty u lekarza narazie czyli do 23.09. I mam kilka pytań.
1. Czy jeśli już nie wrócę do pracy,bo bede na l4 to czy staż zostanie mi zaliczony i dostane papier że go odbyłam?
2. Czy to l4 musze dostarczyc w ciagu 2 dni do UP? czy wystarczy ze z lista obecnosci zaniose pod koniec miesiaca? (w pracy wiedza ze bede na zwolnieniu do 23.09, nie wiedzą dlaczego)
3. Czy jesli wróce 24.09 do pracy to moga mi rozwiązać umowe? ( bo chyba w dniu pojscia na l4 nie jestem w okresie chronionym, chyba jak wroce to bede)
4. Czy jesli od dzis do konca stazu bede na l4 to czy przedluza mi staz do porodu?
5. Czy oprócz becikowego mam szanse na jakies pieniadze z opieki spolecznej? (od razu po szkole poszlam na staż,wiec nie mam nic przepracowanego, oprócz stazu teraz). W tym roku biore ślub takze nie bede samotną matką)


Jeśli ktoś wie cokolwiek,proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.:c mok:
z tego co wiem jesli L4 jest dłuże niż 3 tygodnie to nie zalicza sie do dni na stazu Trzeba je odrobic. Czyli tak jak bys miała dłuzszy staż o te 3 tyg i więcej.
L4 trzeba dostarczyć do UP. Możesz to zrobić nawet pocztą
A jesli chodzi o zasiłki to niestety nic ci nie przysługuje

POZDRAWIAM
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 13:27   #3
wiolus26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

jeśli jestes na stazu z urzedu to gdy zaniesiesz zaswiadczenie ze jestes w ciąży to nie rozwiązą umowy az do porodu a za zwolnienie masz płatne 100%. jestem w podobnej sytuacji wiec sie nie martw tylko dbaj o siebie i dzidziusia

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

z MOPS jest 1000zl za urodzenie dziecka tylko musisz miec zaswiadczeniie od gin ze od 10 tygodnia ciazy bylas pod opieka lekarza. a jesli nie zaniesiesz zaswiadczenia ze jestes w ciązy do PUP to moga rozwiazac umowe o staz
wiolus26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 20:25   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Cytat:
Napisane przez ultraradiola Pokaż wiadomość
A jesli chodzi o zasiłki to niestety nic ci nie przysługuje
Jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł to będzie ci się należał zasiłek rodzinny w zawrotnej sumie... 68 zł (nie wiadomo czy śmiać się czy płakać ) No ale przy maleństwie każdy grosz się liczy...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 12:56   #5
karolciaa2811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

a co jeśli nie dostarczyłam l4 w ciagu 2 dni? Zaniose najwyżej z listą obecności ale czy zostanie mi wogole wypłacone stypendium?
__________________
68-67-66-65-64-63 ---->sukces!!!
karolciaa2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 09:19   #6
wiolus26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

u mnie nie ma problemu czy zaniose zwolnienie dzien wczesnie czy pozniej niose wtedy kiedy mam wizyte w urzedzie i musze sie podpisac
jesli nie masz jak o wysylaj poczta zwolnienie

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

ja mam zasilek rodziny 64 zl na dziecko powyzej 5 roku zycia wiec na takie malenstwo jest troche mniej niestety 40 z kawałkiem
wiolus26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:15   #7
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Cytat:
Napisane przez wiolus26 Pokaż wiadomość


ja mam zasilek rodziny 64 zl na dziecko powyzej 5 roku zycia wiec na takie malenstwo jest troche mniej niestety 40 z kawałkiem
No tak tylko, że teraz była podwyżka tzn ma być od października lub listopada 68 zł, powyżej 5 roku 91 zł, a powyżej 18 lat 98 zł
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 22:25   #8
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

A czy wiecie cos o kontrolach w czasie ciazy, teraz to strasznie strasza tymi kontrolami.
Czy mozna wyjechac na l4 z "dwojka" za granice? Bo jesli akurat w tym czasie dostanie sie pismo z wezwaniem na komisje, to chyba jest z 7 dni na stawienie sie...
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 15:39   #9
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Cytat:
Napisane przez wiolus26 Pokaż wiadomość
jeśli jestes na stazu z urzedu to gdy zaniesiesz zaswiadczenie ze jestes w ciąży to nie rozwiązą umowy az do porodu a za zwolnienie masz płatne 100%. jestem w podobnej sytuacji wiec sie nie martw tylko dbaj o siebie i dzidziusia
odbywam staż w UP i od czasu do czasu spotykam się z sytuacjami "ciąża, a staż" i z tego co wiem od mojej kierowniczki - staż nie jest przedłużany z powodu ciąży.
Jeśli w czasie ciąży umowa wygaśnie - nie przedłużają jej do porodu.
Jeśli bezrobotna urodzi dziecko w trakcie umowy stażowej - stypendium UP wypłaca do końca umowy, mimo, że bezrobotna jest na macierzyńskim.
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka

Edytowane przez Kakusia
Czas edycji: 2009-10-02 o 15:40
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:26   #10
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
odbywam staż w UP i od czasu do czasu spotykam się z sytuacjami "ciąża, a staż" i z tego co wiem od mojej kierowniczki - staż nie jest przedłużany z powodu ciąży.
Jeśli w czasie ciąży umowa wygaśnie - nie przedłużają jej do porodu.
Jeśli bezrobotna urodzi dziecko w trakcie umowy stażowej - stypendium UP wypłaca do końca umowy, mimo, że bezrobotna jest na macierzyńskim.
dokładnie tak jak piszesz

Umowa o staż absolwencki nie jest umową o pracę. Z tego powodu nie przysługuje strażyście prawo do ochrony kobiet w ciąży przed wypowiedzeniem, rozwiązaniem umowy o pracę wynikające z art. 177 KP.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-10-03 o 17:32
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 11:16   #11
Ewka 84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Mam problem i może ktoś był w podobnej sytuacji. jestem na stażu od 1 września 2009 a od 10 listopada jestem na l4 z powodu ciąży( termin porodu na 28 czerwiec a staż do końca sierpnia), teraz urząd pracy poinformował mnie że przerywa mi staż na podstawie art. 33 ustawy o promocji zatrudnienia tnz. niezdolność do pracy przekroczyła 90 dni a art. 80 mówi co innego (bynajmniej tak zrozumiałam że nie powinni przerwać stażu )
A art. 80. 1. Bezrobotny zachowuje prawo do zasiłku i stypendium za okres udokumentowanej niezdolności do pracy, przypadający w okresie przysługiwania zasiłku lub odbywania stażu, przygotowania zawodowego dorosłych i szkolenia, za który na podstawie odrębnych przepisów pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia lub przysługują im zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa.
co mam zrobić odwoływać się?
Ewka 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 13:37   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

Cytat:
Napisane przez Ewka 84 Pokaż wiadomość
Mam problem i może ktoś był w podobnej sytuacji. jestem na stażu od 1 września 2009 a od 10 listopada jestem na l4 z powodu ciąży( termin porodu na 28 czerwiec a staż do końca sierpnia), teraz urząd pracy poinformował mnie że przerywa mi staż na podstawie art. 33 ustawy o promocji zatrudnienia tnz. niezdolność do pracy przekroczyła 90 dni a art. 80 mówi co innego (bynajmniej tak zrozumiałam że nie powinni przerwać stażu )
A art. 80. 1. Bezrobotny zachowuje prawo do zasiłku i stypendium za okres udokumentowanej niezdolności do pracy, przypadający w okresie przysługiwania zasiłku lub odbywania stażu, przygotowania zawodowego dorosłych i szkolenia, za który na podstawie odrębnych przepisów pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia lub przysługują im zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa.
co mam zrobić odwoływać się?
Art. 33 ustawy...

Art. 33. 1. Powiatowe urzędy pracy rejestrują bezrobotnych i poszukujących pracy oraz prowadzą rejestr tych osób.
2. Rejestracja bezrobotnych i poszukujących pracy następuje po przedstawieniu przez te osoby dokumentów niezbędnych do ustalenia ich statusu i uprawnień.
3. (3) Bezrobotni mają obowiązek zgłaszania się do właściwego powiatowego urzędu pracy w wyznaczonych terminach w celu potwierdzenia swojej gotowości do podjęcia pracy i uzyskania informacji o możliwościach zatrudnienia lub szkolenia.
3. (4) Bezrobotni mają obowiązek zgłaszania się do właściwego powiatowego urzędu pracy w wyznaczonych terminach w celu potwierdzenia swojej gotowości do podjęcia pracy i uzyskania informacji o możliwościach zatrudnienia lub szkolenia. W przypadku bezrobotnego będącego dłużnikiem alimentacyjnym, w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, wyznaczony termin nie może być dłuższy niż 10 dni.
4. Starosta, z zastrzeżeniem art. 75 ust. 3, pozbawia statusu bezrobotnego bezrobotnego, który:
1) nie spełnia warunków, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2;
2) otrzymał pożyczkę z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub instytucji z udziałem środków publicznych na podjęcie działalności pozarolniczej lub rolniczej albo otrzymał jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, o których mowa w art. 46 ust. 1 pkt 2; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od następnego dnia po dniu otrzymania środków na podjęcie działalności;
2a) otrzymał jednorazowo środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub instytucji z udziałem środków publicznych na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej;
3) odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, wykonywania prac, o których mowa w art. 73a, prac interwencyjnych lub robót publicznych albo udziału w szkoleniu, stażu lub przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje na okres 90 dni;
4) nie stawił się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomił w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje na okres 3 miesięcy od dnia niestawienia się w powiatowym urzędzie pracy;
4a) nie stawił się w powiatowym urzędzie pracy w terminie, o którym mowa w art. 73 ust. 2a;
5) odmówił poddania się badaniom lekarskim lub psychologicznym mającym na celu ustalenie zdolności do pracy; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje na okres 3 miesięcy od dnia tej odmowy;
6) złożył wniosek o pozbawienie statusu bezrobotnego;
7) z własnej winy przerwał staż, szkolenie, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy lub wykonywanie prac, o których mowa w art. 73a; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje na okres 90 dni.
5. Minister właściwy do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, tryb rejestracji i sposób prowadzenia rejestru bezrobotnych i poszukujących pracy, wzór karty rejestracyjnej, a także dokumenty niezbędne do ustalenia statusu bezrobotnego i uprawnień rejestrowanych osób, mając na względzie pozyskanie wszystkich koniecznych informacji mających wpływ na uprawnienia rejestrowanych osób.


Po zmianach mamy:

14) w art. 33:a) ust. 3 otrzymuje brzmienie:
"3. Bezrobotny ma obowiązek zgłaszania się do właściwego powiatowego urzędu pracy w wyznaczonym przez urząd terminie w celu przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy proponowanej przez urząd lub w innym celu wynikającym z ustawy i określonym przez urząd pracy, w tym potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy. W przypadku bezrobotnego będącego dłużnikiem alimentacyjnym, w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, wyznaczony termin nie może być dłuższy niż 90 dni.",
b) w ust. 4:
– pkt 2a otrzymuje brzmienie:
"2a) otrzymał jednorazowo środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub z instytucji z udziałem środków publicznych na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od następnego dnia po dniu otrzymania środków na podjęcie działalności lub na wniesienie wkładu;",
– po pkt 2a dodaje się pkt 2b w brzmieniu:
"2b) rozpoczął realizację indywidualnego programu zatrudnienia socjalnego w rozumieniu przepisów o zatrudnieniu socjalnym lub podpisał kontrakt socjalny, o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od następnego dnia po dniu rozpoczęcia realizacji indywidualnego programu zatrudnienia socjalnego lub podpisania kontraktu socjalnego;",
– pkt 3 otrzymuje brzmienie:
"3) odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy określonej w ustawie lub poddania się badaniom lekarskim lub psychologicznym, mającym na celu ustalenie zdolności do pracy lub udziału w innej formie pomocy określonej w ustawie; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od dnia odmowy na okres:
a) 120 dni w przypadku pierwszej odmowy,
b) 180 dni w przypadku drugiej odmowy,
c) 270 dni w przypadku trzeciej i każdej kolejnej odmowy;",
– uchyla się pkt 5,
– pkt 7 otrzymuje brzmienie:
"7) z własnej winy przerwał szkolenie, staż lub wykonywanie prac, o których mowa w art. 73a, lub inną formę pomocy określoną w ustawie; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od dnia przerwania na okres wskazany w pkt 3;",
– dodaje się pkt 8-11 w brzmieniu:
"8) po skierowaniu nie podjął szkolenia, przygotowania zawodowego dorosłych, stażu, wykonywania prac, o których mowa w art. 73a, lub innej formy pomocy określonej w ustawie; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje od następnego dnia po dniu skierowania na okres wskazany w pkt 3;
9) pozostaje niezdolny do pracy wskutek choroby lub przebywania w zamkniętym ośrodku odwykowym przez nieprzerwany okres 90 dni, przy czym za okres nieprzerwany uważa się również okresy niezdolności do pracy wskutek choroby oraz przebywania w zamkniętym ośrodku odwykowym w sytuacji, gdy każda kolejna przerwa między okresami niezdolności do pracy wynosi mniej niż 30 dni kalendarzowych; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje z upływem ostatniego dnia wskazanego okresu 90-dniowego;
10) nie przedstawił zaświadczenia o niezdolności do pracy wskutek choroby, o którym mowa w art. 80 ust. 2;
11) z własnej winy przerwał program przygotowania zawodowego dorosłych, nie przystąpił do egzaminu kwalifikacyjnego, czeladniczego lub sprawdzającego.",
c) po ust. 4 dodaje się ust. 4a-4c w brzmieniu:
"4a. Starosta pozbawia osobę zarejestrowaną statusu poszukującego pracy, jeśli poszukujący pracy:
1) nie utrzymuje kontaktu z powiatowym urzędem pracy co najmniej raz na 90 dni w celu potwierdzenia zainteresowania pomocą określoną w ustawie;
2) nie stawił się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie, który został ustalony między poszukującym pracy a tym urzędem, i nie powiadomił w terminie 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa;
3) nie podjął albo przerwał indywidualny plan działania, szkolenie, studia podyplomowe, o których mowa w art. 42a, przygotowanie zawodowe dorosłych, uczestnictwo w programie specjalnym lub nie przystąpił do egzaminu, o którym mowa w art. 40 ust. 3a;
4) złożył wniosek o rezygnację z pomocy określonej w ustawie świadczonej przez powiatowy urząd pracy.
4b. Pozbawienie statusu poszukującego pracy następuje na okres 120 dni odpowiednio:
1) po upływie 90 dni od dnia ostatniego kontaktu z powiatowym urzędem pracy;
2) od dnia niestawiennictwa;
3) od następnego dnia po dniu zaistnienia zdarzenia, o którym mowa w ust. 4a pkt 3 i 4.
4c. W przypadku pozbawienia statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy na wskazany okres ponowne nabycie statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy może nastąpić w wyniku ponownej rejestracji, po upływie tego okresu, przy spełnieniu warunków zawartych w ustawie do ich nabycia.",
d) ust. 5 otrzymuje brzmienie:
"5. Minister właściwy do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, tryb rejestracji i sposób prowadzenia rejestru bezrobotnych i poszukujących pracy, zakresy informacji niezbędnych do rejestracji oraz informacji gromadzonych o osobach zarejestrowanych, a także dokumenty niezbędne do ustalenia statusu i uprawnień rejestrowanych osób oraz treść oświadczenia o prawdziwości danych składanego przez bezrobotnego lub poszukującego pracy pod rygorem odpowiedzialności karnej, mając na względzie pozyskanie wszystkich koniecznych informacji mających wpływ na uprawnienia rejestrowanych osób.",
e) dodaje się ust. 6-9 w brzmieniu:
"6. Informacje dotyczące osób zarejestrowanych są gromadzone przez powiatowe urzędy pracy w szczególności w formie dokumentów elektronicznych oraz przetwarzane i udostępniane publicznym służbom zatrudnienia do celów określonych w ustawie przede wszystkim z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych i dokumentów elektronicznych.
7. Informacje, o których mowa w ust. 6, mogą być udostępniane w trybie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne na podstawie wniosku złożonego w szczególności w formie dokumentu elektronicznego innym podmiotom, w szczególności jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej oraz jednostkom obsługującym świadczenia rodzinne, realizującym zadania publiczne na podstawie odrębnych przepisów albo na skutek powierzenia lub zlecenia przez podmiot publiczny w zakresie niezbędnym do realizacji tych zadań. Dostęp do danych osobowych jest nadzorowany i rejestrowany zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.
8. Informacje, o których mowa w ust. 6, mogą być udostępniane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych, jeżeli powiatowy urząd pracy oraz inny podmiot, realizujący zadania publiczne na podstawie odrębnych przepisów albo na skutek powierzenia lub zlecenia, spełnia łącznie następujące warunki:
1) posiada urządzenia umożliwiające identyfikację osoby uzyskującej informacje w systemie oraz zakresu, daty i celu ich uzyskania;
2) posiada zabezpieczenia uniemożliwiające wykorzystanie informacji niezgodnie z celem ich uzyskania;
3) dostęp do danych osobowych jest nadzorowany i rejestrowany zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.
9. Pozyskiwanie z powiatowych urzędów pracy lub od osób fizycznych informacji, o których mowa w ust. 6, przez podmioty, o których mowa w ust. 7, jest prowadzone przede wszystkim z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych i dokumentów elektronicznych.";

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Art. 80 brzmi obecnie:

57) art. 80 otrzymuje brzmienie:"Art. 80. 1. Bezrobotny zachowuje prawo do zasiłku i stypendium za okres udokumentowanej niezdolności do pracy, przypadający w okresie przysługiwania zasiłku lub odbywania stażu, przygotowania zawodowego dorosłych i szkolenia, za który na podstawie odrębnych przepisów pracownicy zachowują prawo do wynagrodzenia lub przysługują im zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa.

2. Bezrobotni, z wyjątkiem odbywających leczenie w zamkniętych ośrodkach odwykowych, są obowiązani do przedstawiania zaświadczeń o niezdolności do pracy wskutek choroby na druku określonym w odrębnych przepisach. Nieprzedstawienie zaświadczenia w wymaganej formie skutkuje pozbawieniem statusu bezrobotnego z pierwszym dniem niezdolności do pracy.";

Pytanie którego elementu tej układanki nie spełniłaś. Trzeba by się przed odwołaniem upewnić, że wszystko z TWojej strony było jak trzeba.

__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2010-02-25 o 13:39
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 20:06   #13
Ewka 84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: ciąża,staż, l4 :)

hej przeczytałam te artykuły już ze 20 razy, moje zwolnienie przekroczyło już 90 dni ale artykuł 80 mówi że w trakcie odbywania stażu przysługuje stypendium za okres udokumentowanej niezdolności do pracy, a zwolnienie zawsze dostarczam na czas i teraz też mam do 23 marca a jak powiedziałam o tym artykule pani z UP przez tel. to nie wiedziała co powiedzieć i stwierdziła że nie będzie mnie naciągać przez tel i mam przyjechać w poniedziałek i porozmawiać z kierowniczką.
Ewka 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.