Dziwna sytuacja (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 16:58   #1
kat_asza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 32

Dziwna sytuacja (?)


Witam!
Chciałabym Wam przedstawić po krótce sytuację, z jaką się spotkałam wczoraj na rozmowie kwalifikacyjnej, gdyż sama nie wiem co mam o niej myśleć i czy to normalne. Jestem "świeżakiem" jeśli chodzi o poszukiwanie pracy, dlatego też pytam Was o zdanie
Wczoraj byłam w pewnej firmie na rozmowie, na stanowisko konsultanta telefonicznego. Rozmowa przebiegała jak to rozmowa kwalifikacyjna, czyli powiedzieć coś o sobie, jakie mam cele, moje cechy i takie tam. W pewnym momencie pani, która przeprowadzała ze mną rozmowę powiedziała, że ona jednak bardziej mnie widzi na stanowisku przedstawiciela handlowego. Średnio byłam tym zachwycona, gdyż wydaje mi się, że w kontatkach bezpośrednich z obcymi ludźmi nie jestem zbyt dobra. Zapytałam zatem czy nie mam szans na zdobycie stanowiska telemarketera, na co pani, że wszsytkie są już i tak zajęte. Zatem nie rozmumiem - skoro nie potrzebowała już telemarketwrów, a ja aplikowałam na to właśnie stanowisko, to po co mnie zapraszała na rozmowę? Od razu wiedziała, że zaproponuje mi stanowisko przedstawiciela? Tak sobie pomyślałam, jednak ona na koniec rozmowy rzekła, że nie spodziewała się, że tak rozmowa się potoczy i że znajdzie osobę właśnie na stanowisko przedstawiciela. Stanęło na tym, że postanowiłam spróbować i po świętach rozpoczynam szkolenie, jednak coraz bardziej zaczynam się nad tym zastanwiać... Miał ktoś z Was może taką sytuację, że starał się o jakieś stanowisko a zaproponowano mi inne? Co mam myśleć o tej sytuacji?
Dziękuję z góry za opowiedzi i pozdrawiam.
kat_asza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 17:00   #2
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Cytat:
Napisane przez kat_asza Pokaż wiadomość
Witam!
Chciałabym Wam przedstawić po krótce sytuację, z jaką się spotkałam wczoraj na rozmowie kwalifikacyjnej, gdyż sama nie wiem co mam o niej myśleć i czy to normalne. Jestem "świeżakiem" jeśli chodzi o poszukiwanie pracy, dlatego też pytam Was o zdanie
Wczoraj byłam w pewnej firmie na rozmowie, na stanowisko konsultanta telefonicznego. Rozmowa przebiegała jak to rozmowa kwalifikacyjna, czyli powiedzieć coś o sobie, jakie mam cele, moje cechy i takie tam. W pewnym momencie pani, która przeprowadzała ze mną rozmowę powiedziała, że ona jednak bardziej mnie widzi na stanowisku przedstawiciela handlowego. Średnio byłam tym zachwycona, gdyż wydaje mi się, że w kontatkach bezpośrednich z obcymi ludźmi nie jestem zbyt dobra. Zapytałam zatem czy nie mam szans na zdobycie stanowiska telemarketera, na co pani, że wszsytkie są już i tak zajęte. Zatem nie rozmumiem - skoro nie potrzebowała już telemarketwrów, a ja aplikowałam na to właśnie stanowisko, to po co mnie zapraszała na rozmowę? Od razu wiedziała, że zaproponuje mi stanowisko przedstawiciela? Tak sobie pomyślałam, jednak ona na koniec rozmowy rzekła, że nie spodziewała się, że tak rozmowa się potoczy i że znajdzie osobę właśnie na stanowisko przedstawiciela. Stanęło na tym, że postanowiłam spróbować i po świętach rozpoczynam szkolenie, jednak coraz bardziej zaczynam się nad tym zastanwiać... Miał ktoś z Was może taką sytuację, że starał się o jakieś stanowisko a zaproponowano mi inne? Co mam myśleć o tej sytuacji?
Dziękuję z góry za opowiedzi i pozdrawiam.
Ja mysle,ze chciala Ci albo delikatnie zasugerowac,ze przez interview nie przeszlas pomyslnie do zostania telemarketerem, albo rzeczywiscie cwaniakowo szukaja przedstawicieli handlowych
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 17:01   #3
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Ja bym była podejrzliwa. Jesli ktos sciemnia od poczatku, to niezbyt godny zaufania. Pewnie jest tak jak myslisz, szukaja przedstawicieli.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 17:50   #4
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

też mi się wydaje, że szukają przedstawicieli.
sama jestem w trakcie poszukiwania pracy. i znalazłam ogłoszenie, ze poszukują sprzedawcy do husrtowni. zostałam zaproszona na rozmowę tego samego dnia. jednak wcześniej wpisałam w google nazwę firmy i przeczytałam, ze jest to zwykła akwizycja. na rozmowę już nie dotarłam
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:30   #5
kat_asza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 32
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Ivi 1988 ta kobieta nawet nie starał się delikatnie zasugerować, tylko mi dosadnie powiedziała, że właśnie mam za mało przebijający się głos, ale za to wygląd bardziej i dlatego też proponuje mi stanowisko przedstawiciela. Tylko zdziwiło mnie to, że raz powiedziała, iż ma już osoby na stanowiska telemarketerów, a pozniej udawała zdziwioną, że niby szukając telemarketerów znalazła przedstawiciela. Zatem chyba masz rację, że cwaniakowo szukają przedstawicieli handlowych.
Gwiazdeczka1978 - dokadnie, po przemyśleniu też myślę czy zaufać pracowdawczyni i brnąć w to dalej...
plywok ja też od akwizycji trzyma się z daleka
Przejrzałam dzisaij oferty pracy tej firmy i faktycznie szukają przedstawicieli, ale z tego co widziałam oferta pracy na stanowisko telemarketerów była aktualizowana dzisaij, zatem wygląda tak jakby nadal ich poszukiwali... Chyba chcą mnie zrobić w ... bambuko
kat_asza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 06:59   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

firmy telemarketingowe lubią ściemniać... jak szukalam pracy to się jedna do mnie odezwała i powiedziałam im wyraźnie, że szukam stanowiska na infolinii, ewentualnie ankiety bo mam w tym doświadczenie i że w żadnym wypadku nie intresuje mnie typowy telemarketing (sprzedawanie)... Wszystko było ładnie pięknie, bo właśnie szukają kogoś na infolinie i do ankiet... Poszłam na rozmowę i się okazało, że ogłoszenie o infolinii (na takie odpowiedziałam) to była ściema, bo oni szukają TYLKO osób do sprzedawania promocji Ery... i to chyba za 7zł brutto za godzine...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 08:07   #7
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Ja bylam w takiej sytuacji.
Aplikoiwalam na stanowisko asystentki ds czegos tam a facet powiedzial mi, ze ma dla mnie o wiele ciekawsza ofertę , ze jest to wyzsze stanowisko tylko ze zarobki uzaleznione od tego ilu klientow znajde
Zrezygnowalam od razu , chociaz facio obiecy3al gory pieniedzy.
Ja mysle, ze oni sprytnie podchodzą aplikujących, zeby nie placic stalej pensji na umowie o prace proponują system prowizyjny. Nie pisalabym sie na takie cos jezeli chcesz miec gwarancje stalej pensji, marnie sie tam zarabia jezeli w ogole.
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 08:19   #8
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Ja miałam podobnie, byłam na rozmowie o pracę na stanowisku księgowej....
pani zadała mi pytanie czy znam dany program komputerowy...odpowiedzia łam nie(ale znałam inny).
odpowiedziała ze w takim razie ma ciekawszą dla mnie pracę.... przedstawiciela handlowego!
Zrezygnowałam, wydaje mi sie że oni od początku szukali przedstawicieli a do księgowości nikogo nie szukają
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:55   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

No coz nie wszyscy pracodawcy są uczciwi. :/
A tu chyba nawet mamy do czynienia tez ze sporym tupetem, bo ona Ci przedstawia to inne stanowisko jakby co najmniej prezent zycia Ci wreczala.

Decyzja nalezy do Ciebie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 14:48   #10
kat_asza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 32
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Ehhh czyli widać nie tylko ja trafiłam na taką firmę...
Byłam tam jednak dzisiaj, bo kobieta zadzowniła wczoraj zapytać czy nie mogłabym wcześniej niż po świętach, przyjechać na szkolenie. Zgodziłam się, bo pomyślałam, że przyanjmniej szybciej zobacze co i jak. Owe "szkolenie" wyglądało tak, że dwóch pracowników (łącznie w tym czasie w firmie było czterech razem z szefową) przedstawiło mi rozmowę przedstawiciel - klient. I tyle. Oczywiście branża telekominukacyjna, czyli zawieranie umów na usługi jednej z sieci. Jeden z chłopaków, który tam pracował, powiedział, że dalej szukają telemarketerów do umawiania spotkań dla przedstawicieli..., więc chyba sobie ich odpuszczę, bo jakoś nie widzę się na stanowisku przedstawiciela. Aha - podstawę zaproponowali, także nie tylko wynagrodzenie prowizyjne.
I dokładnie Rena tak jak piszesz, chcą mi dać niby lepsze stanowisko, i jak dzisaij powiedziałam, że jeszcze się nad tym zastanowię, to kobieta była wielce zdziwiona, jak ja mogę się zastanawiać nad taką super ofertą i jakby kompletnie nie przyjmowała do wiadomości, że ja mogę do nich po świętach na dalsze szkolenie nie wrócić, tylko cały czas powtarzała, na którą godzinę mam przyjechać i do zobaczenie po świętach i takie tam.
Dzięki dziewczyny za wszystkie wypowiedzi i trzymajcie kciuki za moje dalsze poszukiwanie pracy. Może następnym razem trafię na coś normalniejszego
kat_asza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 18:26   #11
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

A mogę zapytac ile zaproponowali podstawy??? Zdziwilam sie ze na stanowisku przedstawiciela handlowego daja stala pensje dlatego ciekawa jestem
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 18:35   #12
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
A mogę zapytac ile zaproponowali podstawy??? Zdziwilam sie ze na stanowisku przedstawiciela handlowego daja stala pensje dlatego ciekawa jestem
A ja się nie zdziwiłam, bardzo wiele firm daje stała pensję plus prowizję na stanowisku przedstawiciela... Wszystko zależy od firmy...
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 18:41   #13
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
A ja się nie zdziwiłam, bardzo wiele firm daje stała pensję plus prowizję na stanowisku przedstawiciela... Wszystko zależy od firmy...

Nie wiedzialam, zawsze stanowisko przedstawiciela handlowego mi sie kojarzylo z systemem prowizyjnym
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 18:55   #14
kat_asza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 32
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Lea_ oczywiście, że możesz zapytać Zaproponowali 1500 zł brutto.
kat_asza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 19:10   #15
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Cytat:
Napisane przez kat_asza Pokaż wiadomość
Lea_ oczywiście, że możesz zapytać Zaproponowali 1500 zł brutto.

hmmm, to nie za wiele, chociaz zalezy w jakim miescie mieszkasz. Moze warto sprobowac, a nuż okazesz sie pierwszorzędnym przedstawicielem i bedziesz zarabiac 2 razy tyle z premii
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 20:31   #16
kat_asza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 32
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
hmmm, to nie za wiele, chociaz zalezy w jakim miescie mieszkasz. Moze warto sprobowac, a nuż okazesz sie pierwszorzędnym przedstawicielem i bedziesz zarabiac 2 razy tyle z premii
No właśnie nie za wiele... Mam kilku znajmoych przedstawicieli i tak wybadałam, że oni podstawy mają wyższe.
Pierwszorzędnym przedstawicielem mówisz? Fajnie by było, ale ja z natury nieśmiała, małomówna, a taki bezpośredni kontakt z obcym człowiekiem, któremu mam przedstawić jakąś ofertę, to jak dla mnie dość stresujące. Dlatego nawet nigdy nie wysyłałam aplikacji na przedstawiciela, a tu taki psikus
A mój TŻ to w ogóle powiedział, że dla niego to jacyś ściemniacze, bo on sobie nie wyobraża, żeby zapraszali mnie na rozmowę na jakieś określone stanowisko, a później namawiali na przyjęcie innego. I że pewnie nikt nie chce u nich pracować, więc szukają naiwnych.
kat_asza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 09:46   #17
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Cytat:
Napisane przez kat_asza Pokaż wiadomość
No właśnie nie za wiele... Mam kilku znajmoych przedstawicieli i tak wybadałam, że oni podstawy mają wyższe.
Pierwszorzędnym przedstawicielem mówisz? Fajnie by było, ale ja z natury nieśmiała, małomówna, a taki bezpośredni kontakt z obcym człowiekiem, któremu mam przedstawić jakąś ofertę, to jak dla mnie dość stresujące. Dlatego nawet nigdy nie wysyłałam aplikacji na przedstawiciela, a tu taki psikus
A mój TŻ to w ogóle powiedział, że dla niego to jacyś ściemniacze, bo on sobie nie wyobraża, żeby zapraszali mnie na rozmowę na jakieś określone stanowisko, a później namawiali na przyjęcie innego. I że pewnie nikt nie chce u nich pracować, więc szukają naiwnych.

Twoj TZ ma racje, tak profesjonalna firma nie robi. A na dodatek jak nie czujesz sie na silach do takiej pracy to daj sobie spokoj .
Powodzenia
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 10:17   #18
kat_asza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 32
Dot.: Dziwna sytuacja (?)

Lea_ tak też właśnie postanowiłam i we wtorek zadzownię i powiem, że rezygnuję, a jak mnie dalej będą namawiać i mnie zdenerwują to jeszcze im wygarnę
Dziękuję
kat_asza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.