przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-14, 20:25   #3301
karolka1008
Raczkowanie
 
Avatar karolka1008
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 283
GG do karolka1008
Dot.: przetłuszczające się włosy

mi pomogły tabletki, które dała mi dermatolog na tłustą cerę, gdzie nie sprawdziły się. Ale włosy- super, nie spodziewałam się. Jest to preparat, chyba suplement diety, Laktocer czy jakoś tak, polecam
ps. żaden szampon nie pomógł, ani tani, ani drogi. Tylko te tabletki
karolka1008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 07:07   #3302
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: przetłuszczające się włosy

Byłam u lekarza miałam badanie krwi wszystko wypadło dobrze. Sprawdzała mi również głowę i powiedziała że to taki wiek. Oczywiście myłabym codziennie ale jak myję to mi wypadają nie grzeszę ilością włosów. Ale dzięki za rady
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 09:48   #3303
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza miałam badanie krwi wszystko wypadło dobrze. Sprawdzała mi również głowę i powiedziała że to taki wiek. Oczywiście myłabym codziennie ale jak myję to mi wypadają nie grzeszę ilością włosów. Ale dzięki za rady
head&shoulders jest dobry na łupież, ale nadaje się tylko do mocnych, niewypadających włosów. jednak łupieżu nim nie wyleczysz. kuracja nizoralem cię nie ominie.
jeśli badania wypadły dobrze to radzę kupić tabletki ze skrzypem i pokrzywą lub inne suplementy, możesz pić herbatę z pokrzywy. poza tym, nie szampon do włosów przetłuszczających się, bo ten jeszcze bardziej przetłuszcza.
do tego dobra maska do włosów, najlepiej od fryzjera.
najpierw umyj szamponem włosy, nałóż maskę i umyj jeszcze raz włosy- drugie umycie sprawi, że zmyjesz resztki maski i włosy dłużej będą świeże.
jeśli cię stać to jakieś zabiegi u fryzjera...
ja nie używałam, ale są różne płukanki domowej roboty. w internecie znajdziesz przepisy.
aha, najważniejsze: odpowiednia dieta!

poza tym, możesz ściąć trochę włosy- nie mówię o końcówkach, jakieś 5/7cm.
włosy się wzmocnią i nie powinny już tak wypadać.

Edytowane przez antoninne0216
Czas edycji: 2010-03-15 o 09:53
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 13:49   #3304
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: przetłuszczające się włosy

Nie widzę innego rozwiązania niż częstsze mycie włosów. Ładny wygląd wymaga poświęceń.
Jeśli włosy są słabe to pomyśl nad zdrowszą dietą, dodatkową suplementacją, kuracjami na skórę głowy (chociażby tani jak barszcz tonik z rzepą/chmielem Joanny).


2 szampony, 3 odżywki?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 13:55   #3305
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: przetłuszczające się włosy

Nie rozumiem problemu autorki. Normalny człowiek zwykle rano lub/i wieczorem bierze prysznic. Nałożenie szamponu na włosy to chyba nie jest duży problem . Przecież to trwa raptem kilka minut.
Gdyby po kilku godzinach od umycia jej włosy wyglądały, jak słonina w sosie własnym to mogłaby narzekać, ale w takiej sytuacji? Phi...
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 14:31   #3306
Your_satisfaction
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 651
Dot.: przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem problemu autorki. Normalny człowiek zwykle rano lub/i wieczorem bierze prysznic. Nałożenie szamponu na włosy to chyba nie jest duży problem . Przecież to trwa raptem kilka minut.
Gdyby po kilku godzinach od umycia jej włosy wyglądały, jak słonina w sosie własnym to mogłaby narzekać, ale w takiej sytuacji? Phi...
Dokładnie tak samo uważam I nie wiem czemu, ale jak czytam niektóre posty to się bulwersuje
Your_satisfaction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 15:27   #3307
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez H567 Pokaż wiadomość
3 odzywki?!
to oczywiste. pewnie sa napakowane silikonami i dlatego tak ci sie przetluszczaja wlosy.
odzywke sie nie kladzie na skore glowy. wybierz jedna, dobra odzywke i jeden dobry szampon.
zle mi sie robi jak takie cos czytam, prawde mowiac :P.
Bez przesady, 3 odżywki to nie jest jakaś ogromna ilość Sama tyle nakładam(d/s, b/s, spray+ olej na końcówki), dodatkowo jeszcze oleje przed myciem

Cytat:
Napisane przez MarzycielkaZprzymusu Pokaż wiadomość
Spróbuj użyć mydła siarkowego- ponoć jest bardzo dobre.
Mydło siarkowe robi masakrę z włosów. Wydaje mnie się, że już sporo osób w tym wątku pisało o efektach po tym produkcie.

Cytat:
Napisane przez antoninne0216 Pokaż wiadomość
head&shoulders jest dobry na łupież, ale nadaje się tylko do mocnych, niewypadających włosów. jednak łupieżu nim nie wyleczysz.
Dlaczego nadaje się jedynie do mocnych włosów?

Cytat:
Napisane przez antoninne0216 Pokaż wiadomość
do tego dobra maska do włosów, najlepiej od fryzjera.
To, że dany produkt dostępny jest u fryzjera/w hurtowni fryzjerskiej nie świadczy o tym, że jest dobry. Wielokrotnie Estelle podkreślała to, podpierając się własnymi doświadczeniami.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2010-03-15 o 15:28
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 15:55   #3308
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: przetłuszczające się włosy

Jeśli chodzi o odżywki to wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo. Przecież tyle specyfików strasznie obciąża włosy...
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:29   #3309
Your_satisfaction
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 651
Dot.: przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o odżywki to wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo. Przecież tyle specyfików strasznie obciąża włosy...
obciąża i okleja włos, co prowadzi też do przetłuszczania
Your_satisfaction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:42   #3310
antoninne0216
Zadomowienie
 
Avatar antoninne0216
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 941
Dot.: przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość


Dlaczego nadaje się jedynie do mocnych włosów?


To, że dany produkt dostępny jest u fryzjera/w hurtowni fryzjerskiej nie świadczy o tym, że jest dobry. Wielokrotnie Estelle podkreślała to, podpierając się własnymi doświadczeniami.
wg mnie head&shoulders nadaje się tylko do mocnych włosów. kiedyś miałam osłabione włosy- słońce, sól morska, leki... i w tym czasie używałam tego szamponu. włosy były straszne. przestałam go używać i ich stan się poprawił.
po 3 czy 4 miesiącach wróciłam do head&shoulders, kiedy włosy miałam mocniejsze i byłam bardzo zadowolona z niego.

owszem, są produkty, które kosztują np. 5 zł i są o niebo lepsze od tych po 50zł.
też mam swoje doświadczenie i nie pisałam tego posta w przeświadczeniu, że wszystko od fryzjera czy specjalisty jest najlepsze. u jednego fryzjera można dostać straszny bubel i znacznie lepszy produkt kupić w zwykłej drogerii.
ja mam świetną fryzjerkę, która widzi, czego moje włosy potrzebują i mówi, co im pomoże. mam do niej zaufanie, wiem, że nie wciśnie mi szmiry, byleby coś sprzedać.
nie wiem, może wy macie jakiś słabych fryzjerów.
antoninne0216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:48   #3311
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: przetłuszczające się włosy

Cytat:
Napisane przez Your_satisfaction Pokaż wiadomość
obciąża i okleja włos, co prowadzi też do przetłuszczania
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 19:09   #3312
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o odżywki to wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo. Przecież tyle specyfików strasznie obciąża włosy...
Cytat:
Napisane przez Your_satisfaction Pokaż wiadomość
obciąża i okleja włos, co prowadzi też do przetłuszczania
Nie wszystkie i nie nakładane w ogromnych ilościach.
Pisałam ile kosmetyków używam i nigdy nie przytrafiło mi się tak, żeby moje włosy były przetłuszczone w czasie dnia Przyznaję- myję włosy codziennie, ale to przez dorastanie.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 19:32   #3313
Your_satisfaction
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 651
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Nie wszystkie i nie nakładane w ogromnych ilościach.
Pisałam ile kosmetyków używam i nigdy nie przytrafiło mi się tak, żeby moje włosy były przetłuszczone w czasie dnia Przyznaję- myję włosy codziennie, ale to przez dorastanie.
ale te z silikonem napewno
Your_satisfaction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 21:56   #3314
monic840628
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

witam. Pisalam juz na tym wątku duzo wczesniej... jestem fryzjerką i co do odzywek to jesli ktos ma przetluczczającą sie skore glowy i wlosy to nie nakladajcie odzywki na skore glowy, i nie po trzy tylko jedna i to do splukiwania, bo te rozne bez spluk. to obciazają jednak wlosy bo na nich zostaje. Polecam szampon seboradin i moją wcierke o ktorej pisalam (cebula i wodka) problem z przetlucszczającą sie skorą glowy i wlosow minie...nie uzywajcie szamponow ze sklepu bo to pogarsza stan przetluczającej sie skory na glowie,a co do szapmonow fryzjerkich to czy ja wiem czy one takie super... najlepsze są w aptece bo są na rozne problemy skory glowy i wlosow Ps Wlosy nie lubią gorącej wody, myjcie w cieplej, nie zagorącej a splukujcie najlepiej w letniej. Pozdrawiam
monic840628 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 14:22   #3315
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Moim zdaniem ze skórą głowy jest trochę tak jak z cerą...jak się ją ciągle wysusza i niczym nie nawilża, to w końcu się buntuje i przetłuszcza jeszcze bardziej...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 16:05   #3316
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ze skórą głowy jest trochę tak jak z cerą...jak się ją ciągle wysusza i niczym nie nawilża, to w końcu się buntuje i przetłuszcza jeszcze bardziej...
Zgadzam się.
Kiedyś położyłam na parę minut na skórę głowy odżywkę Joanny z miętą i wrzosem po myciu i włosy były potem naprawdę mniej przetłuszczone i dłużej trzymały.
I wszystko zależy od włosów, moje dłużej trzymają świeżość po nałożeniu odżywki z silikonami, pewnie dlatego, że się mniej plączą i nie muszę przy nich za dużo gmerać.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 18:35   #3317
wiwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 6
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Higiena jest bardzo wazna i estetyka również ale co za duzo to niezdrowo.Częste mycie i to preparatami z całą tablicą Mendelejewa do tego super odżywki i cały bród z zewnątrz jak długo ludzki organizm ma to znieść.Buntuje sie i broni wytwarzając łój który nadaje naszym włosom nieestetyczny wygląd i przeszkadza nam.Może warto jednak zatrzymać się i zastanowić. Kolejny szampon i kolejna odżywka to nie rozwiązanie.
Może trzeba zmienić sposób odżywiania ,może krem który uZywamy Tak czasami i on ma wpływ na nasze włosy.
wiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:42   #3318
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wiwa Pokaż wiadomość
Higiena jest bardzo wazna i estetyka również ale co za duzo to niezdrowo.Częste mycie i to preparatami z całą tablicą Mendelejewa do tego super odżywki i cały bród z zewnątrz jak długo ludzki organizm ma to znieść.Buntuje sie i broni wytwarzając łój który nadaje naszym włosom nieestetyczny wygląd i przeszkadza nam.Może warto jednak zatrzymać się i zastanowić. Kolejny szampon i kolejna odżywka to nie rozwiązanie.
Może trzeba zmienić sposób odżywiania ,może krem który uZywamy Tak czasami i on ma wpływ na nasze włosy.
Czasem trzeba się nieźle pomęczyć, aby znaleźć sposób, który nam pomoże. U mnie skutkuje picie pokrzywy (nie płukanki), co nieco przedłuża świeżośc włosów. Do tego łagodny szampon (Bebi lub Fitomed, o dziwo, do włosów suchych).

Prawdą jest jednak, że mamy tak zanieczyszczone powietrze i środowisko, że bardzo nieliczne osoby są w stanie myć włosy raz na kilka dni czy tydzień. Prawidłowe odżywianie może pomóc, ale nie musi, znam osoby, któe jedzą dużo owoców i warzyw, piją zieloną herbatę, nie palą, unikają alkoholu, itp., a mimo to muszą myć włosy codziennie.

Swoją drogą muszę wypróbować kiedyś sposób Jyyli, z położeniem na parę minut odżywki bądź maski na skórę głowy.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 10:51   #3319
monika_maciejec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Polecam metodę prób i błędów trzeba dobrać dobry szampon i odżywkę mi pomógł zwykły z apteki Wax dla przetłuszczających się włosów. I dla tych które nie wieżą codzienne mycie włosów to jest problem szczególnie zimą, włosó nie wystarczy umyć trzeba je też uczesać.
__________________
Monikka
monika_maciejec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 17:42   #3320
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja się pozastanawiałam i odkryłam 2 możliwe przyczyny mojego przetłuszczania. Najbardziej przetłuszczają mi się włoski po bokach twarzy - te dosłownie nad uszami i obok nich. Myje włosy wieczorem, rano juz są tłuste.

1. Krem do twarzy. Kiedyś go nie kładłam na noc i mniej się przetłuszczały. Ponieważ mój krem (a raczej żel, aloesowy) zostawia lepką powłokę, prawdopodobnie gdy się wierce zostaje na poduszce i przechodzi na te "boczne" włosy.

2. Spanie na boku. Kiedys spałam tylko na plecach i również mniej sie przetłuszczały, obecnie śpię na boku i mam wrażenie, że cały łój z mojej cery (mam okropnie tłustą, rano budzę się z takim smalcem, że szkoda gadać) przechodzi na włosy.

Najgorsze jest to, że nie wiem co na to poradzić...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 17:46   #3321
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja się pozastanawiałam i odkryłam 2 możliwe przyczyny mojego przetłuszczania. Najbardziej przetłuszczają mi się włoski po bokach twarzy - te dosłownie nad uszami i obok nich. Myje włosy wieczorem, rano juz są tłuste.

1. Krem do twarzy. Kiedyś go nie kładłam na noc i mniej się przetłuszczały. Ponieważ mój krem (a raczej żel, aloesowy) zostawia lepką powłokę, prawdopodobnie gdy się wierce zostaje na poduszce i przechodzi na te "boczne" włosy.

2. Spanie na boku. Kiedys spałam tylko na plecach i również mniej sie przetłuszczały, obecnie śpię na boku i mam wrażenie, że cały łój z mojej cery (mam okropnie tłustą, rano budzę się z takim smalcem, że szkoda gadać) przechodzi na włosy.

Najgorsze jest to, że nie wiem co na to poradzić...
Ja biorę krótsze włosy, które mam z przodu, zaczesuję do tyłu (tylko te parę przednich) i przypinam kilkoma spinkami (dobrych parę lat temu było modne tak, może pamiętasz), resztę związuję dosyć ciasno miękką frotką. Średnio się potem układają, ale przynajmniej są świeże
Jak tego nie zrobię kiedy jeszcze są wilgotne, to robią mi się strąki z przodu. Nie wiem, czy to od przetłuszczenia, czy od czego, ale w każdym razie ten sposób pomaga.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 19:51   #3322
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Prawdą jest jednak, że mamy tak zanieczyszczone powietrze i środowisko, że bardzo nieliczne osoby są w stanie myć włosy raz na kilka dni czy tydzień. Prawidłowe odżywianie może pomóc, ale nie musi, znam osoby, któe jedzą dużo owoców i warzyw, piją zieloną herbatę, nie palą, unikają alkoholu, itp., a mimo to muszą myć włosy codziennie.
Zgadzam się. U mnie właśnie w dużym stopniu winowajcą jest zanieczyszczone środowisko, całe to cholerstwo z ulic osiada na moich włosach. A mam cienkie i lekkie przez co szybko klapną. Bywało, że szłam dość wietrzną ulicą do sklepu w świezo umytych włosach, a wracałam do domu już ze smalcem.

Babcia mi mówiła, że wiele jej koleżanek pryska lekko włosy lakierem właśnie żeby nie osiadał na nich tak bardzo brud z ulicy. I sens to ma. Na polakierowanych włosy o wiele mniej tego tałatajstwa zostaje.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 06:03   #3323
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja biorę krótsze włosy, które mam z przodu, zaczesuję do tyłu (tylko te parę przednich) i przypinam kilkoma spinkami (dobrych parę lat temu było modne tak, może pamiętasz), resztę związuję dosyć ciasno miękką frotką. Średnio się potem układają, ale przynajmniej są świeże
Jak tego nie zrobię kiedy jeszcze są wilgotne, to robią mi się strąki z przodu. Nie wiem, czy to od przetłuszczenia, czy od czego, ale w każdym razie ten sposób pomaga.
No właśnie wydaje mi się, że ja bym rano miała po tym przerażająco sterczące włosy Zwłaszcza, że nie mam za długich. Ale może wypróbuję w weekend.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:12   #3324
wiwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 6
Question Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Babcia mi mówiła, że wiele jej koleżanek pryska lekko włosy lakierem właśnie żeby nie osiadał na nich tak bardzo brud z ulicy. I sens to ma. Na polakierowanych włosy o wiele mniej tego tałatajstwa zostaje.[/QUOTE]



Lakier jako warstwa ochronna. No,no być może..............
wiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:52   #3325
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wiwa Pokaż wiadomość
Lakier jako warstwa ochronna. No,no być może..............
U mnie to się naprawdę sprawdza. Na włosach lekko spryskanych lakierem o wiele mniej brudu osiada. No i też na wietrze mniej się ruszają przez co mniej się przetłuszczają. Chociaż na silny wiatr to nie zadziała. Niestety ;/
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 17:10   #3326
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja z lakierem nie spróbuję, bo wysusza włosy.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:08   #3327
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja się pozastanawiałam i odkryłam 2 możliwe przyczyny mojego przetłuszczania. Najbardziej przetłuszczają mi się włoski po bokach twarzy - te dosłownie nad uszami i obok nich. Myje włosy wieczorem, rano juz są tłuste.

1. Krem do twarzy. Kiedyś go nie kładłam na noc i mniej się przetłuszczały. Ponieważ mój krem (a raczej żel, aloesowy) zostawia lepką powłokę, prawdopodobnie gdy się wierce zostaje na poduszce i przechodzi na te "boczne" włosy.

2. Spanie na boku. Kiedys spałam tylko na plecach i również mniej sie przetłuszczały, obecnie śpię na boku i mam wrażenie, że cały łój z mojej cery (mam okropnie tłustą, rano budzę się z takim smalcem, że szkoda gadać) przechodzi na włosy.

Najgorsze jest to, że nie wiem co na to poradzić...
zaczesz włosy do góry, połóż za poduszką/zwiąż lekko gumką tak jak jyyli napisała też stosuję ten sposób jeśli używasz wcierek to dodatkowy plus- włosy się obijają u nasady
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-03-18 o 19:10
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 21:24   #3328
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
U mnie to się naprawdę sprawdza. Na włosach lekko spryskanych lakierem o wiele mniej brudu osiada. No i też na wietrze mniej się ruszają przez co mniej się przetłuszczają. Chociaż na silny wiatr to nie zadziała. Niestety ;/
A jeśli ktoś nie lubi mieć ulakierowanej głowy (mi na przykład przeszkadza uczucie, że mam na głowie hełm), to można np.spryskać włosy przed wyjściem do szkoły czy pracy, a na miejscu wyczesać lakier. Też zadziała.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 07:47   #3329
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja z lakierem nie spróbuję, bo wysusza włosy.
Każdy musi znaleźć odpowiednią dla siebie metodę

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A jeśli ktoś nie lubi mieć ulakierowanej głowy (mi na przykład przeszkadza uczucie, że mam na głowie hełm), to można np.spryskać włosy przed wyjściem do szkoły czy pracy, a na miejscu wyczesać lakier. Też zadziała.
Po dobrym lakierze nie ma efektu hełmu. Ale fakt, że większość ogólnie dostępnych lakierów to dziadostwo.

A wyczesać lakier jak najbardziej można. Tylko włosy wtedy nie będą utrwalone. Mnie ratuje pryskanie grzywki lakierem, dzięki temu nie rusza się cały czas więc siłą rzeczy nie przetłuszcza się aż tak bardzo.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 16:24   #3330
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
zaczesz włosy do góry, połóż za poduszką/zwiąż lekko gumką tak jak jyyli napisała też stosuję ten sposób jeśli używasz wcierek to dodatkowy plus- włosy się obijają u nasady
Co to znaczy "obijaja się"?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.